POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Sobota [11.05.2024, 10:08:44] • Świnoujście

Mosty przyjaźni ponad granicami: Polsko-niemiecka wymiana młodzieżowa w Kilonii

Mosty przyjaźni ponad granicami: Polsko-niemiecka wymiana młodzieżowa w Kilonii

fot. Organizator

W ramach inicjatywy Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży, uczniowie Zespołu Szkół Morskich odwiedzili zaprzyjaźnioną szkołę RBZ w Kilonii, gdzie przez pięć dni zdobywali nie tylko wiedzę o kulturze i języku niemieckim, ale również nawiązywali międzynarodowe więzi, które przetrwają próbę czasu.

"Międzynarodowa wymiana jest niewątpliwie jednym z najważniejszych elementów kształcenia młodzieży, otwierająca oczy i umysły na różnorodność kulturową oraz rozwijająca umiejętności językowe. Dzięki wspólnym działaniom takim jak zwiedzanie, gotowanie czy rywalizacja sportowa, uczniowie naszej szkoły mogli nie tylko doskonalić swoje umiejętności, ale przede wszystkim budować trwałe relacje międzynarodowe. Czekamy z niecierpliwością na wrześniową rewizytę naszych niemieckich przyjaciół," powiedziała Monika Walkowiak, koordynator wymiany w Zespole Szkół Morskich.

Mosty przyjaźni ponad granicami: Polsko-niemiecka wymiana młodzieżowa w Kilonii

fot. Organizator

Mosty przyjaźni ponad granicami: Polsko-niemiecka wymiana młodzieżowa w Kilonii

fot. Organizator

Mosty przyjaźni ponad granicami: Polsko-niemiecka wymiana młodzieżowa w Kilonii

fot. Organizator


komentarzy: 27, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 27

Gość • Poniedziałek [13.05.2024, 15:26:15] • [IP: 185.210.36.***]

odpowiedz do: Gość • Sobota [11.05.2024, 14:15:27] • [IP: 185.210.36.***] Z tego co wiem, wycieczką kierowała jedna z najpiękniejszych na Pomorzu Zachodnim nauczycielek, szczupła blondynka Anna. Panie Marku, wszyscy wiedzą że ją kochasz, ale nic z tego nie będzie :)

Gość • Poniedziałek [13.05.2024, 15:24:48] • [IP: 185.210.36.***]

odpowiedz do: Gość • Sobota [11.05.2024, 15:41:40] • [IP: 46.113.14.**] W wizytach międzynarodowych nie ma nic złego. A wręcz przeciwnie - może pojawić się tolerancja dla innych. Nie przesadzajmy jednak z używaniem słowa " przyjaźń". Prawdziwych przyjaciół w ciągu życia ma się niewielu. Reszta to znajomi, koledzy... Często wrogowie lub fałszywi przyjaciele. Pan redaktor byl uprzejmy zmienić wyslany mu tekst.

Gość • Niedziela [12.05.2024, 13:46:05] • [IP: 178.238.246.**]

Bardzo fajna inicjatywa, powinnismy żyć w przyjaźni i zgodzie z sąsiadami, niech nasza młodzież pozna różne kultury i dobre relacje międzynarodowe, brawo !

Gość • Niedziela [12.05.2024, 13:05:57] • [IP: 213.155.174.***]

O co chodzi z tymi brwiami zaczesanymi do góry?

ryynio • Niedziela [12.05.2024, 12:33:22] • [IP: 213.89.112.***]

Haha, wzieli od niech namiary zeby przejechali zbierac szparagi. Merkel zalatwila miliardowe subwencje dla niemieckich stoczni a Tusk jako zaslne dymna zalatwil inwestora z Kataru... a potem zlikwidowal stocznie w Polsce.

Gość • Niedziela [12.05.2024, 10:38:43] • [IP: 46.205.137.**]

9:59- komunikaNty

Gość • Niedziela [12.05.2024, 09:59:28] • [IP: 46.205.137.**]

Nie wiedziałam, że tam ministranci pieką komunikaty, u nas zakonnice.

Gość • Niedziela [12.05.2024, 09:18:52] • [IP: 178.238.249.***]

Fałsz, obłuda zakłamanie, jaki za komuny starsi pamiętają to dobrze.tylko pozory normalności..

Gość • Niedziela [12.05.2024, 08:41:42] • [IP: 46.205.137.**]

● 20:27: • [IP: 176.221.124.**]...ale bliźnim może być...●17:23. ..176.221.125.** nie trzeba byc rusofobem, by nabyc należytego mniemania o Rosji, wystarczy policzyc zabite przez napaść Rosji dzieci ukrainskie, to ok.1000. Albo te starsze kobiety w domach opieki, ktore nie mają jak uciekać... a pamietają wojnę z wczesnego dzieciństwa, eojnę dprzymierzeńca Rosji, Hitlera.

Gość • Niedziela [12.05.2024, 07:16:57] • [IP: 178.238.252.**]

"Przyjaźń"polsko-niemiecka, dobre. .. dla naiwnych

Gość • Sobota [11.05.2024, 20:27:21] • [IP: 176.221.124.**]

Jak swiat światem Niemiec Polakowi nigdy nie będzie bratem

Gość • Sobota [11.05.2024, 20:24:07] • [IP: 176.221.125.***]

Super wszystko dąży do lepszego. Tak już dawno powinno być. Wspaniały pomysł

Gość • Sobota [11.05.2024, 17:23:26] • [IP: 176.221.125.**]

Bardzo dobrze, trzeba trzymać dobre kontakty z sąsiadami (wszystkimi nawet z rosją rusofoby)

Gość • Sobota [11.05.2024, 15:41:40] • [IP: 46.113.14.**]

W wizytach międzynarodowych nie ma nic złego. A wręcz przeciwnie - może pojawić się tolerancja dla innych. Nie przesadzajmy jednak z używaniem słowa " przyjaźń". Prawdziwych przyjaciół w ciągu życia ma się niewielu. Reszta to znajomi, koledzy... Często wrogowie lub fałszywi przyjaciele.

Gość • Sobota [11.05.2024, 14:32:54] • [IP: 109.42.112.**]

Przynajmniej się coś nauczą od Niemców od Polaków na pewno nic. 😂😂😂

Gość • Sobota [11.05.2024, 14:15:27] • [IP: 185.210.36.***]

Z tego co wiem, wycieczką kierowała jedna z najpiękniejszych na Pomorzu Zachodnim nauczycielek, szczupła blondynka Anna.

Gość • Sobota [11.05.2024, 14:12:38] • [IP: 185.210.36.***]

12:53:53] • [IP: 46.205.140.***]albo widzą więcej niż podają" zaprzyjaźnione telewizje" do wierzenia i wtedy to plucie jadem nie jest nim, lecz krytyką zawierającą argumenty. [" zaprzyjaźnione telewizje" - termin Wajdy wspierającego PO i B.Komorowskiego w kampanii]

Gość • Sobota [11.05.2024, 14:08:39] • [IP: 176.221.124.***]

Szwabski model gospodarczy to kolonializm, wojny, grabieże, złodziejstwo i oszustwo. Wybrali pachołka na premiera i wdrażają swój porządek w suwerennym państwie. Nasze Matki i Ojcowie też doświadczali" przyjaźni transgranicznej" w obozach i na przymusowych robotach w latach młodości. Gdzie są reparacje za wymordowanie 6 milionów ludzi na terenie Polski ? Aż dziwne, że znowu się stajemy coraz głupsi i wykonujemy polecenia samozwańczego zarzadu UE, a Ursulka manipuluje Koalicją 13 grudnia jak smarkaczami.

Gość • Sobota [11.05.2024, 12:53:53] • [IP: 46.205.140.***]

Plucie jadem to specjalność ludzi którzy wszystkim i wszystkiego zazdroszczą!! 🤔

Gość • Sobota [11.05.2024, 12:39:04] • [IP: 176.221.125.**]

mam nadzieję że ta młodzież nie będzie zaglądała na te komentarze... dobrze że nauczyciel robią swoją robotę, brawo dla nich i brawa dla uczniów którzy wychodzą ponad uprzedzenia i manipulacje nienawiścią

Gość • Sobota [11.05.2024, 12:09:33] • [IP: 46.205.133.**]

Mam zasadę: wobec Niemca jak wobec Czlowieka, wobec panstwa niemieckiego - z nieufnościa i ostrożnoscią. Ostatnio zauwazylem na promie, gdy byłem w czesci rowerowej, że Niemka ma w zwinięte zapiecie rowerowe włożony kluczyk, przy lada wstrząsie mogl wyleciec - pokazalem jej to, podziękowała, pytając nawet jak sie poprawnie po polsku dziękuje - przesylabizowałem jej. Ale eobec Niemiec bede ostrozny

Gość • Sobota [11.05.2024, 12:02:55] • [IP: 37.47.210.***]

Zatrudnię Niemców do opieki i sprzątania toalet. Unowa zlecenie plus napiwki. Mile widziana znajomość języków obcych i historii.

Gość • Sobota [11.05.2024, 11:26:08] • [IP: 46.7.172.***]

tak do dobra metoda, niech się dzieci uczą... że jedynie w centrali EUSSRa można robić kariera... bo wprzeciwnym przypadku niemieckie pole szparagów na tzw polskiej ziemi im pozostanie... POLEXIT!

Gość • Sobota [11.05.2024, 11:13:57] • [IP: 176.221.124.***]

Kalifat niemiecki zagrożony, zakończył się niemiecki model gospodarki, Niemcy ledwie zipią jako najgorszy pod względem wzrostu gospodarczego kraj UE. Trzeba im młodej, wyksztalconej kadry gotowej do pracy, najlepiej z Polski, bo lekarze i inżynierowie z Afryki się nie sprawdzili.

Gość • Sobota [11.05.2024, 11:10:03] • [IP: 213.155.174.***]

Przyjaźń według Niemców to germanizacja, grabież, podstęp, szpiegostwo, spekulacja.

Oglądasz 1-25 z 27
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ 6 czerwca 2024 roku do Urzędu Miasta Świnoujście wpłynęła oferta Fundacji Wiatr w Żagle na realizację zadania publicznego pod nazwą: szkolenie pod tytułem „Odkrywanie autyzmu” Termin realizacji zadania: od 28.06.2024 r. do 5.07.2024 r. Oferta znajduje się do wglądu w Wydziale Zdrowia i Polityki Społecznej. W terminie 7 dni od dnia zamieszczenia oferty w Biuletynie Informacji Publicznej, i na stronie internetowej Miasta Świnoujście, każdy może zgłosić uwagi dotyczące oferty. Ewentualne uwagi można zgłaszać do dnia 14 czerwca 2024 roku w Wydziale Zdrowia i Polityki Społecznej Urzędu Miasta Świnoujście, ul. Wojska Polskiego 1/2, w godzinach od 7.00 do 15.00. ■ Mamy przyjemność zaprosić na koncert w ramach XX Międzynarodowego Festiwalu Muzycznego Sacrum Non Profanum, który odbędzie się w Świnoujściu. 22 czerwca o godz. 19.00 ze sceny wybrzmią największe przeboje muzyki filmowej. Bilety w cenie 40 złotych do nabycia w kasach MDK oraz przez internet. Więcej w załącznikach ■ Zapraszamy na Otwarty Dzień w Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt w Świnoujściu! 08.06 (sobota) 14:00 - 17:00 Przygotowaliśmy dla Was wiele atrakcji: 2 Dmuchańce, Strefa Animacyjna, Zwiedzanie Schroniska, Strzelanie z Łuku, Popcorn. Przyjdźcie z całą rodziną, spędźcie miło czas i poznajcie naszych podopiecznych! To doskonała okazja, by dowiedzieć się więcej o naszej działalności oraz jak możecie pomóc bezdomnym zwierzętom. Do zobaczenia! ■ Jeden z promów Karsibór pojawi się w czerwcu na przeprawie Warszów. Powodem jest awaria chłodzenia na promie Bielik i konieczność jego remontu. Zmiany planowane są w dniach 03-10 czerwca. W związku z awarią systemu chłodzenia na promie Bielik I i pilnej konieczności jego remontu, na przeprawie miejskiej przez tydzień będą w eksploatacji promy: Bielik III i Karsibór I. Promy Bielik II (w trakcie planowanego remontu pędników) i Bielik IV (w trakcie planowanego remontu silnika głównego) wyłączone są z eksploatacji do końca czerwca. ■ Terminal kontenerowy do poprawki. Naruszono lub zignorowano szereg przepisów. Podczas podejmowania decyzji o lokalizacji terminala kontenerowego w Świnoujściu naruszono lub pominięto szereg przepisów. Całkowicie zignorowano kwestię m.in. interesu mieszkańców, uciążliwości, które odczuje lokalna społeczność, ale także bezpieczeństwa państwa w sytuacji, gdy inwestycja powstaje w sąsiedztwie terminala LNG. Świnoujski samorząd chce naprawić te błędy i odwołał się od wspomnianej decyzji Adama Rudawskiego, wojewody zachodniopomorskiego. Działania podjęto w szeroko pojętym interesie społecznym, w nadziei, że głos samorządu w końcu zostanie wysłuchany i uwzględniony. Nie było konsultacji, referendum, rzetelnych opracowań… ■ Druga edycja "Roztańczonych wysp" pod patronatem honorowym Prezydenta Miasta Świnoujście znów przyniosła niezapomniane chwile. Ponad 200 tancerzy z różnych regionów zaprezentowało swoje umiejętności, w tym zespoły z Dance Studio Paa Szczecin, Good Dance Academy Dobra, Strefy Ruchu Dagmara Błaszczak Nowogard oraz lokalne kluby Atu i 8 Flotylli Obrony Wybrzeża. Dla wielu młodych tancerzy była to pierwsza okazja do występu przed publicznością, co wzbudzało wyjątkowe emocje wśród ich rodziców. Najlepsze zespoły, które zdobyły nagrody Grand Prix, to Dance Studio Paa, Good Dance Academy oraz Studio Tańca "Etiuda". Sponsorem nagród była Spółdzielnia Mieszkaniowa Lokatorsko-Własnościowa „Słowianin” w Świnoujściu. Organizacja tego wydarzenia była możliwa dzięki zaangażowaniu wielu osób. Serdecznie dziękujemy trenerom Agacie Midzie, Marcie Zienkiewicz oraz rodzicom tancerzy za ich wsparcie. Specjalne podziękowania składamy Pani Prezydent Joannie Agatowskiej za jej obecność i wsparcie ■ Nowi zastępcy: Joanna Agatowska będzie miała dwóch zastępców. Zastępcą do spraw społecznych będzie pan Roman Kucierski, zastępcą do spraw inwestycyjnych będzie pan Arkadiusz Mazepa. Natomiast sekretarzem miasta zostanie pan Paweł Juras ■ Ryszard Teterycz Przewodniczącym Rady Miasta Świnoujścia ! Nowy przewodniczący był jedynym zgłoszonym kandydatem. Poparło go 19 radnych. 2 było przeciw ■ 21 nowych radnych Rady Miasta Świnoujście odebrało zaświadczenia o wyborze oraz uroczyście złożyło ślubowanie. Wśród nich jest wielu społeczników. Na tej samej sesji nowa prezydent Świnoujścia Joanna Agatowska złożyła ślubowanie i formalnie objęła urząd. ■ Na poniedziałek 6 maja 2024r. Komisarz Wyborczy w Szczecinie zwołał I sesję Rady Miasta Świnoujście IX kadencji. Obrady odbędą się w sali numer 315 Miejskiego Domu Kultury przy ulicy Wojska Polskiego 1/5. Początek o godzinie 10.00. Porządek obrad 1. Otwarcie inauguracyjnej sesji rady. 2. Wręczenie zaświadczeń o wyborze na radnego. 3. Złożenie ślubowania przez radnych. 4. Stwierdzenie kworum i przyjęcie porządku obrad. 5. Wybór przewodniczącego rady. 6. Wręczenie zaświadczenia o wyborze na Prezydenta Miasta Świnoujście. 7. Złożenie ślubowania przez prezydenta. 8. Zakończenie obrad ■ Joanna Agatowska Prezydentem Świnoujścia w I turze! To historyczne zwycięstwo! Oczywiście musi być potwierdzone oficjalnymi danymi z PKW ale na podstawie protokołów z 27 komisji wyborczych w Świnoujściu Joanna Agatowska w mistrzowskim stylu pokonała trzech swoich konkurentów i w I turze została prezydentem Świnoujścia! ■ Ostateczne rozliczenie tunelu nie zostało jeszcze dokonane. Nastąpi po wydaniu Świadectwa Wykonania, co spodziewane jest ok. września br. Roszczenia obu stron w związku z prowadzonymi mediacjami są objęte tajemnicą mediacji - tłumaczy Jarosław Jaz Rzecznik Prasowy Prezydenta Miasta Świnoujście ■