POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Wtorek [19.12.2023, 12:09:45] • Świnoujście

Mieszkańcy obawiają się pochylonego drzewa przy ulicy Wojska Polskiego

Mieszkańcy obawiają się pochylonego drzewa przy ulicy Wojska Polskiego

fot. Czytelnik

Mieszkaniec Świnoujścia przesłał do naszej redakcji zdjęcie i informacje dotyczące ścieżki rowerowej oraz chodnika przy ulicy Wojska Polskiego, tuż przed granicą z Niemcami. Informacja to dotyczła przechylonego drzewa, które zdaniem mieszkańca, może wkrótce spaść, stwarzając realne zagrożenie dla pieszych oraz rowerzystów.

Nasz czytelnik wyraził zaniepokojenie stanem tego drzewa, które jego zdaniem nie tylko zagraża bezpieczeństwu osób korzystających z tej popularnej trasy, ale również może prowadzić do poważniejszych konsekwencji, jeśli nie zostanie podjęta odpowiednia interwencja. "To drzewo wygląda na bardzo niestabilne, a jego pochylenie wskazuje, że może w każdej chwili upaść. Przechodzę tędy codziennie i widzę, jak wiele osób, w tym dzieci, korzysta z tej trasy. Obawiam się, że może dojść do tragedii" - relacjonuje zaniepokojony mieszkaniec.

Zachęcamy wszystkich mieszkańców do bycia aktywnymi obserwatorami i zgłaszania podobnych sytuacji władzom oraz mediom.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 20, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-20 z 20

Gość • Środa [20.12.2023, 10:27:53] • [IP: 37.30.2.***]

Jeździć obserwować

Gość • Wtorek [19.12.2023, 23:42:21] • [IP: 176.221.122.***]

Trzeba powołać w UM Wydział Do Spraw Pochyłych, Przewracających się , Zgniłych i Uschniętych Drzew. Teraz staruszek będzie wiedział, że ma taki wydział powołać, więc iswinoujscie powinno się zgłosić do staruszka po premię, za tak innowacyjny pomysł.

Gość • Wtorek [19.12.2023, 21:08:27] • [IP: 176.221.122.**]

A kto i za ile ma dbać o takie szczegóły jak stan drzew czy studzienek ściekowych czy ogólnej infrastruktury służącej mieszkańcom no chyba że chodzi o tych bez których to miasto upadnie czyli o turystów z zachodu którzy zostawiają tu w kantorach duże pieniądze ale to się urwie gdyż nowy rząd wprowadzając na polecenie władców Europy przymusowo euro jako walutę tego kraju zniszczy jedno z ostatnich źródeł zarobków. Miejscowości na wschód od naszego miasta ulegną zagładzie z braku tych resztek turystów a nic innego tam nie ma i po tzw sezonie tam nawet psy nie szczekają gdyż nie ma na kogo

Gość • Wtorek [19.12.2023, 20:49:50] • [IP: 176.221.122.***]

Ile liści leży na 11 listopada

Gość • Wtorek [19.12.2023, 16:56:45] • [IP: 176.221.122.***]

Mieszkańcy to niech boją się swojej glu. ... Ty kogo wybrali do rządzenia Polska !!.

Gość • Wtorek [19.12.2023, 13:56:56] • [IP: 176.221.122.**]

Bronmy zieleni, drzwew, parku bo gto tlen, olchrona przed smogiem, cien

Gość • Wtorek [19.12.2023, 13:55:50] • [IP: 176.221.122.**]

WYCIAC WSZYSTKIE DRZEWA to kazdy bedzie zadowolony i postawic tam 5 hoteli

Gość • Wtorek [19.12.2023, 13:24:49] • [IP: 46.205.128.**]

Jest w Lubinie koło kościoła lipa o kilku pniach zwana" Babki proszalne", może być i sosna w Ś-ciu zwana" Sosna Wypienna" - wypina się na centrum handlowe werżnięte w las. Niech się dalej wypina, robi to w moim imieniu, tylko tyłka krągłego i pełnego wymowy nie ma, więc wypięcie się jest za mało wyraziste i důpne.

Gość • Wtorek [19.12.2023, 13:23:10] • [IP: 46.112.6.**]

A te liście na trawniku stanowią zagrożenie dla zdrowia lub zyciu czy nie a ta latarnia też kekkawo pochylona tyle zagrożeń w jednym miejscu masakra jakaś

Gość • Wtorek [19.12.2023, 13:22:01] • [IP: 185.220.101.**]

Mów za siebie, a nie w imieniu mieszkańców czy moim, bo ja ci takiego prawa nie udzieliłem, żebyś mówił w naszym/moim imieniu!!

GOŚCIU • Wtorek [19.12.2023, 13:21:00] • [IP: 2.4.95.**]

LEPIEJ JE ZETNIJCIE BO PIŹDZIEL IDZIE I JESZCZE SPADNIE NA ŁEB KOMUŚ KTO BĘDZIE Z PRACY WRACAŁ

Gość • Wtorek [19.12.2023, 13:12:34] • [IP: 178.238.246.**]

Mieszkańcy drżyjcie. ...litości !!

Gość • Wtorek [19.12.2023, 12:39:08] • [IP: 2.247.250.**]

Wyciąć wszystkie drzewa, i mieszkać w betonowej pustyni !!

Gość • Wtorek [19.12.2023, 12:31:45] • [IP: 46.205.140.**]

Drze ze strachu

Gość • Wtorek [19.12.2023, 12:30:24] • [IP: 176.221.123.***]

Rzecznik Miasta przyjmuje wszystkie zgłoszenia

Gość • Wtorek [19.12.2023, 12:22:27] • [IP: 37.248.156.**]

na miejscu czytelnika nie wychodziłbym z domu, tyle niebezpieczeństw czyha na zewnątrz, przecież nawet na zwykłym liściu można się pośliznąć i skręcić kark

Gość • Wtorek [19.12.2023, 12:22:13] • [IP: 46.205.140.**]

Po raz kolejny wspomnę, że najbardziej pochylone drzewo (ok 40-45 stopni) jest na łuku obwodnicy przy cmentarzu i od czasu budowy nikt się tym nie przejmuje, no chyba że w końcu się złamie i spadnie na jadące samochody i jak dojdzie do tragedii - wtedy będzie odbijanie piłeczki przez wszystkich znów

Gość • Wtorek [19.12.2023, 12:21:28] • [IP: 194.240.133.***]

Jak coś to ja się nie obawiam.

Gość • Wtorek [19.12.2023, 12:17:45] • [IP: 176.221.122.***]

To drzewo tak rosnie... W swinoujsciu z jednej strony mowia, ze wszedzie beton a z drugiej strony kazde krzywe drzewo chca wycinac... Ogarnijcie sie ludzie.

Gość • Wtorek [19.12.2023, 12:12:13] • [IP: 213.155.174.***]

Trzeba ten teren oddać deweloperom, to błyskawicznie sobie poradzą.

Oglądasz 1-20 z 20
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Burze z gradem nad regionem. Wydano ostrzeżenie dla części województwa zachodniopomorskiego Silne burze, grad oraz porywy wiatru do 80 km/h mogą wystąpić w niedzielę po południu w wielu powiatach województwa zachodniopomorskiego. Synoptycy ostrzegają także przed intensywnymi opadami deszczu, które lokalnie mogą powodować podtopienia. Centrum Prognoz Meteorologicznych MeteoSky wydało ostrzeżenie meteorologiczne dotyczące burz z gradem. Alert pierwszego stopnia obowiązuje od godziny 12:40 do 17:00 w niedzielę 21 czerwca 2026 roku ■ Uwaga mieszkańcy i turyści! Dla całego województwa zachodniopomorskiego wydano ostrzeżenie przed upałami - dziś od godz. 11:00 do 21:00 temperatura może osiągać od 28°C do 32°C. Wysokie temperatury zwiększają ryzyko udaru słonecznego i odwodnienia. Pamiętaj o regularnym piciu wody, unikaj długiego przebywania na słońcu i zachowaj szczególną ostrożność wobec dzieci oraz seniorów ■ Gang na elektrycznych hulajnogach i brawurowy skok na jubilera. Kilka minut wystarczyło, by zorganizowana grupa włamywaczy splądrowała sklep jubilerski znajdujący się w kompleksie handlowym w budynku Kauflandu w Świnoujściu. Zamaskowani sprawcy sforsowali zabezpieczenia, rozbili szybę, witryny i uciekli na hulajnogach elektrycznych. Policja analizuje monitoringi z całej okolicy. W nocy z soboty na niedzielę doszło do jednego z najpoważniejszych włamań w Świnoujściu w ostatnich latach. Celem przestępców był sklep jubilerski znajdujący się w pasażu handlowym w markecie Kaufland. Według informacji, do których dotarła redakcja, sprawcy działali wyjątkowo sprawnie i byli bardzo dobrze przygotowani. Do obiektu dostali się pasażu handlowego. Po sforsowaniu zabezpieczeń przedostali się do wnętrza, a następnie przy użyciu młotów wybili szybę sklepu jubilerskiego. Cała akcja miała trwać zaledwie kilka minut. W tym czasie złodzieje opróżnili sklep z biżuterii i błyskawicznie opuścili miejsce zdarzenia. Nieoficjalnie mówi się o stratach sięgających nawet 1,5 miliona złotych, jednak na obecnym etapie śledztwa kwota ta nie została oficjalnie potwierdzona. Z informacji uzyskanych przez redakcję wynika, że sprawcy uciekli na hulajnogach elektrycznych ■