POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Niedziela [11.02.2024, 19:22:36] • Świnoujście

Uwaga kradną lusterka z samochodów – wracają czasy lat dziewięćdziesiątych?

Uwaga kradną lusterka z samochodów – wracają czasy lat dziewięćdziesiątych?

fot. Mieszkaniec

W nocy na osiedlu Leningrady i okolicy w Świnoujściu doszło do serii kradzieży, które przywodzą na myśl niechlubne czasy lat dziewięćdziesiątych. Nieznani sprawcy czy sprawca dokonał kradzieży zewnętrznych lusterek samochodowych, pozostawiając za sobą kilka pojazdów bez tego istotnego elementu wyposażenia. Informacje te pochodzą bezpośrednio od mieszkańców, którzy z niepokojem obserwują nasilenie przestępczości w swojej okolicy.

Zdarzenie to jest odbierane jako sygnał powrotu do metod działania, które były popularne wśród przestępców w latach dziewięćdziesiątych. Wówczas to, złodzieje celowali w koła, radia samochodowe, a nawet antenki. Dzisiaj, po latach względnego spokoju, świadkami jesteśmy ponownego nasilenia tego typu przestępstw, z kradzieżą luster samochodowych jako najnowszym trendem.

Mieszkańcy zastanawiają się, co jest przyczyną przestępczości. Czy to brak odpowiedniej ilości patroli policji w nocy, czy może konieczność wprowadzenia patroli pieszych, które mogłyby skuteczniej zapobiegać tego typu zdarzeniom? Faktem jest, że obecna sytuacja bezpieczeństwa pozostawia wiele do życzenia. Mówi się o brakach w policji i o złodziejach, którzy wykorzystują tę sytuację na koszt poszkodowanych mieszkańców.

Mieszkańcy obawiają się, że bez zdecydowanej reakcji, sytuacja może się pogorszyć, a metody zabezpieczenia mienia – jak kratowanie witryn sklepowych – mogą stać się koniecznością, przywracając atmosferę lat dziewięćdziesiątych.

Od zwiększenia liczby patroli, poprzez monitorowanie i oświetlenie ulic, aż po zaangażowanie społeczności lokalnej w działania prewencyjne – każdy krok jest krokiem w stronę odzyskania spokoju w mieście. Czy uda się zatrzymać tę negatywną tendencję, zanim eskalacja przestępczości przybierze na sile? Tylko czas pokaże, ale jedno jest pewne – działania muszą zostać podjęte natychmiast.

W obliczu przestępczości na naszych osiedlach, apelujemy do wszystkich mieszkańców o czujność i solidarność. Jeśli zostaliście świadkami kradzieży lub jakichkolwiek incydentów związanych z bezpieczeństwem, nie wahajcie się ich zgłaszać. Wasze relacje, zdjęcia i informacje o miejscu zdarzenia są dla nas ważne, przesyłając materiały do redakcji na adres kontakt@iswinoujscie.pl lub kontaktując się bezpośrednio pod numerem telefonu 602657344. Wspólnie trzeba informować i ostrzegać innych mieszkańców, gdyż jak dobrze wiemy, oficjalne źródła często nie przekazują pełnego obrazu sytuacji.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 49, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 49

Gość • Wtorek [13.02.2024, 20:52:26] • [IP: 37.248.161.**]

Najbardziej kradną śmierdzące lewaki, mają to we krwi Sa oni dziadostwem, najniższej maści Tylko rząd się zmienił, i zaczęła się grabież Polaków

Gość • Wtorek [13.02.2024, 15:49:36] • [IP: 46.113.10.*]

"bracia" którzy walczą za Europę 😂🤣

Gość • Wtorek [13.02.2024, 14:21:01] • [IP: 2.106.93.**]

Do:178 Dobrze mówisz! Jest źle, a będzie coraz gorzej. Drżyjcie Polacy.

Gość • Wtorek [13.02.2024, 10:45:24] • [IP: 109.70.100.**]

U władzy złodzieje, więc i złodzieje z dołów społecznych czują się bardziej bezpiecznie. Jak sobie zagłosowaliśmy, tak się wyśpimy.

Gość • Wtorek [13.02.2024, 10:05:29] • [IP: 46.205.128.***]

A komu te kradzione części samochodowe są odsprzedawane?

Gość • Poniedziałek [12.02.2024, 22:54:27] • [IP: 31.0.69.***]

Jednak to lewackie miasto...wpisy świadczą jakie dzieci wychowali rodzice po nich samych

Gość • Poniedziałek [12.02.2024, 21:16:12] • [IP: 37.248.216.***]

Najbardziej kradną śmierdzące lewaki, mają to we krwi Sa oni dziadostwem, najniższej maści Tylko rząd się zmienił, i zaczęła się grabież Polaków

Gość • Poniedziałek [12.02.2024, 20:27:17] • [IP: 176.221.124.***]

wytępić pisobolszewickie ścierwa.

Gość • Poniedziałek [12.02.2024, 19:55:11] • [IP: 88.218.255.***]

nie tylko kradna, mi ktos urwal w czwartku na piatek

Gość • Poniedziałek [12.02.2024, 19:11:22] • [IP: 37.248.216.***]

[IP:37.248.224.***] Jak można pisać takie bzdury, nic się nie klei do tematu artykułu.👈 👉Debil do kwadratu. Jacy rodzice takie jest dziecko. Dno🤣 To jest ten światowy, U.E. elektorat który teraz rządzi Polską. Aż się 🤮 rzygać 🤮 chce, na nich...

Dyscyplina sport.zlodziej • Poniedziałek [12.02.2024, 16:57:47] • [IP: 37.47.162.***]

Ktoś po prostu potrzebował, znalazł dany egzemplarz w odpowiednim dla niego miejscu i poszedł pod osłoną nocy jak po swoje.

Gość • Poniedziałek [12.02.2024, 15:55:57] • [IP: 185.28.178.*]

Zadajcie sobie trudu i poszukajcie danych o wzroście przestępczości od 2022r, dalej bedzie już tylko gorzej.

Gość • Poniedziałek [12.02.2024, 14:42:49] • [IP: 179.43.159.***]

To kradną uczniowie z warsztatów mechanicznych, znów synek Żezin...i jego kumple?

Gość • Poniedziałek [12.02.2024, 14:37:33] • [IP: 37.248.224.***]

Guwnozjady PIS znów wyciągają graby po cudze. Nauczyli się kraść jak PiS i kośc iół. Łamać graby takim od razu.

Gość • Poniedziałek [12.02.2024, 12:13:30] • [IP: 37.47.185.**]

Bajzlu po PiSie to latami nie posprzątają. Jakoś nie wydaje mi się ze robią to uchodźcy z Afryki którymi ciągle straszyli.

Gość • Poniedziałek [12.02.2024, 12:02:32] • [IP: 185.28.178.*]

Są już pierwsze efekty rządów PO i spólki.

Gość • Poniedziałek [12.02.2024, 12:01:01] • [IP: 89.75.68.***]

Co trzeba mieć w głowie żeby powiązać kradzież lusterek z polityką? Skoro ukradli to wina rządu a nie patologii, jakie to typowe dla drobnomieszczańskiej mentalności tubylców!

Gość • Poniedziałek [12.02.2024, 11:53:29] • [IP: 84.17.55.*]

Dziki kraj wyznania polskiego !! Na lusterka muszą być zakładane kraty !!

Gość • Poniedziałek [12.02.2024, 11:34:08] • [IP: 37.47.185.**]

Wczoraj był reportaż w TV ze mieszkańcy podwarszawskiego Wawra robią codziennie patrole nocne bo tak wzięła przestępczość i włamania od ponad roku czyli od PiSu.

Gość • Poniedziałek [12.02.2024, 10:20:16] • [IP: 37.248.165.***]

Nasi serdeczni przyjaciele z Ukradniny wszystkim się zaopiekują:)))

Gość • Poniedziałek [12.02.2024, 10:10:16] • [IP: 87.78.225.***]

Zlodziejstwo, sport narodowy polaczkow.

Gość • Poniedziałek [12.02.2024, 09:16:18] • [IP: 178.238.253.**]

Od PISU to wara, miejcie pretensje do Tuska, nadchodzi bieda, będziecie się bali jak zaleją nas migranci, Tusk na wszystko się zgadza w Brukseli, my będziemy pod butem Niemiec już małymi kroczkami to się dzieje, a Polskę doprowadzi do biedy, nie pamiętacie że on już rządził, jaka była bieda niech on spieprza do Niemiec.

Gość • Poniedziałek [12.02.2024, 09:03:38] • [IP: 37.248.166.***]

Gość  Niedziela [11.02.2024, 20:44:53]  [IP: 37.30.123.**] Zgadzam się w każdym słowie!

Gość • Poniedziałek [12.02.2024, 08:56:04] • [IP: 46.205.140.**]

01:36:02] • [IP: 5.173.174.**] jeszcze jeden prowokator wykorzystujący temat dla zaspokojenia swoich fobii, podobnie jak ten palant poniżej szukający wszędzie" pisiorów".

• Poniedziałek [12.02.2024, 08:17:48] • [IP: 89.247.171.***]

Wysyłka lusterka jest dużo łatwiejsza niż wysyłka katalizatora … więc i handel przez internet łatwiejszy. Złodziej w wreszcie „uśmiechniętej” Polsce pozostanie zapewne bezkarny…

Oglądasz 1-25 z 49
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Burze z gradem nad regionem. Wydano ostrzeżenie dla części województwa zachodniopomorskiego Silne burze, grad oraz porywy wiatru do 80 km/h mogą wystąpić w niedzielę po południu w wielu powiatach województwa zachodniopomorskiego. Synoptycy ostrzegają także przed intensywnymi opadami deszczu, które lokalnie mogą powodować podtopienia. Centrum Prognoz Meteorologicznych MeteoSky wydało ostrzeżenie meteorologiczne dotyczące burz z gradem. Alert pierwszego stopnia obowiązuje od godziny 12:40 do 17:00 w niedzielę 21 czerwca 2026 roku ■ Uwaga mieszkańcy i turyści! Dla całego województwa zachodniopomorskiego wydano ostrzeżenie przed upałami - dziś od godz. 11:00 do 21:00 temperatura może osiągać od 28°C do 32°C. Wysokie temperatury zwiększają ryzyko udaru słonecznego i odwodnienia. Pamiętaj o regularnym piciu wody, unikaj długiego przebywania na słońcu i zachowaj szczególną ostrożność wobec dzieci oraz seniorów ■ Gang na elektrycznych hulajnogach i brawurowy skok na jubilera. Kilka minut wystarczyło, by zorganizowana grupa włamywaczy splądrowała sklep jubilerski znajdujący się w kompleksie handlowym w budynku Kauflandu w Świnoujściu. Zamaskowani sprawcy sforsowali zabezpieczenia, rozbili szybę, witryny i uciekli na hulajnogach elektrycznych. Policja analizuje monitoringi z całej okolicy. W nocy z soboty na niedzielę doszło do jednego z najpoważniejszych włamań w Świnoujściu w ostatnich latach. Celem przestępców był sklep jubilerski znajdujący się w pasażu handlowym w markecie Kaufland. Według informacji, do których dotarła redakcja, sprawcy działali wyjątkowo sprawnie i byli bardzo dobrze przygotowani. Do obiektu dostali się pasażu handlowego. Po sforsowaniu zabezpieczeń przedostali się do wnętrza, a następnie przy użyciu młotów wybili szybę sklepu jubilerskiego. Cała akcja miała trwać zaledwie kilka minut. W tym czasie złodzieje opróżnili sklep z biżuterii i błyskawicznie opuścili miejsce zdarzenia. Nieoficjalnie mówi się o stratach sięgających nawet 1,5 miliona złotych, jednak na obecnym etapie śledztwa kwota ta nie została oficjalnie potwierdzona. Z informacji uzyskanych przez redakcję wynika, że sprawcy uciekli na hulajnogach elektrycznych ■