POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Niedziela [03.12.2023, 17:32:21] • Świnoujście

Mieszkanka: W Świnoujściu jest bardzo duży problem ze służbą zdrowia

Mieszkanka: W Świnoujściu jest bardzo duży problem ze służbą zdrowia

fot. Mieszkanka

To nie jest pierwszy ani odosobniony głos mieszkańców w tej sprawie. Nasza redakcja często otrzymuje informacje od niezadowolonych pacjentów szpitala miejskiego. Tym razem jedna z mieszkanek opisała sytuację z udziałem Pogotowia Ratunkowego. Kobieta porusza tu, jej zdaniem, brak empatii ze strony ratowników medycznych.

- Wracając z zakupów 30 listopada o godzinie 17:35 zobaczyłam mężczyznę leżącego na schodach, był nieprzytomny, więc zadzwoniłam na policję. Policja przełączyła połączenie do pogotowia ratunkowego. Po 8 minutach przyjechało pogotowie - pisze pani Barbara.

Jak twierdzi kobieta, ratownik medyczny zapytał jej, dlaczego policja nie zajęła się mężczyzną. Pani Barbara wyraziła przypuszczenie, że być może ten człowiek ma udar lub nie wziął insuliny i zasłabł - policja w tym przypadku nic na to by nie poradziła.

- Tak wygląda empatia w wydaniu pogotowia ratunkowego. Nikt z przechodzących osób nie zadzwonił, a nawet nie zatrzymał się nad leżącym nieprzytomnym mężczyzną. Dodam, że było -2 stopnie temperatury, a pan który leżał bez rękawiczek miał sinogranatowe ręce z wyziębienia. Mamy XXI wiek, a ludzie zachowują się jakby było średniowiecze, zero empatii dla człowieka. Zawsze powtarzam, że człowiek bez serca to człowiek bez rozumu - kończy swój list pani Barbara.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 69, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 26-50 z 69

Gość • Poniedziałek [04.12.2023, 07:41:12] • [IP: 178.238.252.**]

[IP: 46.205.132.**] To prawda, Panie policjantki, bywają trudne do rozmów.

Gość • Poniedziałek [04.12.2023, 03:10:51] • [IP: 178.238.253.***]

weźcie się za szpital

Gość • Niedziela [03.12.2023, 23:38:50] • [IP: 5.173.220.**]

Nasze ratownictwo medyczne jest ok... Jedynie szpital do bani, przeważa negatywne opinie... Coś w tym jest...

Gość • Niedziela [03.12.2023, 23:35:21] • [IP: 37.47.180.**]

Zmuszanie kogoś do przeprosin za swoje zdanie/, opinie...no ta konkoleska niech sie mocno pyknie w łeb, komuna jest pasuję rondo Korei lub bliżej Białoruś, wolność słowa

Gość • Niedziela [03.12.2023, 23:27:04] • [IP: 46.205.132.**]

Tez wezwałem policję, ale latem, gdzieś w czerwcu, do bezdomnego leżącego obok drogi rowerowej. Pogotowie wymówiło się z przyjazdu, miało zajęty samochód, a stan leżącego nie był zły, to był sen podpitego. Para policjantów, jak zwykle facet i nie wiem dlaczego kobieta (nie pojmę zatrudniania kobiet-policjantek na ulicach, do interwencji) była nieprzychylna bezdomnemu, sztywna, jakby połknęli pałkę policyjną. Kiedyś widziałem kontakt innego policjanta z bezdomnym, zupełnie inny, empatyczny.

Gość • Niedziela [03.12.2023, 22:44:43] • [IP: 37.248.212.**]

Niestety pacjent zmarl skladam kondolenje zonie i córce

Gość • Niedziela [03.12.2023, 22:31:28] • [IP: 83.26.232.**]

Gość • Niedziela [03.12.2023, 22:02:06] • [IP: 37.248.152.**] Skąd takie przypuszczenie, że ktoś histeryzuje? Każdy ma inny próg wrażliwości. Ostatnio W MEDIACH głośno było w Polsce, o śmierci pewnego celebryty, którego pochopnie uznano za histeryka. Brak empatii na prawdę żal mi takich ludzi brak empatii jest największym problemem w ocenych czasach.

Gość • Niedziela [03.12.2023, 22:23:15] • [IP: 5.173.186.**]

Ostatnie trzy lata dość często wzywam pogotowie.. Jednego złego słowa nie powiem... Za każdym razem czuję odpowiednio zaopiekowana i czuje się z nimi Bezpiecznie... Pozdrawiam serdecznie załogi naszych karetek Pogotowia. Dr. Pacan i dr Kozłowski super podejście do pacjenta... Dziękuję

Gość • Niedziela [03.12.2023, 22:16:20] • [IP: 37.248.211.***]

Najgorszy jest oddział wewnętrzny w szpitalu. Lepiej omijać, bo często chory" dostaje covida" i wyjeżdża nogami do przodu. Oddział chirurgii i ginekologia są OK. Mili ludzie i dobre jedzenie.

Gość • Niedziela [03.12.2023, 22:07:39] • [IP: 5.173.28.*]

Czekam na śledztwo dziennikarskie odnośnie pism wysłanych do osób negatywnie wypowiadających się na temat szpitala. Czekam również na reakcję Włodarzy naszego miasta na takie zachowanie szanownej Pani Dyrektor. Szpital jest instytucją Państwową i my jako obywatele tego Państwa mamy prawo wypowiadać się pozytywnie jak i negatywnie, a przede wszystkim zgodnie z prawdą na temat tego jak funkcjonuje szpital wg naszej opinii i naszych doświadczeń.

Gość • Niedziela [03.12.2023, 22:02:06] • [IP: 37.248.152.**]

Może pora, żeby różnej maści histeryczki płaciły z własnej kieszeni za nieuzasadnione wezwania

Gość • Niedziela [03.12.2023, 21:53:52] • [IP: 185.210.38.**]

to ile miał promili?

Gość • Niedziela [03.12.2023, 21:38:54] • [IP: 176.221.123.**]

Tak czytam te wszystkie wpisy i zastanawiam się ilu z was rozumie różnicę między pogotowiem ratunkowym a szpitalem.

Gość • Niedziela [03.12.2023, 21:35:12] • [IP: 185.210.37.**]

Ale koniec końców ratownicy udzielili mu pomocy, czy nie? Bo jeśli tak, to nie widze problemu. A pogadać to se mogą, ważne aby skutecznie pomocy udzielali

Gość • Niedziela [03.12.2023, 21:12:24] • [IP: 5.173.188.**]

Ogromny proszę pani, ogromny

Gość • Niedziela [03.12.2023, 21:07:46] • [IP: 176.221.122.***]

Z tym straszeniem pacjentów sądem to jakas paranoja, szkoda, ze Mrożek nie żyje.

Gość • Niedziela [03.12.2023, 21:00:47] • [IP: 88.218.254.**]

Wystarczy napisać o Ratownictwie Medycznym i dać zdjęcie szpitala a lemingi będą pisać o szpitalu. Jedno z drugim nie nic wspólnego!

Gość • Niedziela [03.12.2023, 20:48:25] • [IP: 178.235.147.***]

przykre to jest kiedy sie to wszystko czyta.niestety czesc tych opini napewno jest prawdziwa czesc podkoloryzowana. Mama moja czesto choruje i czesto przebywa w naszym szpitalu.i niestety raz jest dobrze raz zle/raz przyjezdza pogotowie naprawde z super podejsciem, a raz katastrofa zal ze nie nagrywalam co pan ratownik mowi do starszej osoby.

Gość • Niedziela [03.12.2023, 20:48:22] • [IP: 81.219.86.**]

NIE NAPISZĘ NIC BO ZARAZ MECENAS SZPITALA POZWIE DO SĄDU

Gość • Niedziela [03.12.2023, 20:35:09] • [IP: 37.47.146.***]

Byłem stałym gościem tego przybytku kłopoty z sercem migotanie i trzepotanie przedsionków, co mi robiono?, kardiowersję, cztery razy, efektów ZERO. W końcu przyszła pani doktor i powiedziała: nie powinnam panu mówić ale te kardiowersje nic panu nie dają, następnym razem mogą pana nie wybudzić.. Niech pan się wypisze na własne żądanie i jedzie do Szczecina, znajomy lekarz pana tam przyjmie. I tak zrobiłem, minęło sporo czasu i żyję...Dziękuję pani DOKTOR.

Gość • Niedziela [03.12.2023, 20:34:18] • [IP: 88.218.252.**]

w tym miescie to sie liczy kasaa czlowiek sie nie liczy itak zostawia to wszystkoi wyniosaich na kasiborska

Gość • Niedziela [03.12.2023, 20:32:17] • [IP: 176.221.122.***]

Już ja to dziadostwo przeproszę...

Gość • Niedziela [03.12.2023, 20:31:49] • [IP: 31.11.128.***]

napiszcie coś o akcji przepraszania szpitala

Gość • Niedziela [03.12.2023, 20:18:55] • [IP: 94.254.238.**]

Akurat ratownicy medyczni z mojego punktu widzenia zasługują na słowa uznania.

Gość • Niedziela [03.12.2023, 20:18:51] • [IP: 176.221.122.***]

Proponuję taczki - wywalić to samouwielbiające się towarzystwo na zbity ryj.

Oglądasz 26-50 z 69
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Burze z gradem nad regionem. Wydano ostrzeżenie dla części województwa zachodniopomorskiego Silne burze, grad oraz porywy wiatru do 80 km/h mogą wystąpić w niedzielę po południu w wielu powiatach województwa zachodniopomorskiego. Synoptycy ostrzegają także przed intensywnymi opadami deszczu, które lokalnie mogą powodować podtopienia. Centrum Prognoz Meteorologicznych MeteoSky wydało ostrzeżenie meteorologiczne dotyczące burz z gradem. Alert pierwszego stopnia obowiązuje od godziny 12:40 do 17:00 w niedzielę 21 czerwca 2026 roku ■ Uwaga mieszkańcy i turyści! Dla całego województwa zachodniopomorskiego wydano ostrzeżenie przed upałami - dziś od godz. 11:00 do 21:00 temperatura może osiągać od 28°C do 32°C. Wysokie temperatury zwiększają ryzyko udaru słonecznego i odwodnienia. Pamiętaj o regularnym piciu wody, unikaj długiego przebywania na słońcu i zachowaj szczególną ostrożność wobec dzieci oraz seniorów ■ Gang na elektrycznych hulajnogach i brawurowy skok na jubilera. Kilka minut wystarczyło, by zorganizowana grupa włamywaczy splądrowała sklep jubilerski znajdujący się w kompleksie handlowym w budynku Kauflandu w Świnoujściu. Zamaskowani sprawcy sforsowali zabezpieczenia, rozbili szybę, witryny i uciekli na hulajnogach elektrycznych. Policja analizuje monitoringi z całej okolicy. W nocy z soboty na niedzielę doszło do jednego z najpoważniejszych włamań w Świnoujściu w ostatnich latach. Celem przestępców był sklep jubilerski znajdujący się w pasażu handlowym w markecie Kaufland. Według informacji, do których dotarła redakcja, sprawcy działali wyjątkowo sprawnie i byli bardzo dobrze przygotowani. Do obiektu dostali się pasażu handlowego. Po sforsowaniu zabezpieczeń przedostali się do wnętrza, a następnie przy użyciu młotów wybili szybę sklepu jubilerskiego. Cała akcja miała trwać zaledwie kilka minut. W tym czasie złodzieje opróżnili sklep z biżuterii i błyskawicznie opuścili miejsce zdarzenia. Nieoficjalnie mówi się o stratach sięgających nawet 1,5 miliona złotych, jednak na obecnym etapie śledztwa kwota ta nie została oficjalnie potwierdzona. Z informacji uzyskanych przez redakcję wynika, że sprawcy uciekli na hulajnogach elektrycznych ■