POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Poniedziałek [01.01.2024, 10:48:40] • zachodniopomorskie

Bilans sylwestrowej nocy w Zachodniopomorskiem: Intensywna praca ratowników WSPR Szczecin

Bilans sylwestrowej nocy w Zachodniopomorskiem: Intensywna praca ratowników WSPR Szczecin

fot. Sławomir Ryfczyński

Podczas sylwestrowej nocy 2023/2024 zespoły ratownictwa medycznego WSPR Szczecin miały pełne ręce roboty, udzielając pomocy w 375 przypadkach na terenie całego województwa zachodniopomorskiego. Od interwencji związanych z alkoholem i bójkami, przez urazy spowodowane fajerwerkami, aż po poważne wypadki – medycy nie mieli chwili wytchnienia, również w Świnoujściu, gdzie sylwestrowa noc przyniosła wiele wyzwań.

- Przesyłam krótkie podsumowanie dotyczące interwencji zespołów ratownictwa medycznego w naszym regionie z minionej nocy (w załączniku podpinam nagraną wypowiedź na ten temat):

Od godziny 19 w niedzielę 31.12.2023 r. do godziny 7 rano w poniedziałek 1.01.2024 r. nasze zespoły ratownictwa medycznego na terenie całego województwa zachodniopomorskiego udzieliły pomocy 375 razy. W analogicznym okresie rok wcześniej interwencji było niewiele więcej, bo 384, ale bywały noce sylwestrowe, kiedy odnotowywaliśmy ponad 400, a nawet 600 wezwań.

Minionej nocy nasi medycy najczęściej udzielali pomocy osobom pod wpływem alkoholu, które wdały się w bójkę lub doznały urazów po upadku. Najczęściej były to urazy kończyn górnych i dolnych oraz urazy głowy. Nie brakowało pacjentów z zaburzeniami zachowania i po próbach samobójczych.

Kilka zgłoszeń dotyczyło osób, które zraniły się podczas wybuchu fajerwerków. Takie wezwania mieliśmy w Nawodnej, skąd 23-letni mężczyzna trafił do szpitala z urazem ręki oraz w Siemczynie, gdzie wybuchające petardy zraniły 18-latkowi nogi. Z kolei dla 25-latka w Świnoujściu i 33-latka w Szczecinie zabawa z fajerwerkami zakończyła się urazami oczu. Podobnie jak u 21-latka ze szczecińskiego Stołczyna – tu jednak sprawcą urazu oka okazał się korek od szampana.
- informuje Paulina Heigel rzecznik prasowy z Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego.


Jednocześnie życzę zdrowia, pomyślności oraz sukcesów przez cały 2024 rok i bardzo dziękuję za dotychczasową współpracę. 😊

Od jutra przestaję pełnić w Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Szczecinie rolę rzecznika prasowego. W najbliższym czasie bieżących informacji na temat wypadków najszybciej udzielą zapewne rzecznicy policji i straży pożarnej. Do czasu rozpoczęcia pracy w pogotowiu przez nowego rzecznika, w sprawach związanych z WSPR Szczecin, proszę kontaktować się z sekretariatem.
- informuje Paulina Heigel rzecznik prasowy z Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 11, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-11 z 11

Gość • Wtorek [02.01.2024, 13:14:57] • [IP: 2.58.74.***]

Bez problemu można kupić kilogramy petard i rakiet a jak ci policja znajdzie w domu łuskę z prochem to ciupa.

Gość • Poniedziałek [01.01.2024, 22:56:02] • [IP: 178.238.253.**]

Dziś o 21.00 przypomniało się kobiecie i dwóm Starszym Panom, że trzeba wystrzelić fajewerki.Jeden belmondo jeszcze trzymał w ręku plastykowy kubeczek, z napojem alkoholowym. BEDÀC na spacerze z psem byłam wręcz przestraszona, jak mi na głowę lecą dwa metry dalej fajewerki Pies trzęsie się strasznie, a to towarzystwo stoi kolo tych wybuchowych fajewerków z 3 pieskami trzęsącymi się.. FACET jeszcze był bezczelny, to dostał wiązkę. Ludzie to mlodzież zrozumiała ze zwierzęta cierpią od strzelania i huku, a debilu koło 50 lat, jak chce sobie postrzelać, to na Ukrainę, tam będziesz miał rozrywkę.

Gość • Poniedziałek [01.01.2024, 18:30:46] • [IP: 78.30.81.**]

Sprzedawana fajerwerki powinny być bardzo bardzo drogie do sprzedaży, aby były automatycznie pieniądze na opatrywanie ran, wypłaty odszkodowań za to, że osoby postronne zostały poparzone oraz na sprzątanie brudów tych co strzelali na ulicach i plaży używając fajerwerki... Ja płacę 50 lat podatki szanowni państwo, dzięki Bogu nigdy nie byłem w szpitalu, ale jak poprosiłem lekarza pierwszego kontaktu o skierowanie na prześwietlenie kręgosłupa to powiedziała mi, że nie da, bo na prześwietleniu nic nie będzie widać...Boże jesteś i nad tym krajem nie grzmisz...

Gość • Poniedziałek [01.01.2024, 15:44:35] • [IP: 78.10.206.**]

12:49:07- Tak samo jak dla tych dzbanów, którzy się wyszczepiają jakimś syfem przeciwko katarkowi na Cov-ID i co chwilę chorują i rozsiewają tą śmiertelną chorobę o śmiertelności ⁓0, 023%. A poza tym płacą składki zdrowotne, to pomoc im przysługuje jak psu micha, lewaczko.

Gość • Poniedziałek [01.01.2024, 15:38:10] • [IP: 213.155.174.***]

W Świnoujściu było wyjątkowo spokojnie. Nie było słychać karetek. Mało fajerwerków, mało imprez i pijaków. Setki ludzi od rana na plaży.

Gość • Poniedziałek [01.01.2024, 14:41:42] • [IP: 176.221.122.***]

Pozdrawiam serdeczenie dwoch debili ktorzy wrzucali petardy do smietnikow na steyera, obyscie byli bezplodni i nie produkowali kolejnych idiotow na wasz wzor.

Gość • Poniedziałek [01.01.2024, 14:15:37] • [IP: 89.64.42.***]

W zachodniopomorskim. Pozdrawiam

Gość • Poniedziałek [01.01.2024, 13:12:13] • [IP: 31.11.131.***]

Popieram, niech płacą za swoją głupotę

Gość • Poniedziałek [01.01.2024, 12:49:07] • [IP: 178.238.252.***]

Dla tych co wybuchają im petardy nie powinno być darmowej opieki zdrowotnej, powinni za wszystko płacić. Dlaczego z podatków mamy leczyć idiotów czas z tym skończyć.

Gość • Poniedziałek [01.01.2024, 12:44:27] • [IP: 5.173.30.***]

Lewaki unijne już „pracują”nad zakazem dot.butelek z szampanem bo...głośne otwieranie butelek stresuje kundle.

Gość • Poniedziałek [01.01.2024, 11:31:12] • [IP: 176.221.123.***]

JESZCZE RAZ SIĘ POTWIERDZIŁO WIELOKROTNIE, ŻE DE BILLI NIE BRAKUJE I MOŻNA NA TAKICH DELIKWENTACH CAŁKIEM NIEŹLE ZAROBIĆ.

Oglądasz 1-11 z 11
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Burze z gradem nad regionem. Wydano ostrzeżenie dla części województwa zachodniopomorskiego Silne burze, grad oraz porywy wiatru do 80 km/h mogą wystąpić w niedzielę po południu w wielu powiatach województwa zachodniopomorskiego. Synoptycy ostrzegają także przed intensywnymi opadami deszczu, które lokalnie mogą powodować podtopienia. Centrum Prognoz Meteorologicznych MeteoSky wydało ostrzeżenie meteorologiczne dotyczące burz z gradem. Alert pierwszego stopnia obowiązuje od godziny 12:40 do 17:00 w niedzielę 21 czerwca 2026 roku ■ Uwaga mieszkańcy i turyści! Dla całego województwa zachodniopomorskiego wydano ostrzeżenie przed upałami - dziś od godz. 11:00 do 21:00 temperatura może osiągać od 28°C do 32°C. Wysokie temperatury zwiększają ryzyko udaru słonecznego i odwodnienia. Pamiętaj o regularnym piciu wody, unikaj długiego przebywania na słońcu i zachowaj szczególną ostrożność wobec dzieci oraz seniorów ■ Gang na elektrycznych hulajnogach i brawurowy skok na jubilera. Kilka minut wystarczyło, by zorganizowana grupa włamywaczy splądrowała sklep jubilerski znajdujący się w kompleksie handlowym w budynku Kauflandu w Świnoujściu. Zamaskowani sprawcy sforsowali zabezpieczenia, rozbili szybę, witryny i uciekli na hulajnogach elektrycznych. Policja analizuje monitoringi z całej okolicy. W nocy z soboty na niedzielę doszło do jednego z najpoważniejszych włamań w Świnoujściu w ostatnich latach. Celem przestępców był sklep jubilerski znajdujący się w pasażu handlowym w markecie Kaufland. Według informacji, do których dotarła redakcja, sprawcy działali wyjątkowo sprawnie i byli bardzo dobrze przygotowani. Do obiektu dostali się pasażu handlowego. Po sforsowaniu zabezpieczeń przedostali się do wnętrza, a następnie przy użyciu młotów wybili szybę sklepu jubilerskiego. Cała akcja miała trwać zaledwie kilka minut. W tym czasie złodzieje opróżnili sklep z biżuterii i błyskawicznie opuścili miejsce zdarzenia. Nieoficjalnie mówi się o stratach sięgających nawet 1,5 miliona złotych, jednak na obecnym etapie śledztwa kwota ta nie została oficjalnie potwierdzona. Z informacji uzyskanych przez redakcję wynika, że sprawcy uciekli na hulajnogach elektrycznych ■