POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Niedziela [11.02.2024, 10:43:59] • Kamień Pomorski

Co z tym dworcem?

Co z tym dworcem?

fot. Organizator

Podobno gmina prowadzi rozmowy na temat przejęcia dworca PKP już od …. 2015. Z jakim skutkiem i jak wygląda dworzec PKP w Kamieniu każdy może się przekonać osobiście.

Pogoda nie rozpieszcza tej zimy, wprawdzie nie sypie śniegiem ani nie mrozi ale wyjście na dwór nie należy do przyjemności. Szczególnie odczuwają to podróżni, którzy zdecydowali się skorzystać z usług PKP w Kamieniu Pomorskim.

Na ich prośbę, postanowiliśmy zwrócić uwagę tutejszych władz, na sytuację jaka od lat panuje na kamieńskim dworcu PKP. Temat nie jest nowy, parokrotnie był już poruszany, jednak zmian na lepsze nie widać.

Stanisław Kuryłło, już wiele lat temu, bo we wrześniu 2018 roku odpierał zarzuty, że niewiele czyni w sprawie przejęcia obiektu dworca przez gminę . W publikacji jednego z lokalnych portali zarzekał się, że cyt. „wbrew temu co starają się wmówić niektórzy opinii publicznej przejęcie dworca PKP to nie wyborcza propaganda ani pomysł, który zaczęliśmy realizować „wczoraj” w obawie przed wyborami. Starania o niechlubną wizytówkę naszego miasta rozpoczęliśmy w marcu 2015 roku.”

Po prawie 9 latach od rozpoczęcia „starań” warto sprawdzić jakie są efekty działań dotychczasowego Burmistrza. Bilans na pewno nie ucieszy podróżnych, którzy od lat nie mogą skorzystać z poczekalni dworcowej. Pozostaje zimny peron i zapewnienia S. Kuryłły, że to nie tylko wyborcza propaganda.


komentarzy: 0, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Serdecznie zapraszam na wspólny koncert uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Świnoujściu i Orkiestry Wojskowej, który odbędzie się 19 lutego 2024 r. o godz. 17.00 w Sali Teatralnej MDK (wstęp wolny) ■ Projekt pod wodą: Dlaczego Park Zdrojowy w Świnoujściu nie wytrzymał deszczu? Park Zdrojowy w Świnoujściu jest znanym miejscem wypoczynku i rekreacji. Obszar pomiędzy ulicami Sikorskiego a Chrobrego został zalany wodą, co stanowi znaczny problem dla terenu, który jeszcze niedawno przechodził proces rewitalizacji. Ostatni, trzeci etap renowacji miał na celu odnowienie i przywrócenie blasku tej zielonej przestrzeni. Jednak pomimo zapewnień o kompleksowym podejściu do projektu, dzisiaj widoczne są poważne niedociągnięcia. Brak odpowiedniego systemu odwodnienia jest najbardziej widoczny w chwili, gdy deszcz pada; nie muszą to być ulewy, aby teren parku zamienił się w rozlewisko ■ W ostatni weekend (3,4 luty) zespoły ratownictwa medycznego udzielały pomocy 18 razy. Były to wezwania do zaburzeń i problemów kardiologicznych, zasłabnięć, duszności, infekcji, krwawienia z przewodu pokarmowego, udaru, jednego zdarzenia drogowego i złego samopoczucia ■