POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Niedziela [28.01.2024, 12:20:57] • Świnoujście

Granie przez bieganie na 330. parkrunie

Granie przez bieganie na 330. parkrunie

fot. Marcin Ruciński

330. edycja biegu parkrun Świnoujście, która odbyła się 27.01.2024 roku, przejdzie do historii. Grono miłośników biegania, jak w poprzednich latach, włączyło się aktywnie w 32. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy „Płuca po pandemii. Gramy dla dzieci i dorosłych. Do biegaczy dołączyli uczestnicy Świnoujskiej Inicjatywy Rowerowej (ŚWIR-y). Wszyscy uczestnicy ustawili się na linii startu. Po pamiątkowym zdjęciu i okrzyku „SIEMA", sygnał do rozpoczęcia wyścigu dał szaf świnoujskiego sztabu WOŚP, Tomasz Michalak, a zawodnicy z gorącymi sercami i uśmiechami na twarzach, ruszyli pokonać trasę naszego biegu.

W biegu uczestniczyło 36 osób, w tym sześcioro debiutantów. Dwie osoby poprawiły swój czas. Na mecie wyścigu jako pierwszy zameldował się Robert Derda (20:51). Tuż za nim pojawił się Marek Jasiuchna (21:56), a pierwszą trójkę wśród mężczyzn zamknął Piotr Maćkowiak (22:22). Wśród kobiet pierwsza linię mety przekroczyła Karolina Romańska (21:10), druga była Justyna Szczęsna (25:33), a za nią Justyna Fojcik (27:54).

Granie przez bieganie na 330. parkrunie

fot. Marcin Ruciński

Po biegu, każdy dobrowolnie mógł dołożyć cegiełkę wspierając szczytny cel WOŚP, a uczestnicy mogli uzupełnić kalorie częstując się kiełbaską z grilla, ciastem, ciasteczkami i gorącą herbatą. Całemu wydarzeniu towarzyszyła wyjątkowa atmosfera.

Granie przez bieganie na 330. parkrunie

fot. Marcin Ruciński

Z całego serca dziękujemy wszystkim zaangażowanym w nasze wydarzenie!

Granie przez bieganie na 330. parkrunie

fot. Marcin Ruciński

Granie przez bieganie na 330. parkrunie

fot. Marcin Ruciński

SIEMA!

Zespół parkrun Świnoujście
Autor notatki: Katarzyna Cypryjańska


komentarzy: 0, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Serdecznie zapraszam na wspólny koncert uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Świnoujściu i Orkiestry Wojskowej, który odbędzie się 19 lutego 2024 r. o godz. 17.00 w Sali Teatralnej MDK (wstęp wolny) ■ Projekt pod wodą: Dlaczego Park Zdrojowy w Świnoujściu nie wytrzymał deszczu? Park Zdrojowy w Świnoujściu jest znanym miejscem wypoczynku i rekreacji. Obszar pomiędzy ulicami Sikorskiego a Chrobrego został zalany wodą, co stanowi znaczny problem dla terenu, który jeszcze niedawno przechodził proces rewitalizacji. Ostatni, trzeci etap renowacji miał na celu odnowienie i przywrócenie blasku tej zielonej przestrzeni. Jednak pomimo zapewnień o kompleksowym podejściu do projektu, dzisiaj widoczne są poważne niedociągnięcia. Brak odpowiedniego systemu odwodnienia jest najbardziej widoczny w chwili, gdy deszcz pada; nie muszą to być ulewy, aby teren parku zamienił się w rozlewisko ■ W ostatni weekend (3,4 luty) zespoły ratownictwa medycznego udzielały pomocy 18 razy. Były to wezwania do zaburzeń i problemów kardiologicznych, zasłabnięć, duszności, infekcji, krwawienia z przewodu pokarmowego, udaru, jednego zdarzenia drogowego i złego samopoczucia ■