POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Niedziela [11.02.2024, 14:35:13] • Świnoujście

Apel Mieszkańców Świnoujścia: Czas na cichsze urządzenia do sprzątania

Apel Mieszkańców Świnoujścia: Czas na cichsze urządzenia do sprzątania

fot. iswinoujscie.pl

Mieszkańcy Świnoujścia są coraz bardziej zaniepokojeni hałasem generowanym przez głośne maszyny do sprzątania liści używane ostatnio w parkach miejskich, zwłaszcza w pobliżu szpitala i terenów mieszkalnych. Niedawne zdarzenie, gdy ekipa sprzątająca używała dmuchaw do liści przy ulicy Mieszka I, naprzeciwko szpitala, wywołało falę niezadowolenia i apeli o zmianę.

Jedna z mieszkanek, zaniepokojona długotrwałym i intensywnym hałasem, zdecydowała się zwrócić do mediów. Opisuje, jak ekipa sprzątająca, korzystając z głośnych dmuchaw spalinowych, przemieszcza liście z jednego miejsca na drugie, generując przy tym znaczny dyskomfort akustyczny. Mieszkanka podkreśla, że hałas jest szczególnie uciążliwy dla pacjentów szpitala wymagających spokoju oraz dla osób mieszkających w okolicy.

Centralnym problemem jest fakt, że używane obecnie maszyny do sprzątania parków i terenów zielonych wytwarzają hałas, który może być szkodliwy nie tylko dla środowiska, ale także dla zdrowia ludzi. Mieszkańcy podnoszą kwestię, że dostępne są już na rynku cichsze, elektryczne alternatywy.

Mieszkańcy Świnoujścia apelują o rozważenie modernizacji sprzętu używanego do utrzymania czystości na terenach zielonych. Podkreślają, że zmiana na cichsze i bardziej ekologiczne urządzenia jest nie tylko kwestią komfortu życia, ale również odpowiedzialności za środowisko i zdrowie publiczne.

Sytuacja w Świnoujściu stanowi przykład szerszego problemu, z którym borykają się mieszkańcy wielu miast - konieczności znalezienia równowagi między utrzymaniem czystości a ochroną spokoju i zdrowia publicznego. Apel o zmianę metod sprzątania jest ważnym głosem w dyskusji o przyszłości miejskich terenów zielonych i ich wpływie na jakość życia mieszkańców.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 56, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 26-50 z 56

Gość • Niedziela [11.02.2024, 19:05:58] • [IP: 178.235.147.**]

Dmuchawy same wady hałas płoszą ptaki drogie w utrzymaniu paliwo trzeba kupować -czyli nieekonomiczne i nie ekologiczne 🙋😄 pozdrawiam

Gość • Niedziela [11.02.2024, 18:32:48] • [IP: 37.8.230.***]

A niby jaki to ma być cichszy sprzęt do dmuchania, bo oprócz mioteł i grabi raczej chyba nie wymyślono nic innego. Najlepiej nic nie robić bo głupkom miejskim wszystko przeszkadza dookoła.Szkoda że nie przeszkadza wam jak wszyscy dookoła robią syf - śmieci, psie odchody, resztki jedzenia wyrzucane z balkonów i stare graty po remontach pod blokami.

Gość • Niedziela [11.02.2024, 18:28:45] • [IP: 37.8.230.***]

Gość • Niedziela [11.02.2024, 14:55:21] • [IP: 5.173.196.***]A cóz takiego ci ukradli ? Czy raczej oceniasz swoja miarą że nie miałeś możliwości nic zajumać dla siebie bo miliardy poszły na pomoc kryzysową oraz na dzieci? Widać z ciebie stały dzban złodziejski.

Ruda • Niedziela [11.02.2024, 18:26:30] • [IP: 94.254.176.***]

Jak wygram wybory to kupię każdemu bezgłośne urządzenie. Każdy będzie mógł umyć przystanek, wypompować wodę z parku albo oczyścić liście. Ja wam to obiecuje tylko zagłosujcie na mnie.

Gość • Niedziela [11.02.2024, 18:25:43] • [IP: 37.8.215.***]

Przestańcie ludzie robić gównoburzę.Ja mieszkam obok parku i jakoś mój słuch nie ucierpiał.Donosicielu jak ci nie odpowiada to bierz grabie będziesz miał cicho

Gość • Niedziela [11.02.2024, 18:16:00] • [IP: 78.10.227.***]

Kiedyś były takie ciche urządzenia - miotły i grabie. I z punktu widzenia przyrody tak było lepiej.

Gość • Niedziela [11.02.2024, 18:15:52] • [IP: 87.78.225.***]

Pisowskich wyborcoe do sprzatania ulic i parku zatrudnic.

Gość • Niedziela [11.02.2024, 18:10:59] • [IP: 37.47.148.***]

Co za pajace w tym Świnoujściu. Ten poziom megalomanii jest niewyobrażalny - szanownemu państwu nawet sprzątanie przeszkadza. We wspólnym parku. Co za poziom bucery🤣🤣🤣

Gość • Niedziela [11.02.2024, 18:00:20] • [IP: 2.106.93.**]

Niech się wyprowadzą

Gość • Niedziela [11.02.2024, 17:56:35] • [IP: 37.248.163.**]

Te dmuchawy to wielkie gówno na cmentarzu sprzątają chodniki a wszystko dmuchają na groby 😡😡😡

Gość • Niedziela [11.02.2024, 17:52:46] • [IP: 178.235.147.**]

Masakra z tymi dmuchawami są bardzo głośne Grabie i miotły ekologiczne i tańsze Pozdrawiam Świnoujście to hałas i mnóstwo samochodów

Gość • Niedziela [11.02.2024, 17:50:34] • [IP: 178.235.147.**]

Masakra z tymi dmuchawami są bardzo głośne Grabie i miotły ekologiczne i tańsze Pozdrawiam

Gość • Niedziela [11.02.2024, 17:14:19] • [IP: 164.127.229.**]

Zacznijmy od tego że liście się zbiera jak spadną a nie pół roku później.

Gość • Niedziela [11.02.2024, 17:13:50] • [IP: 83.20.77.***]

Pisać do ZIELONYCH I UNII że pozostawiają ślad węglowy oni tylko na to czekają, a po prawdzie to rzeczywiście hałas kilku dmuchaw przez godziny jest rzeczywiście uciążliwy. Te dmuchawy wcale nie są takie efektywne , to po prostu taka, , zabawa, , w nowoczesność.

Gość • Niedziela [11.02.2024, 16:54:08] • [IP: 178.238.254.**]

Może znajdzie się ktoś kto napisze że nic mu nie przeszkadza i to będzie najbardziej zgodny ugodowy i tolerancyjny mieszkaniec miasta.

Gość • Niedziela [11.02.2024, 16:48:38] • [IP: 178.238.247.**]

To jest żart jakiś. Sprzątanie nie trwa długo, a efekty są długotrwałe, zwłaszcza teraz kiedy już nie spadają liście z drzew. Dlaczego Polacy to tacy malkontenci. Brudno, źle. Sprzątnięte, też źle bo niektórym za głośno. Korki radzę sobie włożyć w uszy i nie frustrować ludzi ciężko pracujących, abyśmy mieli czysto i przyjemnie.

Gość • Niedziela [11.02.2024, 16:41:53] • [IP: 89.151.34.**]

Do gościa 19j -jesteś nieodwracalnie porąbany i bez szans.Szkoda, przecież urodziłeś się jako człowiek.

Gość • Niedziela [11.02.2024, 16:41:52] • [IP: 46.205.132.**]

to niech Ci mieszkańcy delikatnie zgłoszą swoje dane do UM, dostaną ekologiczne grabie i będą napierdzielać z krzyża aby ogarnąć sobie tereny zielone, aby nie płakali za chwilę, że coś nie zrobione. Chyba że przeszkadza to starym komunistom których technologia przeraża

Sara • Niedziela [11.02.2024, 16:32:07] • [IP: 37.47.182.***]

Wszystko można wymienić na nowoczesne i ciche problem tylko tkwi w kasie A mieszkanka niech się nie podpiera chorymi w szpitalu tylko niech wyraźnie powie że jej to przeszkadza ale przecież prace te wykonywane są w ciągu dnia i nie codziennie przecież Więc może nie szukajmy dziury w całym jakoś tak się składa że nic nam się nie podoba Nie sprzątane źle sprzątane jeszcze gorzej bo za głośno i tak jak ktoś niżej napisał najlepiej wrócić do wikli nowych mioteł i grabi albo czekać na wiatr

Gość • Niedziela [11.02.2024, 16:22:49] • [IP: 176.221.125.***]

To zapraszam Ciebie pierwszego bo Ty to dopiero za PO miałeś sielankę z vatu hihi

Gość • Niedziela [11.02.2024, 16:10:51] • [IP: 176.221.125.***]

Nikt normalnych takich apeli nie sklada...

Gość • Niedziela [11.02.2024, 16:10:16] • [IP: 178.238.254.***]

Matejki 43 piętro od pół roku remont, syf na klatce, głośno spać nie idzie

Gość • Niedziela [11.02.2024, 15:55:17] • [IP: 178.43.116.***]

W wielu miastach jest zakaz używania dmuchaw spalinowych ponieważ generują ogromny hałas.

Gość • Niedziela [11.02.2024, 15:48:57] • [IP: 194.32.122.**]

uwaga uwaga, mamy pacjenta pełnego nienawiści w pierwszym poście. Wymknął się z oddziału psychiatrycznego. Każdy komentarz kipi nienawiścią do PiS.

Gość • Niedziela [11.02.2024, 15:46:11] • [IP: 37.47.180.***]

Po co to sprzątać? W Berlinie jest posprzątane 🤣🤣🤣

Oglądasz 26-50 z 56
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Burze z gradem nad regionem. Wydano ostrzeżenie dla części województwa zachodniopomorskiego Silne burze, grad oraz porywy wiatru do 80 km/h mogą wystąpić w niedzielę po południu w wielu powiatach województwa zachodniopomorskiego. Synoptycy ostrzegają także przed intensywnymi opadami deszczu, które lokalnie mogą powodować podtopienia. Centrum Prognoz Meteorologicznych MeteoSky wydało ostrzeżenie meteorologiczne dotyczące burz z gradem. Alert pierwszego stopnia obowiązuje od godziny 12:40 do 17:00 w niedzielę 21 czerwca 2026 roku ■ Uwaga mieszkańcy i turyści! Dla całego województwa zachodniopomorskiego wydano ostrzeżenie przed upałami - dziś od godz. 11:00 do 21:00 temperatura może osiągać od 28°C do 32°C. Wysokie temperatury zwiększają ryzyko udaru słonecznego i odwodnienia. Pamiętaj o regularnym piciu wody, unikaj długiego przebywania na słońcu i zachowaj szczególną ostrożność wobec dzieci oraz seniorów ■ Gang na elektrycznych hulajnogach i brawurowy skok na jubilera. Kilka minut wystarczyło, by zorganizowana grupa włamywaczy splądrowała sklep jubilerski znajdujący się w kompleksie handlowym w budynku Kauflandu w Świnoujściu. Zamaskowani sprawcy sforsowali zabezpieczenia, rozbili szybę, witryny i uciekli na hulajnogach elektrycznych. Policja analizuje monitoringi z całej okolicy. W nocy z soboty na niedzielę doszło do jednego z najpoważniejszych włamań w Świnoujściu w ostatnich latach. Celem przestępców był sklep jubilerski znajdujący się w pasażu handlowym w markecie Kaufland. Według informacji, do których dotarła redakcja, sprawcy działali wyjątkowo sprawnie i byli bardzo dobrze przygotowani. Do obiektu dostali się pasażu handlowego. Po sforsowaniu zabezpieczeń przedostali się do wnętrza, a następnie przy użyciu młotów wybili szybę sklepu jubilerskiego. Cała akcja miała trwać zaledwie kilka minut. W tym czasie złodzieje opróżnili sklep z biżuterii i błyskawicznie opuścili miejsce zdarzenia. Nieoficjalnie mówi się o stratach sięgających nawet 1,5 miliona złotych, jednak na obecnym etapie śledztwa kwota ta nie została oficjalnie potwierdzona. Z informacji uzyskanych przez redakcję wynika, że sprawcy uciekli na hulajnogach elektrycznych ■