POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Niedziela [11.02.2024, 19:22:36] • Świnoujście

Uwaga kradną lusterka z samochodów – wracają czasy lat dziewięćdziesiątych?

Uwaga kradną lusterka z samochodów – wracają czasy lat dziewięćdziesiątych?

fot. Mieszkaniec

W nocy na osiedlu Leningrady i okolicy w Świnoujściu doszło do serii kradzieży, które przywodzą na myśl niechlubne czasy lat dziewięćdziesiątych. Nieznani sprawcy czy sprawca dokonał kradzieży zewnętrznych lusterek samochodowych, pozostawiając za sobą kilka pojazdów bez tego istotnego elementu wyposażenia. Informacje te pochodzą bezpośrednio od mieszkańców, którzy z niepokojem obserwują nasilenie przestępczości w swojej okolicy.

Zdarzenie to jest odbierane jako sygnał powrotu do metod działania, które były popularne wśród przestępców w latach dziewięćdziesiątych. Wówczas to, złodzieje celowali w koła, radia samochodowe, a nawet antenki. Dzisiaj, po latach względnego spokoju, świadkami jesteśmy ponownego nasilenia tego typu przestępstw, z kradzieżą luster samochodowych jako najnowszym trendem.

Mieszkańcy zastanawiają się, co jest przyczyną przestępczości. Czy to brak odpowiedniej ilości patroli policji w nocy, czy może konieczność wprowadzenia patroli pieszych, które mogłyby skuteczniej zapobiegać tego typu zdarzeniom? Faktem jest, że obecna sytuacja bezpieczeństwa pozostawia wiele do życzenia. Mówi się o brakach w policji i o złodziejach, którzy wykorzystują tę sytuację na koszt poszkodowanych mieszkańców.

Mieszkańcy obawiają się, że bez zdecydowanej reakcji, sytuacja może się pogorszyć, a metody zabezpieczenia mienia – jak kratowanie witryn sklepowych – mogą stać się koniecznością, przywracając atmosferę lat dziewięćdziesiątych.

Od zwiększenia liczby patroli, poprzez monitorowanie i oświetlenie ulic, aż po zaangażowanie społeczności lokalnej w działania prewencyjne – każdy krok jest krokiem w stronę odzyskania spokoju w mieście. Czy uda się zatrzymać tę negatywną tendencję, zanim eskalacja przestępczości przybierze na sile? Tylko czas pokaże, ale jedno jest pewne – działania muszą zostać podjęte natychmiast.

W obliczu przestępczości na naszych osiedlach, apelujemy do wszystkich mieszkańców o czujność i solidarność. Jeśli zostaliście świadkami kradzieży lub jakichkolwiek incydentów związanych z bezpieczeństwem, nie wahajcie się ich zgłaszać. Wasze relacje, zdjęcia i informacje o miejscu zdarzenia są dla nas ważne, przesyłając materiały do redakcji na adres kontakt@iswinoujscie.pl lub kontaktując się bezpośrednio pod numerem telefonu 602657344. Wspólnie trzeba informować i ostrzegać innych mieszkańców, gdyż jak dobrze wiemy, oficjalne źródła często nie przekazują pełnego obrazu sytuacji.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 49, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 26-49 z 49

Gość • Poniedziałek [12.02.2024, 07:42:03] • [IP: 5.173.196.***]

Każdy pisofil ma lepkie łapska.

Gość • Poniedziałek [12.02.2024, 07:36:03] • [IP: 2.106.93.**]

Ciekawe kto je kradnie…..

Gość • Poniedziałek [12.02.2024, 04:20:53] • [IP: 37.248.163.***]

Rowniez szyby sa wybijane jak np.na Wilkow Morskich

Gość • Poniedziałek [12.02.2024, 02:15:43] • [IP: 176.221.124.**]

Biedactwo/ skąd ono?/, kradną bzdety, ale dokuczliwie, bzdety ciężko jest kupić oddzielnie, często trzeba płacić razem z usługą. Giną nawet zaślepki spod bagażników dachowych. To nie jest charakterystyczne dla rodzimych złodziei.

Gość • Poniedziałek [12.02.2024, 01:36:02] • [IP: 5.173.174.**]

Byłem na ukr niedawno, wróciłem bez znaczka. Może to jest jakiś trop.

Gość • Poniedziałek [12.02.2024, 01:33:05] • [IP: 31.60.77.**]

Pisiory zrobili z Polski" Dziki Wschód" strach z domu wyjść.

Gość • Poniedziałek [12.02.2024, 00:29:19] • [IP: 88.218.254.***]

Gość  Niedziela [11.02.2024, 20:44:53]  [IP: 37.30.123.**] Zgadzam się w każdym słowie!

Gość • Niedziela [11.02.2024, 23:47:18] • [IP: 46.113.12.**]

Do 179 Nie od dziś wiadomo, że masz problem z głową i kolejny psychiatra rozłożył ręce ale zawsze o poradę możesz zwrócić się do profesora Bolesława Wałęsy.Ten zapewne cię wesprze.

Gość • Niedziela [11.02.2024, 23:12:42] • [IP: 181.137.33.***]

A kto wyszedl ostatnio z pudla a że bida to na szybko trzeba coś zarobić

Gość • Niedziela [11.02.2024, 22:57:28] • [IP: 37.30.123.**]

20:16:57] • [IP: 37.248.179.***]kraj katolicki, ale nie Świnoujscie, jedno z nielicznych miast w Polsce, gdzie wygrywa Nowa Lewica PZPR i gdzie regularne praktykowanie w kosciele to okolo 30% tego, co w wielkim Poznaniu i jedna piąta tego, co na poludniu i wschodzie Polski.

Slawoy • Niedziela [11.02.2024, 22:51:20] • [IP: 88.156.233.***]

Trzeba jak kiedyś... Numerować lusterka. Była tak usługa, piaskiem nabijano nr rejestracyjny...

Gość • Niedziela [11.02.2024, 22:50:36] • [IP: 188.147.12.***]

Do 37.47.179. Odezwała się patologia. Spec od lusterek POsiada immunitet i zwieje do Brukseli.

Gość • Niedziela [11.02.2024, 22:04:12] • [IP: 89.151.34.***]

Teraz w co trzecim aucie jest rejestrator, który tylko czeka na takiego leszcza, żeby go nagrać w HD.To kwestia czasu jak będą bęcki.

Gość • Niedziela [11.02.2024, 21:48:32] • [IP: 176.221.125.***]

Wraca bida i bezrobocie, Donald wrócił...

Gość • Niedziela [11.02.2024, 21:46:36] • [IP: 93.105.234.**]

Kmietczyk odszedł powstały ogromne braki

Gość • Niedziela [11.02.2024, 21:20:47] • [IP: 37.248.215.***]

Gdzieś śmieć będzie próbował sprzedać. Trzeba wytropić i łapy połamać.

Gość • Niedziela [11.02.2024, 20:58:41] • [IP: 176.221.124.***]

Przerzucili się z katalizatorów na lusterka, ten co jumal katalizatory siedzi i tyle że siedzi bo kasy nie widać i raczej można zapomnieć o kasie bo chłop nic nie ma więc nasze prawo jest super katalozator ukradł został złapany siedzi a poszkodowani kasy nie zobaczą bo z kad mu ją ściągną jak chlopaczysko nic nie ma, koszty kupna nowego katalizatora, robocizna, sądy, parkomaty żeby pozałatwiać sprawy i dalej w plecy, jednym słowem wiadomo co z takim delikwentem teraz zrobić !

Gość • Niedziela [11.02.2024, 20:50:45] • [IP: 37.47.154.**]

Na osiedlu Posejdon również skradzione

Gość • Niedziela [11.02.2024, 20:44:53] • [IP: 37.30.123.**]

Marzylem, zeby to zrobic tym setkom aut, ktore nieprawidlowo parkuja na chodnikach nie pozostawiajac przepisowego póltora metra - bo policja sobie odpusciła, straz miejska też. A jesli przestrzegania prawa sie nie egzekwuje... Powinni jak kombajn iść ulicami i wkladac mandaty za wycieraczkę, a jest luz, przyzwolenie służb na lamanie prawa, kierowcy stale blokują chodniki lub je skandaliczne zwężają

Gość • Niedziela [11.02.2024, 20:19:29] • [IP: 88.218.254.**]

Zlecenie, zobacz kto w miescie miał kolizje i co stoi na warsztatach. Swoją drogą to jakiś bidus, bo takie cuda u nas 20 lat temu były. Kto kradnie wklad za 100-200zł?

Gość • Niedziela [11.02.2024, 20:18:48] • [IP: 37.47.179.**]

PiSiorskie Prawo i Sprawiedliwość - złodziejstwo, wypadki samochodowe i 100 na godzinę po mieście.

Gość • Niedziela [11.02.2024, 20:16:57] • [IP: 37.248.179.***]

Nie ! To niemożliwe, kradzieże w Kraju katolickim? I co na to teraz powie Arcybiskup Terlikowski zatwardziały kapłan PiS-u..🍅🍅🍅

Gość • Niedziela [11.02.2024, 19:55:08] • [IP: 31.11.128.***]

Ohoho, trzeba będzie zrobił łapankę, upolować zwierzynę i zrobić z nią porządek

Gość • Niedziela [11.02.2024, 19:38:35] • [IP: 88.156.235.***]

w latach dztewiecdziesiatych to kradli lusterka dorozkarze. Mnie od Zuka to ukradli z dziesec.Zlapalem jednego bo sobie oznaczylem

Oglądasz 26-49 z 49
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Burze z gradem nad regionem. Wydano ostrzeżenie dla części województwa zachodniopomorskiego Silne burze, grad oraz porywy wiatru do 80 km/h mogą wystąpić w niedzielę po południu w wielu powiatach województwa zachodniopomorskiego. Synoptycy ostrzegają także przed intensywnymi opadami deszczu, które lokalnie mogą powodować podtopienia. Centrum Prognoz Meteorologicznych MeteoSky wydało ostrzeżenie meteorologiczne dotyczące burz z gradem. Alert pierwszego stopnia obowiązuje od godziny 12:40 do 17:00 w niedzielę 21 czerwca 2026 roku ■ Uwaga mieszkańcy i turyści! Dla całego województwa zachodniopomorskiego wydano ostrzeżenie przed upałami - dziś od godz. 11:00 do 21:00 temperatura może osiągać od 28°C do 32°C. Wysokie temperatury zwiększają ryzyko udaru słonecznego i odwodnienia. Pamiętaj o regularnym piciu wody, unikaj długiego przebywania na słońcu i zachowaj szczególną ostrożność wobec dzieci oraz seniorów ■ Gang na elektrycznych hulajnogach i brawurowy skok na jubilera. Kilka minut wystarczyło, by zorganizowana grupa włamywaczy splądrowała sklep jubilerski znajdujący się w kompleksie handlowym w budynku Kauflandu w Świnoujściu. Zamaskowani sprawcy sforsowali zabezpieczenia, rozbili szybę, witryny i uciekli na hulajnogach elektrycznych. Policja analizuje monitoringi z całej okolicy. W nocy z soboty na niedzielę doszło do jednego z najpoważniejszych włamań w Świnoujściu w ostatnich latach. Celem przestępców był sklep jubilerski znajdujący się w pasażu handlowym w markecie Kaufland. Według informacji, do których dotarła redakcja, sprawcy działali wyjątkowo sprawnie i byli bardzo dobrze przygotowani. Do obiektu dostali się pasażu handlowego. Po sforsowaniu zabezpieczeń przedostali się do wnętrza, a następnie przy użyciu młotów wybili szybę sklepu jubilerskiego. Cała akcja miała trwać zaledwie kilka minut. W tym czasie złodzieje opróżnili sklep z biżuterii i błyskawicznie opuścili miejsce zdarzenia. Nieoficjalnie mówi się o stratach sięgających nawet 1,5 miliona złotych, jednak na obecnym etapie śledztwa kwota ta nie została oficjalnie potwierdzona. Z informacji uzyskanych przez redakcję wynika, że sprawcy uciekli na hulajnogach elektrycznych ■