POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Wtorek [02.07.2024, 18:11:29] • Świnoujście

Nowy Rozdział w Historii Centrum Szkolenia Marynarki Wojennej

Nowy Rozdział w Historii Centrum Szkolenia Marynarki Wojennej

fot. facebook.com

W Centrum Szkolenia Marynarki Wojennej im. admirała floty Józefa Unruga rozpoczął się nowy rozdział. Z dniem 1 lipca 2024 roku, nowym komendantem CSMW oraz dowódcą garnizonu Ustka został komandor Andrzej Wojtkowiak. Uroczystość przekazania obowiązków komendanta odbyła się na placu apelowym.

Uroczystość Przekazania Obowiązków

Komandor Andrzej Wojtkowiak, wcześniej pełniący funkcję szefa sztabu 8. Flotylli Obrony Wybrzeża w Świnoujściu, przejął obowiązki od komandora porucznika Dariusza Cebulki. Ceremonia miała wyjątkowy i podniosły charakter, zgodnie z ceremoniałem wojskowym. Rozpoczęła się od złożenia meldunku Inspektorowi Szkolenia, uroczystego przeglądu pododdziałów, odczytania decyzji personalnej i rozkazu w sprawie nadania odznaki pamiątkowej CSMW. Kulminacją uroczystości był symboliczny akt przekazania sztandaru CSMW. Zdajający obowiązki komendanta komandor porucznik Dariusz Cebulka przekazał sztandar jednostki obejmującemu obowiązki komandorowi Andrzejowi Wojtkowiakowi. Po okolicznościowych przemówieniach, uroczystość zwieńczyła defilada pododdziałów: CSMW, OSNiP WP, SP MW.

Podziękowania za Lata Służby

Po 35 latach służby w strukturach 8 Flotylli Obrony Wybrzeża, komandor Andrzej Wojtkowiak, szef sztabu #8FOW, żegna się ze dotychczasowym stanowiskiem. Oficer, który przez lata był jednym z filarów 12 Dywizjonu Trałowców oraz dowództwa 8FOW, zgodnie z decyzją Ministra Obrony Narodowej, z dniem 1 lipca 2024 roku obejmie dowodzenie w Centrum Szkolenia Marynarki Wojennej im. admirała floty Józefa Unruga. Komandorowi Wojtkowiakowi dziękujemy za lata oddanej służby i życzymy powodzenia w dalszej karierze.

Wydarzenie z Udziałem Wysokich Rangą Oficerów

W uroczystości udział wziął Inspektor Szkolenia DGRSZ generał brygady Piotr Kriese, Inspektor Marynarki Wojennej wiceadmirał Jarosław Ziemiański oraz wielu innych wysokich rangą oficerów i zaproszonych gości.

Przekazanie obowiązków to moment pełen emocji i znaczenia, ukazujący ciągłość tradycji oraz zmian w strukturach polskiej Marynarki Wojennej. Nowy komendant, komandor Andrzej Wojtkowiak, z pewnością wniesie nowe spojrzenie i doświadczenie do Centrum Szkolenia Marynarki Wojennej, kontynuując tym samym dzieło swoich poprzedników.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 33, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 33

Gość • Czwartek [04.07.2024, 23:11:10] • [IP: 5.173.62.**]

Ostrość jeszcze ma w tych szkłach

Gość • Środa [03.07.2024, 22:53:15] • [IP: 62.69.253.***]

gratulacje, szkoda, że nie mógł awansować na miejscu.

Gość • Środa [03.07.2024, 22:36:09] • [IP: 37.47.186.***]

Gratulacje Panie Komandorze i powodzenia na nowym stanowisku

Gość • Środa [03.07.2024, 21:48:04] • [IP: 77.111.246.***]

Trafiło się, jak ślepej kurze porno.

Gość • Środa [03.07.2024, 20:18:30] • [IP: 77.111.246.*]

Piekło zamarzło.

Gość • Środa [03.07.2024, 20:07:01] • [IP: 188.147.77.***]

Żołnierz...istota ludzka która całe życie nic nie robi ale patrzy z góry na inne służby.

Gość • Środa [03.07.2024, 15:02:24] • [IP: 94.230.208.***]

Musi mieć dużego garba. Bez odpowiednich kursów, bez języka na takie stanowisko?

Gość • Środa [03.07.2024, 11:50:28] • [IP: 176.221.125.***]

Dowódca Garnizonu to Najwyższe Stanowisko Słuzbowe

Gość • Środa [03.07.2024, 10:01:41] • [IP: 31.60.237.***]

Do Wtorek [02.07.2024, 20:28:48] • [IP: 62.69.253.***] Kmdr.Okuljar w styczniu zakończył służbę wojskową, a Wikipedia to jest opóźniona jak pospieszny do Choroszczy

Gość • Środa [03.07.2024, 09:39:36] • [IP: 37.248.167.**]

Ha ha ha, ja pierdzielę!

samniewiem • Środa [03.07.2024, 09:05:14] • [IP: 193.69.22.**]

Wojsko to stan umysłu...jeden boi się drugiego, nikt nikomu nie chce podpaść, wyniosłe słowa, postawy...gnoją się wzajemnie...i ta wieczna pogarda dla cywili...służba...ehhh..jednak wszyscy równi przed kosiarzem staniemy boso!

Gość • Środa [03.07.2024, 09:03:20] • [IP: 89.151.30.*]

Gość • Środa [03.07.2024, 07:12:19] • [IP: 37.248.166.***]raczej dobra karma, krzywda mu się nie dzieje, wręcz przeciwnie. Gość • Wtorek [02.07.2024, 18:41:41] • [IP: 176.221.125.***]raczej to wyższe stanowisko.

Gość • Środa [03.07.2024, 09:00:52] • [IP: 89.151.30.*]

Gość • Środa [03.07.2024, 07:12:19] • [IP: 37.248.166.***]raczej dobra karma, krzywda mu się nie dzieje, wręcz przeciwnie.

Gość • Środa [03.07.2024, 08:34:35] • [IP: 176.221.124.***]

Maruda.

Gość • Środa [03.07.2024, 07:12:19] • [IP: 37.248.166.***]

Bardzo dużo porządnych mądrych żołnierzy przez niego odeszło do cywila.Żał było patrzeć jak rezygnują że służby. Teraz przyszła kolej na niego.karma wraca?

Gość • Środa [03.07.2024, 06:59:24] • [IP: 5.173.222.**]

jak to po co a jak wojna będzie to gdzie zkoszarują wojska i będą szkolić rekrutów...byłeś w wojsku synek?

Gość • Środa [03.07.2024, 06:51:17] • [IP: 176.221.124.***]

Ot zabawa w wojsko, nie wiedzą jak zdobyć darmowa siłę roboczą to mydła oczy młodym chłopakom że kariera itd a po paru latach kopa i won, jedynie ci po szkołach wojskowych zostają reszta to darmowa solą robocza!!

Gość • Środa [03.07.2024, 00:53:48] • [IP: 185.210.36.**]

Gratulacje

Gość • Wtorek [02.07.2024, 23:23:21] • [IP: 151.248.62.***]

..sądząc po latach służby to poszedł do wojska w stanie wojennym lub wkrótce po, wtedy największe mendy szły dobrowolnie do wojska.

Gość • Wtorek [02.07.2024, 23:08:12] • [IP: 178.238.246.**]

Kto nie myśli tak jak ja jest przeciwko mnie.W 8 FOW odwilż 😁

Gość • Wtorek [02.07.2024, 22:16:09] • [IP: 37.109.161.*]

Niech mi ktoś wytłumaczy do czego potrzebne jest teraz centrum szkolenia jak nie ma żołnierzy. Kiedyś rozumiem przychodził poborowy szkolenie unitarne później jako specjalista ale teraz tak już nie ma.

Piotr Andrzejewski • Wtorek [02.07.2024, 21:53:36] • [IP: 178.238.245.**]

Panie Komandorze - Andrzeju serdecznie gratuluję. Życzę powodzenia i wielu sukcesów w służbie.

Gość • Wtorek [02.07.2024, 21:53:22] • [IP: 185.210.38.***]

Szanuj żołnierza swego bo możesz karmić obcego

Platformiany • Wtorek [02.07.2024, 21:41:14] • [IP: 5.173.200.**]

Rozwiązać to, po co to komu.Przecież u Niemców jest marynarka wojenna i to wystarczy.

Gość • Wtorek [02.07.2024, 20:44:07] • [IP: 37.47.242.***]

Gratulacje! Mało już takich Oficerów, którzy potrafią dowodzić i być dla swoich żołnierzy. Powodzenia na nowym stanowisku służbowym.

Oglądasz 1-25 z 33
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Burze z gradem nad regionem. Wydano ostrzeżenie dla części województwa zachodniopomorskiego Silne burze, grad oraz porywy wiatru do 80 km/h mogą wystąpić w niedzielę po południu w wielu powiatach województwa zachodniopomorskiego. Synoptycy ostrzegają także przed intensywnymi opadami deszczu, które lokalnie mogą powodować podtopienia. Centrum Prognoz Meteorologicznych MeteoSky wydało ostrzeżenie meteorologiczne dotyczące burz z gradem. Alert pierwszego stopnia obowiązuje od godziny 12:40 do 17:00 w niedzielę 21 czerwca 2026 roku ■ Uwaga mieszkańcy i turyści! Dla całego województwa zachodniopomorskiego wydano ostrzeżenie przed upałami - dziś od godz. 11:00 do 21:00 temperatura może osiągać od 28°C do 32°C. Wysokie temperatury zwiększają ryzyko udaru słonecznego i odwodnienia. Pamiętaj o regularnym piciu wody, unikaj długiego przebywania na słońcu i zachowaj szczególną ostrożność wobec dzieci oraz seniorów ■ Gang na elektrycznych hulajnogach i brawurowy skok na jubilera. Kilka minut wystarczyło, by zorganizowana grupa włamywaczy splądrowała sklep jubilerski znajdujący się w kompleksie handlowym w budynku Kauflandu w Świnoujściu. Zamaskowani sprawcy sforsowali zabezpieczenia, rozbili szybę, witryny i uciekli na hulajnogach elektrycznych. Policja analizuje monitoringi z całej okolicy. W nocy z soboty na niedzielę doszło do jednego z najpoważniejszych włamań w Świnoujściu w ostatnich latach. Celem przestępców był sklep jubilerski znajdujący się w pasażu handlowym w markecie Kaufland. Według informacji, do których dotarła redakcja, sprawcy działali wyjątkowo sprawnie i byli bardzo dobrze przygotowani. Do obiektu dostali się pasażu handlowego. Po sforsowaniu zabezpieczeń przedostali się do wnętrza, a następnie przy użyciu młotów wybili szybę sklepu jubilerskiego. Cała akcja miała trwać zaledwie kilka minut. W tym czasie złodzieje opróżnili sklep z biżuterii i błyskawicznie opuścili miejsce zdarzenia. Nieoficjalnie mówi się o stratach sięgających nawet 1,5 miliona złotych, jednak na obecnym etapie śledztwa kwota ta nie została oficjalnie potwierdzona. Z informacji uzyskanych przez redakcję wynika, że sprawcy uciekli na hulajnogach elektrycznych ■