POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Czwartek [11.04.2024, 16:08:45] • zachodniopomorskie

Przegląd musztry klas mundurowych województwa zachodniopomorskiego.

Przegląd musztry klas mundurowych województwa zachodniopomorskiego.

fot. Organizator

W dniu 9 kwietnia w hali widowiskowo-sportowej Zespołu Szkół im. I. Łukasiewicza w Policach odbył się Zachodniopomorski Przegląd Musztry Klas Mundurowych 2024.

Tegoroczna edycja konkursu organizowana została przez Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty oraz Szefa Ośrodka Zamiejscowego w Szczecinie Centralnego Wojskowego Centrum Rekrutacji. Jego celem była popularyzacja klas mundurowych jako oferty edukacyjnej szkół i integracja młodzieży. Ponadto celem konkursu było kształtowanie postaw patriotycznych i obywatelskich wśród młodzieży. To forma rywalizacji zespołów w zakresie musztry zespołowej zgodnej z regulaminem musztry Sił Zbrojnych RP, polskiej piosenki marszowej oraz programu dowolnego.

Konkurs podzielony był na dwa etapy: program dowolny i program obowiązkowy. Pierwsza konkurencja polegała na wykonaniu maksymalnie 10 minutowego dowolnego pokazu opartego na zasadach musztry paradnej. Komendy podawane były przez dowódcę zespołu. Ocenie podlegał układ, poprawność wykonania i ogólne wrażenie artystyczne.

Przegląd musztry klas mundurowych województwa zachodniopomorskiego.

fot. Organizator

Na kolejnym etapie oceniano zespoły za zestaw zadań obejmujących umiejętności z zakresu regulaminu musztry Sił Zbrojnych RP. Zestaw otrzymywał opiekun zespołu przed startem.

Na przygotowanie się do występu zespół maił 5 minut. Komendy wydane były przez dowódcę zespołu. Ocenie podlegała prawidłowość wydawania i wykonania komend.

W konkursie udział wzięło 9 klas mundurowych. Zwycięzcą Przeglądu została klasa mundurowa z Kalisza Pomorskiego, której opiekunem jest oficer 14 Zachodniopomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej ppor. Konrad Chwastek Zwycięscy reprezentować będą województwo zachodniopomorskie w Ogólnopolskim Turnieju Musztry Klas Mundurowych w 2024 r. w dniach 3-5 czerwca w Krakowie.

Opracował:
mł. chor. Przemysław NADOLSKI
p.o. oficer prasowy 14. Zachodniopomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej


komentarzy: 0, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ 22 maja 2024 r. (środa) o godz. 17:00 w CEZiT przy ul. Gdyńskiej 26 w Świnoujściu odbędą się "Drzwi Otwarte" dla ósmoklasistów. Serdecznie zapraszamy! ■ Ośrodek Sportu i Rekreacji "Wyspiarz w Świnoujściu, informuje że w związku z konserwacją sieci, węzła i instalacji przez PEC w dniu 22.05.2024 r. (środa) Pływalnia na Uznam Arenie przy ul. Grodzkiej 5, będzie w tym dniu NIECZYNNA. Jednocześnie informujemy, że hala sportowa i siłownia na tym obiekcie, będzie funkcjonować bez zmian ■ Już 19 maja hala sportowa SP nr 1 przy ul. Witosa w Świnoujściu zamieni się w arenę pełną tańca i emocji. Ponad 200 tancerzy z sześciu szkół tanecznych z różnych miast, w tym ze Szczecina, Kołobrzegu i Rzeszowa, stanie do rywalizacji w Turnieju Tańca Nowoczesnego „Roztańczone Wyspy”. ■ Nowi zastępcy: Joanna Agatowska będzie miała dwóch zastępców. Zastępcą do spraw społecznych będzie pan Roman Kucierski, zastępcą do spraw inwestycyjnych będzie pan Arkadiusz Mazepa. Natomiast sekretarzem miasta zostanie pan Paweł Juras ■ Ryszard Teterycz Przewodniczącym Rady Miasta Świnoujścia ! Nowy przewodniczący był jedynym zgłoszonym kandydatem. Poparło go 19 radnych. 2 było przeciw ■ 21 nowych radnych Rady Miasta Świnoujście odebrało zaświadczenia o wyborze oraz uroczyście złożyło ślubowanie. Wśród nich jest wielu społeczników. Na tej samej sesji nowa prezydent Świnoujścia Joanna Agatowska złożyła ślubowanie i formalnie objęła urząd. ■ Na poniedziałek 6 maja 2024r. Komisarz Wyborczy w Szczecinie zwołał I sesję Rady Miasta Świnoujście IX kadencji. Obrady odbędą się w sali numer 315 Miejskiego Domu Kultury przy ulicy Wojska Polskiego 1/5. Początek o godzinie 10.00. Porządek obrad 1. Otwarcie inauguracyjnej sesji rady. 2. Wręczenie zaświadczeń o wyborze na radnego. 3. Złożenie ślubowania przez radnych. 4. Stwierdzenie kworum i przyjęcie porządku obrad. 5. Wybór przewodniczącego rady. 6. Wręczenie zaświadczenia o wyborze na Prezydenta Miasta Świnoujście. 7. Złożenie ślubowania przez prezydenta. 8. Zakończenie obrad ■ Joanna Agatowska Prezydentem Świnoujścia w I turze! To historyczne zwycięstwo! Oczywiście musi być potwierdzone oficjalnymi danymi z PKW ale na podstawie protokołów z 27 komisji wyborczych w Świnoujściu Joanna Agatowska w mistrzowskim stylu pokonała trzech swoich konkurentów i w I turze została prezydentem Świnoujścia! ■ Ostateczne rozliczenie tunelu nie zostało jeszcze dokonane. Nastąpi po wydaniu Świadectwa Wykonania, co spodziewane jest ok. września br. Roszczenia obu stron w związku z prowadzonymi mediacjami są objęte tajemnicą mediacji - tłumaczy Jarosław Jaz Rzecznik Prasowy Prezydenta Miasta Świnoujście ■