POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Poniedziałek [04.12.2023, 21:13:24] • Świnoujście

Samochody w tunelu lubią się psuć: Tajemnicze awarie w Świnoujściu

Samochody w tunelu lubią się psuć: Tajemnicze awarie w Świnoujściu

fot. Mieszkaniec

W urokliwym Świnoujściu, gdzie nowoczesny tunel otwarto z pompą pod koniec czerwca, mieszkańcy zauważyli zaskakujący trend. Wydaje się, że tunel, będący inżynieryjnym dziełem sztuki, skrywa pewną tajemnicę – staje się miejscem, gdzie samochody mają skłonność do... kapryszenia!

Nie, to nie scena z filmu. To realne zdarzenia, które przyprawiają mieszkańców o zdrowy uśmiech niedowierzania. W tunelu, mierzącym sobie ponad kilometr, odnotowano już kilka przypadków, gdzie samochody decydowały, że pora na małą przerwę. "Może to jakaś nieznana siła tunelu?" – żartują mieszkańcy.

Specjaliści zastanawiają się, czy nie jest to kwestia niezwykłej architektury tunelu. W końcu każdy zjazd ma swój wjazd, a może samochody po prostu lubią te górki? Niektórzy mieszkańcy snują teorie o magnetycznych polach czy tajemniczych falach, które mogą wpływać na elektronikę w samochodach. "To jak w Bermudach, tylko bez morza!" – śmieje się jeden z kierowców.

Interesujące jest, że mimo tych kaprysów samochodów, tunel cieszy się dużą popularnością. Przejechało przez niego już 2 miliony pojazdów! "Może to jakiś rodzaj tunelowej loterii? Który samochód dzisiaj się zatrzyma?" – zastanawiają się mieszkańcy, podchodząc do sprawy z przymrużeniem oka.

Mieszkańcy, chociaż biorą sprawę poważnie, też nie są pozbawieni poczucia humoru. "Będziemy musieli przeprowadzić śledztwo, ale obiecujemy, że nie zatrudnimy do tego detektywów w stylu Sherlocka Holmesa" – mówi jeden z nich.

Zarząd dróg miejskich odpowiada że takie sytuacje są bardzo rzadkie.

Na razie tajemnicze awarie w tunelu stanowią doskonały temat do rozmów przy kawie i okazję do śmiechu w naszym mieście. A może to po prostu tunel chce się wykazać i przypomnieć wszystkim o ważności regularnej kontroli samochodów? Czas pokaże, co dalej będzie działo się w tajemniczym tunelu w Świnoujściu!

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 73, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 51-73 z 73

Gość • Wtorek [05.12.2023, 07:06:29] • [IP: 176.221.122.***]

Gość • Wtorek [05.12.2023, 05:55:10] • [IP: 185.210.36.***] Tak, ten co zaparkowal w tunelu tez.

Gość • Wtorek [05.12.2023, 06:57:04] • [IP: 46.231.59.***]

[IP: 185.210.36.***] jeżeli stał, to nie dostaną bo wtedy nie wyprzedzają a omijają a prawo o ruchu dorgowym zezwala w kilku przypadkach (jednym z nich jest omijanie pojazdu, który uległ awarii) na omijanie i najechanie na linie ciąglą.

Gość • Wtorek [05.12.2023, 05:55:10] • [IP: 185.210.36.***]

oczywiście że to wina tunelu kierowca jest tu jak najbardziej ofiarą (losu). ciekawe czy ci wyprzedzający dostali mandaty za linię ciągłą?

Gość • Wtorek [05.12.2023, 04:30:48] • [IP: 92.118.166.***]

Alfa Romeo na poboczu to raczej norma.

Gość • Wtorek [05.12.2023, 04:28:13] • [IP: 109.37.132.***]

Tajemnicze awarie o królu złoty maks co za Mongolia. Tajemniczy to tam jest system wentylacji

Gość • Wtorek [05.12.2023, 03:21:16] • [IP: 5.173.200.***]

To tylko alfa, normalka w tunelu czy gdziekolwiek indziej mordeczko

Gość • Poniedziałek [04.12.2023, 23:35:18] • [IP: 62.69.229.**]

Gdzieś tam samochody same wjeżdżają pod górę a u nas same się zatrzymują. Ot tak lokalna atrakcja turystyczna na miarę naszego miasteczka.

Gość • Poniedziałek [04.12.2023, 23:20:29] • [IP: 148.122.179.***]

psują się bo kupują szroty z niemiec

Gość • Poniedziałek [04.12.2023, 23:18:40] • [IP: 5.184.112.***]

A jakby tak w tunelu popsuła się akurat staruszka ? A to mogła być przecież wasza matka ! Albo gdyby tak w tunelu popsuła się procesja ?

Gość • Poniedziałek [04.12.2023, 23:00:23] • [IP: 213.155.174.***]

Przepływomierz powietrza szaleje że względu na zbyt duże zadymienie spalinami.

Gość • Poniedziałek [04.12.2023, 22:46:14] • [IP: 37.58.59.***]

Zatrzymują się, bo jechali za szybko i zorientowali się, że tam jest prowadzona kontrolna prędkości. Cała tajemnica. Pozdrawiam

Gość • Poniedziałek [04.12.2023, 22:37:06] • [IP: 88.218.253.***]

A tak dokładnie - ile było takich zdarzeń ?

Gość • Poniedziałek [04.12.2023, 22:21:33] • [IP: 176.221.123.***]

Zmiana ciśnienia, spaliny mogą sprawić że czujniki w aucie zgłupieją (bo są uszkodzone/wyeksploatowane) i komputer zgłasza awarię.

Gość • Poniedziałek [04.12.2023, 22:19:21] • [IP: 78.10.206.**]

Co w tej dziurze jest takiego nowoczesnego, że tak piszecie?

Gość • Poniedziałek [04.12.2023, 22:17:43] • [IP: 78.10.206.**]

Dlatego, bo tam idzie żyła wodna. Jakiś niedokształcony papudrak wybrał najgorsze z możliwych miejsc na kopnie tej dziury w ziemi.

Zapraszam. ul.rychłowczas • Poniedziałek [04.12.2023, 22:12:50] • [IP: 176.221.123.***]

Samochody należy naprawiać tylko u wykwalifikowanych swinoujscich diagnostów-wymieniaczy. Typu Zenon autonaprawa: tuleje, sworzenie, hocki klocki, ałtoszyby, mówimy po niemiecku, ja, gut, alesmachen.. Ponadto blacharka, giętarka, polerowanie lamp, heblowanie beli, szlif komina, car ditajlink po godzinach, zmiana ogumienia. Super ceny, krótkie terminy realizacji, GWARANCJA

Gość • Poniedziałek [04.12.2023, 22:11:15] • [IP: 191.246.231.**]

To po prostu odcinkowa kontrola prędkości powoduje, że kierowcy się zatrzymują.

ZNAWCA • Poniedziałek [04.12.2023, 22:09:14] • [IP: 176.221.123.***]

JAKIE TAM PSUCIE? ŁONE SIĘ NIE PSUJĄ, TYLKO IM KOMPUTERY ŚWIRUJĄ BO Z CZUJEK IDZIE BARDZO NIE EKOLOGICZNY SYGNAŁ. NIEKTÓRE ŚMIECI TAK MAJĄ.

Gość • Poniedziałek [04.12.2023, 21:54:58] • [IP: 104.28.64.**]

Niech w temacie awarii aut wypowiedzą się ludzie pracujący na przeprawach promowych. Ile to aut dziennie było spychanych z promów miejskich.

Gość • Poniedziałek [04.12.2023, 21:31:06] • [IP: 31.11.128.***]

Takie złomu potrafią przejeżdżać że je ma co się dziwić że się psują, ostatnio jechal dostawczak pod górę i tylko zerkał w lusterka jak się za nim dymiło, olej palił pięknie, potem gnuj w tunelu siwo

Blondynka z Wyspy • Poniedziałek [04.12.2023, 21:25:03] • [IP: 37.225.86.***]

Bo ten tunel jest podziemny i stąd tam pszyciąganie ziemskie jest od strony sufitu

Gość • Poniedziałek [04.12.2023, 21:20:51] • [IP: 37.47.154.***]

Za mało Biskup pokropil czy co ?albo to efekt Kaczora gdzie nie pojedzie to coś jest tam potem nie tak.

Gość • Poniedziałek [04.12.2023, 21:14:18] • [IP: 176.221.122.***]

30km/h pod gorke na 4 biegu...

Oglądasz 51-73 z 73
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Burze z gradem nad regionem. Wydano ostrzeżenie dla części województwa zachodniopomorskiego Silne burze, grad oraz porywy wiatru do 80 km/h mogą wystąpić w niedzielę po południu w wielu powiatach województwa zachodniopomorskiego. Synoptycy ostrzegają także przed intensywnymi opadami deszczu, które lokalnie mogą powodować podtopienia. Centrum Prognoz Meteorologicznych MeteoSky wydało ostrzeżenie meteorologiczne dotyczące burz z gradem. Alert pierwszego stopnia obowiązuje od godziny 12:40 do 17:00 w niedzielę 21 czerwca 2026 roku ■ Uwaga mieszkańcy i turyści! Dla całego województwa zachodniopomorskiego wydano ostrzeżenie przed upałami - dziś od godz. 11:00 do 21:00 temperatura może osiągać od 28°C do 32°C. Wysokie temperatury zwiększają ryzyko udaru słonecznego i odwodnienia. Pamiętaj o regularnym piciu wody, unikaj długiego przebywania na słońcu i zachowaj szczególną ostrożność wobec dzieci oraz seniorów ■ Gang na elektrycznych hulajnogach i brawurowy skok na jubilera. Kilka minut wystarczyło, by zorganizowana grupa włamywaczy splądrowała sklep jubilerski znajdujący się w kompleksie handlowym w budynku Kauflandu w Świnoujściu. Zamaskowani sprawcy sforsowali zabezpieczenia, rozbili szybę, witryny i uciekli na hulajnogach elektrycznych. Policja analizuje monitoringi z całej okolicy. W nocy z soboty na niedzielę doszło do jednego z najpoważniejszych włamań w Świnoujściu w ostatnich latach. Celem przestępców był sklep jubilerski znajdujący się w pasażu handlowym w markecie Kaufland. Według informacji, do których dotarła redakcja, sprawcy działali wyjątkowo sprawnie i byli bardzo dobrze przygotowani. Do obiektu dostali się pasażu handlowego. Po sforsowaniu zabezpieczeń przedostali się do wnętrza, a następnie przy użyciu młotów wybili szybę sklepu jubilerskiego. Cała akcja miała trwać zaledwie kilka minut. W tym czasie złodzieje opróżnili sklep z biżuterii i błyskawicznie opuścili miejsce zdarzenia. Nieoficjalnie mówi się o stratach sięgających nawet 1,5 miliona złotych, jednak na obecnym etapie śledztwa kwota ta nie została oficjalnie potwierdzona. Z informacji uzyskanych przez redakcję wynika, że sprawcy uciekli na hulajnogach elektrycznych ■