POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Piątek [08.03.2024, 20:40:53] • Świnoujście

Wspólne Wyspy prezentują program! I zapraszają 16 marca do Amfiteatru!

Wspólne Wyspy prezentują program! I zapraszają 16 marca do Amfiteatru!

fot. Organizator

Bon Juniora dla każdego dziecka w Świnoujściu. 2 000 000 zł na fundusz rehabilitacyjny dla mieszkańców. Ochrona działek ogrodowych przed zakusami deweloperów. Przyśpieszenie uchwalenia planów zagospodarowania przestrzennego między innymi dla Karsiborza i zwiększenie działań na rzecz ochrony zieleni w mieście. Ten i kilkaset innych postulatów oraz zadań to program wyborczy komitetu Joanny Agatowskiej, który został przygotowany przez społeczników i z którym można zapoznać się już dziś w Internecie, a za niespełna tydzień 16 marca na specjalnym wydarzeniu – w świnoujskim amfiteatrze!

Program jest bardzo szczegółowy, a powstał w wyniku wielomiesięcznych konsultacji z Mieszkańcami. Przypomnijmy - Joanna Agatowska spotykała się w tym czasie z wieloma grupami społecznymi, przygotowano specjalne ankiety, a pomysły i zadania zostały poddane ocenie specjalistów. Ci ostatni przygotowali harmonogramy realizacji poszczególnych zadań i ocenili wstępne skutki finansowe realizacji poszczególnych postulatów. - To wyróżnia nas od pozostałych komitetów - mówi Joanna Agatowska, kandydatka na prezydenta Świnoujścia - Na etapie przygotowania programu, przy pomocy specjalistów podjęliśmy trud oszacowania proponowanych rozwiązań. Nasze propozycje to nie lista życzeń, a realne zobowiązania, które spełnimy!

- Dodatkowo od wielu lat przygotowujemy plan reorganizacji miejskich finansów! – dodaje Agatowska. – Uważamy, że część wydatków w kasie miasta jest niecelowych. Są też możliwości pozyskania dodatkowych funduszy - jak np. wprowadzenie opłaty uzdrowiskowej od pierwszej doby czy zadbanie o równowagę np. w stosunkach z portem. I najważniejsze - priorytetem są dla nas mieszkańcy i podniesienie ich poziom życia w naszym mieście.

- Program Wspólnych Wysp to także docelowe zwolnienie Mieszkańców z opłat w strefie płatnego parkowania i gruntowna reforma systemu komunikacyjnego w mieście jak np. krótkie trasy autobusowe. – mówi Ryszard Teterycz, kandydat na radnego.

Dariusz Krzywda przypomina, że w przyszłym tygodniu - 16 marca (sobota) o godzinie 16:15 w miejskim amfiteatrze będzie okazja, by zapoznać się z najważniejszymi punktami programu „Wspólnych Wysp” i zespołem, który ma go wdrażać w życie.

Wspólne Wyspy prezentują program! I zapraszają 16 marca do Amfiteatru!

fot. Organizator

- Zaprezentujemy drużynę „Wspólnych Wysp” i program. Naszymi gośćmi będą politycy z polskiego rządu, którzy będą nas wspierać w jego realizacji, a na koniec zagra zespół BOYS! - mówi Darek Krzywda, jeden z kandydatów na radnego komitetu. – Pamiętajcie - Świnoujście ma szansę stać się MIASTEM DLA MIESZKAŃCÓW!

Warto przypomnieć, że program można oczywiście już dziś pobrać ze strony www.wspolnewyspy.pl

Sobotnie wydarzenie w amfiteatrze dedykowane jest dla mieszkańców. Bezpłatne bilety można otrzymać:
- Sanatorium Energetyk, ul. Żeromskiego 4 - 7.00-22.00
- Zakład fotograficzny - Sławomir Ryfczyński, u. Bohaterów Września 4/5 - 9.30-18.00
- Sklep Spożywczy DUET - ul. Krzywa 1A - 6.30-20.00
- Sklep "Tani Armani" - ul. Barlickiego 23 - 11.00-17.00

Infolinia: 730-935-522
Ilość miejsc ograniczona!


komentarzy: 138, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 126-138 z 138

Gość • Piątek [08.03.2024, 23:04:32] • [IP: 88.218.255.***]

Przeczytałem, Popieram ale... jest tam wiele punktów których nie ma siły aby zrealizować lub są bez sensu np. jak referendum w sprawie portu kontenerowego. Decyzja już dawno jest podjęta i jest to strategiczna dla państwa inwestycja, nie ma juz odwrotu.

Gość • Piątek [08.03.2024, 22:52:47] • [IP: 92.118.164.**]

Kłamią jak za starych komunistów

Gość • Piątek [08.03.2024, 22:40:37] • [IP: 178.238.250.**]

Ciekawe kto będzie zapierdzielał w urzędzie przy realizacji tego programu jak jest tyle wakatów. Można sobie dużo chcieć ale ktoś to musi robić.

Gość • Piątek [08.03.2024, 22:31:51] • [IP: 37.248.215.***]

Czy jest plan na modernizację ciepłowni, energetykę odnawialną, budowę mola czy tylko picowanie

GOŚCIU • Piątek [08.03.2024, 22:24:21] • [IP: 145.131.170.***]

TYM „ BOYSEM „ TO TROCHĘ STRZELACIE SOBIE W KOLANO ; NIE TEN ELEKTORAT PANI ASIU, MIMO WSZYSTKO MA PANI GŁOS „ GOŚCIA „ I JEGO RODZINY 💪💪💪🤞🤞㊃
0;

Mieszkaniec • Piątek [08.03.2024, 22:18:52] • [IP: 83.26.244.***]

No to lecą już po bandzie... Szkoda że wszystko dla mieszkańców dopiero teraz... Wstyd

Gość • Piątek [08.03.2024, 22:17:26] • [IP: 46.205.133.**]

Co za szojs, zespół Boys!

Gość • Piątek [08.03.2024, 22:13:27] • [IP: 178.238.254.**]

Dobry program to dobra lista OBIECANEK. Te buzie ze zdjęć pamiętajcie że po wyborach te plakaty trzeba sprzątnąć

Gość • Piątek [08.03.2024, 22:11:23] • [IP: 78.30.81.**]

Program dla mieszkańców. Nareszcie! Życzę sobie i nam mieszkańcom, jego realizacji.

Gość • Piątek [08.03.2024, 22:04:20] • [IP: 89.245.23.***]

Pani Agatowska to moja kandydatka: kompetentna, konkretna, kulturalna, sympatyczna. Mam nadzieję, że mieszkańcy Świnoujścia wybiorą ją na urząd Prezydenta Miasta. Wiewióra do boju!!

Gość • Piątek [08.03.2024, 21:58:46] • [IP: 88.156.232.***]

Chcemy Zenka

Kpt. Zbik • Piątek [08.03.2024, 21:05:13] • [IP: 185.210.37.***]

Super. Chętnie zapoznam się z ciekawie zapowiadającym się programem wyborczym. Dobry program to podstawa.

Gość • Piątek [08.03.2024, 20:53:04] • [IP: 176.221.125.**]

Oja PRDL.

Oglądasz 126-138 z 138
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Burze z gradem nad regionem. Wydano ostrzeżenie dla części województwa zachodniopomorskiego Silne burze, grad oraz porywy wiatru do 80 km/h mogą wystąpić w niedzielę po południu w wielu powiatach województwa zachodniopomorskiego. Synoptycy ostrzegają także przed intensywnymi opadami deszczu, które lokalnie mogą powodować podtopienia. Centrum Prognoz Meteorologicznych MeteoSky wydało ostrzeżenie meteorologiczne dotyczące burz z gradem. Alert pierwszego stopnia obowiązuje od godziny 12:40 do 17:00 w niedzielę 21 czerwca 2026 roku ■ Uwaga mieszkańcy i turyści! Dla całego województwa zachodniopomorskiego wydano ostrzeżenie przed upałami - dziś od godz. 11:00 do 21:00 temperatura może osiągać od 28°C do 32°C. Wysokie temperatury zwiększają ryzyko udaru słonecznego i odwodnienia. Pamiętaj o regularnym piciu wody, unikaj długiego przebywania na słońcu i zachowaj szczególną ostrożność wobec dzieci oraz seniorów ■ Gang na elektrycznych hulajnogach i brawurowy skok na jubilera. Kilka minut wystarczyło, by zorganizowana grupa włamywaczy splądrowała sklep jubilerski znajdujący się w kompleksie handlowym w budynku Kauflandu w Świnoujściu. Zamaskowani sprawcy sforsowali zabezpieczenia, rozbili szybę, witryny i uciekli na hulajnogach elektrycznych. Policja analizuje monitoringi z całej okolicy. W nocy z soboty na niedzielę doszło do jednego z najpoważniejszych włamań w Świnoujściu w ostatnich latach. Celem przestępców był sklep jubilerski znajdujący się w pasażu handlowym w markecie Kaufland. Według informacji, do których dotarła redakcja, sprawcy działali wyjątkowo sprawnie i byli bardzo dobrze przygotowani. Do obiektu dostali się pasażu handlowego. Po sforsowaniu zabezpieczeń przedostali się do wnętrza, a następnie przy użyciu młotów wybili szybę sklepu jubilerskiego. Cała akcja miała trwać zaledwie kilka minut. W tym czasie złodzieje opróżnili sklep z biżuterii i błyskawicznie opuścili miejsce zdarzenia. Nieoficjalnie mówi się o stratach sięgających nawet 1,5 miliona złotych, jednak na obecnym etapie śledztwa kwota ta nie została oficjalnie potwierdzona. Z informacji uzyskanych przez redakcję wynika, że sprawcy uciekli na hulajnogach elektrycznych ■