POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Niedziela [22.09.2024, 10:48:45] • Świnoujście

Po pożegnaniu lata z Radiem Szczecin; nawet dzieci wiedzą już jak udzielić pierwszej pomocy. Ale podczas radiowego festynu przy Muszli Koncertowej atrakcji było znacznie więcej!

Po pożegnaniu lata z Radiem Szczecin; nawet dzieci wiedzą już jak udzielić pierwszej pomocy. Ale podczas radiowego festynu przy Muszli Koncertowej atrakcji było znacznie więcej!

fot. iswinoujscie.pl

W sobotę, Świnoujście było najczęściej wspominaną miejscowością w serwisach szczecińskiej rozgłośni regionalnej Polskiego Radia. Najpierw były to zaproszenia do wspólnej zabawy. Od momentu jednak gdy rowerowa Masa Krytyczna dotarła na promenadę, wokół letniej sceny dosłownie zagotowało się od atrakcji. Jak się okazuje, letnie radości nie koniecznie muszą wspomagać się napełnionymi kuflami. Równie atrakcyjne może być spotkanie z leśnikami, jazda na niestandardowym rowerze, pokazy najmłodszych karateków, a wreszcie praktyczna nauka pierwszej pomocy.

Słońce szeroko uśmiechnęło się do organizatorów sobotniej imprezy. Piękna pogoda towarzyszyła już w południe dziesiątkom rowerzystów, uczestniczących w spektakularnej Masie Krytycznej ulicami miasta. Przy promenadzie czekały już na nich kolejne atrakcje, a tłum ciekawych co się tu dzieje przechodniów gęstniał z każdą chwilą. Spiker imprezy głośno zapraszał do skorzystania z wydarzeń radiowego pożegnania lata.

Po pożegnaniu lata z Radiem Szczecin; nawet dzieci wiedzą już jak udzielić pierwszej pomocy. Ale podczas radiowego festynu przy Muszli Koncertowej atrakcji było znacznie więcej!

fot. iswinoujscie.pl

Na chętnych czekali tu m.in. pracownicy Wolińskiego Parku Narodowego. Na swoim stoisku proponowali gry edukacyjne, opowiadali o przyrodniczych skarbach wyspy Wolin i całej otuliny WPN. Goście chętnie korzystali z wiedzy i doświadczenia pracowników Wodnego Ochotniczego Pogotowia ratunkowego. Przy ich namiocie zorganizowano przestrzeń ze specjalnymi fantomami. To osoby od kilku do kilkudziesięciu lat poznawali lub przypominali sobie zasady pierwszej pomocy czyli ratowania ludzkiego życia w sytuacjach jego zagrożenia, np. nagłej utraty przytomności, ataku choroby urazu czy wypadku.

Po pożegnaniu lata z Radiem Szczecin; nawet dzieci wiedzą już jak udzielić pierwszej pomocy. Ale podczas radiowego festynu przy Muszli Koncertowej atrakcji było znacznie więcej!

fot. iswinoujscie.pl

Tuż po 13.00 plac przy Muszli zabielił się od kimon. Na teren spektakularnie wkroczyli instruktorzy i adepci sztuki walki Karate Kyokushin'. Swoich podopiecznych przyprowadził tu Dariusz Bielski. Prezentacja umiejętności młodych karateków towarzyszyły informacje o historii tego stylu sztuki walki.

Bez walki natomiast, o ruch i sprawność w najpiękniejszym wydaniu zatroszczyła się świnoujska mistrzyni fitness Hanna Garboś.Świnoujścianka, już dziesięć lat temu sięgnęła po mistrzostwo świata w tej dyscyplinie i do dziś udowadnia, jak regularny trening pozwala utrzymywać fantastyczną formę fizyczną i radość wspólnego treningu.

Wspomniani już uczestnicy sobotniej Masy krytycznej czyli zwolennicy dwóch kółek, także na festynie radia Szczecin znaleźli coś dla siebie. Organizatorzy postarali się bowiem o kolekcję rowerów, których na co dzień nie zobaczymy na standardowych ścieżkach. Na zgromadzonych tu bicyklach można było dokonywać niespotykanych akrobacji, np. jeździć... bokiem itp.

Po pożegnaniu lata z Radiem Szczecin; nawet dzieci wiedzą już jak udzielić pierwszej pomocy. Ale podczas radiowego festynu przy Muszli Koncertowej atrakcji było znacznie więcej!

fot. iswinoujscie.pl

Kilka metrów od parkingu niezwykłych rowerów, tuż przed sceną swoją strefę mieli najmłodsi. Na przygotowanym specjalnie dla nich torze przeszkód odbywały się sprawnościowe zawody.

Radiowe pożegnanie lata nie mogłoby się odbyć gdyby nie reporterzy Radia Szczecin. Przed sceną działało plenerowe studio, a w każdym kolejnym serwisie informacyjnym radiosłuchacze mogli usłyszeć co dzieje się w Świnoujściu. Prowadzący zabawę postarali się by było ich słychać wzdłuż sąsiedniej promenady. Przez kilka godzin, aż do wieczora muszla tętniła muzyką, zabawą i dobrym humorem.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 6, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-6 z 6

Gość • Poniedziałek [23.09.2024, 07:38:21] • [IP: 185.152.147.***]

Nauka pierwszej pomocy dla dzieci : super idea, ale może jeszcze dziecią pokazać, jak przechodzić przez ulicę: spojrzeć w lewo, w prawo i jeszcze raz w lewo (jak za dawnych czasów), a nie za tym mottem : „ niech inni uważają, ja mam pierwszeństwo”….

Gość • Niedziela [22.09.2024, 16:09:18] • [IP: 91.94.26.***]

Ktoß mu odciął i ukradł pół roweru 😁

Gość • Niedziela [22.09.2024, 16:08:57] • [IP: 91.94.26.***]

Ktoß mu odciął i ukradł pół roweru

Gość • Niedziela [22.09.2024, 15:00:04] • [IP: 185.210.36.**]

Szkoda, że Redaktor nie wspomniał o stoisku ZOD Fregata i cieszącym się największym zainteresowaniem namiotem OSiR Wyspiarz, który przygotowal bardzo atrakcyjne nagrody zarówno dla dorosłych jak i najmłodszych.

Gość • Niedziela [22.09.2024, 12:06:13] • [IP: 178.238.245.***]

Tylko czemu dzieci wiedzą że się jeździ w kasku na rowerze a władze miasta nie? :)

Gość • Niedziela [22.09.2024, 11:39:40] • [IP: 109.243.64.***]

Weźcie się do roboty w mieście syf i burdel ale lepiej imprezować lato-zima?!

Oglądasz 1-6 z 6
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Miejska Agora 44 przeniesiona na 16 kwietnia Zaplanowane na 19 marca 2025 r. spotkanie z Prezydent Miasta Świnoujście Joanną Agatowską, organizowane w ramach cyklu „Miejska Agora 44 – porozmawiajmy o Świnoujściu”, zostaje przeniesione na 16 kwietnia. Przepraszamy za wszelkie niedogodności i dziękujemy za zrozumienie. Data: 16 kwietnia 2025 r. (środa) godz. 18.00 Miejsce spotkania: Miejska Biblioteka Publiczna, ul. Piłsudskiego 15 ■ SOBOTA: Pożar w Graal SPA przy ul. Bałtyckiej. Ewakuowano 102 osoby. 22 strażaków walczyło z ogniem do nocy, dach częściowo rozebrano. Przyczyny pożaru wciąż nieznane. ■ Dramatyczna scena rozegrała się we wtorek tuż przed godziną 23:00 na skrzyżowaniu ulic 11 Listopada i Gdańskiej w Świnoujściu. Doszło tam do poważnego zdarzenia z udziałem dwóch samochodów osobowych. W wyniku zderzenia jedno z aut dachowało. Na miejsce natychmiast skierowano wszystkie służby ratunkowe: straż pożarną, policję oraz karetki pogotowia ■ Policzono pieniądze ze skarbonek sztabu WOŚP w Świnoujściu. Zebrano 235 tys. złotych. Kwota zbiórki w Świnoujściu z pewnością wzrośnie ponieważ nie obejmuje trwających aukcji, wpływów z eskarbonek oraz terminali ■ Zaplanowany koncert uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Świnoujściu oraz Orkiestry Wojskowej, który miał się odbyć w dniu dzisiejszym w godzinach 15:30-18:15 w sali teatralnej przy ul. Matejki 11, został odwołany ■ 5 marca w Świnoujściu rusza kwalifikacja wojskowa. W tym roku kwalifikacji wojskowej podlegają przede wszystkim mężczyźni urodzeni w roku 2006. Dotyczy to także mężczyzn z roczników 2001 – 2005, którzy nie byli jeszcze na kwalifikacji. Przypominamy, że kwalifikacja nie jest poborem do wojska, tylko polega na nadaniu kategorii przydatności do służby. Kończy się ona wydaniem zaświadczenia o uregulowanym stosunku do służby wojskowej. Kwalifikacja wojskowa w Świnoujściu będzie przeprowadzona od 5 marca do 14 marca 2025 roku w Hoteliku przy Amfiteatrze, wejście od ul. Matejki ■ Rozpoczęły się prace nad budową ulicy Nowojachtowej w Świnoujściu, która ma połączyć ulice Jachtową i Uzdrowiskową. Inwestycja budzi wiele emocji, a zdania mieszkańców są mocno podzielone. Powód? Droga przebiega przez mocno zadrzewiony teren parkowy, graniczący z Parkiem Zdrojowym, stanowiący naturalne schronienie dla licznych zwierząt, takich jak sarny, lisy czy króliki, oraz pełniącym funkcję naturalnego filtra powietrza dla Świnoujścia ■