POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Piątek [05.01.2024, 08:20:55] • Świnoujście

Mieszkaniec: Czy naprawdę już tak spadliśmy na dno, że widać standardy poniżej normy?

Mieszkaniec: Czy naprawdę już tak spadliśmy na dno, że widać standardy poniżej normy?

fot. Mieszkaniec

Standardy, określone przez Mieszkańca jako "poniżej normy", to sposób "naprawiania" dziurawych nawierzchni. W naszym mieście jest to praktyka dość częsta, jednak piszący do redakcji portalu iswinoujscie.pl, zauważył nowy - gorszy - sposób przeprowadzania tych prac. Swoje spostrzeżenia opisał w liście.

- Postanowiłem napisać do Państwa, ponieważ nie mogę już patrzeć na łatanie dziur na naszych drogach, łatanie to za dużo napisane, to babolenie jezdni. Niemal codziennie widzę różne pojazdy typu bus i 2 ludzi którzy "łatają" dziury. Ok fajnie, że coś robią, ale krew mnie zalewa jak widzę jak jeden łopatą prosto z worka wrzuca "asfalt" w zalaną wodą dziurę, równa to szczotą ryżową a drugi "zagęszcza" czyli ubija w gumowcach.
Czy naprawdę już tak spadliśmy na dno, że widać standardy poniżej normy? Jeszcze kilka lat temu PRD jeździło, zamykało kawałek pasa jezdni, wycinali dziury i zalewali to na gotowo i jakoś to wyglądało i się trzymało, a teraz to jest jakaś paranoja. Czy naprawdę włodarze tego nie widzą? Przecież każdy codziennie użytkuje drogi i naprawdę tego nie widzą? Nie trzeba chyba dodawać, że tak zalepiona na sztukę dziura zostaje za chwilę znowu wymyta i sytuacja się jeszcze pogłębia.

Na dowód tego podsyłam w załączniku foto wykonane 21 grudnia na skrzyżowaniu 11 Listopada / Grunwaldzka podczas ulewnego deszczu.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 50, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 50

Gość • Sobota [06.01.2024, 16:36:15] • [IP: 37.8.230.**]

Gość • Piątek [05.01.2024, 23:15:42] • [IP: 37.109.167.**]mylisz masy i nie staraj się być mądrzejszy od innych.

Gość • Sobota [06.01.2024, 16:34:07] • [IP: 37.8.230.**]

Ars • Sobota [06.01.2024, 09:10:09] • [IP: 77.222.236.***] tylko że to w worku to nie masa bitumiczna.

Gość • Sobota [06.01.2024, 15:31:16] • [IP: 109.42.115.**]

Tak zawsze było i będzie nasza ukochana Polska🇵🇱👎👎👎p
o cichu musimy się wstydzić za naszą ojczyznę.👎👎👎

Gość • Sobota [06.01.2024, 14:41:38] • [IP: 31.11.128.***]

Do Gość • Sobota [06.01.2024, 08:30:38] • [IP: 94.254.233.*] Niestety coraz większe

Gość • Sobota [06.01.2024, 11:59:37] • [IP: 92.118.164.**]

Dziadostwo totalne !!

Gość • Sobota [06.01.2024, 10:18:35] • [IP: 2.106.93.**]

Spokojnie….niedługo pozbawią was aut i przestaniecie się kłócić o dziury w asfalcie. Agenda w toku i nawet przyspiesza.

Ars • Sobota [06.01.2024, 09:10:09] • [IP: 77.222.236.***]

Do Dla pieniaczy • Piątek [05.01.2024, 21:45:37] • [IP: 37.8.230.**] i Dla mieszkańca • Piątek [05.01.2024, 21:46:41] • [IP: 37.8.230.**] Opis produktu to fajna rzecz, ale jeszcze istnieje technologia naprawy danym produktem. Podaję sposób naprawy dziury: Masę bitumiczną wysypuje się w miejscu naprawy na oczyszczoną dziurę (BEZ ZANIECZYSZCZEŃ STAŁYCH I BEZ WODY)), po czym wystarczy ją równomiernie rozprowadzić zwykłymi grabiami lub łopatą i mocno ubić; czasem wystarczy do tego nawet jakiś ręczny ubijak (NIE GUMOWCAMI). Artykuł nie jest o tym, że próbują naprawiać dziury na drogach, tylko o tym jak naprawiają. Zamiast zrobić raz a dobrze, to trzeba robić nieprawidłowo, ale parę razy. Ważne, że kasa będzie.

Gość • Sobota [06.01.2024, 08:38:38] • [IP: 88.218.253.***]

PRECZ Z TĄ WŁADZĄ

Gość • Sobota [06.01.2024, 08:30:38] • [IP: 94.254.233.*]

Poparcie dla dziadostwa w tym mieście jest zatrważające.

Gość • Piątek [05.01.2024, 23:39:16] • [IP: 31.11.128.***]

Wystawiacie opisy jakieś a nie wiadomo co oni mają w tych workach, Poza tym jak coś robic to robić dobrze a nie naparzać paszkwile na sztukę

Gość • Piątek [05.01.2024, 23:15:42] • [IP: 37.109.167.**]

Do IP. 37.8.230. godz. 21.46.42. Powinni natychmiast zwolnić cię z tej firmy, v gdyż nie znasz podstawowych warunków aplikacji tej mieszanki. To ci napiszę : 1. Należy krawędzie dziury w asfalcie obrobić dookoła w głąb, żeby uzyskać co najmniej 10 centymetrów grubości masy asfaltowej. 2. Należy usunąć wszelkie luźne kawałki z dziury i odkurzyć. 3. Należy osuszyć powierzchnię dziury. 4. Nie wolno wsypywać masy do dziury wypełnionej wodą!! 5. Naprawa powinna być wykonywana w bezdeszczowy dzień, przy temperaturze powyżej 5 stopni. 6. Po wypełnieniu ubić masę walcem drogowym! 7. Nie wolno chodzić po świeżej masie w butach gumowych!! PANIATNO??

Dla mieszkańca • Piątek [05.01.2024, 21:46:41] • [IP: 37.8.230.**]

Mieszanka mineralno-asfaltowa QPR-S na zimno 25 kg/op - workowana. Mieszanka nasza charakteryzuje się dobrą elastycznością przez co bardzo szybko można ją wbudować. Pozwala szybko uniknąć niebezpiecznych sytuacji na drogach. Służy do naprawy dróg, ścieżek rowerowych, parkingów, torowisk tramwajowych. Gotowa do użycia, jest przyjazna dla środowiska. Pozwala oszczędzić koszty, dostępna jest" od ręki". Mieszankę można aplikować niezależnie od pogody, pozwala na łączenie napraw. Produkt posiada Krajową Ocenę Techniczną. JAK SIĘ PORUSZA JAKIŚ TEMAT TO WARTO POCZYTAĆ.

Dla pieniaczy • Piątek [05.01.2024, 21:45:37] • [IP: 37.8.230.**]

Dla nieznawców tematu i pieniaczy. Mieszanka mineralno-asfaltowa QPR-S na zimno 25 kg/op - workowana. Mieszanka nasza charakteryzuje się dobrą elastycznością przez co bardzo szybko można ją wbudować. Pozwala szybko uniknąć niebezpiecznych sytuacji na drogach. Służy do naprawy dróg, ścieżek rowerowych, parkingów, torowisk tramwajowych. Gotowa do użycia, jest przyjazna dla środowiska. Pozwala oszczędzić koszty, dostępna jest" od ręki". Mieszankę można aplikować niezależnie od pogody, pozwala na łączenie napraw. Produkt posiada Krajową Ocenę Techniczną.

Gość • Piątek [05.01.2024, 21:43:29] • [IP: 31.11.128.***]

W wiosnę, lato i jesień nic nie robili a wzięli się za łatanie zima, kto za to odpowiada? Pełno obrońców się znalazło poniżej, napewno hulajnogami z nereczkami u boku i w rurkach jeździcie i najwięcej wiecie. Czekam na zmiane prezydenta i wierzę że się coś zmieni na plus dla mieszkańców

Gość • Piątek [05.01.2024, 21:02:24] • [IP: 178.238.246.***]

Chlopaki robią co mogą by kierowcą się krzywda nie stała a tu taki artykuł !! Ludzie co z wami?? Ale są P.z.y co wypisują głupoty co podstawówkę ledwo skończyli, Gdyby nie firma PRD byś idioto jeden z drugim nogi łamał na chodnikach i w zawieszeniu w swoim trupie grzebał i z płaczem do UM takie wy jesteście kozaki !! podpiosz się czytelnik przy następnym komentarzeu

Gość • Piątek [05.01.2024, 20:50:33] • [IP: 178.238.252.**]

JAK W BANGLADESZU W. ŚREDNIOWIECZU

Gość • Piątek [05.01.2024, 20:45:03] • [IP: 176.221.123.***]

A co pan myślał że w grudniu czy tam styczniu będą grzać asfalt i sypać w kałużę? to rozwiązanie jest tymczasowe i trzeba zaczekać do wiosny, nie zmienia to faktu że dużo roboty czeka ich na wiosnę.

Gość • Piątek [05.01.2024, 19:43:49] • [IP: 176.221.122.**]

Odpowiada za stan ulic i dziur w jezdni WIZ a tak nawiasem mówiąc, jest jedna" urzędniczka" w wydziale Olcia, która podobno odbiera naprawione ulice i kosztorysy akceptuje. Ktokolwiek widział, ktokolwiek wie. ..warto sprawdzić

Gość • Piątek [05.01.2024, 19:31:31] • [IP: 78.30.81.**]

Ok fajnie, że coś robią, ale krew mnie zalewa jak widzę jak jeden łopatą prosto z worka wrzuca" asfalt" w zalaną wodą dziurę, równa to szczotą ryżową a drugi" zagęszcza" czyli ubija w gumowcach...A co, czym ma wrzuca... A czym ma wrzucać asfalt, łyżką ? A drugi gościu ma ubijać asfalt bosymi nogami w styczniu, no bo teraz po PiSie takie są standardy wysokiej klasy, aby dzisiaj, a jutro się znowu naprawi najważniejsze że kasa wydana..🍓🍓🍓🍓

Gość • Piątek [05.01.2024, 18:57:16] • [IP: 46.205.136.***]

Tu nie chodzi o to żeby naprawić tylko naprawiać

Gość • Piątek [05.01.2024, 18:41:27] • [IP: 176.221.122.**]

do 225 a ty z jakiej obory ?? rz.

Gość • Piątek [05.01.2024, 17:40:49] • [IP: 88.218.255.***]

a ja tyle jezdze po miescie i nawet razu ich nie widzialem

Gość • Piątek [05.01.2024, 17:29:41] • [IP: 31.11.131.***]

Warunki w jakich oni pracują to dopiero dno!

Gość • Piątek [05.01.2024, 16:53:51] • [IP: 37.8.231.***]

ZAMKNĄĆ PRD W TRYBIE NATYCHMIASTOWYM

Gość • Piątek [05.01.2024, 16:52:18] • [IP: 178.238.251.***]

Ludzie !! Wypisujecie takie bzdury że aż się tego nie chce czytać. Najlepiej siedzieć na d...e w ciepłym autku (Gamoń to mało napisane -Wstyd) i pstrykać foty. Czego Wy wymagacie ? Przecież to jest naprawa tymczasowa. Chłopaki w ulewnym deszczu robią co mogą a Wy Cymbały tylko krytykować potraficie.!! Żenada!!

Oglądasz 1-25 z 50
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Burze z gradem nad regionem. Wydano ostrzeżenie dla części województwa zachodniopomorskiego Silne burze, grad oraz porywy wiatru do 80 km/h mogą wystąpić w niedzielę po południu w wielu powiatach województwa zachodniopomorskiego. Synoptycy ostrzegają także przed intensywnymi opadami deszczu, które lokalnie mogą powodować podtopienia. Centrum Prognoz Meteorologicznych MeteoSky wydało ostrzeżenie meteorologiczne dotyczące burz z gradem. Alert pierwszego stopnia obowiązuje od godziny 12:40 do 17:00 w niedzielę 21 czerwca 2026 roku ■ Uwaga mieszkańcy i turyści! Dla całego województwa zachodniopomorskiego wydano ostrzeżenie przed upałami - dziś od godz. 11:00 do 21:00 temperatura może osiągać od 28°C do 32°C. Wysokie temperatury zwiększają ryzyko udaru słonecznego i odwodnienia. Pamiętaj o regularnym piciu wody, unikaj długiego przebywania na słońcu i zachowaj szczególną ostrożność wobec dzieci oraz seniorów ■ Gang na elektrycznych hulajnogach i brawurowy skok na jubilera. Kilka minut wystarczyło, by zorganizowana grupa włamywaczy splądrowała sklep jubilerski znajdujący się w kompleksie handlowym w budynku Kauflandu w Świnoujściu. Zamaskowani sprawcy sforsowali zabezpieczenia, rozbili szybę, witryny i uciekli na hulajnogach elektrycznych. Policja analizuje monitoringi z całej okolicy. W nocy z soboty na niedzielę doszło do jednego z najpoważniejszych włamań w Świnoujściu w ostatnich latach. Celem przestępców był sklep jubilerski znajdujący się w pasażu handlowym w markecie Kaufland. Według informacji, do których dotarła redakcja, sprawcy działali wyjątkowo sprawnie i byli bardzo dobrze przygotowani. Do obiektu dostali się pasażu handlowego. Po sforsowaniu zabezpieczeń przedostali się do wnętrza, a następnie przy użyciu młotów wybili szybę sklepu jubilerskiego. Cała akcja miała trwać zaledwie kilka minut. W tym czasie złodzieje opróżnili sklep z biżuterii i błyskawicznie opuścili miejsce zdarzenia. Nieoficjalnie mówi się o stratach sięgających nawet 1,5 miliona złotych, jednak na obecnym etapie śledztwa kwota ta nie została oficjalnie potwierdzona. Z informacji uzyskanych przez redakcję wynika, że sprawcy uciekli na hulajnogach elektrycznych ■