POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Wtorek [13.02.2024, 18:05:56] • Świnoujście

Czy Platforma Obywatelska oszukała mieszkańców Świnoujścia?

Czy Platforma Obywatelska oszukała mieszkańców Świnoujścia?

Wypowiedzi posła- ministra Arkadiusza Marchewki niczym nie różniły się od wypowiedzi poprzednika- Ministra Gróbrarczyka. Jedyna osobą, która mówiła o interesie lokalnego społeczeństwa był pełniący obowiązki prezesa ZMPSiŚ Stanisław Iwan.(fot. sejm.gov.pl )

Jak by to powiedział klasyk… a miało być tak pięknie! Mowa o tym co miało się wydarzyć po wyborach parlamentarnych, które odbyły się kilka miesięcy temu. A jak będzie? Cytują ponownie klasyka, wszystko wskazuje, że „ nic nie będzie”. Nie będzie dopłat do tunelu i przepraw promowych, nie będzie otwarcia ul. Ku Morzu i dojazdu do zabytków. Nie będzie dialogu z mieszkańcami w sprawie Portu Kontenerowego. Gdy do tego doda się, że gdy w Warszawie zapadają ważne decyzje wojewoda zajęty jest rozdawaniem pączków to ręce dosłownie opadają!

Kilka miesięcy temu Świnoujście przeżyło prawdziwy najazd kandydatów do sejmu i senatu ze wszystkich opcji. Przodowali w tym kandydaci Platformy Obywatelskiej - przyjeżdżali i obiecywali! Pomijając obietnice dotyczące spraw ogólnopolskich pojawiło się wiele problemów lokalnych, które miały zostać rozwiązane po wygranych przez ówczesną opozycję wyborach parlamentarnych.

Dotacja do przeprawy i tunelu. Powrót do dialogu i rozmowy czy w Świnoujściu powinien powstać Port Kontenerowy, a jeżeli tak to na jakich zasadach i z jakimi korzyściami dla Świnoujścia i jego Mieszkańców. Otwarcie ul. Ku Morzu i drogi do plaży i zabytków.

Czy Platforma Obywatelska oszukała mieszkańców Świnoujścia?

Sprawy Ku Morzu były referowane przez urzędników, którzy ( poza MSWIA Mroczkiem) uczestniczyli rok temu w wprowadzanie strefy.(fot. sejm.gov.pl )

Platforma Obywatelska i koalicjanci wybory wygrali. Żadna z wielu obietnic, na liście, których jest o wiele więcej obietnic niż wymieniono do dziś nie została spełniona. Wszystko wskazuje, że w przyszłości także nie zostanie spełniona!

Skąd takie wnioski? Wystarczy obejrzeć zapis video z sejmowej Komisji Gospodarki Morskiej , która odbyła się w Warszawie, w czwartek 8 lutego. Zanim szerzej, w osobnym artykule napiszemy co wydarzyło się na tej komisji warto tylko odnotować kilka informacji o których na tym spotkaniu poinformowano.

Pierwsza informacja - prace na portem kontenerowym idą pełną parą. Niestety całkowicie poza „lokalnym samorządem”. Z dyskusji wynika, że nikt z Warszawy czy Szczecina nie przejmuje się np. słowami Rafała Zahorskiego, który podczas wymienionego spotkania zwrócił uwagę, że mieszkańcy będą spacerować pomiędzy kontenerami, a Świnoujście komunikacyjnie zostanie odcięte od Polski- bo nie ma dróg i kolei którymi te kontenery będzie można wywieźć. Temat portu kontenerowego, poza ministrem z Platformy Obywatelskiej Arkadiuszem Marchewką referowała pełnomocnik do spraw portu kontenerowego.. mianowany na to stanowisko w czasach rządu PIS.

Czy Platforma Obywatelska oszukała mieszkańców Świnoujścia?

Plany portu prezentowali urzędnicy, którzy zostali wybrani przez poprzedni rząd- dyrektor Urzędu Morskiego i pełnomocnik do spraw Portu Kontenerowego. Rząd PO - mimo deklaracji o powrocie do(fot. sejm.gov.pl )

Druga informacja – strefa bezpieczeństwa, zwana przez mieszkańców coraz częściej strefą ściemy pozostanie raczej bez zmian. I znów nie wchodząc w szczegóły - wiceminister MSWIA z Platformy Obywatelskiej powtórzył niemal słowo w słowo to co mówił o strefie były Minister MSWIA z PIS - i faktyczny twórca tego dziwnego tworu Mariusz Kamiński. Mimo, że ostateczna decyzja oficjalnie jeszcze nie zapadła, z przebiegu spotkania wynika, że mieszkańcy mogą raczej zapomnieć o otwarciu ulicy Ku Morzu i dostępie do zabytków i plaży. Problem, w imieniu MSWIA referował ten sam urzędnik, który strefę przygotowywał … w czasach PIS.


Warto zauważyć, że gdy omawiano temat strefy na sali nie było już wiceministra Arkadiusza Marchewki - polityka, który kilka miesięcy temu podczas spotkania z mieszkańcami Świnoujścia obiecał zniesienie strefy tuż po zmianie rządu. Obecny był za to inny poseł PO – Artur Łącki, który obiecywał zniesienie strefy… 3 dni po wyborze nowego rządu.


Przypomnijmy, że dialog w sprawie portu i otwarcie ul Ku Morzu przed wyborami obiecał także poseł Sławomir Nitras obecny Minister Sportu i Turystyki (nieobecny na komisji), a na posiedzenie komisji zabrakło także wojewody zachodniopomorskiego Adam Rudawskiego. Ten ostatni wielokrotnie obiecał, że problem Ku Morzu rozwiąże do końca stycznia 2024. Rudawski ma komisję nie dotarł – gdy trwało spotkanie i dyskusja w sejmie, rozdawał w urzędzie wojewódzkim w Szczecinie … pączki.


Warto poddać publicznie pod refleksję - kontrowersyjną kandydatką Platformy Obywatelskiej na prezydenta Świnoujście jest Dorota Konkolewska. Do sejmiku z listy PO ma też z pierwszego miejsca na liście startować obecny Prezydent Miasta Janusz Żmurkiewicz. Jeżeli moc sprawcza tych kandydatów- jak widać nic nie mogą, mimo że są kandydatami partii rządzącej - oraz ich słowność i rzetelność ma w przyszłości wyglądać tak jak obietnice ich szczecińskich mocodawców… Boże chroń nas przed takimi reprezentantami!


komentarzy: 212, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 26-50 z 212

Gość • Środa [14.02.2024, 20:08:10] • [IP: 37.47.151.***]

Przecież PO samo nie rządzi. Jest koalicja PO, 3droga i Lewica. Na szczęście krajem nie rządzi już jednoosobowo stary kawaler Jarosław któremu juz tylko siły się czołgi a Polacy mieli budować mieszkania i drogi ale na Ukrainie.

jankes • Środa [14.02.2024, 19:43:33] • [IP: 79.124.111.***]

Słowa klasyka z PO " obietnice są dla debili".

Gość • Środa [14.02.2024, 19:41:27] • [IP: 178.238.248.***]

185 243 218 Zapomniales dodac, ze ziemia jest plaska i stoi na czterech sloniach. 46 291 148 Skoro masz tak ogromna wiedze, czyli znasz przyszlosc, to podaj numery lotto.Skad sie biora tacy mozgowcy, a moze w akademi Rydzyka jest kierunek pt, doskonalenie nauk Gebelsa (fonetycznie)

Gość • Środa [14.02.2024, 19:03:51] • [IP: 81.219.87.***]

Kampania wyborcza powinna trwać i trwa, dzisiaj stał Namiot Szpitala. Pytam czy może Szpital mieszać się i wspierać panią w nadchodzących wyborach na prezydenta miasta Świnoujście. Pytam czy można chyba tak PO może wszystko, dla mnie Żenada i nie tędy droga do wyborów. Mieszkańcy Warszowa jak myślicie zadowoleni jesteście z tego co szykuja Wam pod oknami.

Gość • Środa [14.02.2024, 19:03:01] • [IP: 81.219.87.***]

Kampania wyborcza powinna trwać i trwa, dzisiaj stał Namiot Szpitala. Pytam czy może Szpital mieszać się i wspierać panią w nadchodzących wyborach na prezydenta miasta Świnoujście. Pytam czy można chyba tak PO może wszystko, dla mnie Żenada i nie tędy droga do wyborów.

Gość • Środa [14.02.2024, 19:02:26] • [IP: 5.173.137.**]

pisofile zdychają, kaczyński, to już koniec, koniec kryminalisto niszczenia Polski.

Gość • Środa [14.02.2024, 18:57:56] • [IP: 31.0.176.**]

Tak was PiS wydymał kaczorem i jojo.

Gość • Środa [14.02.2024, 18:52:24] • [IP: 5.173.137.**]

Dlaczego każdy pisobolszewik nie zmienia skarpet?

Gość • Środa [14.02.2024, 18:49:30] • [IP: 176.221.124.***]

Platformiarze rozwalą całą polskę

Gość • Środa [14.02.2024, 18:46:57] • [IP: 176.221.124.***]

251 - tato ksiądz w domu?

Gość • Środa [14.02.2024, 18:27:33] • [IP: 77.111.247.**]

Pis sprzedał w czerwcu zeszłego roku arabom, na wyłączność, teren pod port kontenerowy, 900 hektarów! Czemu o tym jest cicho?

Gość • Środa [14.02.2024, 18:20:57] • [IP: 77.252.46.***]

17:29:44 może to jakaś polityczna odmiana syndromu sztokholmskiego.

Gość • Środa [14.02.2024, 17:45:52] • [IP: 46.29.148.***]

Jeśli Tusk zlikwiduje 800+, 23, 14 emeryturę, z pewnością odbije się to turystyce, po prostu letników będzie przyjeżdżało mniej do Świnoujścia czy do innych miejscowości nadmorskich, których w Zachodniopomorskim nie brakuje. Wątpliwe, że tę lukę wypełnią Niemcy, mimo że wielu preferuje bardziej starych nadzianych helmutów, aniżeli niemożnych Polaków.

SzybkiLopez • Środa [14.02.2024, 17:37:59] • [IP: 23.137.251.**]

PO = Platforma Oszustów.

Gość • Środa [14.02.2024, 17:29:44] • [IP: 46.29.148.***]

Województwo Zachodniopomorskie zawsze mocno popierało PO. Nie należy jednak do województw bogatych na tle innych. Wynika z tego, że znaczna część ludzi niezamożnych głosuje na PO. Oczywiście, każdy obywatel uprawniony do głosowania ma prawo głosować na kogo chce, ale od lat zastanawiam się, co tych ludzi skłania do popierania partii Tuska. Czy PO kiedykolwiek coś zrobiło dla tych ludzi, nie potrafię podać nawet jednego przykładu. Za to często okazują POgardę dla ludzi niewykształconych, z czym nawet się nie kryją. Każdy pobierający 500+, to pijak i nierób, z czym również się nie kryją.

Gość • Środa [14.02.2024, 17:28:45] • [IP: 2.106.93.**]

Niech tylko ślusarz wystawi swą kandydaturę……

Gość • Środa [14.02.2024, 17:27:56] • [IP: 185.243.218.**]

Niemieckie służby sfałszowały wybory parlamentarne w Polsce. Zrobili to z pomocą tych" nocnych wyborców" blokujących wybrane lokale wyborcze krótko przed zamknięciem. To pozwoliło na ustalenie jak wielka jest przewaga w głosach na PiS i" dosypanie" głosów na PO i jej przystawki typu Hołownia czy Konfederosja.

Gość • Środa [14.02.2024, 17:18:51] • [IP: 192.42.116.***]

Czy mieszkanki Świnoujścia są już gotowe na ubogacanie je przez uchodźców, których na rozkach Niemców bez szemrania partia Tuska wpuściła właśnie do Polski?

Gość • Środa [14.02.2024, 17:13:12] • [IP: 178.238.250.***]

Ludzie, nie narzekajcie ! Od dwóch miesięcy idzie ku lepszemu. Mamy demokrację i najważniejsze że PIS-u już nie ma u władzy i nie będzie😀

Gość • Środa [14.02.2024, 16:54:53] • [IP: 176.221.124.**]

A ci wszyscy parlamentarzyści wiedzą gdzie leży Świnoujście.Pamiętam jednego mundrego ''pralmemantarzyste'' który myślał że Szczecin leży nad morzem. A to jest ok. 100 km do morza jakby co to morza Bałtyckiego.

Gość zielony • Środa [14.02.2024, 15:59:53] • [IP: 78.30.83.**]

A gdzie platforma nie oszukała ? Wszędzie i wszystkich

Gość • Środa [14.02.2024, 15:33:29] • [IP: 176.221.125.***]

konkolewska pajacuje na placu wolnosc pod namiotem szpitala, kampa wyborcza trwa w najlepsze a deficyt budzetowy szpitala rosnie. Czy dyrektor szpitala nie ma wazniejszych zajec? kompletna zenada.

Gość • Środa [14.02.2024, 15:31:28] • [IP: 185.210.39.**]

Żmurkiewicz i PO popierają Konkolewską, Sujka kontynuuje politykę Żmurkiewicza. Niech nam Szczecin nie mebluje Świnoujścia. Mogą zabrać KOnkolewską i Sujkę do siebie.

Gość • Środa [14.02.2024, 15:00:18] • [IP: 62.69.241.**]

panu Zahorskiemu dziękujemy i port kontenerowy BUDUJEMY !

Gość • Środa [14.02.2024, 14:42:34] • [IP: 5.173.138.***]

Oszukali całą Polskę. < kropka

Oglądasz 26-50 z 212
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Burze z gradem nad regionem. Wydano ostrzeżenie dla części województwa zachodniopomorskiego Silne burze, grad oraz porywy wiatru do 80 km/h mogą wystąpić w niedzielę po południu w wielu powiatach województwa zachodniopomorskiego. Synoptycy ostrzegają także przed intensywnymi opadami deszczu, które lokalnie mogą powodować podtopienia. Centrum Prognoz Meteorologicznych MeteoSky wydało ostrzeżenie meteorologiczne dotyczące burz z gradem. Alert pierwszego stopnia obowiązuje od godziny 12:40 do 17:00 w niedzielę 21 czerwca 2026 roku ■ Uwaga mieszkańcy i turyści! Dla całego województwa zachodniopomorskiego wydano ostrzeżenie przed upałami - dziś od godz. 11:00 do 21:00 temperatura może osiągać od 28°C do 32°C. Wysokie temperatury zwiększają ryzyko udaru słonecznego i odwodnienia. Pamiętaj o regularnym piciu wody, unikaj długiego przebywania na słońcu i zachowaj szczególną ostrożność wobec dzieci oraz seniorów ■ Gang na elektrycznych hulajnogach i brawurowy skok na jubilera. Kilka minut wystarczyło, by zorganizowana grupa włamywaczy splądrowała sklep jubilerski znajdujący się w kompleksie handlowym w budynku Kauflandu w Świnoujściu. Zamaskowani sprawcy sforsowali zabezpieczenia, rozbili szybę, witryny i uciekli na hulajnogach elektrycznych. Policja analizuje monitoringi z całej okolicy. W nocy z soboty na niedzielę doszło do jednego z najpoważniejszych włamań w Świnoujściu w ostatnich latach. Celem przestępców był sklep jubilerski znajdujący się w pasażu handlowym w markecie Kaufland. Według informacji, do których dotarła redakcja, sprawcy działali wyjątkowo sprawnie i byli bardzo dobrze przygotowani. Do obiektu dostali się pasażu handlowego. Po sforsowaniu zabezpieczeń przedostali się do wnętrza, a następnie przy użyciu młotów wybili szybę sklepu jubilerskiego. Cała akcja miała trwać zaledwie kilka minut. W tym czasie złodzieje opróżnili sklep z biżuterii i błyskawicznie opuścili miejsce zdarzenia. Nieoficjalnie mówi się o stratach sięgających nawet 1,5 miliona złotych, jednak na obecnym etapie śledztwa kwota ta nie została oficjalnie potwierdzona. Z informacji uzyskanych przez redakcję wynika, że sprawcy uciekli na hulajnogach elektrycznych ■