POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Środa [10.01.2024, 10:44:37] • Świnoujście

To już tradycja. Lodowisko w Heringsdorfie za darmo dla świnoujskich uczniów

To już tradycja. Lodowisko w Heringsdorfie za darmo dla świnoujskich uczniów

fot. BIK UM Świnoujście

Podobnie, jak w poprzednich latach, także i w tym roku uczniowie świnoujskich szkół podstawowych i średnich w okresie zbliżających się zimowych ferii będą mogli przez dwa tygodnie za darmo korzystać z lodowiska w pobliskim Heringsdorfie. Zastępca Prezydenta Świnoujścia Paweł Sujka i Burmistrz Heringsdorfu Laura Isabelle Marisken właśnie podpisali w tej sprawie porozumienie.

Tegoroczne ferie trwają od 13 do 28 stycznia. Lodowisko w Heringsdorfie znajduje się zaledwie kilka kilometrów od centrum Świnoujścia.

Czynne jest przez sześć dni w tygodniu w godzinach:

Wtorek – od godz. 14 do godz. 18
Środa - od godz. 14 do godz. 17
Czwartek, piątek, niedziela - od godz. 14 do godz. 19
Sobota - od godz. 14 do godz. 21

Każdy świnoujski uczeń (po okazaniu legitymacji szkolnej) będzie mógł korzystać z lodowiska każdego dnia, tak długo, jak będzie chciał. Za jego pobyt zapłaci Miasto. Ci, którzy nie mają własnych łyżew, będą mogli już na własny koszt wypożyczyć na miejscu. Osoby dorosłe zapłacą 8 euro za wejście na lodowisko.

Rozliczenie pomiędzy Miastem a lodowiskiem nastąpi po zakończeniu ferii, a kwota będzie wyliczona na podstawie liczby uczniów, którzy skorzystali w tym czasie z tego obiektu. W ubiegłym roku z niemieckiego lodowiska w czasie ferii zimowych skorzystało około 1000 osób. Zastępca prezydenta miasta Paweł Sujka zapowiedział, że miasto w 2025 roku powinno mieć swój obiekt. Rozważane są trzy lokalizacje pod świnoujskie lodowisko.

BIK UM Świnoujście


komentarzy: 45, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 45

Gość • Niedziela [14.01.2024, 00:33:45] • [IP: 185.210.38.***]

Jak ktoś na tych partaczy zagłosuje w kwietniu to.. niech później nie narzeka

Gość • Czwartek [11.01.2024, 16:29:27] • [IP: 192.42.116.***]

Za darmo, to można żółtaki w szpitalu dostać...

Gość • Czwartek [11.01.2024, 14:36:41] • [IP: 5.173.222.**]

22:51:48] • [IP: 89.151.37.***] niestety to nie zależy od gminy. Kiedys pewien pieniacz, Niemiec, zauważył, że Niemcy płacą kurtaxę w gminie Heringsdorf, Polacy ze Ścia nie. Podal to do sądu, sąd orzekł, że należy brać kurtaxę od Polaków i Niemców, na równi i że wynika to z prawa FEDERALNEGO, nie z landowego lub postanowień gminy. Gmina zatem ma związane ręce.

Gość • Czwartek [11.01.2024, 07:30:48] • [IP: 62.69.252.***]

Nie ma nic za darmo. Za darmo nie ma nic. Jak to łatwo powiedzieć za darmo. Sami ekonomiści w tym mieście. Tylko kasy brakuje na wszystko. A miało być tak pięknie. Czas na zmiany. Tylko czy to coś da?

Gość • Środa [10.01.2024, 22:51:48] • [IP: 89.151.37.***]

A co z niemiecką opłatą klimatyczną? Lodowisko za free ale kurtaxe 2, 70 euro trzeba bulić

Gość • Środa [10.01.2024, 21:52:38] • [IP: 46.205.132.**]

18:36•185.210.38.***] "Wstyd dla miasta. Bogate miasto jedzie na wieś na łyżwy"---- Ale za to PŁACI, a płaci, bo. .. patrz zdanie zacytowane, bo jest... bogate. ●●●●● Uwaga, ta niemiecka Frau blondi w niebieskim to Marisken, ona grozi Polsce pozwem sądowym za" niepraworządność" decyzji o wybudowaniu portu kontenerowego. Wspólpracuje ona z czymś wstrętnie się nazywającym, stowarzyszeniem Lebensraum Vorpommern, które to Leben sra właśnie w sprawie portu, ogłaszało, że już pozew złożyło, ale jakoś nie ma na to dowodu (z trudem analizowałem artykuły w mediach, skomplikowane opisy rozdźwięku między butnymi słowami tych pieniaczy a rzeczywistością, podobno skargi nie ma. Tak czy owak ta blondie to nagrzana baba gotowa nakleić nam na czole modną u lewactwa nalepkę niepraworządności za plany budowy portu zaledwie przeładunkowego położonego ok.6-7 km od granicy. Osobiście nie jestem jego entuzjastą, ale nie lubię wtykania niemieckiego nochala w nasze sprawy.

Gość • Środa [10.01.2024, 21:50:57] • [IP: 169.150.196.***]

Informatorzy donoszą, jak widać na zdjęciu że do owego spotania wysokiej wagi, doszło za obupulnym pragnieniem. Jak mówią złośliwi, spotkali się bo pani lubi białą polską zwyczjną a pan bigos z kapusty niemieckiej

Gość • Środa [10.01.2024, 21:28:49] • [IP: 176.221.122.**]

Fajna ta Laura Izabela a tak na poważnie, Głosuję na Pana Sujkę lubna Żmura, .

Gość • Środa [10.01.2024, 21:24:46] • [IP: 89.64.76.***]

W Warszawie na Ochocie normalny 9 zł, a ulgowy 6 zł, bez limitu. Lodowisko Osiru

Gość • Środa [10.01.2024, 20:50:18] • [IP: 88.218.254.***]

Jak za darmo? To z moich podatków, podatków każdego mieszkańca, my robimy zrzutkę na to lodowisko w DE, a tutaj lansik. Od kiedy miasto ma swoją kasę? To kasa mieszkańców. Plus opłata klimatyczna, dojazd. .. jakie za darmo! Zenada aby nie znieść opłaty klimatycznej tyle lat.

Gość • Środa [10.01.2024, 20:42:12] • [IP: 37.30.8.***]

Te dwie bojki to raczej na pływalnię!

Gość • Środa [10.01.2024, 20:03:35] • [IP: 37.109.164.**]

Jak można podawać, gdy miasto płaci za uczniów że około?? tu powinny być zamknięte liczby tylu było uczestników i tyle zapłacono w ub. roku! To jest budżet miasta! Ku..a!

Gość • Środa [10.01.2024, 19:33:34] • [IP: 46.205.140.**]

Na samym końcu wiadomość chyba najważniejsza, mamy mieć w 2025 r.WŁASNE lodowisko, są projektowane 3 lokalizacje, ale ja, oczytany w internecie dokończę: jedno projektowane miejsce na Warszowie, dwa na lewobrzeżu. Z tych 3 możliwości jedną wybierze przyszły prezydent.

Gość • Środa [10.01.2024, 19:04:30] • [IP: 82.102.17.***]

miastu opłaci się opłacać lodowisko u niemców a nie u siebie jprdlo interes życia nie dziwię się ze świnoujście jest tak zadłużone, kto popiera żmurka muchomorka ? staRE raszple i mocherowe berety tfu

Andżela Pierdziel • Środa [10.01.2024, 18:56:52] • [IP: 37.248.212.**]

Danke meine liebe Hitler schweine. Das lodowisko ist zajebisten. I nie muszę becalen keine geld. Farfluxhte szfule.

Gość • Środa [10.01.2024, 18:49:16] • [IP: 37.47.147.***]

Ze zdjęcia wnioskuję że było konsumato, ile gmina przelała środków środków z naszego budżetu na niemieckie ślizgawki? Nic nie ma za darmo. Niedługo będziecie się modlić po niemiecku.

Gość • Środa [10.01.2024, 18:46:55] • [IP: 37.8.231.***]

Za darmo bo opiekunowie pokryją koszty 🤣🤣🤣🤣 fajna" zniżka" dla opiekuna! Czyli jednorazowo ok.40zl plus koszty dojazdu 👍 Brawo Wy, brawo miasto !

Gość • Środa [10.01.2024, 18:36:09] • [IP: 185.210.38.***]

Wstyd dla miasta. Bogate miasto jedzie na wieś na łyżwy.

Gość • Środa [10.01.2024, 18:00:21] • [IP: 87.122.25.**]

300mln dlugu, drogi sie sypia, a no chce wystartowac na przydenta! Jak chce to mu pomoge wystartowac……….ale do pierdla😡☹☹

Gość • Środa [10.01.2024, 17:35:00] • [IP: 37.47.154.**]

Proszę proszę, rasa panów okazuje serce swoim robolom 😅 W d..ę sobie wsadźcie ten basen

Gość • Środa [10.01.2024, 17:32:08] • [IP: 185.210.39.**]

No i super...byleby by pogoda ładna

Gość • Środa [10.01.2024, 17:30:10] • [IP: 185.220.101.**]

Było by super gdyby Swinemünde (Świnoujscie) powróciło do Meklemburgii Pomorza Przedniego a Pani Laura Isabelle Marisken została nowym prezydentem miasta.

Gość • Środa [10.01.2024, 16:54:33] • [IP: 81.219.163.***]

Patrząc na nie których tych urzędników chce mi wy...ć

Gość • Środa [10.01.2024, 16:34:35] • [IP: 31.11.128.***]

300 milionów długu wam zrobił a wy chcecie lodowisko?

Gość • Środa [10.01.2024, 15:54:14] • [IP: 37.47.139.***]

Za darmo dla uczniów a zapłacą podatnicy SUKCES W C😁UJ !!

Oglądasz 1-25 z 45
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Burze z gradem nad regionem. Wydano ostrzeżenie dla części województwa zachodniopomorskiego Silne burze, grad oraz porywy wiatru do 80 km/h mogą wystąpić w niedzielę po południu w wielu powiatach województwa zachodniopomorskiego. Synoptycy ostrzegają także przed intensywnymi opadami deszczu, które lokalnie mogą powodować podtopienia. Centrum Prognoz Meteorologicznych MeteoSky wydało ostrzeżenie meteorologiczne dotyczące burz z gradem. Alert pierwszego stopnia obowiązuje od godziny 12:40 do 17:00 w niedzielę 21 czerwca 2026 roku ■ Uwaga mieszkańcy i turyści! Dla całego województwa zachodniopomorskiego wydano ostrzeżenie przed upałami - dziś od godz. 11:00 do 21:00 temperatura może osiągać od 28°C do 32°C. Wysokie temperatury zwiększają ryzyko udaru słonecznego i odwodnienia. Pamiętaj o regularnym piciu wody, unikaj długiego przebywania na słońcu i zachowaj szczególną ostrożność wobec dzieci oraz seniorów ■ Gang na elektrycznych hulajnogach i brawurowy skok na jubilera. Kilka minut wystarczyło, by zorganizowana grupa włamywaczy splądrowała sklep jubilerski znajdujący się w kompleksie handlowym w budynku Kauflandu w Świnoujściu. Zamaskowani sprawcy sforsowali zabezpieczenia, rozbili szybę, witryny i uciekli na hulajnogach elektrycznych. Policja analizuje monitoringi z całej okolicy. W nocy z soboty na niedzielę doszło do jednego z najpoważniejszych włamań w Świnoujściu w ostatnich latach. Celem przestępców był sklep jubilerski znajdujący się w pasażu handlowym w markecie Kaufland. Według informacji, do których dotarła redakcja, sprawcy działali wyjątkowo sprawnie i byli bardzo dobrze przygotowani. Do obiektu dostali się pasażu handlowego. Po sforsowaniu zabezpieczeń przedostali się do wnętrza, a następnie przy użyciu młotów wybili szybę sklepu jubilerskiego. Cała akcja miała trwać zaledwie kilka minut. W tym czasie złodzieje opróżnili sklep z biżuterii i błyskawicznie opuścili miejsce zdarzenia. Nieoficjalnie mówi się o stratach sięgających nawet 1,5 miliona złotych, jednak na obecnym etapie śledztwa kwota ta nie została oficjalnie potwierdzona. Z informacji uzyskanych przez redakcję wynika, że sprawcy uciekli na hulajnogach elektrycznych ■