POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Poniedziałek [18.12.2023, 13:27:45] • Świnoujście

Mieszkanka zwraca uwagę na parkingowe nonsensy Świnoujścia. Apeluje by „uwolnić parkingi”

Mieszkanka zwraca uwagę na parkingowe nonsensy Świnoujścia. Apeluje by „uwolnić parkingi”

fot. Mieszkanka

Zdaniem internautki pilnie trzeba skończyć z wyprzedawaniem miejsc parkingowych „pod chmurką”. Ktoś na tym zarabia ale zwykli użytkownicy dróg mają tylko kłopoty. Blokowanie miejsc skutkuje tym, że „inni kierowcy stawiają swoje auta gdziekolwiek, często blokując przejście czy przejazd.” Pani Bożena uważa, że w efekcie bezsensownej organizacji parkingi stoją puste i brakuje rotacji parkujących.

Mieszkanka uważa, że zdecydowanie powinno odejść się od pachołkowo - słupkowej samowoli. W ten sposób „zapobiegliwi rezerwują sobie miejsca, często w ogóle z tego nie korzystając. W rezultacie w wielu miejscach spotykamy zagrodzone miejsca, a większość kierowców upycha swoje auta na trawnikach i chodnikach.

Mieszkanka zwraca uwagę na parkingowe nonsensy Świnoujścia. Apeluje by „uwolnić parkingi”

fot. Mieszkanka

Pachołki powinny być ale tylko w miejscach gdzie naprawdę parkowanie prywatnych aut może kolidować z organizacją ruchu, dojazdem dla służb itp.

Mieszkanka zwraca uwagę na parkingowe nonsensy Świnoujścia. Apeluje by „uwolnić parkingi”

fot. Mieszkanka

Zdaniem mieszkanki służby i mieszkańcy powinni zadbać o płynną rotację na parkingach, a wszystkim nam byłoby lżej. Dobre pomysły? A może macie własne uwagi jak usprawnić parkowanie w Świnoujściu bo-jak się okazuje, problem nie dotyczy wyłącznie sezonu letniego.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 41, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 26-41 z 41

Gość • Poniedziałek [18.12.2023, 16:02:00] • [IP: 46.205.132.***]

W sezonie turyści auto powinni zostawiać na parkingach płatnych, na parkingu przy promach od strony warszowa.W sezonie jest koszmar z miejscami parkingowymi przez turystów

Gość • Poniedziałek [18.12.2023, 15:58:08] • [IP: 78.30.82.*]

Ta pani ma racie bo płacimy słone pieniądze w czynszach za te tereny a samochodu niema gdzie postawić już nie mówiąc o sezonie to wina naszych władz i tych co zarządzają tyko widzą kasę i nic więcej.Ktoś powinien zrobić porządek UWOLNIĆ parkingi płatne TUSK TO OBIECAŁ..

Gość • Poniedziałek [18.12.2023, 15:49:41] • [IP: 178.238.251.***]

To jest chory kraj. ..wszędzie jakieś szlabany słupki i inne utrudnienia nigdzie w cywilizowanych państwach tego nie ma.

Gość • Poniedziałek [18.12.2023, 15:38:45] • [IP: 37.47.178.***]

Połowa parkuje nie że swojego osiedla pachołki mają być i koniec tematu przynajmniej wracając z pracy jest gdzie postawić a nie będziemy się zastanawiać i szukać płacimy za to

Gość • Poniedziałek [18.12.2023, 15:16:32] • [IP: 46.231.57.***]

PRzecież to PARKINGI własnościowe WSPÓLNOTY MIESZKANIOWEJ, to nie są parkingi miasta! Wiec wspolnota od wielu lat za sprawą uchwały która funkcjonuje zgodnie z prawem odgrodziła swoj teren oraz pozamykała miejsca przed turystami i obcymi aby mogli parkowac tylko MIESZKAŃCY, to teren gdynskiej 25bc wiec miejsca są tylko dla mieszkanców, |TEREN PRYWATNY!! i nic ci do tego babo

Gość • Poniedziałek [18.12.2023, 15:07:43] • [IP: 88.218.253.***]

Zdaniem mieszkanki służby i mieszkańcy powinni zadbać o płynną rotację na parkingach... CIEKAWE JAK TO MAJĄ ZROBIĆ ?

Gość • Poniedziałek [18.12.2023, 14:53:07] • [IP: 5.173.172.**]

Pani Bożenie pękła tzw. żyłka w tzw. dypie i gada bez sensu!

Gość • Poniedziałek [18.12.2023, 14:52:02] • [IP: 92.118.164.**]

Słupki i pachołki są ok, jak tego nie będzie to niemcy będą stawać i stać po 2-3 tygodnie, i wtedy dopiero nie będzie gdzie stanąć. Mieszkanka niech sobie korzysta z rotacji tam gdzie nie ma słupków.

Magda • Poniedziałek [18.12.2023, 14:37:50] • [IP: 37.47.145.***]

Pani Bożena widać nie obeznana w temacie i dlatego wypisuje bzdury. Pokazane na zdjęciach parkingi zlokalizowane są na terenie prywatnym, należącym do Wspólnoty Mieszkaniowej Gdyńska 25 b-c i w związku z tym, właściciele tego terenu mogą nim zarządzać wedle swojego uznania.

Gość • Poniedziałek [18.12.2023, 14:20:59] • [IP: 62.156.203.***]

W sezonie jest tak duzo przejezdnych ze nie ma gdzie stawiac aut wiec jestem zwolennikiem takich parkingow stale miejsce bezpieczniej, a na chodniuku trawniku pod klatka i tak sie znajdzie ktos bo mu blizej do klatki i ma wsyzstkich w powazaniu chocby bylo na kazde mieszakanie miejsce parkingowe zawesze sa uposledzenii ludzie

Gość • Poniedziałek [18.12.2023, 14:20:07] • [IP: 178.238.246.***]

Ja się zgadzam z czytelnikiem. To co się dzieje na tym osiedlu to jest skandal. Bloki (dawne) wojskowe poblokowały wszystkie miejsca parkingowe tak, że nie na gdzie stanąć. Co więcej, ludzie z tych boków często parkują na wolnych miejscach należących do spółdzielni Słowianin bo nie chce im się swoich blokad otwierać i brudzić rąk, więc w konsekwencji parking jest zawalony tak, że nie ma gdzie stanąć, a pełno jest wolnych miejsc za blokadami. Zresztą widać to na tym zdjęciu. Byli wojskowi wszystko na około poblokowali, a i tak stają z wygody na spółdzielczych miejscach.

Gość • Poniedziałek [18.12.2023, 14:06:17] • [IP: 78.10.206.*]

Cebularze sami się zapędzają do gett...

Gość • Poniedziałek [18.12.2023, 13:51:08] • [IP: 46.231.58.**]

no ale skoro sa slupki to ktos za to placi i czy stoi czy nie stoi miejsce nalezy do niego.

Gość • Poniedziałek [18.12.2023, 13:47:17] • [IP: 37.8.215.*]

Platne parkingi na terenie nie prywatnym sa nie legalne naleza do Narodu ! Konstytucjia 35r

Gość • Poniedziałek [18.12.2023, 13:40:33] • [IP: 185.210.36.***]

A czy przypadkiem wskazywane miejsca nie należą do wspólnot?

Gość • Poniedziałek [18.12.2023, 13:40:18] • [IP: 46.231.57.***]

Pani Bożena chyba nie wie ze to tereny prywatne i chyba tez by nie chciała żeby ktoś zamieszkał w jej mieszkaniu bo nie ma gdzie mieszkać i powinna mu pozwolić. bardziej bzdurnego pomysłu na artykuł nie można chyba było wymyślić.

Oglądasz 26-41 z 41
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Burze z gradem nad regionem. Wydano ostrzeżenie dla części województwa zachodniopomorskiego Silne burze, grad oraz porywy wiatru do 80 km/h mogą wystąpić w niedzielę po południu w wielu powiatach województwa zachodniopomorskiego. Synoptycy ostrzegają także przed intensywnymi opadami deszczu, które lokalnie mogą powodować podtopienia. Centrum Prognoz Meteorologicznych MeteoSky wydało ostrzeżenie meteorologiczne dotyczące burz z gradem. Alert pierwszego stopnia obowiązuje od godziny 12:40 do 17:00 w niedzielę 21 czerwca 2026 roku ■ Uwaga mieszkańcy i turyści! Dla całego województwa zachodniopomorskiego wydano ostrzeżenie przed upałami - dziś od godz. 11:00 do 21:00 temperatura może osiągać od 28°C do 32°C. Wysokie temperatury zwiększają ryzyko udaru słonecznego i odwodnienia. Pamiętaj o regularnym piciu wody, unikaj długiego przebywania na słońcu i zachowaj szczególną ostrożność wobec dzieci oraz seniorów ■ Gang na elektrycznych hulajnogach i brawurowy skok na jubilera. Kilka minut wystarczyło, by zorganizowana grupa włamywaczy splądrowała sklep jubilerski znajdujący się w kompleksie handlowym w budynku Kauflandu w Świnoujściu. Zamaskowani sprawcy sforsowali zabezpieczenia, rozbili szybę, witryny i uciekli na hulajnogach elektrycznych. Policja analizuje monitoringi z całej okolicy. W nocy z soboty na niedzielę doszło do jednego z najpoważniejszych włamań w Świnoujściu w ostatnich latach. Celem przestępców był sklep jubilerski znajdujący się w pasażu handlowym w markecie Kaufland. Według informacji, do których dotarła redakcja, sprawcy działali wyjątkowo sprawnie i byli bardzo dobrze przygotowani. Do obiektu dostali się pasażu handlowego. Po sforsowaniu zabezpieczeń przedostali się do wnętrza, a następnie przy użyciu młotów wybili szybę sklepu jubilerskiego. Cała akcja miała trwać zaledwie kilka minut. W tym czasie złodzieje opróżnili sklep z biżuterii i błyskawicznie opuścili miejsce zdarzenia. Nieoficjalnie mówi się o stratach sięgających nawet 1,5 miliona złotych, jednak na obecnym etapie śledztwa kwota ta nie została oficjalnie potwierdzona. Z informacji uzyskanych przez redakcję wynika, że sprawcy uciekli na hulajnogach elektrycznych ■