POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Sobota [25.11.2023, 15:44:10] • Świnoujście

Strażacy pomogli policjantom dostać się do mieszkania

Strażacy pomogli policjantom dostać się do mieszkania

fot. Czytelnik

W lokalu mieszkalnym budynku przy ulicy Witosa przebywał mężczyzna, z którym jego rodzina nie mogła nawiązać kontaktu. Zachodziła obawa, że może potrzebować pomocy, dlatego zmartwieni członkowie rodziny postanowili poprosić o pomoc.

Na miejsce przyjechała Policja, kiedy jednak okazało się, że mieszkanie trzeba otworzyć od strony zewnętrznej, wezwano również Straż Pożarną. Przyjechały dwa wozy z załogą liczącą sześć osób. Strażacy i policjanci weszli do mieszkania, gdzie zastali mężczyznę. Na szczęście nie potrzebował pomocy medycznej.

- Informuję, że 23.11.2023 r. o godzinie 18:07 do Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego PSP w Świnoujściu wpłynęło zgłoszenie dotyczące pomocy Policji w otwarciu mieszkania przy ul. Witosa w Świnoujściu. Po przyjeździe jednostek ochrony przeciwpożarowej zabezpieczono miejsce zdarzenia. W wyniku rozpoznania stwierdzono, że w zamkniętym mieszkaniu prawdopodobnie znajduje się mężczyzna z którym będąca na miejscu rodzina nie ma kontaktu. Działania polegały na wejściu do mieszkania z funkcjonariuszami Policji. W mieszkaniu zastano mężczyznę, który nie wymagał pomocy medycznej. Działania, w których brało udział 6 strażaków w obsadzie 2 pojazdów pożarniczych zakończono o godzinie 18:24 - informuje
kpt. mgr inż. Paweł Piorun Oficer Prasowy Komenda Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 21, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-21 z 21

Gość • Niedziela [26.11.2023, 16:38:48] • [IP: 176.221.123.***]

Do otwarcia drzwi zadysponowało dwa wozy strażackie !! Kto za to płaci ?? Wystarczy wezwać jednego ślusarza i drzwi otwarte. Koszt naprawdę nie wielki. A utrzymanie dwóch zastępów strażaków to fortuna. Tym bardziej że idę szybko na emeryturę i ciągną ogromnie, bardzo wysokie emerytury, jako funkcjonariusze ponad 6 tyś zł 🥺 A my podatnicy ich utrzymujemy MASAKRA

Gość • Niedziela [26.11.2023, 15:45:25] • [IP: 83.26.238.**]

Po co tyle służb?? Paranoja!

Gość • Niedziela [26.11.2023, 06:50:02] • [IP: 178.238.252.**]

[IP: 37.248.160.***] Oczywiście, że tak powinno być.

Gadochan • Niedziela [26.11.2023, 00:26:29] • [IP: 91.231.122.***]

Gość • Sobota [25.11.2023, 21:04:28] • [IP: 176.221.122.***] A w twojej szkole wieczorowej, tłumoku/analfabeto, interpunkcji nie uczyli?

Gość • Sobota [25.11.2023, 22:27:55] • [IP: 178.238.251.***]

WIECZNE ODPOCZYWANIE RACZ MU DAĆ PANIE-SPOCZYWAJ W POKOJU -ANDRZEJU

Gość • Sobota [25.11.2023, 21:36:11] • [IP: 159.242.10.**]

Do Gość • Sobota [25.11.2023, 18:41:47] • [IP: 88.218.255.*. ... sluszna uwaga. .. tym bardziej, ze sa firmy na terenie miasta ktore otwieraja awaryjnie drzwi. Wrazenie mozna odniesc, ze komus zalezy aby szkody byly jak najwieksze.

Gość • Sobota [25.11.2023, 21:32:15] • [IP: 185.210.36.***]

Gość • Sobota [25.11.2023, 21:04:28] • [IP: 176.221.122.***] jestem z PO a nie PiS więc nie obrażaj gamoniu

Gość • Sobota [25.11.2023, 21:04:28] • [IP: 176.221.122.***]

36 - Dobry pisior jesteś -" pijak zasną", gdzie ty tłumoku chodziłeś do szkoły? To po pisobolszewicku?

Gość • Sobota [25.11.2023, 19:13:52] • [IP: 178.238.248.**]

Został zebranych przez karetkę...w nocy zmarł

Gość • Sobota [25.11.2023, 19:08:35] • [IP: 185.210.36.***]

na Kościuszki wczoraj pijak zasną i też wszystkie służby postawili na nogi kto za to płaci ja się pytam

Gość • Sobota [25.11.2023, 19:06:48] • [IP: 176.221.122.***]

Temat nagłośniła Grupa Morska.

Gość • Sobota [25.11.2023, 18:53:06] • [IP: 37.248.160.***]

Dzieci powinny mieć klucze do mieszkania rodziców jeżeli dłuższy czas nie ma z nimi kontaktu przyjść i sprawdzić co się dzieje 😒

Gość • Sobota [25.11.2023, 18:41:47] • [IP: 88.218.255.**]

Czy nie ;prościej poprosić ślusarza, który otworzy mieszkanie niewywarzając drzwi koszty mniejsze i nie trzeba angażować służb miejskich.

Gość • Sobota [25.11.2023, 17:39:02] • [IP: 37.47.93.***]

Kochani dziedzice!?! Wyjechaliście na stałe lub za chlebem b, tzw daxy to weźcie numery telefonów od sąsiadów waszych dziadków, rodziców ito. a nie dzwonicie na policję straż karetki pogotowia bo nie możecie się dodzwonić do swojej schedy, Czy wiecie że taki wyjazd slyzb wszystkich jednorazowy to przynajmniej 4500 PLN ?? Kto cza to ma płacić ?? Mieszkańcy a ty leżysz na Teneryfie.Wesxli nowe prawo już dzieci nie fdziedxicza mieszkań po rodzicach. wszystkie przechodzi na matki z dziećmi z krainy hazarow. fajnie?? Będziecie robić na banderowców.

Gość • Sobota [25.11.2023, 17:19:52] • [IP: 46.204.5.***]

W kasynie na dole może kasę przepierdzielil i mamy się bał

Gość • Sobota [25.11.2023, 17:18:33] • [IP: 46.204.5.***]

Ale melanż poniósł

Gość • Sobota [25.11.2023, 16:54:04] • [IP: 176.221.122.***]

Czy przy okazji podjazdu 2 wozow strazackich jest opcja zamowic cos ze sklepu? Tam pewnie bylo z 6 chlopa to ktorys moglby po cos podejsc? Pewnie taniej wyjdzie niz taksowka

Gość • Sobota [25.11.2023, 16:46:55] • [IP: 37.219.69.**]

Ktoś wie kto to??

Gość • Sobota [25.11.2023, 16:37:57] • [IP: 178.238.247.**]

Jakaś masakra. To jest wyrzucanie w błoto pieniędzy podatników.

Gość • Sobota [25.11.2023, 16:16:21] • [IP: 176.221.122.***]

Skutki picia wódki

Gość • Sobota [25.11.2023, 16:05:34] • [IP: 213.155.174.***]

To co syreny wyją, służby walą do drzwi, a facet siedzi i się nie odzywa ale nie potrzebuje pomocy?

Oglądasz 1-21 z 21
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Burze z gradem nad regionem. Wydano ostrzeżenie dla części województwa zachodniopomorskiego Silne burze, grad oraz porywy wiatru do 80 km/h mogą wystąpić w niedzielę po południu w wielu powiatach województwa zachodniopomorskiego. Synoptycy ostrzegają także przed intensywnymi opadami deszczu, które lokalnie mogą powodować podtopienia. Centrum Prognoz Meteorologicznych MeteoSky wydało ostrzeżenie meteorologiczne dotyczące burz z gradem. Alert pierwszego stopnia obowiązuje od godziny 12:40 do 17:00 w niedzielę 21 czerwca 2026 roku ■ Uwaga mieszkańcy i turyści! Dla całego województwa zachodniopomorskiego wydano ostrzeżenie przed upałami - dziś od godz. 11:00 do 21:00 temperatura może osiągać od 28°C do 32°C. Wysokie temperatury zwiększają ryzyko udaru słonecznego i odwodnienia. Pamiętaj o regularnym piciu wody, unikaj długiego przebywania na słońcu i zachowaj szczególną ostrożność wobec dzieci oraz seniorów ■ Gang na elektrycznych hulajnogach i brawurowy skok na jubilera. Kilka minut wystarczyło, by zorganizowana grupa włamywaczy splądrowała sklep jubilerski znajdujący się w kompleksie handlowym w budynku Kauflandu w Świnoujściu. Zamaskowani sprawcy sforsowali zabezpieczenia, rozbili szybę, witryny i uciekli na hulajnogach elektrycznych. Policja analizuje monitoringi z całej okolicy. W nocy z soboty na niedzielę doszło do jednego z najpoważniejszych włamań w Świnoujściu w ostatnich latach. Celem przestępców był sklep jubilerski znajdujący się w pasażu handlowym w markecie Kaufland. Według informacji, do których dotarła redakcja, sprawcy działali wyjątkowo sprawnie i byli bardzo dobrze przygotowani. Do obiektu dostali się pasażu handlowego. Po sforsowaniu zabezpieczeń przedostali się do wnętrza, a następnie przy użyciu młotów wybili szybę sklepu jubilerskiego. Cała akcja miała trwać zaledwie kilka minut. W tym czasie złodzieje opróżnili sklep z biżuterii i błyskawicznie opuścili miejsce zdarzenia. Nieoficjalnie mówi się o stratach sięgających nawet 1,5 miliona złotych, jednak na obecnym etapie śledztwa kwota ta nie została oficjalnie potwierdzona. Z informacji uzyskanych przez redakcję wynika, że sprawcy uciekli na hulajnogach elektrycznych ■