POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Środa [17.01.2024, 18:11:09] • Świnoujście

Czy Żmurkiewicz ucieka do Szczecina?

Czy Żmurkiewicz ucieka do Szczecina?

fot. Sławomir Ryfczyński

Szczecin mebluje nam Świnoujście. Takie wrażenie można było odnieść na konferencji prasowej, podczas której czołowy działacz szczecińskiej Platformy Obywatelskiej, Olgierd Geblewicz rekomendował Dorotę Konkolewską na stanowisko prezydenta Świnoujścia. A aktualnego prezydenta miasta Janusza Żmurkiewicza przedstawił jako kandydata do Sejmiku Wojewódzkiego. Taka sytuacja to kompletny upadek świnoujskiej PO, ponieważ oboje rekomendowani kandydaci nie są nawet członkami tej partii. Zwłaszcza Żmurkiewicz, który zdążył już zaliczyć członkostwo w PZPR, SLD, współpracował z PiS-em, w IPN-e jest karta ORMO wystawiona na jego nazwisko, a teraz korzysta z gościnności szczecińskiej PO. Taka współpraca zastanawia i dziwi, choćby w kontekście likwidacji świnoujskiej Stoczni Remontowej.



Mieszkańcy Świnoujścia mają prawo sami wybrać prezydenta miasta, i nie potrzebują podpowiedzi ze strony szczecińskich polityków. Obecni na konferencji Elżbieta Jabłońska, Dorota Konkolewska i Janusz Żmurkiewicz powinni się zastanowić kogo reprezentują? Prezydent Janusz Żmurkiewicz, spędził w Świnoujściu ponad dwie dekady, ale w kontekście ostatnich politycznych deklaracji, można się zastanowić czyje interesy mógłby reprezentować w Sejmiku Wojewódzkim? Żmurkiewicz po dwóch dekadach, zostawia Świnoujście i własne ugrupowanie "Wybieram Świnoujście". I to w czasie kiedy skumulowane konsekwencje jego prezydenckich decyzji, coraz mocniej dotykają miasto. Wyprzedane tereny miejskie, potworne zadłużenie miasta, bardzo drogie i trudno dostępne mieszkania, niedoinwestowana sfera edukacji, zaniedbane kwestie społeczne i zdrowotne, sypiące się jak promenada inwestycje, i miejska infrastruktura czyli dziurawe drogi oraz paraliż komunikacyjny, mocno uderzą w mieszkańców Świnoujścia. Takie miasto, odcięte nawet od swoich zabytków, zostawia Żmurkiewicz i jego zastępcy Paweł Sujka i Barbara Michalska.

Czy Żmurkiewicz ucieka do Szczecina?

fot. Sławomir Ryfczyński

Leszek Miller, dawny partyjny kolega Żmurkiewicza powiedział kiedyś, że prawdziwego mężczyznę poznaje się nie po tym jak zaczyna, ale jak kończy. Janusz Żmurkiewicz powinien się zastanowić nad tą uwagą.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 117, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 51-75 z 117

Gość • Czwartek [18.01.2024, 12:31:13] • [IP: 31.0.52.***]

Mam pytanie, czy prezydent Żmurkiewicz leczył się w miejscowym szpitalu??. Rozumiem, że wszystkie choroby, o których mówił na konferencji zostały wykryte u nas??

Gość • Czwartek [18.01.2024, 12:23:04] • [IP: 5.173.176.**]

A ja nie jestem za panią Konkolewską ani też panią Agatowską obie panie to furiatki nie szanują podległych sobie pracowników i podwładnych. Urodziłem sie tutaj i mi zależy !! A Żmurowi krzyż na droge

Gość • Czwartek [18.01.2024, 12:19:26] • [IP: 176.221.123.***]

widzielismy jak Pan Prezydent Miasta przyjechał Rowerem na Boisko Floty i Trenował powiedział że musi dbac o swoje zdrowie a my na to Przecież jest Młodym Człowiekiem Prezydent USA ma 81 lat i tez trenuje i bedzie kandydował na następne 4 lata

Gość • Czwartek [18.01.2024, 11:54:37] • [IP: 46.205.141.**]

10:57•37.109.167.** Ty, zerowy anonimie z manią floating gardensow, wklejajacy maniakalnie wszędzie ten wątek, nie bylbys zdolny do żadnych kolezenskich ukladow z kimkolwiek, a Żmurek zostawił na marginesie swą nieszczesną lewicowosć ciągnacą się jeszcze z czasów PZPR i byl zdolny dla mieszkanców wspolpracować z Brudzińskim, z PiSem, czego efektem jest największa rzecz dla miasta, TUNEL (największa rzecz obok odbudowy portu oraz obok przywróconej po latach stalinowskich, gdy było tu tylko wojsko turystyki).

Gość • Czwartek [18.01.2024, 11:45:18] • [IP: 46.205.141.**]

04:53•88.218.254.**czyli pół prawdy to cale klamstwo. Dotacje panstwowe idą na dziela wazne i dla państwa, wiec jesli cokolwiek postawili redemptorysci zwani przez tego katolikofoba" Rydzykiem" za nasze za podatki, to muzeum ratowania Żydów polskich (na jego otwarciu byli politycy Izraela!). Np.uczelnia w ogole nie bierze zadnych dotacji, choc jak kazda może sie o to ubiegać, podobnie RM i Trwam nie biorą, sanktuarium nie wzièlo przy jego budowie zadnych dotacji - choc jego częscia jest muzeum, ale o muzeum juz napisałem. Przy okazji przypomnę, mnostwo akcji, rzeczy w panstwie jest finansowanych przez katolików mimo ze te rzeczy są często wymierzone przeciw katolikom lub sa korzyścia dla osob zwalczajacych kiedyś czy dziś Kk. Bylo tak z J.Lange, która utworzyla stowarz.na rzecz LGBTQ, była ona w l.80.agentką SB w najblizszym otoczeniu ks.Blachnickiego, twórcy Oaz zmuszonego do emigracji, z nia i jej męzem przeprowadził ksiadz burzliwą rozmowę w ostatnim dniu zycia, otruto go. Lange miała dotacje od m.Warszawy

Gość • Czwartek [18.01.2024, 11:35:58] • [IP: 77.252.46.***]

Dziwne to wszystko, Szczecin namaszcza kandydatów w Świnoujściu. To może niech wybiorą go w Szczecinie i tutaj dowiozą po wyborach.

Gość • Czwartek [18.01.2024, 11:10:38] • [IP: 176.221.122.***]

Krzyż na drogę...

Gość • Czwartek [18.01.2024, 11:08:28] • [IP: 78.10.206.***]

Geblewicz zawsze z tą kretyńską miną - do zdjęcia z fasolą -cudownie.

Gość • Czwartek [18.01.2024, 11:04:10] • [IP: 212.180.252.***]

Tylko JOANNA AGATOWSKA !!

Gość • Czwartek [18.01.2024, 10:57:24] • [IP: 37.109.167.**]

Ten ze stettin floating Gardensy chyba nie wiedział, że ten przygarbiony emeryt jest w koleżeńskich relacjach z Joachimem B. z pisu. Z tego wynika, że gdyby rzeczywiście chciał być na liście do sejmiku, to powinien w pisie. Ale to wskazuje jaki to typ bez kręgów, " Modli się pod figurą, nie ważne pod którą!".

Gość • Czwartek [18.01.2024, 10:44:21] • [IP: 5.173.26.***]

Pan prezydent tą nominacją tak naprawdę ustawił wybory na prezydenta- Pani Agatowska już wygrała :)

Gość • Czwartek [18.01.2024, 10:34:09] • [IP: 46.204.109.**]

Żegnamy...bez żalu.Zabierz jeszcze Michalską i Sujke.

Gość • Czwartek [18.01.2024, 09:58:55] • [IP: 83.26.232.***]

Blady, wyniszczony, starszy człowiek, garnitur pamiętający lepsze czasy wisi jak na wieszaku. Ten smutny obraz, przypomina, że czas jest nieubłagany dla każdego z nas i dla tych z pierwszych szeregów i dla najmniejszych, odchodzących w nędzy i chłodzie. Przypomina też, że czeka nas inny SĄD jedyny i sprawiedliwy i tam okaże się kto jest kto. ... i że to ci ostatni będą pierwszymi. Żadne stanowisko, żaden awans, żadne poparcie, z lewa, prawa czy ze środka, nie zatrzyma tego procesu, nie zatrzyma czasu, który widać na załączonym obrazku. Można jednak odejść jako wielki człowiek, lub mały, , wielki, , człowieczek.

Gość • Czwartek [18.01.2024, 09:43:51] • [IP: 88.218.254.**]

Bawi mnie jak ktoś chwali jasia za zasługi dla miasta..Przez 20 lat to i ślepy coś tam zrobi.Miasteczko z tak wysokimi dochodami, miliony dotacji z EU i co mamy??40 milionów na spartolona promenade, chaos architektoniczy w całym miescie, zniszczony zamysł zabudowy miejskiej.Tunel...na pewno jako plus ale to jakby ktos ukradł milion ale oddał 200 tys i za to go chwalimy.

Gość • Czwartek [18.01.2024, 09:29:00] • [IP: 176.221.123.***]

Swinoujscie nie posiada SOR Szpitalnego Odziału Ratunkowego i Pacjętów odsyłaja do Gryfic albo do Szczecina a Prezydent Miasta jest Emerytem Pracującym Jest Członkiem Rady Nadzorczej Uzdrowiska Powinien Startowac na Radnego a nie do Szczecina to za daleko no ale PO Platforma go umiesci na Jedynce listy

Gość • Czwartek [18.01.2024, 09:13:55] • [IP: 176.221.122.***]

Przeszłość go goni i dogoni

Gość • Czwartek [18.01.2024, 09:13:35] • [IP: 185.210.39.**]

Konkolewska nigdy, rujnuje szpital, teraz miasto jej dać

Gość • Czwartek [18.01.2024, 08:49:06] • [IP: 37.47.179.***]

A jak się nie dostanie to co będzie??emeryt więc lepiej dla tego Pana

Gość • Czwartek [18.01.2024, 08:44:06] • [IP: 37.248.161.***]

Nie życzę powodzenia...bo nie

Gość • Czwartek [18.01.2024, 08:40:24] • [IP: 212.180.252.***]

Na Prezydenta Świnoujścia tylko JOANNA AGATOWSKA !!

Gość • Czwartek [18.01.2024, 08:35:03] • [IP: 31.11.129.***]

A ja będę na niego głosował choćby za wybudowany tunelu.

AnonymousMG76 • Czwartek [18.01.2024, 08:29:04] • [IP: 31.0.70.***]

Mój wujek tw grudniu trafił do szpitala zarządzanego przez Dorotę K. Wczoraj był jego pogrzeb. Także ten tego. ..

Gość • Czwartek [18.01.2024, 08:28:37] • [IP: 91.203.145.***]

Rządzi w kraju skorumpowany gang, to i lokalni gangsterzy mogą teraz łatwo awansować...

Gość • Czwartek [18.01.2024, 07:59:35] • [IP: 37.248.168.**]

Joachim nie wstyd Ci jakich masz kolegów?

Gość • Czwartek [18.01.2024, 07:59:25] • [IP: 31.60.143.**]

I tak będzie w Świnoujściu że zamienił stryjek pałke na kijek czyli czerwona zastąpi czerwonego

Oglądasz 51-75 z 117
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Burze z gradem nad regionem. Wydano ostrzeżenie dla części województwa zachodniopomorskiego Silne burze, grad oraz porywy wiatru do 80 km/h mogą wystąpić w niedzielę po południu w wielu powiatach województwa zachodniopomorskiego. Synoptycy ostrzegają także przed intensywnymi opadami deszczu, które lokalnie mogą powodować podtopienia. Centrum Prognoz Meteorologicznych MeteoSky wydało ostrzeżenie meteorologiczne dotyczące burz z gradem. Alert pierwszego stopnia obowiązuje od godziny 12:40 do 17:00 w niedzielę 21 czerwca 2026 roku ■ Uwaga mieszkańcy i turyści! Dla całego województwa zachodniopomorskiego wydano ostrzeżenie przed upałami - dziś od godz. 11:00 do 21:00 temperatura może osiągać od 28°C do 32°C. Wysokie temperatury zwiększają ryzyko udaru słonecznego i odwodnienia. Pamiętaj o regularnym piciu wody, unikaj długiego przebywania na słońcu i zachowaj szczególną ostrożność wobec dzieci oraz seniorów ■ Gang na elektrycznych hulajnogach i brawurowy skok na jubilera. Kilka minut wystarczyło, by zorganizowana grupa włamywaczy splądrowała sklep jubilerski znajdujący się w kompleksie handlowym w budynku Kauflandu w Świnoujściu. Zamaskowani sprawcy sforsowali zabezpieczenia, rozbili szybę, witryny i uciekli na hulajnogach elektrycznych. Policja analizuje monitoringi z całej okolicy. W nocy z soboty na niedzielę doszło do jednego z najpoważniejszych włamań w Świnoujściu w ostatnich latach. Celem przestępców był sklep jubilerski znajdujący się w pasażu handlowym w markecie Kaufland. Według informacji, do których dotarła redakcja, sprawcy działali wyjątkowo sprawnie i byli bardzo dobrze przygotowani. Do obiektu dostali się pasażu handlowego. Po sforsowaniu zabezpieczeń przedostali się do wnętrza, a następnie przy użyciu młotów wybili szybę sklepu jubilerskiego. Cała akcja miała trwać zaledwie kilka minut. W tym czasie złodzieje opróżnili sklep z biżuterii i błyskawicznie opuścili miejsce zdarzenia. Nieoficjalnie mówi się o stratach sięgających nawet 1,5 miliona złotych, jednak na obecnym etapie śledztwa kwota ta nie została oficjalnie potwierdzona. Z informacji uzyskanych przez redakcję wynika, że sprawcy uciekli na hulajnogach elektrycznych ■