POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Wtorek [19.12.2023, 11:43:06] • zachodniopomorskie

Ferie tuż tuż Czas odkrycia nieoczywistych miejsc na ferie

Ferie tuż tuż Czas odkrycia nieoczywistych miejsc na ferie

Panorama na polsko - niemiecki Zgorzelec(fot. Organizator )

Zakopane, Karpacz to oczywiste kierunki na ferie zimowie. Warto po dordze spojrzeć na mapę i odwiedzić miejsca po drodze, które mijamy obwodnicami czy drogami ekspersowymi. W czasie bycia eko warto rozważyć przejazd pociągiem. Dolnośląskie i Zachodniopomorsie to województwa, które dysponują najnowocześniejszym taborem kolejowym w Polsce.

Nad morzem możemy odwiedzić atrakcyjne muzema w Niechorzu, Kołobrzegu czy Park Miniastur i Latarni w Niechorzu. Warto zatrzymać się na spacer w Nowogardzie. Spacer nad malowniczym jeziorem tego miasta może być dobrym pomysłem na przerwę w trasie pomiędzy górami czy morzem. Już niebawem w Brojcach powstanie największy park rozrywki w tej części Europy.

- Jadąc samochodem elektrycznym mamy dostęp do coraz większej liczby ładowarek samochodowych. Postój można zaplanować na trasie tak by zwiedzić na przykład Zieloną Górę - mówi Krzysztof Burda z Polskiej Izby Rozwoju Elektromobilności. W Zielonej Górze dobre jedzenie i nocleg w historycznym miejscu zapewnia Zajazd Pocztowy. Elektryka załdujemy na przykład w Gryficach na stacji paliw Shell.

Ferie tuż tuż Czas odkrycia nieoczywistych miejsc na ferie

Historyczne sanki w muzeum w Boguszów Gorce. To miasto jest najwyżej położonym w Polsce(fot. Organizator )

Dobrym punktem na postój po drodze jest polsko niemieckie miasto Zgorzelec. W niemieckiej części Gorlitz dostrzeżemy wiele miejsc, które mogliśmy dostrzec w światowych produkcjach. Hotel Alt Gorlitz jest połozony w centrum miasta i dobrym miejscem na zwiedzanie miasta o poranku i wieczorem.
Jadąć w góry warto rozważyć zwiedzanie tajemniczego Wałbrzycha. Zwiedzanie tego rejonu można zaplanować na conajmniej dwa dni.

- Dolny Śląsk to miejsce magiczne ze względu na swoją historię. Dziś rejon Wałbrzych to miejsce, które niebawem będzie liderem zielonej energii dla przemysłu - mówi Joanna Tokarczuk z Wałbrzyskiego Klastra Energii i Wodoru.

Dziś w czasie dbania o środowisko warto zwrócić uwagę na dwa obiekty. W Boguszowej Gorce Hotel SPA Piotr, gdzie własciciele budują infrastrukturę potrzebną do samowystarczalności hotelu i ograniczania emisji CO2 a także PUCHACZ SPA w Niechorzu, który zmierza w kierunku standardów ESG. Bez watpienia to miejsca z dobrą kuchnią i basenem oraz sauną.

W czasie drogi pamiętajmy o piciu wody. - Najlepsza jest woda z kranu, którą wlewamy do bidonu. W ten sposób zmieniszjamy zużycie plastiku i pijemy najtańszą a zarazem najlepszą wodę - mówi Łukasz Szeląg, koordynator społecznej akcji "Zdrowa Woda" realizowanej przez Wodociągi Zachodniopomorskie.


komentarzy: 0, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Zapraszam na posiedzenie Komisji Zdrowia i Spraw Społecznych Rady Miasta Świnoujście zaplanowanej na dzień 17.04.2024 r. (środa) o godz. 12.00 w sali 315 Miejskiego Domu Kultury, na którym zaprezentowana zostanie koncepcja rozbudowy Szpitala Miejskiego im. Jana Garduły w Świnoujściu Sp. z o.o. ■ Joanna Agatowska Prezydentem Świnoujścia w I turze! To historyczne zwycięstwo! Oczywiście musi być potwierdzone oficjalnymi danymi z PKW ale na podstawie protokołów z 27 komisji wyborczych w Świnoujściu Joanna Agatowska w mistrzowskim stylu pokonała trzech swoich konkurentów i w I turze została prezydentem Świnoujścia! ■ Ostateczne rozliczenie tunelu nie zostało jeszcze dokonane. Nastąpi po wydaniu Świadectwa Wykonania, co spodziewane jest ok. września br. Roszczenia obu stron w związku z prowadzonymi mediacjami są objęte tajemnicą mediacji - tłumaczy Jarosław Jaz Rzecznik Prasowy Prezydenta Miasta Świnoujście ■