POGODA

Wydarzenia

Waldemar Mroczek • Czwartek [22.01.2009, 01:40:03] • Świnoujście

Flota - Energetyk Gryfino 2-1 (1-1)

Piłkarze Floty rozegrali wczoraj pierwszy po powrocie ze zgrupowania w Polanicy mecz towarzyski w którym pokonali IV-ligowy Energetyk Gryfino.

0-1 Marcin Łapiński - 13
1-1 Anhi Benson - 23
2-1 Anhi Benson - 85 z wolnego

Flota: Ufnal, Kadi (64 Fechner), Hrymowicz (46 Benevente), Jarun, Rygielski (46 Niewiada), Robaszek (46 Kamiński), Chrzanowski, Benson, Polak, Karacacanów (70 Lilo), Lilo (46 Magdziński).

Mecz nie stał na wysokim poziomie, ale też i nie to było założeniem. Trener Němec chciał przede wszystkim wypróbować nowych kandydatów do drużyny. Łącznie było ich siedmiu. Spośród nich na Pomorzu Zachodnim znani są bramkarz Marek Ufnal oraz Brazylijczyk Lilo. Poza wspomnianym Ufnalem z zawodników polskich testowani byli Hubert Robaszek z Polonii Bytom oraz w drugiej połowie wcześniej już przez nas zapowiadany Oskar Kamiński. Oprócz nich grali: Amerykanin Jarun, Nigeryjczyk Benson i Macedończyk Karacacanów. Szczególne wrażenie na kibicach wywarł zdobywca dwóch efektownych bramek Benson.

W drużynie gości zgodnie z oczekiwaniami zobaczyliśmy dobrze nam znanych byłych piłkarzy Floty - braci Marcina i Marka Łapińskich. Ten pierwszy zdobył nawet dla Energetyka prowadzenie przerzucając w sytuacji sam na sam w 13 minucie piłkę ponad Ufnalem. 10 minut później bombą z 20 metrów wyrównał Benson, ten sam zawodnik pięć minut przed końcem meczu wykonując rzut wolny przelobował mur i trafił w miejsce, gdzie ręce bramkarza okazały się zbyt krótkie.

Kolejny sparing Flota rozegra w najbliższą sobotę o godzinie 11:00 w Kołobrzegu z Dolcanem Ząbki.