POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Sobota [30.03.2024, 13:32:42] • zachodniopomorskie

Wyłudzenia VAT w obrocie meblami - zatrzymaliśmy dziewięć osób

Wyłudzenia VAT w obrocie meblami - zatrzymaliśmy dziewięć osób

fot. Organizator

Funkcjonariusze zachodniopomorskiej Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) zatrzymali dziewięć osób w śledztwie dotyczącym zorganizowanej grupy przestępczej wyłudzającej VAT w obrocie meblami. Uszczuplenia w podatku VAT wynoszą min. 2,6 mln zł. Śledztwo prowadzone jest pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Szczecinie.

Analiza dokumentów w Zachodniopomorskim Urzędzie Celno-Skarbowym w Szczecinie pozwoliła na wszczęcie śledztwa dotyczącego m.in. wyłudzeń podatku VAT w zawiązku z produkcją i obrotem meblami.

Wyłudzenia VAT w obrocie meblami - zatrzymaliśmy dziewięć osób

fot. Organizator

Szef KAS zablokował konta spółek zaangażowanych w ten nielegalny proceder> Zachodniopomorska KAS wszczęła kontrole celno-skarbowe wobec podejrzanych podmiotów. Szacujemy, że w wyniku tej nielegalnej działalności Skarb Państwa stracił co najmniej 2,6 mln zł z tytułu uszczuplonego podatku VAT. Wartość brutto kwestionowanych faktur wynosi18 mln zł.

Śledztwo nadzorowane przez Prokuraturę Okręgową w Szczecinie dotyczy też fałszowania dokumentacji i prania pieniędzy przez zorganizowaną grupę przestępczą w obrocie meblami.

Wyłudzenia VAT w obrocie meblami - zatrzymaliśmy dziewięć osób

fot. Organizator

Na podstawie postanowienia Prokuratury Okręgowej w Szczecinie funkcjonariusze KAS weszli do 25 lokalizacji w województwach: wielkopolskim, małopolskim, mazowieckim, pomorskim oraz warmińsko-mazurskim. Przeszukaliśmy m.in. miejsca zamieszkania rzekomych prezesów oraz adresy pod którymi zarejestrowano podmioty uczestniczące w łańcuchach transakcji. Zabezpieczyliśmy telefony komórkowe, komputery, pieczątki, nośniki danych, dokumenty, paszport oraz gotówkę.

Zatrzymaliśmy dziewięć osób. Na wniosek prokuratora, wobec czterech osób, sąd zastosował tymczasowe aresztowania. Wobec pięciu pozostałych zatrzymanych zastosowano środki zapobiegawcze w postaci dozorów Policji i poręczeń majątkowych w kwocie 365.000 zł. Wszystkim zatrzymanym prokurator postawił zarzuty m.in udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, oszustwa podatkowego, fałszerstwa faktur, wystawiania i przyjmowania nierzetelnych faktur VAT

Wyłudzenia VAT w obrocie meblami - zatrzymaliśmy dziewięć osób

fot. Organizator

W czasie przesłuchań zatrzymanych tzw. “słupów” przed budynkiem prokuratury pojawił się jeden z domniemanych współorganizatorów procederu. Został niezwłocznie zatrzymany, a na wniosek prokuratora sąd zadecydował o jego aresztowaniu.
Naczelnik Zachodniopomorskiego Urzędu Celno-Skarbowego zawiadomił Generalnego Inspektora Informacji Finansowej o podejrzeniu prania pieniędzy przez podmiot powiązany z grupą przestępczą w wyniku czego dokonano blokady rachunku bankowego podmiotu.
***
Załączone fotografie przedstawiają miejsce zamieszkania jednego z prezesów spółki deklarującej rzekomą wielomilionową sprzedaż.

Małgorzata Brzoza
Rzeczniczka prasowa
Izby Administracji Skarbowej
w Szczecinie


komentarzy: 2, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-2 z 2

Gość • Niedziela [31.03.2024, 17:55:58] • [IP: 37.248.225.***]

A, ziemia jest płaska.

Gość • Niedziela [31.03.2024, 11:48:34] • [IP: 46.205.132.***]

Jeśli w toku śledztwa okaże się, że byli POwiązani ze znaną partią to sprawa zostanie zamieciona pod dywan.

Oglądasz 1-2 z 2
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Dargobądz, 18 kwietnia 2024 r. - Wczesnym rankiem o godzinie 6:14 doszło do poważnego wypadku na drodze krajowej numer 3 w miejscowości Dargobądz. Z nieustalonych dotychczas przyczyn zderzyły się dwa pojazdy dostawczy i bus. W wyniku zdarzenia poszkodowane zostały osoby podróżujące tymi pojazdami ■ Joanna Agatowska Prezydentem Świnoujścia w I turze! To historyczne zwycięstwo! Oczywiście musi być potwierdzone oficjalnymi danymi z PKW ale na podstawie protokołów z 27 komisji wyborczych w Świnoujściu Joanna Agatowska w mistrzowskim stylu pokonała trzech swoich konkurentów i w I turze została prezydentem Świnoujścia! ■ Ostateczne rozliczenie tunelu nie zostało jeszcze dokonane. Nastąpi po wydaniu Świadectwa Wykonania, co spodziewane jest ok. września br. Roszczenia obu stron w związku z prowadzonymi mediacjami są objęte tajemnicą mediacji - tłumaczy Jarosław Jaz Rzecznik Prasowy Prezydenta Miasta Świnoujście ■