POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Środa [29.11.2023, 21:27:28] • Świnoujście

Spółkowe szacher – macher

Spółkowe szacher – macher

fot. iswinoujscie.pl

Kilka dni temu portal informował o przeprowadzeniu transakcji kupna – sprzedaży lokalu użytkowego po dawnym salonie EMPIK i jak wspominają starsi mieszkańcy wcześniej działającego też w tym miejscu baru mlecznego „Małgosia” zlokalizowanego przy ul. Armii Krajowej 8.

Lokal ten znajdował się w zasobach spółki miejskiej TBS Lokum. Spółka kilkukrotnie ogłaszała możliwość zbycia 206-metrowego lokalu. Chętnych nie było. Kilka tygodni temu lokal jednak nabył Szpital Miejski Sp. z o.o. Redakcja wystąpiła i otrzymała informację, że Szpital zapłacił za lokal kwotę 1.188.200 zł.

Spółkowe szacher – macher

fot. Sławomir Ryfczyński

W lokalu tym prezes Szpitala Dorota Konkolewska zamierza otworzyć gabinety specjalistyczne.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 53, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 53

KTO WIE? • Piątek [01.12.2023, 17:31:43] • [IP: 176.221.123.***]

DLACZEGO SZPITAL NIE WYDAJE PIENIĘDZY Z NASZYCH PODATKÓW NA NASZE LECZENIE TYLKO NA JAKIEŚ SPELUNKI I MELINY ?

Gonzo • Piątek [01.12.2023, 12:57:13] • [IP: 5.173.154.**]

A z jakiej pozycji budżetu szpital ma pieniędze na zakup nieruchomości ? Może na posiłkach oszczędzili?

Gosia • Piątek [01.12.2023, 07:29:58] • [IP: 195.43.84.***]

Można dwa w jednym! Molo z lądowiskiem dla helikopterów! Mnie bawi... :-)

Gość • Piątek [01.12.2023, 06:37:07] • [IP: 31.11.131.***]

O rany ile tu specjalistów ekonomistów... Szkoda, że jak są konkursy to nikt nie startuje. Niedługo zmiana prezesa szpitala - zatem iswinoujscianie do roboty! Zarządzanie czeka na Ciebie!

Gość • Piątek [01.12.2023, 05:18:26] • [IP: 83.11.104.**]

TBS mógłby zdecydowanie lepiej prosperować, budować nowe budynki dla mniej zamożnych gdyby pozwolił wykupić swoje lokale mieszkalne z bonifikatą swoim najemcom. Wtedy to byłby gest w stronę rodowitych mieszkańców.

Gość • Czwartek [30.11.2023, 23:18:53] • [IP: 37.248.225.***]

Wał jakich mało. Lepsi niż willa plus.

Pingu • Czwartek [30.11.2023, 23:03:30] • [IP: 92.118.164.***]

TBS to spółka miejska.Szpital to jednostka budżetowa czyli też miejska. Czyli pieniądze są tylko przesuwane. Czy nie uczciwiej było by oficjalnie i wprost podać, że szpital potrzebuje takich pomieszczeń i dlatego zostaną mu przekazane? a tak to zaczyna się doszukiwanie jakichś podtekstów, jakiegoś" drugiego dna". Już tak bardzo władza nauczyła się mataczyć, że nawet jak można coś zrobić oficjalnie i prosto to tego nie robi.A może jednak nie wolno?

Gość • Czwartek [30.11.2023, 20:14:05] • [IP: 178.238.253.**]

Przyjmuje gdzieś w Świnoujsciu stomatolog na NFZ.Bo usłyszałam takie informacje, że nie ma, nikt kontraktu nie podpisał, a jak podpisało to bardzo mało stomatologów. Bo żeby zrobić prześwietlenie zęba, trzeba zapłacić 40 zł.Nie ma bezpłatnego prześwietleńia zębów, bo od takiego stomatologa na NFZ też się płaci za prześwietlenie zęba. CZYŻBY wszyscy szykowali się do płatnej służby zdrowia, bo jedna grupa stomatologów już taka jest.

Gość • Czwartek [30.11.2023, 17:58:20] • [IP: 5.173.186.**]

A na Dąbrowskiego mało pomieszczeń? Raczej tam jest ośrodek zdrowia i gotowe gabinety! Będę obserwować temat.

Gość • Czwartek [30.11.2023, 15:02:40] • [IP: 185.210.36.**]

Oby się nie udało sprzedać. Niech się zajmą lokalami mieszkalnymi idioci

Gość • Czwartek [30.11.2023, 15:00:41] • [IP: 176.221.123.***]

Molo to wybuduje w przerwach pomiędzy uklepywaniem lądowiska dla helikopterów

Gość • Czwartek [30.11.2023, 14:56:59] • [IP: 92.118.166.***]

tak molo chyba na czole

Gość • Czwartek [30.11.2023, 13:51:03] • [IP: 5.173.186.***]

Podobno Konkolewska molo nam wybuduje. 🤣 Sama łopatkom? 🤣🤣

Gość • Czwartek [30.11.2023, 13:27:13] • [IP: 2.106.93.**]

Prywatne gabinety specjalistyczne?

Gość • Czwartek [30.11.2023, 13:20:53] • [IP: 176.221.122.***]

Czyli bez VAT i podatku od nieruchomości (budynki słuzby zdrowia są zwolnione z podatku) Prywatna przychodnia na umowie NFZ będzie się dorabiać kosztem podatnika bo nie ma tak, że nikt nie płaci.

Gość • Czwartek [30.11.2023, 13:16:44] • [IP: 176.221.122.***]

A kto finansuje TBS ? Skąd w zasobach TBS lokale uzytkowe, przecież z załozenia Towarzystwa Budownictwa Społecznego powstały po to, by sprostać zapotrzebowaniu na LOKALE MIESZKALNE wśród osób, których dochody nie pozwalają na zakup mieszkania na wolnym rynku. TBS działa na zasadzie not for profit, co oznacza, że osiągane dochody przeznaczone są wyłącznie na działalność statutową. Obecne TBS -y to fikcja

Gość • Czwartek [30.11.2023, 11:50:29] • [IP: 176.221.122.***]

W szpitalu tyle gabinetów i zero specjalistów. Może ten klaun o to by zadbał

Gość • Czwartek [30.11.2023, 11:05:10] • [IP: 5.173.190.**]

Konkolewska zrobi sobie biuro wyborcze

Gość • Czwartek [30.11.2023, 10:34:21] • [IP: 37.47.148.***]

Raptem 6 tysięcy za metr a mieszkania są 2 razy drożej.

Gość • Czwartek [30.11.2023, 10:26:59] • [IP: 88.218.253.***]

Może p.Konkolewska wyjaśni ile i jakie gabinety? Kto bedzie płacił podatek od nieruchomości? Za czyje pieniądze będzie wyposażenie? ŚCIEMA!!

Gość • Czwartek [30.11.2023, 10:24:54] • [IP: 81.219.86.**]

Pytam? Proszę mi przedstawić Fundusze Szpitala? Ile otrzymuje od NFZ Ile Miasto Świnoujście Miasto Świnoujście to My wszyscy Mieszkańcy proszę o tym pamiętać Presez Szpitala i Prezydent miasta Świnoujście A NFZ przyznaje środki Finansowe z Naszych Polskich Podatników i proporcjonalnie przekazuje Służbie Zdrowia. Wyliczenie nam Polakom i mieszkańcom się należą!!

Gość • Czwartek [30.11.2023, 10:14:33] • [IP: 77.88.191.***]

Należy przywrócić dawną funkcję przychodni przy ulicy Dąbrowskiego.Budynek przeznaczony pod przychodnię, odpowiednio zaprojektowany.Co to za pomysł z przychodnia na 200 metrach, ile zabiorą sanitariaty i zaplecza...a przy okazji brak parkingu i daleko od szpitala. Pomieszanie z poplątaniem.

Gość • Czwartek [30.11.2023, 10:07:31] • [IP: 89.64.19.**]

Zadłużony szpital może pozwolić sobie na takie wydatki? To nie lepiej, żeby miasto za o wiele mniejsze pieniądze oddało kilka pomieszczeń w przychodni na dąbrowskiego? Dorota Konkolewska robi sobie już kampanię wyborczą i każdy to widzi. Wszyscy śmieją się z jej śmiesznych filmików i propozycji. Teraz jakby nigdy nic rzuciła pomysł mola :)))) Wielka pani prezes nie potrafi poradzić sobie ze szpitalem a co dopiero z miastem!! Wstyd, ze musimy ją utrzynywac z naszych pdoatków i jej pomysły

Gość • Czwartek [30.11.2023, 09:39:05] • [IP: 46.205.140.**]

Powalające są komentarze wszystko wiedzących. Przecież artykuł nie jest po to, żebyście posiedli wiedzę na ten temat, tylko żeby przedwyborczo zdyskwalifikować kontrkandydatkę p. Joanny.

Gość • Czwartek [30.11.2023, 09:33:31] • [IP: 176.221.123.**]

Może by przypomnieć jak Żmurkiewicz sprzedawał Ruski Stadion ? Po tej sprzedaży w1996 roku powinien być odsunięty od sprawowania funkcji publicznych, a niszczy miasto prawie 30 lat. W ręce deweloperów trafiają grunty, na których miasto samo mogłoby zarabiać. Precz z łapami od działek przy Marinie.

Oglądasz 1-25 z 53
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Burze z gradem nad regionem. Wydano ostrzeżenie dla części województwa zachodniopomorskiego Silne burze, grad oraz porywy wiatru do 80 km/h mogą wystąpić w niedzielę po południu w wielu powiatach województwa zachodniopomorskiego. Synoptycy ostrzegają także przed intensywnymi opadami deszczu, które lokalnie mogą powodować podtopienia. Centrum Prognoz Meteorologicznych MeteoSky wydało ostrzeżenie meteorologiczne dotyczące burz z gradem. Alert pierwszego stopnia obowiązuje od godziny 12:40 do 17:00 w niedzielę 21 czerwca 2026 roku ■ Uwaga mieszkańcy i turyści! Dla całego województwa zachodniopomorskiego wydano ostrzeżenie przed upałami - dziś od godz. 11:00 do 21:00 temperatura może osiągać od 28°C do 32°C. Wysokie temperatury zwiększają ryzyko udaru słonecznego i odwodnienia. Pamiętaj o regularnym piciu wody, unikaj długiego przebywania na słońcu i zachowaj szczególną ostrożność wobec dzieci oraz seniorów ■ Gang na elektrycznych hulajnogach i brawurowy skok na jubilera. Kilka minut wystarczyło, by zorganizowana grupa włamywaczy splądrowała sklep jubilerski znajdujący się w kompleksie handlowym w budynku Kauflandu w Świnoujściu. Zamaskowani sprawcy sforsowali zabezpieczenia, rozbili szybę, witryny i uciekli na hulajnogach elektrycznych. Policja analizuje monitoringi z całej okolicy. W nocy z soboty na niedzielę doszło do jednego z najpoważniejszych włamań w Świnoujściu w ostatnich latach. Celem przestępców był sklep jubilerski znajdujący się w pasażu handlowym w markecie Kaufland. Według informacji, do których dotarła redakcja, sprawcy działali wyjątkowo sprawnie i byli bardzo dobrze przygotowani. Do obiektu dostali się pasażu handlowego. Po sforsowaniu zabezpieczeń przedostali się do wnętrza, a następnie przy użyciu młotów wybili szybę sklepu jubilerskiego. Cała akcja miała trwać zaledwie kilka minut. W tym czasie złodzieje opróżnili sklep z biżuterii i błyskawicznie opuścili miejsce zdarzenia. Nieoficjalnie mówi się o stratach sięgających nawet 1,5 miliona złotych, jednak na obecnym etapie śledztwa kwota ta nie została oficjalnie potwierdzona. Z informacji uzyskanych przez redakcję wynika, że sprawcy uciekli na hulajnogach elektrycznych ■