POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Niedziela [23.06.2024, 09:00:57] • Świnoujście

Najpierw Błękitna Flaga na kąpielisku, potem 200-lecie Uzdrowiska. Świnoujścianie świętowali dumni ze swego miasta!

Najpierw Błękitna Flaga na kąpielisku, potem 200-lecie Uzdrowiska. Świnoujścianie świętowali dumni ze swego miasta!

fot. iswinoujscie.pl

Kapryśna ostatnio pogoda tym razem nie sprawiła nam zawodu i radośnie mogliśmy świętować, przypadające w początku czerwca urodziny miasta. Bohaterami dnia byli jednak ratownicy na plaży oraz pracownicy Uzdrowiska Świnoujście. Oprawę artystyczną święta przygotowała młodzież Liceum Ogólnokształcącego im. Mieszka I pod kierunkiem polonistki Iwony Dominiak, która, wraz z Anetą Kruk, poprowadziły drugą część imprezy w sercu Parku Zdrojowego. Świnoujścianie, wraz z turystami wyruszyli tam z promenady w głośnym i barwnym przemarszu.

Świnoujście jest absolutnym liderem w Polsce w dziedzinie jakości miejskich plaż. Już po raz 19, międzynarodowe jury zaliczyło nas do grona miejsc, które szczycić się mogą najwyższymi standardami bezpieczeństwa oraz ekologii miejskich kąpielisk po obu stronach Świny. Komitet Błękitnej Flagi w Kopenhadze nagradza także wodne przystanie. I także tu mamy się czym pochwalić. Trzecia flaga w błękicie trafi na maszt Portu Jachtowego im. Jurka Porębskiego. Wszystkie trzy zostały w sobotę uroczyście przekazane podczas uroczystości otwarcia letniego sezonu kąpielowego przy plażowym centrum koordynacyjnym. Od dziś też ratownicy rozpoczęli tu i na plażowych wieżyczkach swój letni dyżur. Podniesieniu błękitnej flagi towarzyszył koncert Młodzieżowej Orkiestry Dętej z Płot i towarzyszący muzyce widowiskowy pokaz marżoretek. I właśnie ten zespół prowadził mieszkańców i turystów na kolejną imprezę dnia, centralny punkt obchodów 200-lecia uzdrowiska w Świnoujściu.

Najpierw Błękitna Flaga na kąpielisku, potem 200-lecie Uzdrowiska. Świnoujścianie świętowali dumni ze swego miasta!

fot. iswinoujscie.pl

Trzy błękitne flagi przekazał dziś w Świnoujściu Jarosław Szczygieł, polski koordynator Programu „Błękitnej Flagi”. Zanim ratownicy zawiesili pierwszą z nich na maszcie kąpieliska „Uznam” certyfikat „Blue flag” trafił na ręce prezydentki miasta. Odbierając wyróżnienie Joanna Agatowska życzyła mieszkańcom i gościom kolejnego bezpiecznego sezonu. Dziękowała także pracownikom Ośrodka Sportu i Rekreacji oraz wszystkim mieszkańcom, którzy na co dzień pracują na markę naszych plaż. Elementem tej marki są także sezonowe wydarzenia artystyczne. Wciągnięcie flagi na maszt miało atrakcyjną oprawę. Zapewniła ją młodzież z Liceum im. Mieszka I-go, prezentując na „wybiegu” centrum ratowników niesamowity pokaz historycznej mody plażowej od czasów kiedy panie przychodziły na brzeg w długich sukniach po współczesne, znacznie bardziej „skromne stroje”.

Najpierw Błękitna Flaga na kąpielisku, potem 200-lecie Uzdrowiska. Świnoujścianie świętowali dumni ze swego miasta!

fot. iswinoujscie.pl

Organizatorzy inauguracji sezonu w Świnoujściu nie pozwolili mieszkańcom, ot tak-po prostu rozejść się. Na przejściu pomiędzy plażą a promenada uformował się radosny orszak. Każdemu wręczano okolicznościową chorągiewkę 200-lecia uzdrowiska w Świnoujściu. Zabezpieczony przez Policję korowód ruszył promenadą w kierunku ulicy Chrobrego i dalej do serca parku zdrojowego.

Ze sceny raz jeszcze rozległy się pozdrowienia i podziękowania prezydent Agatowskiej. Iwona Dominiak i Aneta Kruk czytały fragmenty książkowego opracowania dziejów uzdrowiska nad Świną. Każdy mógł przekazać także swoje własne życzenia dla Świnoujścia w związku z urodzinami miasta i kąpieliska. Życzenia umieszczano w wielkiej ozdobnej skrzyni.

Najpierw Błękitna Flaga na kąpielisku, potem 200-lecie Uzdrowiska. Świnoujścianie świętowali dumni ze swego miasta!

fot. iswinoujscie.pl

W tłumie gości bardzo aktywne byli pracownicy Uzdrowiska Świnoujście. Urodziny wykorzystali by promować walory uzdrowiska, bazę zabiegową i specjalności kurortu. Do gości trafiły liczne informatory.

Program artystyczny popołudnie wypełniły prezentacje rodzimych wykonawców. Na scenie pojawił się m.in., znany w Polsce pod artystycznym pseudonimem „Vino”- kompozytor, muzyk i wokalista Maciek Winogrodzki. Jego recital a także kolejne prezentacje muzyczne publiczność nagrodziła gromkimi brawami.

Najpierw Błękitna Flaga na kąpielisku, potem 200-lecie Uzdrowiska. Świnoujścianie świętowali dumni ze swego miasta!

fot. iswinoujscie.pl

Przed sceną ustawiono także wielką ozdobną skrzynię. Na przygotowanych obok kartkach ludzie wpisywali swoje życzenia dla miasta i kurortu.

Podczas gdy dorośli bawili się wokół sceny i korzystali z licznych stoisk gastronomicznych, na sąsiednim placu zabaw profesjonalny animator prowadził gry i zabawy dla najmłodszych. Wielki aplauz dzieci rodziców wzbudził też pokaz barwnych baniek mydlanych.

Zabawa przeciągnęła się do późnego wieczora ale wszyscy goście mogli do końca czuć się bardzo bezpieczni. Gwarantowali to funkcjonariusz świnoujskiej Policji. Warto wspomnieć, że oprócz zmotoryzowanych patroli, policjanci pochwalili się już na plaży dużym nowoczesnym quadem.

Najpierw Błękitna Flaga na kąpielisku, potem 200-lecie Uzdrowiska. Świnoujścianie świętowali dumni ze swego miasta!

fot. iswinoujscie.pl

Sobotnia, świąteczna kumulacja imprez i atrakcji stała się pierwszym przekonywującym potwierdzeniem realizacji wyborczych deklaracji prezydent Joanny Agatowskiej, która już w trakcie kampanii wyborczej zapowiadała, że przy każdej okazji miasto promować będzie potencjał i talenty swoich mieszkańców, nadając należny splendor miastu.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 59, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 59

Gość • Poniedziałek [24.06.2024, 16:49:54] • [IP: 37.248.165.***]

I świnoujście już nie jest nasze.Podobnie jak swinoujskie info i www.swinoujscie.pl stanowią bazę chwalby obecnej władzy.Szkoda.

Gość • Poniedziałek [24.06.2024, 16:11:10] • [IP: 37.109.164.***]

Kiedy zmiana tras autobusów - opowiedz kobieto, bo publicznie deklarowałaś, że od początku wakacji !! Jest 170 punktów programu do zrealizowania, więc w rytm międzynarodówki socjalistycznej : " Do Roboty, Do roboty", bez kamer i taniego pijaru.

Gość • Poniedziałek [24.06.2024, 15:57:42] • [IP: 37.248.164.**]

Proponuję żeby Proponuję aby osoby 65 plus nie wypowiadały sie o przyszłości miasta typu nie chcemy tego tamtego, Państwo mieliście swój czas. Proponuję również nowej Prezydent zadbać o zwykłych mieszkańców którzy nie czerpią profitów z turystyki szczególnie niemieckiej i oddać im miasto. Rozumiem przez to wymaganie przestrzagania przepisów drogowych przez wieśniaków niemieckich. Dosyć usmiechania się się do niemców łamiących prawo na Nowokarsiborskiej i w całym mieście. Proszę p. Prezydent przestać się lansować i zająć się porządkami.

Gość • Poniedziałek [24.06.2024, 15:55:29] • [IP: 37.248.164.**]

Proponuję żeby Proponuję plus nie wypowiadały sie o przyszłości miasta typu nie chcemy tego tamtego, Państwo mieliście swój czas. Proponuję również nowej Prezydent zadbać o zwykłych mieszkańców którzy nie czerpią profitów z turystyki szczególnie niemieckiej i oddać im miasto. Rozumiem przez to wymaganie przestrzagania przepisów drogowych przez wieśniaków niemieckich. Dosyć usmiechania się się do niemców łamiących prawo na Nowokarsiborskiej i w całym mieście. Proszę p. Prezydent przestać się lansować i zająć się porządkami.

Gość • Poniedziałek [24.06.2024, 14:25:35] • [IP: 37.248.162.***]

Gośćzenon • Poniedziałek [24.06.2024, 12:26:53] • [IP: 83.23.183.***]

Czy to jest rola dla p. prezydent

Gość • Poniedziałek [24.06.2024, 09:41:34] • [IP: 37.248.225.***]

Czyli po staremu, teraz Agatowska będzie bulić za ten pic z Błękitną Flagą, czy innymi Złotymi Hydrantami, Bursztynowymi Kaloryferami...itp. Kasa się zgadza, biznes się kręci:)))

Gość • Poniedziałek [24.06.2024, 08:19:43] • [IP: 31.0.72.**]

Ja mówiłem, że ta kobieta tylko się lansuje i nic dobrego nie zrobi. Przecież to SLD czyli samo zło. Po wyborach ludzie dopiero zrozumieli ale przed kolejnymi łykną kolejną kiełbasę przedwyborczą. Mieliście imprezę techno i disco to żyjcie wspomnieniami jak wam było dobrze.

Gość • Poniedziałek [24.06.2024, 07:57:08] • [IP: 176.221.124.***]

Uzdrowisko i czas oczekiwania na zabiegi !! Panie Ryfczyński świetny temat czy są 2 kolejki dla Niemców i dla mieszkańców czy to plotki ?? Czekam prawie 2 lata i ciągle słyszę że ze względu na to że Niemcy mają pierwszeństwo, Proszę o wywiad dziennikarski i rozwianie ewentualnych plotek...

Gość • Poniedziałek [24.06.2024, 01:42:21] • [IP: 62.69.229.**]

Mamy uśmiechniętą Polskę, a co poza tym? Panem et circenses? Niestety z tego hasła panem gdzieś wyparowało i pozostały tylko igrzyska zwłaszcza jak zostaną uskutecznione wszystkie podwyżki cen.. Zgodnie z linią polityczną Czarzastego zaraz pojawi się tęczowa promocja. A w ramach odpiłowywania katolików nie ma orkiestry wojskowej do asysty w trakcie wieczornej mszy na plaży.

Gość • Niedziela [23.06.2024, 23:33:29] • [IP: 37.109.164.***]

Wzięła jakichś z lasów myśli morskich, którym Świnoujście dynda kalafiorem. Wezmą kasę, pochodzą z nią na występy i podjada w lasy! W Świnoujściu jest tyłu cenionych, doświadczonych, wykształconych mieszkańców, a una wzina spadochroniarzy! Gdyby mieszkańcy wiedzieli przed wyborami, to dostała by 20 % głosów! Mówiła zaraz po wyborach, że przed wakacjami zmieni rozkłady autobusów i co i g...! Tragedia dla naszego miasteczka, jeżeli kierownik UM nie wie co mówi!

Gość • Niedziela [23.06.2024, 21:55:28] • [IP: 31.0.75.***]

Gość • Niedziela [23.06.2024, 20:32:06] • [IP: 176.221.124.**] Ja się urodziłem w tym mieście ale go nienawidzę przez szmaciarzy, którzy je zniszczyli. Wszędzie zdzierstwo. Zobacz jakie są ceny mieszkań, czynszów.

Gość • Niedziela [23.06.2024, 21:19:10] • [IP: 37.47.132.**]

Pochód 1-majowy...pani prezydent cofnęła czas...magia!

Gość • Niedziela [23.06.2024, 20:32:06] • [IP: 176.221.124.**]

Do IP.37.248.209 Nie porównuj Świnoujścia do Barcelony. Nie nazywaj Naszego miasta-" pierdziszewo" od razu widać że jesteś z poza tych terenów. My chcemy otrzymać to co było obiecane- wywalczone i zabrane a przy nowej władzy miało wrócić do normalności. Chcemy jako mieszkańcy nie czuć się oszukani. Jak coś się obiecuje to trzeba się z tego wywiązać!! Chcemy otwarcia ul ku Morzu. Chcemy mieć dojście do plaży i zabytków. Chcemy spełnienia obietnicy przedwyborczej!!

Gość • Niedziela [23.06.2024, 19:30:57] • [IP: 88.218.253.***]

Zazdrość ludzi jest coraz gorsza Przecież AGATOWSKA jest dopiero miesiąc stara się spotykać ludzi, być z nimi w bliskim kontakcie. ludzie czy wy nie widzicie że stara kadra biega koło niej aby za dużo od ludzi nie usłyszała. Sujka jak Dyzma pierwszy na planie wszędzie gdzie tylko się uda., stara się odsunąć pana Romana na drugi plan. Skarbniczka p IWONA pilnuje aby za dużo się nie wydało i CBA wchodzi do Urzędu Miasta to warto sprawdzić starych pracowników co mają do ukrycia. Pani prezydent nie zostawia sięHien bo zagryza.

Gość • Niedziela [23.06.2024, 19:25:40] • [IP: 37.248.215.**]

Kiecki nie założy, bo ma kiepskie nogi, a przecież w kamerce musi być doskonała

Gość • Niedziela [23.06.2024, 19:00:37] • [IP: 176.221.124.***]

Dobrze, że głosowałam! Bo wiem, że będzie już tylko lepiej!

Gość • Niedziela [23.06.2024, 16:30:00] • [IP: 176.221.124.**]

I dobrze się stało teraz zazdroście- trzeba było nie głosować!

Gość • Niedziela [23.06.2024, 15:55:32] • [IP: 176.221.124.**]

Gdybym wiedział, że będzie jednorożec to nie podedl bym a tymbardziej z dziećmi.Pani też powinna fryzjera odwiedzić albo chociaż stonować ten kolor

Gość • Niedziela [23.06.2024, 15:40:02] • [IP: 37.109.165.***]

Kiedy uzdrowisko będzie dla mieszkańców!, na zabiegi czeka się po 3 lata!! Z kartą wyspiarza powinno być 2-3 miesiące czekania.

Gość • Niedziela [23.06.2024, 15:31:26] • [IP: 37.109.164.***]

Chcieliscie mieć " lansowankę" to ją mota !! O niczym bardziej nie myśli jak o kamerkach, ale tylko wtedy gdy una jest w obiektywie. A tyle jest do zrobienia ze spraw prościutkich, które każdy jest w stanie stwierdzić, nawet bez żadnej szkoły i z rzeźniczym dwuletnim wykształceniem, jak ten z podmiejskiej wioski. Główny plac Plac Wolności, to obraz nędzy i rozpaczy. Kafle w rowie wodnym powyrywane, oświetlenie rowu nie działa, wody w rowie nie ma, drzewo złamane i nie zabezpieczone itd. Budynek po hotelu w rozsypce, powybijane szyby i nie zabezpieczone okna, autobusy miały jeździć po normalnych trasach, a nie obwozić po całym mieście, itd. Do roboty niewiasto, bo mieszkańcy mają już dość lansu.

Gość • Niedziela [23.06.2024, 15:29:42] • [IP: 77.252.46.***]

13:27:57 zatem była Pani jedną z 1000, osobiście zdecydowanie wolałem być jednym z 7000 osób.

Gość • Niedziela [23.06.2024, 15:23:44] • [IP: 176.221.124.***]

Czekamy nieustająco na otwarcie ulicy Ku Morzu i powrót normalności. Dosyć strefy ściemy 200 metrowej strefy bezpieczeństwa. Taka ściema to tylko u nas jest możliwa!

Gość • Niedziela [23.06.2024, 15:14:47] • [IP: 176.221.124.***]

Jaką kieckę mogłaby w końcu założyć.

Gość • Niedziela [23.06.2024, 15:12:20] • [IP: 188.147.68.***]

Tylko roszczenia a co od siebie? Przecież ta kobieta nie rządzi nawet roku a wszystko czego nie robił jej poprzednik teraz chcecie natychmiast. Co za niski poziom. Zamiast pomagać tylko dawaj. Nie głosowałam na tą prezydent ale wkurza mnie że dalej tylko jest" zrób za mnie". To nie jest społeczność która utożsamia się z tym miastem a cholerne słoiki albo durnie.

Oglądasz 1-25 z 59
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Wtorek: Z inicjatywy prezydent Joanny Agatowskiej od godz. 14.30 w sali hotelu Interferie rozpoczęły się obrady V nadzwyczajnej sesji Rady Miasta. Sesja poświęcona jest wypracowaniu stanowiska w sprawie budowy portu kontenerowego w Świnoujściu ■ Politycy! Nie zabijajcie polskich mediów! Polskie media są ważną częścią życia każdego z nas – wszystkich żyjących, mieszkających i pracujących w Polsce. Są częścią naszego dziedzictwa kulturowego i systemu demokratycznego. I jako takie muszą przetrwać. W całej swojej, także niedawnej historii, stały na straży wolności, demokracji, obywatelskiego prawa do debaty publicznej, prawdy i odpowiedzialności za słowo. W interesie Polski jest, by to się nie zmieniło ■ Agresja w biały dzień: Młody mężczyznapobity przy MDK ■ Votum zaufania dla prezydent Joanny Agatowskiej ! Z nadzieją na pozytywne zmiany w mieście Rada Miasta jednogłośnie zaaprobowała plany przedstawione przez obecną władzę miasta ■ 9 lipca odbędzie się nadzwyczajna sesja rady Miasta poświęcona specjalnie planom budowy terminala kontenerowego po odwołaniu od decyzji o lokalizacji terminalu kontenerowego ■ Zwrot w sprawie budowy terminala kontenerowego w Świnoujściu. Prezydentka Miasta Joanna Agatowska odwołała się od decyzji Wojewody stwierdzającej lokalizację tej bazy w Świnoujściu ■ Decyzja Straży Granicznej uniemożliwia w rozpoczynającym się sezonie dojazd Komunikacją Autobusową do plaży na Warszowie ■ Rada Nadzorcza Szpitala Miejskiego im. Jana Garduły w Świnoujściu powierzyła funkcję prezesa Iwonie Andrzejczyk-Szawerdo. W środę (26.06.) podpisano kontrakt ■ Jak udało nam się dowiedzieć, funkcjonariusze CBA zatrzymali jednego z urzędników działu inwestycji, a także przeszukali jego mieszkanie, zabezpieczając materiały dowodowe. Wczoraj z urzędu wyniesiono dwa worki wypełnione dokumentami. Według wstępnych informacji, sprawa dotyczy działań związanych z inwestycjami miejskimi, które miały miejsce za kadencji poprzedniego prezydenta Świnoujścia, Janusza Żmurkiewicza, oraz jego zastępczyni, Barbary Michalskiej ■ W środę, 19 czerwca Zakład Wodociągów i Kanalizacji planuje wymianę hydrantu. W związku z tym przy ulicy Krzywoustego (dot. Krzywoustego 2a), Wyszyńskiego (dot. Wyszyńskiego 10), Monte Cassino (dot. Monte Cassino 18, 18a) nastąpi przerwa w dostawie wody. Przewidywany czas przerwy - godz. 9 - 11.■ Zarząd Spółdzielni Słowianin uprzejmie informuje, że w dniach 24.06.2024 r. - 28.06.2024 r. w Świnoujściu, Wolinie i Międzyzdrojach odbędzie się Walne Zgromadzenie Spółdzielni Mieszkaniowej Lokatorsko - Własnościowej "Słowianin". Wszystkie materiały sprawozdawcze oraz projekty uchwał Walnego Zgromadzenia, sprawozdanie finansowe Spółdzielni za rok 2023, protokoły z walnego zgromadzenia oraz informacja o stopniu realizacji uchwał i wniosków z zebrań są wyłożone do wglądu Członków Spółdzielni w sekretariacie Spółdzielni na I piętrze przy ulicy Niedziałkowskiego 9 oraz biurach Administracji w Wolinie i Międzyzdrojach ■ We wtorek, 18 czerwca nastąpi zmiana organizacji ruchu na ulicy Wybrzeże Władysława IV - na odcinku od skrzyżowania z ulicą Rybaki do skrzyżowania z ulicą Marynarzy. Tego dnia ulica będzie nieprzejezdna. Możliwy będzie objazd wskazanego odcinka sąsiednimi ulicami. Dojazd do posesji zostanie zapewniony. Zmiany organizacji ruchu związane są z odtworzeniem nawierzchni jezdni po pracach PEC, który usuwał skutki uszkodzenia magistrali sieci ciepłowniczej w tym miejscu. Prosimy kierowców o rozważną jazdę oraz przestrzeganie oznakowania pionowego i poziomego. Za utrudnienia przepraszamy ■ 13 czerwca 2024 roku, Wojewódzki Sąd Administracyjny w Szczecinie rozpatrzył skargę na uchwałę Rady Miasta Świnoujście z dnia 25 maja 2023 roku, dotyczącą uchwalenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla rejonu ulicy Wojska Polskiego i osiedla Posejdon. Skargę wnosiła Dorota Osewska, reprezentowana przez swojego męża, pełnomocnika Zbigniewa Osewskiego. Sąd, po dokładnym rozpatrzeniu sprawy, jednoznacznie stwierdził nieważność uchwały z powodu rażącego naruszenia prawa przy jej uchwalaniu, w szczególności wskutek nieuzasadnionej dwukrotnej reasumpcji głosowania nad tym planem. Co istotne, sąd nie zajął się innymi zarzutami skarżącej dotyczącymi nieprawidłowości w procesie tworzenia planu ■ 6 czerwca 2024 roku do Urzędu Miasta Świnoujście wpłynęła oferta Fundacji Wiatr w Żagle na realizację zadania publicznego pod nazwą: szkolenie pod tytułem „Odkrywanie autyzmu” Termin realizacji zadania: od 28.06.2024 r. do 5.07.2024 r. Oferta znajduje się do wglądu w Wydziale Zdrowia i Polityki Społecznej. W terminie 7 dni od dnia zamieszczenia oferty w Biuletynie Informacji Publicznej, i na stronie internetowej Miasta Świnoujście, każdy może zgłosić uwagi dotyczące oferty. Ewentualne uwagi można zgłaszać do dnia 14 czerwca 2024 roku w Wydziale Zdrowia i Polityki Społecznej Urzędu Miasta Świnoujście, ul. Wojska Polskiego 1/2, w godzinach od 7.00 do 15.00. ■ Mamy przyjemność zaprosić na koncert w ramach XX Międzynarodowego Festiwalu Muzycznego Sacrum Non Profanum, który odbędzie się w Świnoujściu. 22 czerwca o godz. 19.00 ze sceny wybrzmią największe przeboje muzyki filmowej. Bilety w cenie 40 złotych do nabycia w kasach MDK oraz przez internet. Więcej w załącznikach ■ Zapraszamy na Otwarty Dzień w Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt w Świnoujściu! 08.06 (sobota) 14:00 - 17:00 Przygotowaliśmy dla Was wiele atrakcji: 2 Dmuchańce, Strefa Animacyjna, Zwiedzanie Schroniska, Strzelanie z Łuku, Popcorn. Przyjdźcie z całą rodziną, spędźcie miło czas i poznajcie naszych podopiecznych! To doskonała okazja, by dowiedzieć się więcej o naszej działalności oraz jak możecie pomóc bezdomnym zwierzętom. Do zobaczenia! ■ Jeden z promów Karsibór pojawi się w czerwcu na przeprawie Warszów. Powodem jest awaria chłodzenia na promie Bielik i konieczność jego remontu. Zmiany planowane są w dniach 03-10 czerwca. W związku z awarią systemu chłodzenia na promie Bielik I i pilnej konieczności jego remontu, na przeprawie miejskiej przez tydzień będą w eksploatacji promy: Bielik III i Karsibór I. Promy Bielik II (w trakcie planowanego remontu pędników) i Bielik IV (w trakcie planowanego remontu silnika głównego) wyłączone są z eksploatacji do końca czerwca. ■ Terminal kontenerowy do poprawki. Naruszono lub zignorowano szereg przepisów. Podczas podejmowania decyzji o lokalizacji terminala kontenerowego w Świnoujściu naruszono lub pominięto szereg przepisów. Całkowicie zignorowano kwestię m.in. interesu mieszkańców, uciążliwości, które odczuje lokalna społeczność, ale także bezpieczeństwa państwa w sytuacji, gdy inwestycja powstaje w sąsiedztwie terminala LNG. Świnoujski samorząd chce naprawić te błędy i odwołał się od wspomnianej decyzji Adama Rudawskiego, wojewody zachodniopomorskiego. Działania podjęto w szeroko pojętym interesie społecznym, w nadziei, że głos samorządu w końcu zostanie wysłuchany i uwzględniony. Nie było konsultacji, referendum, rzetelnych opracowań… ■ Druga edycja "Roztańczonych wysp" pod patronatem honorowym Prezydenta Miasta Świnoujście znów przyniosła niezapomniane chwile. Ponad 200 tancerzy z różnych regionów zaprezentowało swoje umiejętności, w tym zespoły z Dance Studio Paa Szczecin, Good Dance Academy Dobra, Strefy Ruchu Dagmara Błaszczak Nowogard oraz lokalne kluby Atu i 8 Flotylli Obrony Wybrzeża. Dla wielu młodych tancerzy była to pierwsza okazja do występu przed publicznością, co wzbudzało wyjątkowe emocje wśród ich rodziców. Najlepsze zespoły, które zdobyły nagrody Grand Prix, to Dance Studio Paa, Good Dance Academy oraz Studio Tańca "Etiuda". Sponsorem nagród była Spółdzielnia Mieszkaniowa Lokatorsko-Własnościowa „Słowianin” w Świnoujściu. Organizacja tego wydarzenia była możliwa dzięki zaangażowaniu wielu osób. Serdecznie dziękujemy trenerom Agacie Midzie, Marcie Zienkiewicz oraz rodzicom tancerzy za ich wsparcie. Specjalne podziękowania składamy Pani Prezydent Joannie Agatowskiej za jej obecność i wsparcie ■ Nowi zastępcy: Joanna Agatowska będzie miała dwóch zastępców. Zastępcą do spraw społecznych będzie pan Roman Kucierski, zastępcą do spraw inwestycyjnych będzie pan Arkadiusz Mazepa. Natomiast sekretarzem miasta zostanie pan Paweł Juras ■ Ryszard Teterycz Przewodniczącym Rady Miasta Świnoujścia ! Nowy przewodniczący był jedynym zgłoszonym kandydatem. Poparło go 19 radnych. 2 było przeciw ■ 21 nowych radnych Rady Miasta Świnoujście odebrało zaświadczenia o wyborze oraz uroczyście złożyło ślubowanie. Wśród nich jest wielu społeczników. Na tej samej sesji nowa prezydent Świnoujścia Joanna Agatowska złożyła ślubowanie i formalnie objęła urząd. ■ Na poniedziałek 6 maja 2024r. Komisarz Wyborczy w Szczecinie zwołał I sesję Rady Miasta Świnoujście IX kadencji. Obrady odbędą się w sali numer 315 Miejskiego Domu Kultury przy ulicy Wojska Polskiego 1/5. Początek o godzinie 10.00. Porządek obrad 1. Otwarcie inauguracyjnej sesji rady. 2. Wręczenie zaświadczeń o wyborze na radnego. 3. Złożenie ślubowania przez radnych. 4. Stwierdzenie kworum i przyjęcie porządku obrad. 5. Wybór przewodniczącego rady. 6. Wręczenie zaświadczenia o wyborze na Prezydenta Miasta Świnoujście. 7. Złożenie ślubowania przez prezydenta. 8. Zakończenie obrad ■ Joanna Agatowska Prezydentem Świnoujścia w I turze! To historyczne zwycięstwo! Oczywiście musi być potwierdzone oficjalnymi danymi z PKW ale na podstawie protokołów z 27 komisji wyborczych w Świnoujściu Joanna Agatowska w mistrzowskim stylu pokonała trzech swoich konkurentów i w I turze została prezydentem Świnoujścia! ■ Ostateczne rozliczenie tunelu nie zostało jeszcze dokonane. Nastąpi po wydaniu Świadectwa Wykonania, co spodziewane jest ok. września br. Roszczenia obu stron w związku z prowadzonymi mediacjami są objęte tajemnicą mediacji - tłumaczy Jarosław Jaz Rzecznik Prasowy Prezydenta Miasta Świnoujście ■