POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Środa [10.01.2024, 10:44:37] • Świnoujście

To już tradycja. Lodowisko w Heringsdorfie za darmo dla świnoujskich uczniów

To już tradycja. Lodowisko w Heringsdorfie za darmo dla świnoujskich uczniów

fot. BIK UM Świnoujście

Podobnie, jak w poprzednich latach, także i w tym roku uczniowie świnoujskich szkół podstawowych i średnich w okresie zbliżających się zimowych ferii będą mogli przez dwa tygodnie za darmo korzystać z lodowiska w pobliskim Heringsdorfie. Zastępca Prezydenta Świnoujścia Paweł Sujka i Burmistrz Heringsdorfu Laura Isabelle Marisken właśnie podpisali w tej sprawie porozumienie.

Tegoroczne ferie trwają od 13 do 28 stycznia. Lodowisko w Heringsdorfie znajduje się zaledwie kilka kilometrów od centrum Świnoujścia.

Czynne jest przez sześć dni w tygodniu w godzinach:

Wtorek – od godz. 14 do godz. 18
Środa - od godz. 14 do godz. 17
Czwartek, piątek, niedziela - od godz. 14 do godz. 19
Sobota - od godz. 14 do godz. 21

Każdy świnoujski uczeń (po okazaniu legitymacji szkolnej) będzie mógł korzystać z lodowiska każdego dnia, tak długo, jak będzie chciał. Za jego pobyt zapłaci Miasto. Ci, którzy nie mają własnych łyżew, będą mogli już na własny koszt wypożyczyć na miejscu. Osoby dorosłe zapłacą 8 euro za wejście na lodowisko.

Rozliczenie pomiędzy Miastem a lodowiskiem nastąpi po zakończeniu ferii, a kwota będzie wyliczona na podstawie liczby uczniów, którzy skorzystali w tym czasie z tego obiektu. W ubiegłym roku z niemieckiego lodowiska w czasie ferii zimowych skorzystało około 1000 osób. Zastępca prezydenta miasta Paweł Sujka zapowiedział, że miasto w 2025 roku powinno mieć swój obiekt. Rozważane są trzy lokalizacje pod świnoujskie lodowisko.

BIK UM Świnoujście


komentarzy: 45, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 26-45 z 45

Gość • Środa [10.01.2024, 15:48:02] • [IP: 89.64.23.***]

W planie z 2012r przy ul. Bałtyckiej (obok castoramy) zaplanowano lokalizację targowiska i sali widowiskowej - przy 37 tys. Mieszkańców oraz posiadaniu amfiteatru, muszli koncertowej oraz sali widowiskowej przy ul. Matejki można sobie darować kolejną salę widowiskową i zrobić lodowisko.

Gość • Środa [10.01.2024, 15:20:38] • [IP: 176.221.122.**]

Czyżby sprzedał port kontenerowy za lodowisko? Przecież całej Meklemburgii a szczególnie cesarskim wioskom ten port a raczej zyski z działalności są solą w oku gdyż Polacy mają być ich robotnikami a nie panami

Gość • Środa [10.01.2024, 14:59:24] • [IP: 5.173.30.***]

Za darmo haha... Miasto musi zapłacić. Od kiedy to Niemiec da coś za darmo... Wstyd, wstyd

Gość • Środa [10.01.2024, 14:34:24] • [IP: 176.221.122.***]

Za darmo w sensie zaplacimy za to wszyscy? Kasa miasta bierze sie z kosmosu? Dobrze maja w tych urzedach. Heringsdorf robi dobry biznes, miasto zaplaci za ucznikow, opiekunowie sami za siebie, dodatkowo wszyscy beda musieli zaplacic oplate uzdrowiskowa oraz za parkowanie w poblizu lodowiska. Cepy z naszego UM powinni sie uczyc jak dba sie o interes miasta, bo rozdawac kase to kazdy pacan potrafi.

Gość • Środa [10.01.2024, 13:43:04] • [IP: 12.74.238.**]

Tradycyjnie miasto oddaje pokłony niemieckiej wiosce

Gość • Środa [10.01.2024, 13:32:41] • [IP: 78.30.80.***]

Odbicie lustrzane

Gość • Środa [10.01.2024, 13:13:57] • [IP: 176.221.123.***]

Za darmo?? Nikt za to nie płaci??

Gość • Środa [10.01.2024, 12:43:41] • [IP: 84.125.97.***]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

Gość • Środa [10.01.2024, 12:35:30] • [IP: 176.221.123.**]

Nikt tam nie powinien jechać, Wielka łaska a Niemcy się z nas śmieją. Nieudolne swinoujscie nie ma lodowiska

Gość • Środa [10.01.2024, 12:23:01] • [IP: 37.248.153.***]

Ciekawe w jaki sposób zostanie to rozliczone, nikt poza stroną niemiecką nie będzie znał liczby uczniów korzystających z lodowiska, wypożyczenie łyżew można sprawdzić po wpłatach. Reszta jest abstrakcją, takich mamy nauczycieli, trudności w liczeniu i myśleniu, podadzą kwotę i taką zapłaci miasto ponieważ to są pieniądze podatników, przy prywatnych zadali by sobie trud policzenia i pertraktacji wysokości pokrycia kosztów za korzystanie naszej młodzieży z lodowiska. Nowe lodowisko przy obłożeniu przez 7 miesięcy, po 10 latach zostało by spłacone.

Gość • Środa [10.01.2024, 11:58:37] • [IP: 5.173.24.***]

Teraz NIEMCY DOBRE?

Gość • Środa [10.01.2024, 11:39:48] • [IP: 31.0.39.**]

A podobno trzeba oszczędzać i na nic nie ma pieniędzy? Ciekawe jak szybko po wyborach upadnie pomysł lodowiska w mieście zapewne kontrakt na budowę dostanie przyjaciel um i będzie budował jak parkingowiec. A studzienki dalej zapchane ulice dziurawe remonty na odpierdol.

Gość • Środa [10.01.2024, 11:39:41] • [IP: 213.155.174.***]

Po co lodowisko w Świnoujściu jak jest w Heringsdorfie. Stara lewacka śpiewka.

Gość • Środa [10.01.2024, 11:37:15] • [IP: 46.112.0.**]

Wstyd wstyd i jeszcze raz wstyd.A po wyborach sąsiedzi do nas na lodowisko...haha kłamcy i aroganci .

Gość • Środa [10.01.2024, 11:26:09] • [IP: 37.47.151.***]

Podajcie jakie są propozycje lokalizacji i czy planują zadaszony obiekt? Coś jak kryte korty. Mógłby być też bufecik/ mała kawiarnia w którym można by odpocząć, napić się i dalej jeździć. Czy zapytają mieszkańców o to jak powinien taki obiekt wyglądać i jakie funkcje mieć, żeby był rasowym punktem wypoczynku i rozrywki przyjemnej sportowej a nie prowizorką?

Gość • Środa [10.01.2024, 11:22:38] • [IP: 92.118.166.**]

Dziękuję kochani sąsiedzi 👍

Gość • Środa [10.01.2024, 11:15:13] • [IP: 37.248.164.**]

A u nas jak nie było tak nie będzie wiocha totalna dla zgredów.

Gość • Środa [10.01.2024, 11:01:42] • [IP: 5.173.30.***]

Co roku jak czytam taką informację, to mnie trafia wrrrrr...s...lać...! Powinniśmy mieć swoje lodowisko a nie z łaski u Niemca...

Gość • Środa [10.01.2024, 10:54:46] • [IP: 5.184.218.***]

To jest właśnie rzetelność portalu i propaganda. Lodowisko za darmo dla swinoujskich uczniów, a rozliczenia dokona urząd Miasta. Czyli nie za darmo redaktorze. Tylko za pieniążki

Gość • Środa [10.01.2024, 10:49:37] • [IP: 176.221.123.***]

Te Pan na Zdjęciu to Sportowiec Trener Dzieci i Młodzieży bedzie Startował na Fotel Prezydenta Miasta w 2024 r pomożemy Mu Wybudowac Lodowisko lepsze od Niemieckiego

Oglądasz 26-45 z 45
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Burze z gradem nad regionem. Wydano ostrzeżenie dla części województwa zachodniopomorskiego Silne burze, grad oraz porywy wiatru do 80 km/h mogą wystąpić w niedzielę po południu w wielu powiatach województwa zachodniopomorskiego. Synoptycy ostrzegają także przed intensywnymi opadami deszczu, które lokalnie mogą powodować podtopienia. Centrum Prognoz Meteorologicznych MeteoSky wydało ostrzeżenie meteorologiczne dotyczące burz z gradem. Alert pierwszego stopnia obowiązuje od godziny 12:40 do 17:00 w niedzielę 21 czerwca 2026 roku ■ Uwaga mieszkańcy i turyści! Dla całego województwa zachodniopomorskiego wydano ostrzeżenie przed upałami - dziś od godz. 11:00 do 21:00 temperatura może osiągać od 28°C do 32°C. Wysokie temperatury zwiększają ryzyko udaru słonecznego i odwodnienia. Pamiętaj o regularnym piciu wody, unikaj długiego przebywania na słońcu i zachowaj szczególną ostrożność wobec dzieci oraz seniorów ■ Gang na elektrycznych hulajnogach i brawurowy skok na jubilera. Kilka minut wystarczyło, by zorganizowana grupa włamywaczy splądrowała sklep jubilerski znajdujący się w kompleksie handlowym w budynku Kauflandu w Świnoujściu. Zamaskowani sprawcy sforsowali zabezpieczenia, rozbili szybę, witryny i uciekli na hulajnogach elektrycznych. Policja analizuje monitoringi z całej okolicy. W nocy z soboty na niedzielę doszło do jednego z najpoważniejszych włamań w Świnoujściu w ostatnich latach. Celem przestępców był sklep jubilerski znajdujący się w pasażu handlowym w markecie Kaufland. Według informacji, do których dotarła redakcja, sprawcy działali wyjątkowo sprawnie i byli bardzo dobrze przygotowani. Do obiektu dostali się pasażu handlowego. Po sforsowaniu zabezpieczeń przedostali się do wnętrza, a następnie przy użyciu młotów wybili szybę sklepu jubilerskiego. Cała akcja miała trwać zaledwie kilka minut. W tym czasie złodzieje opróżnili sklep z biżuterii i błyskawicznie opuścili miejsce zdarzenia. Nieoficjalnie mówi się o stratach sięgających nawet 1,5 miliona złotych, jednak na obecnym etapie śledztwa kwota ta nie została oficjalnie potwierdzona. Z informacji uzyskanych przez redakcję wynika, że sprawcy uciekli na hulajnogach elektrycznych ■