POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Piątek [01.03.2024, 18:25:07] • Świnoujście

Jeśli nic się nie zmieni, to miasto czeka finansowa katastrofa. Zobacz film!

Jeśli nic się nie zmieni, to miasto czeka finansowa katastrofa. Zobacz film!

fot. iswinoujscie.pl

Za tą kwotę można by było co roku w Świnoujściu wybudować np. 70 mieszkań komunalnych. Wyremontować - co roku - kilka  kilometrów ulic i chodników. Sfinansować stypendia dla najzdolniejszych uczniów, czy zorganizować dziesiątki wydarzeń kulturalnych. Świnoujście na utrzymanie przeprawy promowych i tunelu w tym roku wyda blisko 47 mln złotych! Dodajmy - z własnego budżetu, bo ustępujące władze miasta ponad 3 lata temu zrezygnowały z dopłat do przepraw ze środków skarbu państwa po otwarciu tunelu!



Czy ten stan rzeczy można zmienić? Czy jest szansa by przynajmniej część tej kwoty pozostała w kasie samorządu? Według Joanny Agatowskie tak!  Kandydatka na prezydenta Świnoujścia, obecnie radna od wielu miesięcy prowadzi działania, aby państwową dotację przywrócić.

– Ona się naszemu miastu po prostu należy!- podkreśla Agatowska. - Kwoty przeznaczone na utrzymanie przepraw promowych i tunelu to prawdziwa fortuna.  Dziś to prawie 50 mln złotych i z dużym prawdopodobieństwem można założyć, że tak kwota będzie rosła. Dlatego priorytetem dla samorządu powinno być przywrócenie dofinansowania – przynajmniej jednej z tych przepraw - ze środków skarbu państwa - dodaje.

Przypomnijmy - tunel znajduje się w ciągu drogi krajowej S3. Zabezpieczeniem tej drogi są przeprawy promowe - także na wypadek konieczności zamknięcia tunelu na czas remontu czy jakiegoś zdarzenia krytycznego. Zgodnie z obecnymi przepisami – nie wchodząc w szczegóły - inwestycja jest utrzymywana przez samorząd. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie by to zmienić. Potrzeba jest do tego tylko /albo aż/ wola polityków z Warszawy.

Jeśli nic się nie zmieni, to miasto czeka finansowa katastrofa. Zobacz film!

fot. iswinoujscie.pl

Dlatego jedna z konsultacji w w/w sprawie obyła się w Warszawie - w Ministerstwie Infrastruktury. Problem przepraw i tunelu  został przedstawiony między innymi Pawłowi Gancarzowi, wiceministrowi odpowiedzialnym w wymienionym resorcie właśnie za drogi.

Rozmowy i konsultacje z politykami i urzędnikami to nie jedyne działania w tej sprawie – w ciągu ostatnich kilku miesięcy Joanna Agatowska wraz z współpracownikami  przygotowała  projekt zmian w przepisach, który jest konieczny by ten problem rozwiązać.

- Będziemy działać na rzecz przywrócenie w pierwszej kolejności dotacji na przeprawy promowe, trzeba lobbować na rzecz stworzenia nowych zapisów ustawowych, czyli to co zostało zaniedbane w minionych latach. Po rozmowach z kilkoma politykami w Warszawie mam wrażenie, że będzie do tego wola - mówi Joanna Agatowska - Widzę także szansę, by w przyszłości także koszty utrzymania tunelu były finansowane ze środków skarbu państwa i zrobię wszystko by tak się stało.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 125, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 101-125 z 125

Gość • Piątek [01.03.2024, 21:32:31] • [IP: 89.151.38.**]

Osiągnęła dno! Przecież z przepisów wynika, że po wybudowaniu tunelu, nie należą się miastu pieniądze na nic. Ewentualnie na transport Karsiborem tego, czego nie można przewieźć tunelem. Arogantka uważa, że może kłamać i nikt się nie połapie. Wystarczy wystąpić o informację publiczną i dostanie się pisma, które szły w tej sprawie. Śmieszna kobiecina

Gość • Piątek [01.03.2024, 21:20:26] • [IP: 176.221.124.***]

Taaaak sralis mazgalis Polski Dubaj a syf w każdym kącie jak w Bangladeszu!?

Gość • Piątek [01.03.2024, 21:19:36] • [IP: 176.221.125.***]

Przecież odchodzący staruszek miejski powiedział oficjalnie do mediów, że po wybudowaniu tunelu miasto nie będzie potrzebowało dofinansowania do promów. Niech kandydatka weźmie swojego byłego przełożonego i zapyta, dlaczego działał na szkodę mieszkańców, skoro 50 milinów miasto musi rocznie wydawać na promy i tunel, a za te pieniądze mieszkańcy mogliby otrzymać różne udogodnienia, pomoc , kulturę, rozrywkę i wiele, wiele innych korzyści. Czekamy na wywiad Pani przed wyborami, z byłym już kierownikiem UM.

Gość • Piątek [01.03.2024, 21:18:16] • [IP: 178.238.252.**]

JAK WŁADZE ZREZYGNOWAŁY Z DOPŁAT. TO NIECH TE KONKRETNE OSOBY TERAZ PINOSIŁY KOSZTY OD DNIA REZYGNACJI - TRZECH LAT. I. TO. Z ODSETKAMI

Gość • Piątek [01.03.2024, 20:59:29] • [IP: 178.238.252.**]

GDYBY NIE. PROMY I. TUNEL TO NIBY JAK MIESZKAŃCY MIELIBY. DOJEŻDŻAĆ DO PRACY NIE ROZUMIEM DLACZEGO. ZA TO MIESZKAŃCY MAJĄ UTRZYMYWAĆ. CZY NA PRZYKŁAD W WOLINIE I. INNYCH MIEJSCOWOŚCIACH MIESZKAŃCY PŁACĄ. ZA UTRZYMANIE I NAPRAWY MOSTÓW.

Gość • Piątek [01.03.2024, 20:50:58] • [IP: 185.212.169.***]

W końcu prawdziwe chociaż smutne informacje. Wielkie brawa dla Agatowskiej za podjęcie działań naprawczych. Takich osób właśnie nam potrzeba po 20 latach układów. Teraz jeszcze bardziej groteskowo prezentują się te wszystkie skecze Grupy Morskiej obiecujące cuda na kiju

Gryf • Piątek [01.03.2024, 20:46:06] • [IP: 88.218.253.***]

Mit obecnej ekipy minie wraz z ich odejściem. Także prowadzącego naszą telewizję Z.. Gdyby odpowiadali materialnie za swoje błędne poczynania bardziej by uważali a i dyskutowali ze społeczeństwem. Ciężko prowadzić gminę przyszłemu prezydentowi z takim długiem oraz bałaganem inwestycyjnym.

Gość • Piątek [01.03.2024, 20:37:01] • [IP: 88.156.234.***]

Tunel nie znajduje się w ciągu drogi S6, a drogi krajowej nr 93. S6 kończy się na warszowskim rondzie. Od ronda przez tunel to krajówka nr 93. Co nie zmienia faktu, że rzeczywiście jego finansowe utrzymanie powinno być przez Generalną Dyrekcję Budowy Dróg i Autostrad a nie przez miasto. Ta 93" biegnie" przez miasto do granicy z Niemcami i kończy się na mostku.

Gość • Piątek [01.03.2024, 20:33:00] • [IP: 89.151.38.***]

Działa w tej sprawie od kilku miesięcy? A co zdziałała? Czekam niecierpliwie na kolejne cuda niewida Pani Agatowskiej. Chyba się doczekam projektu ustawy, że każdy mieszkanie Ś-cia będzie żył minimum 100 lat. Ta Pani ma taką obsesyjną żądzę władzy na szczeblu lokalnym jak Kaczyński państwowym. Dla tego stołka gotowa obiecać wszystko.

Gość • Piątek [01.03.2024, 20:27:35] • [IP: 178.238.246.**]

O rany widziała panią dziś na płocie, pani fotka a co zrobi pani dla służby zdrowia?😁🤔

Gość • Piątek [01.03.2024, 20:16:52] • [IP: 46.113.12.**]

Jak nie grupa morska to ruda. I tak do zrzygania

Gość • Piątek [01.03.2024, 19:36:58] • [IP: 31.60.101.***]

Jedyna kandydatka na Prezydenta to J.Agatowska …idziemy po zwycięstwo

Gość • Piątek [01.03.2024, 19:36:50] • [IP: 176.221.124.***]

Ten Jasiu fasola przechandlował całe miasto jak teraz patrzy w oczy Jojo że startuje od platfusów won ze wszystkimi z tej miesciny.

Gość • Piątek [01.03.2024, 19:32:45] • [IP: 185.100.87.**]

"miasto czeka finansowa katastrofa" to drugie imię skorumpowanych i nieudolnych władz Świnoujścia.

Gość • Piątek [01.03.2024, 19:29:53] • [IP: 89.64.16.***]

Rudą chociaż nie wstyd puscic na salony. Sujka się tylko by pucował, borowski nigdzie się nie zmieści przez swoje mniemanie o sobie (dlatego musi pracować na zewnątrz, najlepiej przy łopacie), a konkolewska? Zwykła pacynka Zmurka. Tyle w temacie.

Gość • Piątek [01.03.2024, 19:06:17] • [IP: 5.173.52.***]

Ten leśny/ obleśny dziadek dawno się odkleił. Miejmy nadzieję że nowa gospodarz też nie odleci w kosmos i zacznie dbać o mieszkańców a nie tylko o turystów i przy okazji o swoje interesy.

Gość • Piątek [01.03.2024, 18:58:36] • [IP: 5.184.123.***]

Może warto zapytać z jakiego to powodu władze miasta zrezygnowały z dopłat?? Pan prezydent miasta potrafi wyjaśnić praktycznie każdą swoją decyzję, więc bez najmniejszego problemu poradzi sobie z odpowiedzią... No chyba, że sobie nie poradzi, to wtedy jest" klops". Trzebaby zapytać!!

Gość • Piątek [01.03.2024, 18:56:02] • [IP: 5.173.174.**]

jedyny ratunek to sprzedawać dalej działki i betonowac

Gość zielony • Piątek [01.03.2024, 18:51:20] • [IP: 78.30.81.***]

Szanowni państwo radni a co robiliście do tej pory dlaczego jest taki stan rzeczy dlaczego pozwoliliście na rezygnację z dofinansowania teraz się obudziliście i próbujecie robić kampanie wyborczą na swoich własnych błędach a może czas pomyśleć o innym zajęciu a kierowanie miastem powierzyć ludziom którzy będą mieli więcej kompetencji bo wasze z tego co widać są niewysrarczające

Mieszkaniec • Piątek [01.03.2024, 18:49:30] • [IP: 83.26.244.***]

Wątpię

Gość • Piątek [01.03.2024, 18:49:13] • [IP: 31.11.130.***]

Obiecają wszystko aby dołączyć do obecnych tłustych kotów.

Gość • Piątek [01.03.2024, 18:47:51] • [IP: 178.182.205.**]

SLD partia dinozaurów

Gość • Piątek [01.03.2024, 18:42:05] • [IP: 131.100.2.**]

Jaka katastrofa? Normalnie nie wierzę, przecież Grupa Morska tyle obiecała w swoim programie wyborczym. Co w takiej sytuacji zrobi inżynier Nowicki??

Gość • Piątek [01.03.2024, 18:40:36] • [IP: 37.248.157.**]

oddac wyspe Uznam, bo Pani A. za piniadze podatnikow siedzie w struturach UM od 1996 roku i nie miała czasu na spawy Miasta?

Gość • Piątek [01.03.2024, 18:32:55] • [IP: 213.155.174.***]

A gdzie pieniądze za sprzedane grunty? Miasto powinno dzierżawić a nie sprzedawać. Mieszkania też powinno miasto budować pod wynajem, a nie oddawać to prywaciarzom. Od lat rządzą miastem niegospodarni ludzie.

Oglądasz 101-125 z 125
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Burze z gradem nad regionem. Wydano ostrzeżenie dla części województwa zachodniopomorskiego Silne burze, grad oraz porywy wiatru do 80 km/h mogą wystąpić w niedzielę po południu w wielu powiatach województwa zachodniopomorskiego. Synoptycy ostrzegają także przed intensywnymi opadami deszczu, które lokalnie mogą powodować podtopienia. Centrum Prognoz Meteorologicznych MeteoSky wydało ostrzeżenie meteorologiczne dotyczące burz z gradem. Alert pierwszego stopnia obowiązuje od godziny 12:40 do 17:00 w niedzielę 21 czerwca 2026 roku ■ Uwaga mieszkańcy i turyści! Dla całego województwa zachodniopomorskiego wydano ostrzeżenie przed upałami - dziś od godz. 11:00 do 21:00 temperatura może osiągać od 28°C do 32°C. Wysokie temperatury zwiększają ryzyko udaru słonecznego i odwodnienia. Pamiętaj o regularnym piciu wody, unikaj długiego przebywania na słońcu i zachowaj szczególną ostrożność wobec dzieci oraz seniorów ■ Gang na elektrycznych hulajnogach i brawurowy skok na jubilera. Kilka minut wystarczyło, by zorganizowana grupa włamywaczy splądrowała sklep jubilerski znajdujący się w kompleksie handlowym w budynku Kauflandu w Świnoujściu. Zamaskowani sprawcy sforsowali zabezpieczenia, rozbili szybę, witryny i uciekli na hulajnogach elektrycznych. Policja analizuje monitoringi z całej okolicy. W nocy z soboty na niedzielę doszło do jednego z najpoważniejszych włamań w Świnoujściu w ostatnich latach. Celem przestępców był sklep jubilerski znajdujący się w pasażu handlowym w markecie Kaufland. Według informacji, do których dotarła redakcja, sprawcy działali wyjątkowo sprawnie i byli bardzo dobrze przygotowani. Do obiektu dostali się pasażu handlowego. Po sforsowaniu zabezpieczeń przedostali się do wnętrza, a następnie przy użyciu młotów wybili szybę sklepu jubilerskiego. Cała akcja miała trwać zaledwie kilka minut. W tym czasie złodzieje opróżnili sklep z biżuterii i błyskawicznie opuścili miejsce zdarzenia. Nieoficjalnie mówi się o stratach sięgających nawet 1,5 miliona złotych, jednak na obecnym etapie śledztwa kwota ta nie została oficjalnie potwierdzona. Z informacji uzyskanych przez redakcję wynika, że sprawcy uciekli na hulajnogach elektrycznych ■