POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Poniedziałek [22.04.2024, 10:57:22] • zachodniopomorskie

Jak smakuje Pomorze Zachodnie? Kulinarne zmagania w Przelewicach

Jak smakuje Pomorze Zachodnie? Kulinarne zmagania w Przelewicach

fot. Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego

Jak prezentuje się regionalna kuchnia Pomorza Zachodniego oparta na lokalnych, tradycyjnych i regionalnych produktach żywnościowych? Do smakowych i wizualnych zmagań będą mogły przystąpić, podczas trzeciej edycji Festiwalu Tradycji Pomorza Zachodniego w Przelewicach, koła gospodyń wiejskich i stowarzyszenia z terenu Pomorza Zachodniego. Zgłoszenia przyjmowane są do 6 maja br.

Zadaniem uczestników konkursu będzie przygotowanie „na żywo”, podczas trzeciej edycji Festiwalu Tradycji Pomorza Zachodniego (18 maja 2024 r.), potraw wskazanych przez nich w zgłoszonym menu konkursowym oraz zaprezentowanie ich przed jury. Do wyboru będą dwie kategorie: I: do wyboru zupa lub przystawka lub danie główne, II: deser lub wypiek.

Na przygotowanie menu konkursowego każda ekipa będzie miała 70 minut. Wszystkie potrawy konkursowe muszą składać się wyłącznie z produktów jadalnych – nie wyłączając dekoracji. Konkurs będzie odbywać się jednoetapowo – zmagania ekip oceni na miejscu jury. Punktowane będą walory smakowe, wygląd potrawy, związek dania z regionem i jego tradycjami oraz zastosowanie produktów z województwa zachodniopomorskiego wpisanych na listę produktów tradycyjnych Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone podczas wydarzenia.

W obu kategoriach za zajęcie głównych miejsc przyznane będą odpowiednio nagrody finansowe: I – 3 tys. zł, II – 2 tys. zł, III – 1 tys. zł. Za wyróżnienie, czyli za zajęcie miejsc IV-XVI, będzie można otrzymać 500 zł.

Konkurs skierowany jest do Kół Gospodyń Wiejskich i stowarzyszeń z terenu województwa zachodniopomorskiego. Zgłoszenia przyjmowane są do 6 maja br. Można je złożyć osobiście w kancelarii ogólnej UMWZ lub za pośrednictwem poczty tradycyjnej (Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego, ul. Marszałka Józefa Piłsudskiego 40, 70-421 Szczecin, z dopiskiem: Wydział Rolnictwa i Rybactwa Konkurs Tradycji Kulinarnych Pomorza Zachodniego 2024) lub pocztą email na adres rolnictwo@wzp.pl. Formularze oraz regulamin konkursu dostępne na stronie: wrir.wzp.pl/aktualnosci/iii-edycja-konkursu-tradycji-kulinarnych-pomorza-zachodniego-2024 .

Festiwal Tradycji Pomorza Zachodniego odbędzie się w dniach 18-19 maja w Ogrodach Przelewice – Zachodniopomorskim Centrum Kultury Obszarów Wiejskich i Edukacji Ekologicznej. Jego tematyka skupiona jest na prezentacji oraz promocji dziedzictwa kulturowego Pomorza Zachodniego. Odwiedzającym prezentowane będą m. in. tradycje kulinarne, rękodzieło, rzemiosło oraz różne aktywności mieszkańców naszego regionu. Podczas Festiwalu zaprezentują się również kapele i zespoły ludowe.

Biuro Prasowe
Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego


komentarzy: 0, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ 22 maja 2024 r. (środa) o godz. 17:00 w CEZiT przy ul. Gdyńskiej 26 w Świnoujściu odbędą się "Drzwi Otwarte" dla ósmoklasistów. Serdecznie zapraszamy! ■ Ośrodek Sportu i Rekreacji "Wyspiarz w Świnoujściu, informuje że w związku z konserwacją sieci, węzła i instalacji przez PEC w dniu 22.05.2024 r. (środa) Pływalnia na Uznam Arenie przy ul. Grodzkiej 5, będzie w tym dniu NIECZYNNA. Jednocześnie informujemy, że hala sportowa i siłownia na tym obiekcie, będzie funkcjonować bez zmian ■ Już 19 maja hala sportowa SP nr 1 przy ul. Witosa w Świnoujściu zamieni się w arenę pełną tańca i emocji. Ponad 200 tancerzy z sześciu szkół tanecznych z różnych miast, w tym ze Szczecina, Kołobrzegu i Rzeszowa, stanie do rywalizacji w Turnieju Tańca Nowoczesnego „Roztańczone Wyspy”. ■ Nowi zastępcy: Joanna Agatowska będzie miała dwóch zastępców. Zastępcą do spraw społecznych będzie pan Roman Kucierski, zastępcą do spraw inwestycyjnych będzie pan Arkadiusz Mazepa. Natomiast sekretarzem miasta zostanie pan Paweł Juras ■ Ryszard Teterycz Przewodniczącym Rady Miasta Świnoujścia ! Nowy przewodniczący był jedynym zgłoszonym kandydatem. Poparło go 19 radnych. 2 było przeciw ■ 21 nowych radnych Rady Miasta Świnoujście odebrało zaświadczenia o wyborze oraz uroczyście złożyło ślubowanie. Wśród nich jest wielu społeczników. Na tej samej sesji nowa prezydent Świnoujścia Joanna Agatowska złożyła ślubowanie i formalnie objęła urząd. ■ Na poniedziałek 6 maja 2024r. Komisarz Wyborczy w Szczecinie zwołał I sesję Rady Miasta Świnoujście IX kadencji. Obrady odbędą się w sali numer 315 Miejskiego Domu Kultury przy ulicy Wojska Polskiego 1/5. Początek o godzinie 10.00. Porządek obrad 1. Otwarcie inauguracyjnej sesji rady. 2. Wręczenie zaświadczeń o wyborze na radnego. 3. Złożenie ślubowania przez radnych. 4. Stwierdzenie kworum i przyjęcie porządku obrad. 5. Wybór przewodniczącego rady. 6. Wręczenie zaświadczenia o wyborze na Prezydenta Miasta Świnoujście. 7. Złożenie ślubowania przez prezydenta. 8. Zakończenie obrad ■ Joanna Agatowska Prezydentem Świnoujścia w I turze! To historyczne zwycięstwo! Oczywiście musi być potwierdzone oficjalnymi danymi z PKW ale na podstawie protokołów z 27 komisji wyborczych w Świnoujściu Joanna Agatowska w mistrzowskim stylu pokonała trzech swoich konkurentów i w I turze została prezydentem Świnoujścia! ■ Ostateczne rozliczenie tunelu nie zostało jeszcze dokonane. Nastąpi po wydaniu Świadectwa Wykonania, co spodziewane jest ok. września br. Roszczenia obu stron w związku z prowadzonymi mediacjami są objęte tajemnicą mediacji - tłumaczy Jarosław Jaz Rzecznik Prasowy Prezydenta Miasta Świnoujście ■