POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Wtorek [09.01.2024, 18:10:59] • Świnoujście

Prawda bywa brudna, tak jak świnoujska plaża po Sylwestrze

Prawda bywa brudna, tak jak świnoujska plaża po Sylwestrze

fot. Mieszkanka

Miasto, intensywnie promujące się jako idealne miejsce na noworoczne świętowanie, w pierwszym dniu nowego roku stanęło wobec nieprzyjemnej niespodzianki, czyli zaniedbanej plaży pełnej śmieci pozostawionych po sylwestrowych obchodach. Takie sytuacje się zdarzają, jednak pomimo zapewnień OSIR-u i pohukiwań prezydenta Żmurkiewicza w lokalnej telewizji, sprzątanie nie przebiegało tak dobrze jak wyżej wymienieni twierdzą. Jeszcze o godzinie 13.30 świnoujska plaża wyglądała tak jak na załączonych zdjęciach. Czyli brudno.

Mimo zapewnień OSiR "Wyspiarz" i prac przeprowadzonych przez firmę Remondis, które miały na celu uprzątnięcie plaży, zdjęcia wykonane przez mieszkankę Świnoujścia, potwierdzają jej stan, ukazując plastikowe butelki, zniszczone opakowania i pozostałości po fajerwerkach, które zakłócają naturalne piękno nadmorskiego krajobrazu.

Prawda bywa brudna, tak jak świnoujska plaża po Sylwestrze

fot. Mieszkanka

Na podstawie przesłanych zdjęć i kontekstu opisanego w pierwszym komunikacie, można stwierdzić, że artykuł skupiał się na opisie stanu plaży po noworocznych obchodach, zwracając uwagę na problem śmieci, szczególnie pozostałości po fajerwerkach, a nie na ogólne stwierdzenie, że plaża nie jest sprzątana. Zdjęcia jasno pokazują, że mimo sprzątania plaża wciąż zawierała śmieci, które utrudniały spacerującym swobodne poruszanie się po niej.

Prawda bywa brudna, tak jak świnoujska plaża po Sylwestrze

fot. Mieszkanka

Można więc argumentować, że artykuł podkreślał konieczność bardziej skutecznego zarządzania odpadami po dużych wydarzeniach publicznych, a nie kwestionował ogólnych działań sprzątających. Takie podejście jest ważne, ponieważ podnosi świadomość dotyczącą wpływu, jaki imprezy masowe mogą mieć na środowisko naturalne, i wzywa do dalszej dyskusji na temat strategii zapobiegania podobnym sytuacjom w przyszłości.

Prawda bywa brudna, tak jak świnoujska plaża po Sylwestrze

fot. Mieszkanka

Poniżej zamieszczamy informację OSIR-u:

Wyjaśniam, że Ośrodek Sportu i Rekreacji Wyspiarz zlecił firmie Remondis oddział w Świnoujściu sprzątanie plaży w dniu 1 stycznia 2024 r. Prace rozpoczęły się o godz. 8.00 i polegały na opróżnieniu koszy na wszystkich wejściach na plażę z kładki spacerowej oraz terenu samej plaży. Zebrano odpady komunalne z całej plaży - od granicy państwa do Stawa Młyny. W sprzątaniu uczestniczyło 6 pracowników ładowaczy oraz operator ciągnika. Prace zakończyły się o godz. 18.00. Zebrano 3180 kg odpadów komunalnych. W związku z tym, że na części posprzątanej już plaży grupa młodzieży jeszcze w dniu 1 stycznia 2024r. odpaliła fajerwerki, teren ten musiał być posprzątany ponownie - opisuje dyrektor mgr Marek Bartkowski.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 21, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-21 z 21

Gość • Czwartek [11.01.2024, 09:08:44] • [IP: 95.51.202.***]

Jak się chce puszczać fajerwerki to warto po sobie posprzątać, tego wymaga kultura osobista i to co z domu wyniesiesz. CHYBA ZE JESTEŚ TURYSTĄ W NASZYM MIEŚCIE I WOLNO CI WSZYSTKO!

Gość • Środa [10.01.2024, 22:30:44] • [IP: 176.221.122.***]

Jak widać ludziom to nie przeszkadza. Gdyby każdy wzial jedna rzecz byłoby czysto a korona z głowy by im nie spadła. Ale zamiast śmieci leżały by papiery 100 200 500zl ojj to byłoby czyściutko jak nie wiem gdzie. Przykro się patrzy na takie coś...

Gość • Środa [10.01.2024, 14:44:27] • [IP: 178.238.254.*]

Tak jest, wszyscy sa winni tylko nie my. Zasada jest jedna -PRZYNIOSLES TO ZABIERZ!! i wyrzuc do smietnika. No przeciez to takie trudne

Gość • Środa [10.01.2024, 14:39:44] • [IP: 185.210.39.***]

Ok 13:30 też byłam na plaży. Odcinek na którym jeszcze walały się śmieci zaczynał się od Radissona w stronę wiatraka. W zeszłym roku było zdecydowanie gorzej. W tym roku wielki szacunek. Panowie cały czas się uwijali sprzątając i targając wielkie worki z odpadami... wystarczyło się rozejrzeć.

Gość • Środa [10.01.2024, 13:24:37] • [IP: 37.248.210.***]

O 15 plaża była czysta

Gość • Środa [10.01.2024, 11:43:38] • [IP: 37.30.8.***]

Stara zasada brzmi tak:" Nie ten jest czysty kto się nie brudzi tylko ten kto się często myje". Jednym słowem- częściej trzeba sprzątać i częściej wywozić przepełnione kubły! Tyle!

Gość X • Środa [10.01.2024, 10:43:43] • [IP: 176.221.123.**]

Gadochan • Wtorek [09.01.2024, 23:44:22] • [IP: 91.231.122.***] Znaczy, według ciebie katolik nie może głosować na kogo chce? Kto tu jest zaślepiony nienawiścią?

Gość • Środa [10.01.2024, 10:16:59] • [IP: 178.238.252.**]

Kiedyś były imprezy na Władysława IV, na Placu Wolności i był koszmar dla właścicieli sklepów a i mieszkańców pobliskich domów.Najlepszym rozwiązaniem, jest impreza na plaży i niech tak zostanie.Z czasem uczestnicy, może zaczną zabierać ze sobą, to co przynieśli...

Gość • Środa [10.01.2024, 09:28:56] • [IP: 37.248.164.**]

Przyjdzie sztorm zabierze do morza 🤣

Gość • Środa [10.01.2024, 08:36:02] • [IP: 45.141.1.***]

Przylazła banda brudasów, nasyfiła a teraz wytykają że nie posprzątane. Typowe Polaki cebulaki🤢🤮

Gość • Środa [10.01.2024, 08:12:50] • [IP: 82.9.141.**]

Lepiej plaza zaniedbana niz zabetonowana !

Gość • Środa [10.01.2024, 01:06:19] • [IP: 88.218.253.***]

Można także wysnuć wniosek, że brud na plaży przysłużył się czystości miasta. Miasto w tę noc nigdy (pomijam lata odległe)nie było tak czyste. ??

Gadochan • Wtorek [09.01.2024, 23:44:22] • [IP: 91.231.122.***]

Wtorek [09.01.2024, 20:38:14] • [IP: 37.109.160.**] - Skoro, jak sam twierdzisz, lewacki patolu, katolików jest PONOĆ 95%, to znaczy, że wg ciebie w rzeczywistości tylu ich nie ma, czyli że to nie takie pewne, że to właśnie oni zaświnili plażę. Nienawiść uniemożliwia ci wyciąganie logicznych wniosków i pobudza cię do bezrozumnej agresji. Przecież jeżeli 95% narodu przegrywa wybory, to znaczy, że musiały być one sfałszowane. Logiczne, prawda?

G • Wtorek [09.01.2024, 23:25:17] • [IP: 88.218.253.***]

Pierwotny artykuł dotyczył śmieci na plaży w dzień po sylwestrze. I głównie nie posprzątania plaży po zorganizowanej przez Prezydenta Miasta wielkiej imprezy. Posprzątać powinni pracownicy Remondisa i to z samego rana. A nie zrobili tego. Artykuł w tym temacie ukazał się na łamach tego portalu gdzieś po południu. Oliwy do ogienka dolał sam Pan Prezydent w programie ZTV, oczerniając ten portal o sianie fermentu. Chyba stąd ten artykuł. Uważam, że winę ponosi Remondis. Czyli temat dotyczy Prezydenta i firmy sprzątającej. A nas wciągnięto niepotrzebnie w ten chaos. Sprzątanie miasta w dzień po sylwestrze jak i w zamierzchłych czasach letnich po dyskotekowych jest znany starszym mieszkańcom. I nic się nie zmieniło.

Gość • Wtorek [09.01.2024, 23:22:17] • [IP: 89.151.38.*]

A o 15 było czysto. Chyba służby sprzątające też miały prawo świętować. Swoją drogą - wychowanie z domu się wynosi. Za prymitywne maniery gości i mieszkańców nie miasto odpowiada

Mieszkaniec • Wtorek [09.01.2024, 22:20:25] • [IP: 83.26.243.***]

Całe miasto jest w syfie... Ja się pytam gdzie są służby za to odpowiedzialne?

Gość • Wtorek [09.01.2024, 20:38:14] • [IP: 37.109.160.**]

Ponoć w Wolsce Kraju Katolickim jest 95 % katoli, I tutaj widać jak patologia katolicka świętowała Nowy Rok gdzie stał, tam srał...🐞🐞

Gość • Wtorek [09.01.2024, 19:28:57] • [IP: 178.238.252.***]

strzelająca patologia powinna po sobie posprzątać...

Gość • Wtorek [09.01.2024, 19:25:12] • [IP: 178.238.247.**]

A ja nie wierzę w te informacje. Bardzo często wybieram spacer naszą plażą i nigdy, nigdy nie było tam brudno. Wiadomo, kiedy jest ładna pogoda to chętnych do takiego właśnie odpoczynku jest zdecydowanie więcej. W takich dniach jedyne co widać to zapełnione pojemniki na śmieci. Dlaczego portal z takim upodobanie oczernia wszystko co piękne w naszym mieście.

Gość • Wtorek [09.01.2024, 19:11:14] • [IP: 176.221.122.***]

tak brudna jak pisobolszewia.

Do mieszkanki • Wtorek [09.01.2024, 18:26:29] • [IP: 37.47.172.***]

No na pewno tak jak mówisz mieszkanko. Polazłaś tam z myślą że nachapiesz się zgubionych fantów i niewypałów po sylwestrze. Nie miałaś psychy stanąć na środku plaży i drzeć japę, ej ludzie! pomożecie zbierać smieci?!

Oglądasz 1-21 z 21
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Burze z gradem nad regionem. Wydano ostrzeżenie dla części województwa zachodniopomorskiego Silne burze, grad oraz porywy wiatru do 80 km/h mogą wystąpić w niedzielę po południu w wielu powiatach województwa zachodniopomorskiego. Synoptycy ostrzegają także przed intensywnymi opadami deszczu, które lokalnie mogą powodować podtopienia. Centrum Prognoz Meteorologicznych MeteoSky wydało ostrzeżenie meteorologiczne dotyczące burz z gradem. Alert pierwszego stopnia obowiązuje od godziny 12:40 do 17:00 w niedzielę 21 czerwca 2026 roku ■ Uwaga mieszkańcy i turyści! Dla całego województwa zachodniopomorskiego wydano ostrzeżenie przed upałami - dziś od godz. 11:00 do 21:00 temperatura może osiągać od 28°C do 32°C. Wysokie temperatury zwiększają ryzyko udaru słonecznego i odwodnienia. Pamiętaj o regularnym piciu wody, unikaj długiego przebywania na słońcu i zachowaj szczególną ostrożność wobec dzieci oraz seniorów ■ Gang na elektrycznych hulajnogach i brawurowy skok na jubilera. Kilka minut wystarczyło, by zorganizowana grupa włamywaczy splądrowała sklep jubilerski znajdujący się w kompleksie handlowym w budynku Kauflandu w Świnoujściu. Zamaskowani sprawcy sforsowali zabezpieczenia, rozbili szybę, witryny i uciekli na hulajnogach elektrycznych. Policja analizuje monitoringi z całej okolicy. W nocy z soboty na niedzielę doszło do jednego z najpoważniejszych włamań w Świnoujściu w ostatnich latach. Celem przestępców był sklep jubilerski znajdujący się w pasażu handlowym w markecie Kaufland. Według informacji, do których dotarła redakcja, sprawcy działali wyjątkowo sprawnie i byli bardzo dobrze przygotowani. Do obiektu dostali się pasażu handlowego. Po sforsowaniu zabezpieczeń przedostali się do wnętrza, a następnie przy użyciu młotów wybili szybę sklepu jubilerskiego. Cała akcja miała trwać zaledwie kilka minut. W tym czasie złodzieje opróżnili sklep z biżuterii i błyskawicznie opuścili miejsce zdarzenia. Nieoficjalnie mówi się o stratach sięgających nawet 1,5 miliona złotych, jednak na obecnym etapie śledztwa kwota ta nie została oficjalnie potwierdzona. Z informacji uzyskanych przez redakcję wynika, że sprawcy uciekli na hulajnogach elektrycznych ■