POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Poniedziałek [13.05.2024, 17:51:02] • Region

Peenemünde na Usedomie dzisiaj świętuje sztukę: Seminarium i wyjątkowy koncert

Peenemünde na Usedomie dzisiaj świętuje sztukę: Seminarium i wyjątkowy koncert

fot. iswinoujscie.pl

Peenemünde na wyspie Usedom, stanie się dzisiaj, 13 maja 2024 roku, areną niezwykłego wydarzenia artystycznego. W ramach Kongresu "European Arts Festival Summit", który trwa od 12 do 15 maja, do tego niemieckiego miasteczka zjechali organizatorzy festiwali z ponad 40 krajów. To pierwsza edycja międzynarodowej konferencji kulturalnej organizowanej przez "European Festivals Association", która ma na celu promowanie świadomości, troski i łączności w sztuce.

Wśród gości specjalnych znalazł się laureat Pokojowej Nagrody Nobla, Lech Wałęsa, który po uczestnictwie w seminarium spędzi noc w Heringsdorfie. Jego obecność jest nie tylko symbolem pokojowego przekazu, ale również potwierdzeniem międzynarodowego charakteru tego wydarzenia.

Peenemünde na Usedomie dzisiaj świętuje sztukę: Seminarium i wyjątkowy koncert

fot. iswinoujscie.pl

Centralnym punktem dzisiejszego dnia będzie koncert "Midnight Sun" wykonywany przez Orkiestrę Filharmoniczną Bałtyckiego Morza pod batutą Kristjana Järvi. Koncert rozpocznie się o godzinie 19:00 w Kraftwerk des Museums Peenemünde. Orkiestra, znana z innowacyjnego podejścia do muzyki i spektakularnych przedstawień, zaprezentuje utwory takie jak "Der Feuervogel" Igora Strawinskiego, "Sinfonie Nr. 2" Jean Sibeliusa oraz "Midnight Sun" Kristjana Järvi, które wykonane zostaną na pamięć, co jest jedną z cech charakterystycznych tego zespołu.

Peenemünde na Usedomie dzisiaj świętuje sztukę: Seminarium i wyjątkowy koncert

fot. Organizator

Oprócz muzyki klasycznej, publiczność będzie miała okazję usłyszeć nowe kompozycje od muzyków BSP, w tym "Hollow in the tree" autorstwa Mint Out & Zuzanny Wąsiewicz oraz "The Dream of Tabu-tabu" Liis Jürgens. Wyjątkowy program tego wieczoru zapowiada nie tylko muzyczne, ale i wizualne przeżycia, z zachętą do wspólnego śpiewu i tańca.

Peenemünde na Usedomie dzisiaj świętuje sztukę: Seminarium i wyjątkowy koncert

fot. Organizator

Bilety na to wyjątkowe wydarzenie są dostępne już od 25 euro, a całe wydarzenie obiecuje być fascynującym doświadczeniem dla miłośników muzyki i sztuki z całej Europy. Więcej informacji o koncercie i biletach można znaleźć na stronie internetowej Usedomer Musikfestival.

https://museum-peenemuende.de/13-05-24/

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 39, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 39

Gość • Poniedziałek [20.05.2024, 15:27:58] • [IP: 176.221.124.***]

Czym go tam dowieźli?. Przypadkiem nie motorówką?

Gość • Piątek [17.05.2024, 20:49:22] • [IP: 88.218.252.**]

a gdzie koszulka konstytucja zgubil PAN

Gość • Czwartek [16.05.2024, 12:54:57] • [IP: 46.7.172.***]

WOWOOOW, wielce szanowny i wsmienity jak zawsze Pan S.P.A.W.A.C.Z. A tak objecywał że nigdy nie przyjedzie do świnoujścia (to było po tym gdy mieszkańcy na taczkę wzieli ówczesnego prezydenta miasta)

Gość • Czwartek [16.05.2024, 11:49:41] • [IP: 77.111.247.**]

Bolek oddaj ludziom te 100 tyś. zł czyli x 10.000 denominacji, to wyjdą miliony, bo obiecywałeś ludziom, którzy na ciebie przyszłego prezydenta głosowali, ale z gęby du..ę zrobiłeś. Więc nie przyjeżdżaj tu i nie kłam, tak jak, że nie byłeś kapo dla SB i swoich kumpli kablowałeś, a dobra nabyte kupiłeś za wygrane w totolotka. Twoje życie, to pasmo kłamstw i takim niebawem umrzesz. Tylko głupie ludzie, że łykają te kłamstwa jak pelikany, ale nie każdy w to uwierzy, bo zna prawdę od podszewki. Teraz wielu jest takich, co uprawiają kłamstwo jak hazard.

Gość • Środa [15.05.2024, 22:38:18] • [IP: 62.69.253.**]

załamka jaka pazerność :)

Gość • Środa [15.05.2024, 10:53:14] • [IP: 176.221.125.***]

w 1947 r Komuniści Postanowili kto nie posiada Obywatelstwa polskiego musi natychmiast Wyjechac z Polski

Gość • Środa [15.05.2024, 10:25:16] • [IP: 46.205.129.**]

Dlaczego" na Usedomie", a nie" na wyspie Uznam"?

Gość • Wtorek [14.05.2024, 21:42:16] • [IP: 178.238.252.***]

Cas ze sceny zejść, Panie prezydencie Wałęsa.Był czas stanąć w prawdzie, obecnie tylko chichot historii.Ojro nie śmierdzi.

Gość • Wtorek [14.05.2024, 18:25:48] • [IP: 77.252.46.***]

Może wygłosi jakiś" wykład"?.

Gość • Wtorek [14.05.2024, 17:03:04] • [IP: 37.248.224.***]

CZy nadal tam jest wystawa" wypędzonych Niemców z Polski"?

Gość • Wtorek [14.05.2024, 14:40:08] • [IP: 178.238.253.***]

Panie Wałęsa odpocznij już sobie !!

Gość • Wtorek [14.05.2024, 12:18:08] • [IP: 176.221.125.***]

dziwne ze propaguje sie miejsce gdzie produkowano bron by zniszczyc Anglie

Gość • Wtorek [14.05.2024, 11:40:37] • [IP: 46.113.8.**]

Brakuje tam tylko pani Agatowskiej. Ta sama Koalicja rządów. Wcześniej witała minister niemiecką w porcie kontenerowym??

Gość • Wtorek [14.05.2024, 11:30:33] • [IP: 176.221.125.**]

A moja Kuma tam była?

Gość • Wtorek [14.05.2024, 11:10:48] • [IP: 185.210.38.**]

Gość • Poniedziałek [13.05.2024, 18:58:02] • [IP: 176.221.125.***] Ch..e zaprosili ch..a.

KASZTELAN WETRNEJ HORY • Wtorek [14.05.2024, 11:09:50] • [IP: 176.221.125.**]

To on ma tam załatwić teraz od Niemców wypłatę reparacji wojennych za zniszczenie naszej ojczyzny w czasie Drugiej Wojny Światowe? NIEMCY NAM NA DZIEŃ DZISIEJSZY ZALEGAJĄ Z WYPŁATĄ 6, 22 BILIONA ZŁOTYCH ZA ZAMORDOWANIE SZEŚCIU MILIONÓW NASZYCH RODAKÓW, 25% POPULACJI, I ZA ZRUJNOWANIE NASZEGO KRAJU, ROZBOJE I RABUNKI. DO TEJ PORY NIE ODDALI MI KASY ZA PRZEJĘTY MAJĄTEK POLSKIEJ MNIEJSZOŚCI NARODOWEJ W NIEMCZECH. WISZĄ MI Z KASĄ, A ODSETKI ROSNĄ.

Gość • Wtorek [14.05.2024, 10:19:18] • [IP: 37.109.18.***]

Polmos, Bigos, Pogłos, Donos ;)

Gość • Wtorek [14.05.2024, 10:00:11] • [IP: 46.112.6.**]

ale schudł pan wałęsa, widać, cukrzyca swoje robi, zdrowia życzę

Gość • Wtorek [14.05.2024, 09:47:54] • [IP: 178.238.249.**]

Z koszulki Konstytucja wyrósł 😁

Gość • Wtorek [14.05.2024, 09:00:33] • [IP: 31.60.239.***]

A dlaczego u umlauty? W naszym słowniku nie ma niemieckich znaków diakrytycznych.

Gość • Wtorek [14.05.2024, 08:42:04] • [IP: 176.221.125.***]

w Świnoujsciu jest Atrakcja Turystyczna Tunel Podwodny Jednorurowy