POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Środa [21.02.2024, 18:01:01] • Świnoujście

Nowa ulica a już w kałuży

Nowa ulica a już w kałuży

fot. Mieszkaniec

Nowa ulica, którą można by nazwać kontynuacją dawnej Portowej, prowadzi bezpośrednio do obszaru znanego jak Mulnik. Mimo że jej oficjalna nazwa pozostaje nieznana, mieszkańcy i użytkownicy tej drogi z pewnością nie mają wątpliwości, co do jednego – problemu gigantycznych kałuż, które pojawiają się na łuku tej nowo powstałej ulicy.

Znajdująca się na łuku ulicy kałuża, która wydaje się nie mieć dna, stanowi nie tylko utrudnienie dla kierowców i pieszych, ale również sygnalizuje głębsze problemy z odwodnieniem w nowo wybudowanej ulicy.

Problem zalewającej ulicy wydaje się być zaniedbany przez obecne władze, które, zdając się nie dostrzegać problemu, pozostawiają mieszkańców i użytkowników drogi w sytuacji bez wyjścia. Taka postawa rodzi pytania o przyszłość zarządzania infrastrukturą miejską. Oczekuje się, że nadchodzące wybory i potencjalne zmiany w zarządzie miasta mogą przynieść świeże spojrzenie na problematykę zarządzania miejskimi zasobami, w tym infrastrukturą drogową.

Mieszkańcy mają nadzieję, że nowe władze podejdą do problemu z należytą uwagą, inicjując program naprawczy, który nie tylko rozwiąże problem zalewania nowej ulicy, ale także zajmie się szerszą problematyką stanu infrastruktury w mieście. Od naprawy drobnych uszkodzeń po głębsze prace nad systemem odwodnienia, oczekuje się, że podejście będzie holistyczne i skoncentrowane rozwiązaniach.

Mieszkańcy apelują do obecnych i przyszłych władz o niezwłoczne podjęcie działań, które przywrócą bezpieczeństwo i komfort użytkowania nie tylko tej, ale wszystkich dróg w mieście. Oczekuje się, że z takim podejściem, nowa ulica nie tylko straci miano "ulicy z kałużą", ale stanie się przykładem skutecznie rozwiązanych problemów infrastrukturalnych, na które inne miasta będą mogły się wzorować.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 55, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 26-50 z 55

Gość • Czwartek [22.02.2024, 07:13:58] • [IP: 92.223.88.***]

Jak to możliwe, że Grupa z Morza tego nie wyhaczyła. Inżynier Nowicki-Mamoń powinien szybko zwołać konferencję prasową z tej okazji

Gość • Czwartek [22.02.2024, 05:07:21] • [IP: 31.0.60.**]

Ludziska co wy wpisujecie. W Świnoujściu to już standard budowy dróg z basenami, bez tego żadna firma się nie podejmie budowy Tak jak ścieżki rowerowe, budując potem rozwalają bo coś w ziemi jest nie tak, naprawią niby ścieżka się zapada i mamy wyskocznie z bajorem. Urząd nie potrzebuje chyba gwarancji na naprawę. Tak ma być. Nie widziałem aby jakieś firmy robiły naprawy po gwarancyjne.

Gość • Czwartek [22.02.2024, 01:26:41] • [IP: 5.173.156.**]

To tak specjalnie zeby umyc sobie podwozie w aucie

Gość • Środa [21.02.2024, 23:23:55] • [IP: 176.221.124.**]

Wszystkiemu winna moda na wybieranie najtańszego wykonawcy. Jak tani to i kiepski.

Gość • Środa [21.02.2024, 22:32:37] • [IP: 178.238.252.**]

W niemczech przed wojną lepsze robili i to tak że służa do dziś pozatym lepsze mają dojazdy na pole niż w nas nowo remontowane

Gość • Środa [21.02.2024, 22:28:05] • [IP: 37.47.186.**]

Ależ jaka to woda, tam nawet kaczyński niem popływa...

Gość • Środa [21.02.2024, 22:13:18] • [IP: 176.221.125.**]

Tam blisko będzie budowana oczyszczalnia wód podziemnych dla miasta to każda ilość wody opadowej będzie bezcenna gdyż to co płynie kanałem w te i z powrotem gdy jest cofka to raczej nie nadaje się do jakiejś klasy czystości wód Mając wiedzę o mikroplastykach to strach kupować najdroższą wodę butelkowaną (koszt m³ wody z kranu jest nieporównanie tańszy nią ten sam m³ zabutelkowane i sprzedawany w obcych sklepach ze źródeł które też należą do obcego kapitału) ale coś musimy mieć w kranach choćby z takich kałuż które powinny mieć ujście do studzienek chłonnych Każda ilość wody z deszczówki powinna po przefiltrowaniu przez pokłady piasku do naszych kranów

Gość • Środa [21.02.2024, 22:05:11] • [IP: 88.218.253.***]

A ja proponuję zobligować Komendanta Policji naszego miasta do wystawienia Kierownikowi UM odpowiednie mandaty. Każdemu kierowcy grozi, za nawet małe wykroczenie mandat a tu wielka szkoda dla wszystkich uczestników tej i podobnych ulic.

Gość • Środa [21.02.2024, 21:50:56] • [IP: 176.221.125.**]

ci co te ulice budowali lub inne remontowali - kończyli studia w systemie zaocznym, więc tytuł" inżynier" jest raczej bardzo naciągany. A efekty widać

Gość • Środa [21.02.2024, 21:32:52] • [IP: 37.47.150.**]

Może prezydent ma Ci domu posprzątać walni sobie baranka

Gość • Środa [21.02.2024, 21:28:42] • [IP: 188.239.177.***]

Wskaźnik ufności konsumenckiej przyjął wartość -12, 6. Był to pierwszy miesiąc od X 2022 roku, w którym nie uległ poprawie! Nastał czas likwidaqcji Polski.

Gość • Środa [21.02.2024, 20:50:26] • [IP: 37.47.155.***]

Dajcie już spokój z tymi ulicami... W Berlinie są eleganckie więc tutaj powinny być co najwyżej drogi gruntowe z fajnym błotkiem i dziurami 😁

Gość • Środa [21.02.2024, 20:43:49] • [IP: 5.173.137.**]

Piszesz o tym pisowskim wieprzu Kałuży że Śląska?

Gość • Środa [21.02.2024, 20:43:47] • [IP: 46.205.128.***]

przecież wszystkie ulice i chodniki u nas tak wyglądają bo są odbierane w słoneczny dzień, tak samo było z ul. Uzdrowiskową, tak samo było z obwodnicą między cmentarzami..w trakcie robót wykończeniowych zgłaszali wszyscy, że są doły i zbiera się wodą to każdy to olewał...mało tego, nikt z tym pprzezbkilka lat nic nie robi, nie wymaga się od wykonawców naprawy w ramach gwarancji jakiś ale tak to już w tym mieście wygląda jak w całym kraju, dopóki nie będzie odpowiedzialności karnej nad urzędnikami to każdy na tym UJ położy.

Gość • Środa [21.02.2024, 20:10:52] • [IP: 103.59.108.***]

A gdzie jest Grupa Morska zapytuję? Najłatwiej denuncjować meneli spod Biedronki. Niech inżynier Nowicki pogada w Urzędzie Miasta z kim trzeba i załatwi ten ważny problem

Gość • Środa [21.02.2024, 19:49:13] • [IP: 176.221.125.***]

Na tych zdjęciach to woda już trochę wyschła. Normalnie jest więcej wody. Masakra kto to odebrał? Wyciągnąć konsekwencje i niech ta osoba zapłaci z własnej kieszeni za usunięcie tego bubla. Może się czegoś nauczy jak pociągnie po kieszeni.

Gość • Środa [21.02.2024, 19:43:49] • [IP: 92.118.165.***]

Te kałuże i ta ulica jest zgłoszona od 3 miesięcy do UM

Gość • Środa [21.02.2024, 19:41:01] • [IP: 88.156.233.***]

To sa standardy jakości inwestycji Zmutkiewiczo-Michalsko-Sujkowe

Gość • Środa [21.02.2024, 19:18:05] • [IP: 208.127.61.***]

ręce opadają!!

Gość • Środa [21.02.2024, 19:15:22] • [IP: 5.173.222.**]

Są i plusy: Można dokładnie umyć podwozie auta a dla dzieciaków w bmw - potrenować dryft i akwaplaning

Gość • Środa [21.02.2024, 19:12:49] • [IP: 178.238.247.**]

Dawno dawno temu na ulicach były kratki ściekowe. Drożne kratki ściekowe. Właśnie dzięki nim nie było zalanych ulic, kałuże były rzadkością.

Gość • Środa [21.02.2024, 19:11:39] • [IP: 46.205.140.**]

Nie mogę się doczekać wyborów 7-go kwietnia. Aut z tą obecną ekipą Żmurkiewicza. To ludzkie pojęcie przechodzi głupotę i słabość, orientacje w zarządzaniu miastem. AUT i zdała od urzędu. Może wysłać w kosmos takich nieudaczników.

Gość • Środa [21.02.2024, 19:10:16] • [IP: 37.248.176.***]

I Pan się dziwi Prezydencie, że ludzie chcą zmian u steru władzy.wszystko sfajdane za co się w ostatnich latach nie weźmiecie.

Gość • Środa [21.02.2024, 19:09:42] • [IP: 176.221.125.*]

to miasto sie nazywa fuszerka

Gość • Środa [21.02.2024, 18:52:34] • [IP: 178.238.251.**]

Większość nowych ulic tak wygląda po deszczu. Fajny prysznic można mieć jak się nie zdąży przed jadącym samochodem

Oglądasz 26-50 z 55
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Burze z gradem nad regionem. Wydano ostrzeżenie dla części województwa zachodniopomorskiego Silne burze, grad oraz porywy wiatru do 80 km/h mogą wystąpić w niedzielę po południu w wielu powiatach województwa zachodniopomorskiego. Synoptycy ostrzegają także przed intensywnymi opadami deszczu, które lokalnie mogą powodować podtopienia. Centrum Prognoz Meteorologicznych MeteoSky wydało ostrzeżenie meteorologiczne dotyczące burz z gradem. Alert pierwszego stopnia obowiązuje od godziny 12:40 do 17:00 w niedzielę 21 czerwca 2026 roku ■ Uwaga mieszkańcy i turyści! Dla całego województwa zachodniopomorskiego wydano ostrzeżenie przed upałami - dziś od godz. 11:00 do 21:00 temperatura może osiągać od 28°C do 32°C. Wysokie temperatury zwiększają ryzyko udaru słonecznego i odwodnienia. Pamiętaj o regularnym piciu wody, unikaj długiego przebywania na słońcu i zachowaj szczególną ostrożność wobec dzieci oraz seniorów ■ Gang na elektrycznych hulajnogach i brawurowy skok na jubilera. Kilka minut wystarczyło, by zorganizowana grupa włamywaczy splądrowała sklep jubilerski znajdujący się w kompleksie handlowym w budynku Kauflandu w Świnoujściu. Zamaskowani sprawcy sforsowali zabezpieczenia, rozbili szybę, witryny i uciekli na hulajnogach elektrycznych. Policja analizuje monitoringi z całej okolicy. W nocy z soboty na niedzielę doszło do jednego z najpoważniejszych włamań w Świnoujściu w ostatnich latach. Celem przestępców był sklep jubilerski znajdujący się w pasażu handlowym w markecie Kaufland. Według informacji, do których dotarła redakcja, sprawcy działali wyjątkowo sprawnie i byli bardzo dobrze przygotowani. Do obiektu dostali się pasażu handlowego. Po sforsowaniu zabezpieczeń przedostali się do wnętrza, a następnie przy użyciu młotów wybili szybę sklepu jubilerskiego. Cała akcja miała trwać zaledwie kilka minut. W tym czasie złodzieje opróżnili sklep z biżuterii i błyskawicznie opuścili miejsce zdarzenia. Nieoficjalnie mówi się o stratach sięgających nawet 1,5 miliona złotych, jednak na obecnym etapie śledztwa kwota ta nie została oficjalnie potwierdzona. Z informacji uzyskanych przez redakcję wynika, że sprawcy uciekli na hulajnogach elektrycznych ■