POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Sobota [16.03.2024, 12:33:21] • zachodniopomorskie

100 tys. zł dla Koszalina. Na kontynuację programu in vitro

100 tys. zł otrzyma Koszalin na kontynuację miejskiego programu in vitro. Ze środków Urzędu Marszałkowskiego skorzystają pary, które zdecydowały się na leczenie niepłodności metodą zapłodnienia pozaustrojowego. Koszaliński samorząd jest drugim, który sięgnął po tegoroczną pomoc. W lutym 140 tys. zł. trafiło do Szczecina.

Przekazanie wsparcia dla Koszalina było możliwe, gdyż samorząd ma pozytywnie zaopiniowany przez Agencję Oceny Technologii Medycznych i Taryfikacji – program polityki zdrowotnej w zakresie in vitro, dokonał wyboru realizatora programu oraz wystąpił do Urzędu Marszałkowskiego z pisemnym wnioskiem.

– In vitro to jedna z najskuteczniejszych metod leczenia niepłodności Od siedmiu lat wychodzimy naprzeciw oczekiwaniom samorządów, które chcą realizować tego rodzaju program dla swoich mieszkańców. Pomoc zostanie przekazana do Koszalina już po raz czwarty – mówi wicemarszałek województwa Tomasz Sobieraj.

Kwota przyznana Miastu Koszalin, który posiada program in vitro na lata 2024-2026, umożliwi zrefundowanie każdej parze zakwalifikowanej do programu do dwóch prób procedury wspomaganej prokreacji do kwoty 10 tys. zł. W 2024 roku Miasto Koszalin zaplanowało na ten cel w sumie 200 tys. zł. Połowę w tej kwocie stanowi dotacja Urzędu Marszałkowskiego. Dofinansowanie umożliwi wykonanie 20 procedur. W ubiegłych trzech latach Koszalin skorzystał z pomocy samorządu województwa
w wysokości 150 tys. zł.

Urząd Marszałkowski przyznaje fundusze na procedury in vitro od 2018 roku. Dotąd przekazano na ten cel prawie 1,3 mln zł. Dofinansowanie przyznawano samorządom miejskim ze Szczecina, Koszalina, Kołobrzegu, Nowogardu i Szczecinka. W latach 2022-2023 dofinansowano ponad 200 procedur.

Łukasz Jucha
Biuro Prasowe
Gabinet Marszałka
Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego


komentarzy: 2, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-2 z 2

Gość • Środa [20.03.2024, 23:06:06] • [IP: 37.248.212.***]

To nie jest leczenie niepłodności! Metoda mało skuteczna ale zarobi inseminator bez odpowiedzialności za efekt i prywatna spółka kolesia z PO. Bo tu tylko o grubą kasę chodzi i oszukiwanie ludzi.

Gość • Poniedziałek [18.03.2024, 11:26:36] • [IP: 88.156.232.***]

Zmarnowane 100 tys. zł na produkcję ludzi, których wady genetyczne będą występowały ponadnormatywnie, przenosząc się na kolejne pokolenia. Egoizm tych pseudorodziców, by tworzyć ludzi z licznymi wadami genetycznymi to nie tylko zmarnowane 100 tys zł - to kreacja ludzi, których leczenie późniejsze chorób wynikających z licznych wad genetycznych pochłonie miliony. Bardzo duże marnowane pieniądze na poprawienie samopoczucia u egoistów koniecznie pragnących wyprodukowania często uszkodzonego genetycznie dziecka.

Oglądasz 1-2 z 2
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ 22 maja 2024 r. (środa) o godz. 17:00 w CEZiT przy ul. Gdyńskiej 26 w Świnoujściu odbędą się "Drzwi Otwarte" dla ósmoklasistów. Serdecznie zapraszamy! ■ Ośrodek Sportu i Rekreacji "Wyspiarz w Świnoujściu, informuje że w związku z konserwacją sieci, węzła i instalacji przez PEC w dniu 22.05.2024 r. (środa) Pływalnia na Uznam Arenie przy ul. Grodzkiej 5, będzie w tym dniu NIECZYNNA. Jednocześnie informujemy, że hala sportowa i siłownia na tym obiekcie, będzie funkcjonować bez zmian ■ Już 19 maja hala sportowa SP nr 1 przy ul. Witosa w Świnoujściu zamieni się w arenę pełną tańca i emocji. Ponad 200 tancerzy z sześciu szkół tanecznych z różnych miast, w tym ze Szczecina, Kołobrzegu i Rzeszowa, stanie do rywalizacji w Turnieju Tańca Nowoczesnego „Roztańczone Wyspy”. ■ Nowi zastępcy: Joanna Agatowska będzie miała dwóch zastępców. Zastępcą do spraw społecznych będzie pan Roman Kucierski, zastępcą do spraw inwestycyjnych będzie pan Arkadiusz Mazepa. Natomiast sekretarzem miasta zostanie pan Paweł Juras ■ Ryszard Teterycz Przewodniczącym Rady Miasta Świnoujścia ! Nowy przewodniczący był jedynym zgłoszonym kandydatem. Poparło go 19 radnych. 2 było przeciw ■ 21 nowych radnych Rady Miasta Świnoujście odebrało zaświadczenia o wyborze oraz uroczyście złożyło ślubowanie. Wśród nich jest wielu społeczników. Na tej samej sesji nowa prezydent Świnoujścia Joanna Agatowska złożyła ślubowanie i formalnie objęła urząd. ■ Na poniedziałek 6 maja 2024r. Komisarz Wyborczy w Szczecinie zwołał I sesję Rady Miasta Świnoujście IX kadencji. Obrady odbędą się w sali numer 315 Miejskiego Domu Kultury przy ulicy Wojska Polskiego 1/5. Początek o godzinie 10.00. Porządek obrad 1. Otwarcie inauguracyjnej sesji rady. 2. Wręczenie zaświadczeń o wyborze na radnego. 3. Złożenie ślubowania przez radnych. 4. Stwierdzenie kworum i przyjęcie porządku obrad. 5. Wybór przewodniczącego rady. 6. Wręczenie zaświadczenia o wyborze na Prezydenta Miasta Świnoujście. 7. Złożenie ślubowania przez prezydenta. 8. Zakończenie obrad ■ Joanna Agatowska Prezydentem Świnoujścia w I turze! To historyczne zwycięstwo! Oczywiście musi być potwierdzone oficjalnymi danymi z PKW ale na podstawie protokołów z 27 komisji wyborczych w Świnoujściu Joanna Agatowska w mistrzowskim stylu pokonała trzech swoich konkurentów i w I turze została prezydentem Świnoujścia! ■ Ostateczne rozliczenie tunelu nie zostało jeszcze dokonane. Nastąpi po wydaniu Świadectwa Wykonania, co spodziewane jest ok. września br. Roszczenia obu stron w związku z prowadzonymi mediacjami są objęte tajemnicą mediacji - tłumaczy Jarosław Jaz Rzecznik Prasowy Prezydenta Miasta Świnoujście ■