POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Środa [07.02.2024, 12:34:42] • Polska

Szajka oszustów rozbita przez kryminalnych z komendy wojewódzkiej

Szajka oszustów rozbita przez kryminalnych z komendy wojewódzkiej

fot. Policja

Kryminalni z komendy wojewódzkiej namierzyli i zatrzymali trzy osoby do oszustw metodą na policjanta. Podejrzani nakłonili bydgoszczanina do przelania 50 000 złotych pod pretekstem zagrożonych pieniędzy na koncie. Zatrzymany do sprawy 22-latek decyzją sądu został tymczasowo aresztowany. Policjanci typują, że mężczyzna ma kilkanaście tego typu przestępstw na koncie. Mógł wypłacić ponad pół miliona złotych.

Wszystko zaczęło się od ustaleń policjantów z Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy. Z ich wiedzy wynikało, że na terenie Bydgoszczy najprawdopodobniej może dojść do przestępstwa polegającego na oszustwie. Kryminalni dotarli do mężczyzny, który przelał pieniądze przestępcom. Okazało się, że uwierzył on w rzekomą akcję wymierzoną w nieuczciwych pracowników banku.

Standardowo, przy tego typu przestępstwie, skontaktował się z nim telefonicznie oszust podający się za policjanta. Pod legendą zagrożonych pieniędzy na koncie namówił swoją ofiarę na wypłatę 50 tysięcy złotych i przelania ich na wskazany rachunek w banku. Co też pokrzywdzony zrobił. Na szczęście pieniądze zostały zablokowane.

Funkcjonariusze z komendy wojewódzkiej przyjęli od pokrzywdzonego zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa. Po czym, przystąpili do działania i następnego dnia pojechali do Szczecina, gdzie sprawcy mieli wypłacić przelane pieniądze. Do realizacji poprosili o pomoc kryminalnych z komendy wojewódzkiej w Szczecinie którzy, w jednym z banków, zatrzymali trzy osoby podczas próby wypłaty gotówki. 22-latek, 41 i 20-latka zostali przekazani kryminalnym z Bydgoszczy. Cała trójka została przewieziona do Bydgoszczy, gdzie trafili do policyjnego aresztu.

Do działań zostali również zaangażowani policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą Komisariatu Policji Bydgoszcz-Śródmieście. Funkcjonariusze zabezpieczyli szereg materiałów dowodowych i przeszukali ich mieszkania, między innymi w Gdańsku.

Wszyscy zostali doprowadzeni do prokuratury, gdzie oskarżyciel, na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego, przedstawił im zarzut usiłowania oszustwa. Jego decyzją wobec kobiet został zastosowany policyjny dozór, natomiast wobec 22-latka zawnioskował o jego tymczasowy areszt. Sąd, po zapoznaniu się z aktami sprawy aresztował podejrzanego na najbliższe trzy miesiące.

Kryminalni zaznaczają, że sprawa ma charakter rozwojowy. Policjanci typują podejrzanego do co najmniej 13 oszustw dokonanych na terenie Polski. Szacują, że w wyniku popełnionych przestępstw wypłacono ponad pół miliona złotych. Dodatkowo podejrzani zrobili sobie z tego procederu stałe źródło dochodu. Niewykluczone, że usłyszą oni kolejne zarzuty. Dalej sprawę prowadzi już Wydział do zwalczania Przestępczości Gospodarczej Komisariatu Policji Bydgoszcz-Śródmieście.

Policja


komentarzy: 1, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-1 z 1

Gość • Czwartek [08.02.2024, 08:58:30] • [IP: 88.156.232.***]

Do mnie też dzwonił podinspektor Marcin Grad numer odznaki KP74/120 ;-) Prowadził sprawę w sprawie hakerów którzy włamali się na moje konto w banku, i już chciał, bym zabezpieczył swoje pieniądze, frajer jeden. Ręce dziadygom obcinać i kastrować, a potem dowalić za przetwarzanie danych osobowych, bo złodziej znał moje dane i dane banku - ciekawe skąd je dostał?!

Oglądasz 1-1 z 1
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Serdecznie zapraszam na wspólny koncert uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Świnoujściu i Orkiestry Wojskowej, który odbędzie się 19 lutego 2024 r. o godz. 17.00 w Sali Teatralnej MDK (wstęp wolny) ■ Projekt pod wodą: Dlaczego Park Zdrojowy w Świnoujściu nie wytrzymał deszczu? Park Zdrojowy w Świnoujściu jest znanym miejscem wypoczynku i rekreacji. Obszar pomiędzy ulicami Sikorskiego a Chrobrego został zalany wodą, co stanowi znaczny problem dla terenu, który jeszcze niedawno przechodził proces rewitalizacji. Ostatni, trzeci etap renowacji miał na celu odnowienie i przywrócenie blasku tej zielonej przestrzeni. Jednak pomimo zapewnień o kompleksowym podejściu do projektu, dzisiaj widoczne są poważne niedociągnięcia. Brak odpowiedniego systemu odwodnienia jest najbardziej widoczny w chwili, gdy deszcz pada; nie muszą to być ulewy, aby teren parku zamienił się w rozlewisko ■ W ostatni weekend (3,4 luty) zespoły ratownictwa medycznego udzielały pomocy 18 razy. Były to wezwania do zaburzeń i problemów kardiologicznych, zasłabnięć, duszności, infekcji, krwawienia z przewodu pokarmowego, udaru, jednego zdarzenia drogowego i złego samopoczucia ■