POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Piątek [09.02.2024, 13:04:00] • Świnoujście

Grupa Morska: Policja wypowie się w sprawie zwiększenia dopuszczalnej prędkości w tunelu!

Grupa Morska: Policja wypowie się w sprawie zwiększenia dopuszczalnej prędkości w tunelu!

fot. Organizator

"Na wniosek mieszkańców złożyliśmy niedawno interpelację do Prezydenta, aby dopuszczalna prędkość w tunelu została zwiększona do 70 km/h. Z uzyskanej od Prezydenta odpowiedzi dowiadujemy się, że stanowisko w sprawie zabierze Policja.

Uważamy, że opinię powinien także wyrazić projektant oraz pozostałe służby. Analizy wymaga również kwestia emisji dwutlenku węgla. Warto zbadać, jaką jest różnica zadymienia w ramach poszczególnych prędkości. Dla przypomnienia dodamy, że w naszej ocenie poza sezonem można zwiększyć dopuszczalną prędkość o 10 lub 20 km/h. Wpłynie to pozytywnie na tempo ruchu, a przez to podniesie codzienny komfort życia mieszkańców. Zaproponowaliśmy, aby wyższa prędkość obowiązywała w okresie od 1 października do 30 kwietnia. Uważamy też, że z powodzeniem można wprowadzić prędkość minimalną i wykorzystać istniejący system nagłośnienia, aby na bieżąco komunikować o potrzebie zwiększenia prędkości przez przejeżdżających." - czytamy na Facebook Grupy Morskiej.


komentarzy: 123, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 101-123 z 123

Gość • Piątek [09.02.2024, 14:32:12] • [IP: 46.231.56.**]

nad czym tu dyskutować zwiększyć i przejazdy będą płynne a teraz niemiaszek jedzie 30km/h i wszyscy muszą też tak jechać i spalin trujących co raz więcej...

Gość • Piątek [09.02.2024, 14:29:48] • [IP: 176.221.124.**]

Wy wszystko bierzecie pod uwagę, aby tylko postawić na swoim, jedynie o bezpieczeństwie podróżnych nie wspominacie. Apeluję do Policji, aby nie zgadzali się na to. W całym mieście obowiązuje prędkośc maksymalna 50 km/godz., a w tunelu, gdzie są zaostrzone rygory bezpieczeństwa, ma być według Grupy Morskiej i bliżej nieokreslonej grupy mieszkańców -70 km/godz. To tak jak w Królu Maciusiu Pierwszym: ja chcę i ma być. Niech Grupa Morska przedstawi listę poparcia mieszkańców posiadających auta, na którą się powołuje i wówczas wszyscy zobaczą i ocenią, jak liczna jest ta grupa wobec wszystkich kierowców zamieszkałych w mieście Świnoujściu.

Gość • Piątek [09.02.2024, 14:28:51] • [IP: 89.151.38.**]

Szczyt głupoty. Po co? Czas przejazdu krótszy 0 2-3 min. a bezpieczeństwo spadnie. Inicjatywa pseudoaktywistów. Tylko po to żeby zaistnieć. Kiepska kampania wyborcza.

Gość • Piątek [09.02.2024, 14:26:22] • [IP: 176.221.124.**]

Przy 70 będą stłuczki.wyjedz gościu minute wcześniej i przestań wymyślać.poza tym już jesteś tak upasiony, że proponuję rower albo zapie... z buta

Gość • Piątek [09.02.2024, 14:25:50] • [IP: 89.151.38.**]

Szczyt głupoty. Zysk czasowy przejazdu to 3-4 min. A bezpieczeństwo spadnie. Inicjatywa tylko po to żeby zaistnieć.

Gość • Piątek [09.02.2024, 14:24:15] • [IP: 46.204.8.***]

może do 100 zwiększymy

Gość • Piątek [09.02.2024, 14:17:36] • [IP: 46.205.140.**]

Natychmiast 60 km/h, a dopiero dyskusje 70 km/h. To terroryzm urzędowy co teraz się dzieje.

Gość • Piątek [09.02.2024, 14:12:24] • [IP: 88.156.233.**]

Przestancie ogłupiac ludzi swoja propaganda, moze zawalczcie najpierw o zanieczyszczenie tunelu, ktore i tak nie zostanie szybko rozwiazane. .jest tyle innych waznych rzeczy ktore trzeba poprawic w miescie ze tylko probujecie odciagnac ludzi od prawdziwych problemow miasta. Moze poprawcie jakos wody najpierw?

Gość • Piątek [09.02.2024, 14:07:54] • [IP: 45.141.1.***]

bardzo dobry pomysl. niektorzy mimo 50 jada 30-40

Gość • Piątek [09.02.2024, 14:06:55] • [IP: 38.43.130.**]

Brawo grupa morska

Gość zenon • Piątek [09.02.2024, 14:06:05] • [IP: 88.156.233.**]

Co to za kabaret po co i dlaczego niech tak bezkolizyjnie zostanie

Gość • Piątek [09.02.2024, 13:59:08] • [IP: 37.47.161.***]

CO NA WNIOSEK MIESZKAŃCÓW TO CHYBA ŻART

Gość • Piątek [09.02.2024, 13:57:15] • [IP: 37.248.166.***]

Znowu grupa morska😱😱😱

Gość • Piątek [09.02.2024, 13:51:39] • [IP: 104.28.114.**]

Palikot zejdź z tej jezdni!

Gość • Piątek [09.02.2024, 13:46:20] • [IP: 78.10.206.**]

"Analizy wymaga również kwestia emisji dwutlenku węgla." _ Wy już na punkcie dwutlenku węgla totalnie zdurnieliście przygłupy, pachoły globalistów. Dwutlenek węgla, to Wy!! Banda pożytecznych idiotów.

Gość • Piątek [09.02.2024, 13:39:59] • [IP: 185.181.61.***]

Tunel się zawali. Pan Możejko tłumaczył oponiarskiej bandzie jak dzieciom: nie wierci się tunelu w piasku lub błocie. A ci na złość wywiercili. No i tego mamy i tego będziemy mieli skutki.

Gość • Piątek [09.02.2024, 13:35:53] • [IP: 78.10.206.**]

A co prywatna firma" policja" zarejestrowania na giełdzie pod numerem D-U-N-S® 522895457 w Nowym Jorku u żyda ma do gadania?!

Gość • Piątek [09.02.2024, 13:31:38] • [IP: 37.30.18.***]

Sami eksperci w tej pseudo grupie M

Gość • Piątek [09.02.2024, 13:25:05] • [IP: 185.210.39.**]

Po co zwiększać? I tak będą tacy, którzy pojadą z prędkością 40 km/h. Wystarczy, że wszyscy będą jechać z prędkością 50 km/h i będzie dobrze. Niektórzy koniecznie chcą spowodować lawinę stłuczek i kolizji. Zacznie się wyprzedzanie i takie tam.

Gość • Piątek [09.02.2024, 13:21:18] • [IP: 45.88.96.**]

70 minimum

Gość • Piątek [09.02.2024, 13:15:11] • [IP: 176.221.124.***]

Słuszny wniosek.

• Piątek [09.02.2024, 13:11:58] • [IP: 89.247.171.***]

Może się zadymieniem miasta zajmiecie ? Czyli portem i PEC a nie dymem w tunelu. No ok ale poważne problemy to już przerastają tę organizację wspólnej adoracji.

Gość • Piątek [09.02.2024, 13:10:00] • [IP: 37.47.139.***]

Nie zwiększenie prędkości tylko należytą wentylację wykonać

Oglądasz 101-123 z 123
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Burze z gradem nad regionem. Wydano ostrzeżenie dla części województwa zachodniopomorskiego Silne burze, grad oraz porywy wiatru do 80 km/h mogą wystąpić w niedzielę po południu w wielu powiatach województwa zachodniopomorskiego. Synoptycy ostrzegają także przed intensywnymi opadami deszczu, które lokalnie mogą powodować podtopienia. Centrum Prognoz Meteorologicznych MeteoSky wydało ostrzeżenie meteorologiczne dotyczące burz z gradem. Alert pierwszego stopnia obowiązuje od godziny 12:40 do 17:00 w niedzielę 21 czerwca 2026 roku ■ Uwaga mieszkańcy i turyści! Dla całego województwa zachodniopomorskiego wydano ostrzeżenie przed upałami - dziś od godz. 11:00 do 21:00 temperatura może osiągać od 28°C do 32°C. Wysokie temperatury zwiększają ryzyko udaru słonecznego i odwodnienia. Pamiętaj o regularnym piciu wody, unikaj długiego przebywania na słońcu i zachowaj szczególną ostrożność wobec dzieci oraz seniorów ■ Gang na elektrycznych hulajnogach i brawurowy skok na jubilera. Kilka minut wystarczyło, by zorganizowana grupa włamywaczy splądrowała sklep jubilerski znajdujący się w kompleksie handlowym w budynku Kauflandu w Świnoujściu. Zamaskowani sprawcy sforsowali zabezpieczenia, rozbili szybę, witryny i uciekli na hulajnogach elektrycznych. Policja analizuje monitoringi z całej okolicy. W nocy z soboty na niedzielę doszło do jednego z najpoważniejszych włamań w Świnoujściu w ostatnich latach. Celem przestępców był sklep jubilerski znajdujący się w pasażu handlowym w markecie Kaufland. Według informacji, do których dotarła redakcja, sprawcy działali wyjątkowo sprawnie i byli bardzo dobrze przygotowani. Do obiektu dostali się pasażu handlowego. Po sforsowaniu zabezpieczeń przedostali się do wnętrza, a następnie przy użyciu młotów wybili szybę sklepu jubilerskiego. Cała akcja miała trwać zaledwie kilka minut. W tym czasie złodzieje opróżnili sklep z biżuterii i błyskawicznie opuścili miejsce zdarzenia. Nieoficjalnie mówi się o stratach sięgających nawet 1,5 miliona złotych, jednak na obecnym etapie śledztwa kwota ta nie została oficjalnie potwierdzona. Z informacji uzyskanych przez redakcję wynika, że sprawcy uciekli na hulajnogach elektrycznych ■