POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Czwartek [04.01.2024, 11:21:18] • Świnoujście

Mieszkaniec: Olanie ulewy

Mieszkaniec: Olanie ulewy

fot. Mieszkaniec

Stan rowów odprowadzających wodę czy studzienek ma bardzo duży wpływ na prawidłowe ich funkcjonowanie. Wystarczy regularna konserwacja, oczyszczanie i kontrola, żeby spełniały swoje zadania. W przypadku ulewnych lub długotrwałych opadów istotną rolę mają właśnie rowy melioracyjne i studzienki ściekowe, które służą do zbierania i odprowadzania nadmiaru wody. Jednak na terenie naszego miasta nie działają one prawidłowo - opisał to jeden z Mieszkańców.

- Fajnie, pięknie z betonu zbudowano rów odprowadzający wodę przy działkach na Grunwaldzkiej i działał.... do jesieni, bo...... nie ma kto oczyścić ani przepustów, ani samego rowu. Liście, śmieci, gałęzie są w takiej ilości, że opóźniają lub nie dopuszczają do spływu wody, a na działkach zaczyna stać woda.

Mieszkaniec: Olanie ulewy

fot. Mieszkaniec

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 15, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-15 z 15

Gość • Wtorek [09.01.2024, 15:30:47] • [IP: 176.221.122.*]

Pierwsza komuna była patologią ale o meliorację dbała. Po 1989 roku patologia przetrwała... melioracja już nie do końca. ll PRL jest aż nadto ''ekologiczna", taka ''bliży natury".

Gość • Piątek [05.01.2024, 17:24:46] • [IP: 37.248.165.***]

To ja nic, równoległy rów do kanału torfowego to jest wciąż zapchany, bodajże" wody polskie" nim zarządzają ale słabo.

Gość • Czwartek [04.01.2024, 20:36:06] • [IP: 37.47.240.***]

Pan Sowała chyba za bardzo zaczął się unosić i nikt z nim nie chcę pracować czas na zmiany

Gość • Czwartek [04.01.2024, 20:12:51] • [IP: 88.218.253.**]

W ramach tzw. szarwarku działkowicze sami oczyszczają rowy melioracyjne na terenach ROD i do nich przylegających. A już na pewno nie powinni wyrzucać do nich śmieci i zawartości szamb co niestety ma miejsce.

Gość • Czwartek [04.01.2024, 19:53:35] • [IP: 176.221.122.***]

na Warszowie przy drodze do promu w rowie na wierzchu są kable elektryczne

Gość • Czwartek [04.01.2024, 16:45:56] • [IP: 185.220.101.*]

Dywanowy nalot z 12 marca w 1945 roku nie zdewastował tak parku zdrojowego, kiedy alianci zrzucali bomby na tereny zielone jak zdewastował go her Janusz Ż. vel mr. ormo.

Gość • Czwartek [04.01.2024, 16:06:17] • [IP: 185.210.38.***]

Gość • Czwartek [04.01.2024, 11:53:51] • [IP: 37.248.158.***] Nie chodzi o rowy na terenie ROD tylko o główny rów wzdłuż ulicy poza ogrodami a to nie należy do działkowców i aby nie zostali posądzeni o nie fachowość oraz wg prawa to czyszczenie należy do miasta.

GośćDZIADEK • Czwartek [04.01.2024, 15:55:00] • [IP: 37.47.141.**]

JAŁMUŻNA CZY DROGA USŁUGA 04.01.2024 Co to za firma od śmieci Co miasto zwiedza po kątach Czas im tak szybko leci Że nie ma czasu sprzątać. Gdzie są czyje śmietniki Po ich pobycie w gniewie Ciągłe z sąsiadem krzyki Gdzie własny śmietnik nikt nie wie. Ale jak przyszedł kierowca Zażądał kasy za szkodę Bo śmietnik był na szosie I wpadł w niego samochodem. To już nie były przelewki Idzie w to pół emerytury A tu drwiny, prześmiewki Nie wiadomo to zrobił który. Może i w euro dotacje Nie wiedzieć w czyje kieszenie Lecz tutaj klient ma racje A nie jakieś tam biadolenie. Proszę Zarządzie Miasta Popatrzcie co się dzieje Problem do gniewu narasta Zwłaszcza gdy wiatr tak wieje.

Gość • Czwartek [04.01.2024, 13:00:45] • [IP: 185.210.38.***]

Prawdopodobnie czyszczenie rowów melioracyjnych należy do miasta, tak jak w parku czy przy innych drogach tak i ten rów powinien być czyszczony chociaż 2-3 razy do roku. Rozumiem że w czasie suszy można tworzyć nawet zastawki regulacyjne lecz w czasie ulew należy zadbać o odpływy.

Gość • Czwartek [04.01.2024, 12:58:23] • [IP: 176.221.122.***]

Brak gospodarza miasta, a ten co jest to już stareńki i bardzo lubi imprezy typu " Wstążeczka - Sztachetki - Kamerki - Ciasteczka " . Ten rów jest miejski, więc należy zatrudnić w UM" Specjalistę ds. rowów miejskich".

Gość • Czwartek [04.01.2024, 12:42:47] • [IP: 79.186.50.***]

Po co? lepiej niech grupa z Remondisu chodzi i udaje, że pracuje, podnosząc pety.

Gość • Czwartek [04.01.2024, 12:37:43] • [IP: 176.221.122.***]

A co tu działa prawidłowo?? Łatwiej zapytać..wyraźny brak dobrego, odpowiedzialnego gospodarza.🙄

Gość • Czwartek [04.01.2024, 12:35:06] • [IP: 37.248.210.***]

W Zdrojowym Parku to samo, koło przepompowni jezioro, a rowy jeszcze gorzej zaniedbane, pełne brudu, śmieci i wody.

Gość • Czwartek [04.01.2024, 11:53:51] • [IP: 37.248.158.***]

Panowie działkowcy, rączki do zadka przyrosły ? Jak dbacie o swoje działeczki to pięknie, niedługo trzeba będzie wam działki z zielska plewić, zacznijcie dbać o swoje, 1 h w miesiącu i posprzątane wkoło że warto przyjechać i popatrzeć. Jak przywożą, podrzucają śmieci to koła dziurawić, niech zgłaszają na policje, jeszcze mandat dostaną za niszczenie środowiska. , ale 80 % śmieci to z działek, lepiej wyrzucić do lasu bo to nie kosztuje, REMONDIS wywiezie tylko trzeba zapłacić a gajowy opłaty nie pobiera, kominizm się już skończył . CWANIACTWO.

Gość • Czwartek [04.01.2024, 11:41:35] • [IP: 37.248.160.***]

Może celowa robota aby zniszczyć działki, a potem zabudować mieszkaniami spekulacyjnymi?

Oglądasz 1-15 z 15
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Burze z gradem nad regionem. Wydano ostrzeżenie dla części województwa zachodniopomorskiego Silne burze, grad oraz porywy wiatru do 80 km/h mogą wystąpić w niedzielę po południu w wielu powiatach województwa zachodniopomorskiego. Synoptycy ostrzegają także przed intensywnymi opadami deszczu, które lokalnie mogą powodować podtopienia. Centrum Prognoz Meteorologicznych MeteoSky wydało ostrzeżenie meteorologiczne dotyczące burz z gradem. Alert pierwszego stopnia obowiązuje od godziny 12:40 do 17:00 w niedzielę 21 czerwca 2026 roku ■ Uwaga mieszkańcy i turyści! Dla całego województwa zachodniopomorskiego wydano ostrzeżenie przed upałami - dziś od godz. 11:00 do 21:00 temperatura może osiągać od 28°C do 32°C. Wysokie temperatury zwiększają ryzyko udaru słonecznego i odwodnienia. Pamiętaj o regularnym piciu wody, unikaj długiego przebywania na słońcu i zachowaj szczególną ostrożność wobec dzieci oraz seniorów ■ Gang na elektrycznych hulajnogach i brawurowy skok na jubilera. Kilka minut wystarczyło, by zorganizowana grupa włamywaczy splądrowała sklep jubilerski znajdujący się w kompleksie handlowym w budynku Kauflandu w Świnoujściu. Zamaskowani sprawcy sforsowali zabezpieczenia, rozbili szybę, witryny i uciekli na hulajnogach elektrycznych. Policja analizuje monitoringi z całej okolicy. W nocy z soboty na niedzielę doszło do jednego z najpoważniejszych włamań w Świnoujściu w ostatnich latach. Celem przestępców był sklep jubilerski znajdujący się w pasażu handlowym w markecie Kaufland. Według informacji, do których dotarła redakcja, sprawcy działali wyjątkowo sprawnie i byli bardzo dobrze przygotowani. Do obiektu dostali się pasażu handlowego. Po sforsowaniu zabezpieczeń przedostali się do wnętrza, a następnie przy użyciu młotów wybili szybę sklepu jubilerskiego. Cała akcja miała trwać zaledwie kilka minut. W tym czasie złodzieje opróżnili sklep z biżuterii i błyskawicznie opuścili miejsce zdarzenia. Nieoficjalnie mówi się o stratach sięgających nawet 1,5 miliona złotych, jednak na obecnym etapie śledztwa kwota ta nie została oficjalnie potwierdzona. Z informacji uzyskanych przez redakcję wynika, że sprawcy uciekli na hulajnogach elektrycznych ■