POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Piątek [16.02.2024, 10:04:15] • Polska

ZUT będzie kształcił w zakresie Transformacji Energetycznej

ZUT będzie kształcił w zakresie Transformacji Energetycznej

fot. Organizator

ZUT z Politechniką Śląską i firmą ENERGO-COMPLEX powołały pierwsze takie w Polsce konsorcjum i otwierają studia podyplomowe z Transformacji Energetycznej.

Przejście na bardziej zrównoważone źródła energii, takie jak energia odnawialna; słoneczna i wiatrowa przyczyni się ograniczenia emisji przede wszystkim dwutlenku węgla, a także do zmniejszenia zapotrzebowania na energię ze źródeł kopalnych, co jest zgodne z polityką klimatyczną, której celem jest zmniejszenie śladu węglowego.

Transformacja energetyczna to globalny trend, który oprócz korzyści przynosi takie wyzwania jak zapewnienie bezpieczeństwa energetycznego i redukcja ubóstwa energetycznego, realizacja celów klimatycznych czy konieczność odpowiadania na potrzeby zmieniającej się gospodarki. To łatwo wpisuje się w politykę Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego – Uczelni, która przygotowuje kadry dla Zielonego Przemysłu.

Nowe studia ZUT i PŚ to propozycja dla tych, którzy chcą być na bieżąco z transformacją energetyczną. Zajęcia rozpoczną się jesienią.

ZUT będzie kształcił w zakresie Transformacji Energetycznej

fot. Organizator

– Oferta pozwoli studentom podyplomowym zwiększyć wartość na rynku pracy i zdobyć przewagę konkurencyjną w dynamicznie zmieniającym się otoczeniu gospodarczym. Dodatkowo będą mogli poszerzyć swoje horyzonty i zrozumieć złożoność i znaczenie procesu transformacji energetycznej dla współczesnego świata. Wierzymy, że absolwenci przyczynią się do budowania zrównoważonej, efektywnej i bezpiecznej gospodarki, a także stworzą innowacje, które będą służyć dobru społecznemu i ochronie środowiska – mówi dr hab. inż. Krzysztof Okarma, prof. ZUT, dziekan Wydziału Elektrycznego.

Studia są adresowane do osób, które chcą pogłębić wiedzę i umiejętności w zakresie transformacji energetycznej, zarówno z perspektywy technicznej, ekonomicznej, prawnej, jak i społecznej.

ZUT będzie kształcił w zakresie Transformacji Energetycznej

fot. Organizator

– Program studiów obejmuje takie zagadnienia jak: energetyka odnawialna, efektywność energetyczna, magazynowanie energii, inteligentne sieci, elektromobilność, polityka energetyczna, ekonomia i finansowanie transformacji energetycznej, aspekty prawne i społeczne transformacji energetycznej, zarządzanie projektami i zmianą w transformacji energetycznej – zapowiada prof. dr hab. inż. Marian Kampik, dziekan Wydziału Elektrycznego Politechniki Śląskiej.

Studia podyplomowe Transformacja Energetyczna to dwusemestralny program, który obejmuje 220 godzin zajęć teoretycznych i praktycznych, prowadzonych przez wykwalifikowanych i doświadczonych wykładowców z firmy ENERGO-COMPLEX, Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie i Politechniki Śląskiej.

Na fotografii (autor: Akademia Transformacji Energetycznej) od lewej: dziekan WE ZUT, prof. Krzysztof Okarma, prezes firmy ENERGO-COMPLEX Sp. z o.o., dr inż. Marek Szrot oraz dziekan WE PŚ prof. Marian Kampik.

Emilia Kujawa
Rzecznik Prasowy
Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie


komentarzy: 1, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-1 z 1

Gość • Piątek [01.03.2024, 13:40:12] • [IP: 185.210.39.**]

A skąd ZUT wziął fachowców do kształcenia? Gdzie się tego nauczyli?

Oglądasz 1-1 z 1
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Dargobądz, 18 kwietnia 2024 r. - Wczesnym rankiem o godzinie 6:14 doszło do poważnego wypadku na drodze krajowej numer 3 w miejscowości Dargobądz. Z nieustalonych dotychczas przyczyn zderzyły się dwa pojazdy dostawczy i bus. W wyniku zdarzenia poszkodowane zostały osoby podróżujące tymi pojazdami ■ Joanna Agatowska Prezydentem Świnoujścia w I turze! To historyczne zwycięstwo! Oczywiście musi być potwierdzone oficjalnymi danymi z PKW ale na podstawie protokołów z 27 komisji wyborczych w Świnoujściu Joanna Agatowska w mistrzowskim stylu pokonała trzech swoich konkurentów i w I turze została prezydentem Świnoujścia! ■ Ostateczne rozliczenie tunelu nie zostało jeszcze dokonane. Nastąpi po wydaniu Świadectwa Wykonania, co spodziewane jest ok. września br. Roszczenia obu stron w związku z prowadzonymi mediacjami są objęte tajemnicą mediacji - tłumaczy Jarosław Jaz Rzecznik Prasowy Prezydenta Miasta Świnoujście ■