POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Piątek [26.01.2024, 08:56:20] • Świnoujście

„Biedronka, ach Biedronka”... - ale dlaczego po niemiecku?!

„Biedronka, ach Biedronka”... - ale dlaczego po niemiecku?!

fot. Organizator

Sieć sklepów Biedronka dba o reklamę i marketing, informując o promocjach i obniżkach cen. Klienci, którzy posiadają kartę lojalnościową, otrzymują sms-y z aktualnymi ofertami. Jednak ostatnio informacja bardzo zdziwiła użytkowników karty Moja Biedronka, gdyż była w języku niemieckim. Wywołało to falę zdumienia, niektórych oburzyło użycie języka niemieckiego, inni nie dopatrzyli się w tym większej sensacji, przyjmując, że mieszkamy w pobliżu granicy. Do pierwszej grupy należy jeden z mieszkańców, który przysłał do naszej redakcji e-mail.

- Chciałbym nagłośnić sprawę smsów w języku niemieckim jakie dostają mieszkańcy Świnoujścia od sieci sklepów biedronka. Czy my już w Niemczech mieszkamy?- napisał mieszkaniec.
Idąc tym tropem, redakcja portalu iswinoujscie.pl, zwróciła się do nadawcy kontrowersyjnego sms-a.

Publikujemy odpowiedź, której autorką jest Marta Śmiałek, specjalistka ds. komunikacji korporacyjnej w sieci Biedronka:

- W programie lojalnościowym Moja Biedronka poza Polakami uczestniczą również osoby posiadające numery zarejestrowane zagranicą. Sieć Biedronka w celu przekazywania aktualnych informacji związanych z funkcjonowaniem sklepów, prowadzi akcje informacyjne zarówno w języku polskim, jak i językach obcych skierowane do poszczególnych uczestników programu. Zgłoszona sytuacja miała charakter incydentalny, a jej przyczyną był błąd systemu, w wyniku którego kampania informacyjna skierowana do osób z zarejestrowanym numerem w Niemczech, została omyłkowo przesłana do niektórych polskich użytkowników. Dziękujemy za zwrócenie uwagi na zaistniały incydent. Informujemy, że usterka została już naprawiona.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 54, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 54

Gość • Poniedziałek [29.01.2024, 07:54:49] • [IP: 92.118.166.***]

J nie rejestrował telefonu w Neiwmczech ale tez dostałam, zreszto zawsze kiedy jestem tej dzielnicy dostaje wiadomosc witamy w Niemczech

Gość • Niedziela [28.01.2024, 18:03:52] • [IP: 94.254.232.**]

To bezczelność

Gość • Sobota [27.01.2024, 13:59:17] • [IP: 178.218.144.**]

A skąd Biedronka ma wasze numery? Tanio się sprzedajecie i swoje dane osobowe frajerzy...

Gość • Sobota [27.01.2024, 12:59:47] • [IP: 88.218.254.***]

Oj tam guwnoburza

Gość • Sobota [27.01.2024, 12:58:12] • [IP: 46.205.136.***]

, 08:56:23] • [IP: 89.151.36.**] wszystko pomieszałeś. Co innego komunikaty audio w różnych językach, w sklepie, co innego esemesy. Po drugie, każdy wie, że naród ukraiński jest w skrajnie trudnej, wojennej sytuacji, mamy od nich prawdziwych uchodźców, nie tych udawanych z pontonów i ściąganych na Bialoruś przez podłego dyktatora - trzeba im zwyczajnie pomóc. Jako gościom. I my, nie daj Boze, możemy się znaleźć w takiej jak oni sytuacji.

Gość • Sobota [27.01.2024, 12:22:07] • [IP: 89.151.33.***]

na szczęście potomkowie chłopów pańszczyźnianych są w mniejszości vide wybory ostatnie powoli ale wracamy do europy gdzie wyroki sądów są przestrzegane i uznawane itp.

Gość • Sobota [27.01.2024, 10:28:17] • [IP: 37.8.230.***]

Chcieliście tuska zgraję więc macie.Niemieckie będzie wszystko.Rozbiór Polski się zaczął na dobre.Gratulacje ***** pisy dla was.

Gość • Sobota [27.01.2024, 10:18:06] • [IP: 2.106.93.**]

Co w tym dziwnego? Hymn niemiecki znacie? Mówi wszystko

Gość • Sobota [27.01.2024, 08:56:23] • [IP: 89.151.36.**]

A że w Lidlu" leciała" głośno informacja w języku ukraińskim nikogo nie oburzała? A tez przecież nie mieszkamy na Ukrainie!

Gość • Sobota [27.01.2024, 08:38:43] • [IP: 193.252.219.**]

[IP: 87.78.225.***] dziad to jesteś ty.

Gość • Sobota [27.01.2024, 06:24:44] • [IP: 5.180.61.***]

to sms przeznaczony dla volksdojczy i wyborców Donalda.

Gość • Sobota [27.01.2024, 06:16:15] • [IP: 185.210.36.***]

skoro sklep jest dla niemieckiej biedoty to musi być po niemiecku

Gość • Sobota [27.01.2024, 05:59:35] • [IP: 31.0.95.***]

A może dlatego że czytelnik pracuje w niemczech i na podstawie logowan z antenami telekomunikacyjnymi dostał sms w języku niemieckim. Tak samo działa to z powiadomieniami o nr alarmowych i nr do ambasady polskiej w niemczech, Holandii, Francji itp

Gość • Sobota [27.01.2024, 00:03:21] • [IP: 94.218.9.***]

To jest tz. polska murzyńskosić, żałosne!! Włażenie obcym w dupe!

Gość • Piątek [26.01.2024, 21:42:22] • [IP: 46.205.128.**]

, 17:00:22] • [IP: 87.78.225.***] to raczej wy, Volksdeutsche.

Gość • Piątek [26.01.2024, 20:31:54] • [IP: 176.221.124.***]

no i co?

uber alles • Piątek [26.01.2024, 20:01:41] • [IP: 37.248.159.**]

ciekawe, póki rządził PiS nie dostawałem takich SMS-ów

Gość • Piątek [26.01.2024, 19:02:28] • [IP: 37.109.165.***]

A to dlatego że w" Wolsce" Kraju Katolickim pełnym miłosierdzia Bożego Niemiec przejął władzę, a od września będziecie szwargotać po niemiecku.⛔⛔⛔

Gość • Piątek [26.01.2024, 17:00:22] • [IP: 87.78.225.***]

Do 119...Bez Niemcow to polaczki dziady. Panimajecie.

Gość • Piątek [26.01.2024, 16:51:25] • [IP: 46.205.128.**]

Każdy, kto zna mentalność Polakow i ich historię, wie, że odbierają takie pomyłki inaczej niż wiele nacji, które nie były biologicznie zagrożone przez ten dziwny, pyszny i permanentnie wtrącający się w nie swoje sprawy naród. Kiedyś czytałem wyniki badań, jaki mają Polacy stosunek do języka niemieckiego. Okazało się, że tym bardziej negatywny, im bliżej w Polsce zachodniej granicy

Gość • Piątek [26.01.2024, 15:46:56] • [IP: 88.218.254.**]

Żałośni jesteście..za kilka groszy niby promocji zaśmiecacie sobie telefony spamem i jęczycie jak taki przychodzi.Skasuji nie instaluj śmieci żebraku z bidry.

Gość • Piątek [26.01.2024, 15:18:51] • [IP: 83.20.46.***]

REKLAMA dzwignią handlu - OT i wszystko, szkoda tylko że My tego nie doświadczamy w Niemczech - ale to już inny temat!

Gość • Piątek [26.01.2024, 13:44:28] • [IP: 94.134.39.**]

Jak radio w biedrace gada po ukraińsku to ok??😃

Gość • Piątek [26.01.2024, 13:40:55] • [IP: 5.184.72.***]

Takie smsy i opinie co poniektórych odzwierciedlają kompleks niższości sporej grupy mieszkańców tego miasta, jest to służalstwo, pochylanie głowy, nie patrzenie w oczy i kłanianie się w pół przed Niemieckim panem.

Gość • Piątek [26.01.2024, 13:27:01] • [IP: 37.109.161.**]

Tak naprawde, to nie wiadomo czy sie smiac, czy plakac.Wyjasnienie jest proste jak drut.Przeciez to jest(nazwijmy to tak) ogloszenie reklamowe, to przeciez ONI tak naprawde robia kase.Dlaczego zawsze niektorzy doszukuja sie podtekstow.A na wagonach kolejowych sypialnych nie drazni CIE facet napis w kilku jezykach.Niestety jeszcze, ze dwie dekady kiedy odejda z tego ziemskiego lez padolu, ostani potomkowie chlopow panszczyznianych

Oglądasz 1-25 z 54
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Burze z gradem nad regionem. Wydano ostrzeżenie dla części województwa zachodniopomorskiego Silne burze, grad oraz porywy wiatru do 80 km/h mogą wystąpić w niedzielę po południu w wielu powiatach województwa zachodniopomorskiego. Synoptycy ostrzegają także przed intensywnymi opadami deszczu, które lokalnie mogą powodować podtopienia. Centrum Prognoz Meteorologicznych MeteoSky wydało ostrzeżenie meteorologiczne dotyczące burz z gradem. Alert pierwszego stopnia obowiązuje od godziny 12:40 do 17:00 w niedzielę 21 czerwca 2026 roku ■ Uwaga mieszkańcy i turyści! Dla całego województwa zachodniopomorskiego wydano ostrzeżenie przed upałami - dziś od godz. 11:00 do 21:00 temperatura może osiągać od 28°C do 32°C. Wysokie temperatury zwiększają ryzyko udaru słonecznego i odwodnienia. Pamiętaj o regularnym piciu wody, unikaj długiego przebywania na słońcu i zachowaj szczególną ostrożność wobec dzieci oraz seniorów ■ Gang na elektrycznych hulajnogach i brawurowy skok na jubilera. Kilka minut wystarczyło, by zorganizowana grupa włamywaczy splądrowała sklep jubilerski znajdujący się w kompleksie handlowym w budynku Kauflandu w Świnoujściu. Zamaskowani sprawcy sforsowali zabezpieczenia, rozbili szybę, witryny i uciekli na hulajnogach elektrycznych. Policja analizuje monitoringi z całej okolicy. W nocy z soboty na niedzielę doszło do jednego z najpoważniejszych włamań w Świnoujściu w ostatnich latach. Celem przestępców był sklep jubilerski znajdujący się w pasażu handlowym w markecie Kaufland. Według informacji, do których dotarła redakcja, sprawcy działali wyjątkowo sprawnie i byli bardzo dobrze przygotowani. Do obiektu dostali się pasażu handlowego. Po sforsowaniu zabezpieczeń przedostali się do wnętrza, a następnie przy użyciu młotów wybili szybę sklepu jubilerskiego. Cała akcja miała trwać zaledwie kilka minut. W tym czasie złodzieje opróżnili sklep z biżuterii i błyskawicznie opuścili miejsce zdarzenia. Nieoficjalnie mówi się o stratach sięgających nawet 1,5 miliona złotych, jednak na obecnym etapie śledztwa kwota ta nie została oficjalnie potwierdzona. Z informacji uzyskanych przez redakcję wynika, że sprawcy uciekli na hulajnogach elektrycznych ■