POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Czwartek [16.11.2023, 08:32:37] • Świnoujście

Trucicieli sprawdzi dron i kontrole

Trucicieli sprawdzi dron i kontrole

fot. Urząd Miasta Świnoujście

Nastała jesień i wraz z nią powrócił problem spalania śmieci w piecach.

- Wraz z niższymi temperaturami powrócił dobrze znany problem spalania odpadów w piecach. Czyste powietrze jest dobrem wspólnym i choć na terenie Gminy Miasto Świnoujście w porównaniu z dużymi aglomeracjami problem z zanieczyszczaniem powietrza przez gospodarstwa domowe jest znikomy, to jednak kilku trucicieli potrafi skutecznie uprzykrzyć przebywanie w danej okolicy - mówi Rafał Marciszewski, komendant Straży Miejskiej w Świnoujściu.

Straż Miejska jak co roku przeprowadza kontrole palenisk. W przypadku wykrycia spalania rzeczy niedozwolonych m.in. plastikowych butelek czy worków, kolorowych czasopism czy kartonów, lakierowanego czy pomalowanego drewna, płyt meblowych itp. funkcjonariusz straży miejskiej nałoży mandat karny w wysokości do 500 zł lub skieruje wniosek o ukaranie do sądu.

Należy przy tym pamiętać, że udaremnianie lub utrudnianie przeprowadzenia kontroli w tym zakresie jest przestępstwem zgodnie z art. 225 Kodeksu Karnego zagrożonym karą pozbawienia wolności do lat 3.

Jak co roku strażnicy miejscy wraz funkcjonariuszami komendy powiatowej policji w Świnoujściu wznowią też kontrole wydobywającego się z kominów dymu za pomocą bezzałogowego statku powietrznego wyposażonego w stację pomiarową „SOWA” i w przypadku wykrycia przekroczenia norm zanieczyszczeń skontrolują znajdujący się w budynku piec pod kątem używanego opału.

Jednocześnie przypominamy, że zgodnie z Uchwałą Nr. XXXv/540/18 z dnia 26 września 2018r. Sejmik Województwa Zachodniopomorskiego na terenie województwa wprowadził obowiązek wymiany kotłów (pieców) w terminach:

- do 1 stycznia 2024 r. wymiana kotłów niespełniających żadnych standardów emisyjnych tj. kotły bezklasowe tzw. kopciuchy i kotły poniżej klasy 3.
- do 1 stycznia 2028 r. należy wymienić kotły poniżej klasy 5.

Docelowo dopuszczone jest eksploatowanie ogrzewaczy pomieszczeń (kominki, kozy, piece kaflowe) spełniających minimalne poziomy sezonowej efektywności energetycznej i normy emisji zanieczyszczeń dla sezonowego ogrzewania pomieszczeń. Wymiana lub dostosowanie ogrzewaczy niespełniających powyższych wymogów musi nastąpić do 1 stycznia 2028 r.

Urząd Miasta Świnoujście


komentarzy: 61, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 26-50 z 61

Gość • Czwartek [16.11.2023, 16:52:18] • [IP: 46.113.14.**]

Ludzie nie bądźcie głupi, na wschodzie jest wojna, może być i u nas niedługo. Własne C.O. to bogactwo w czasie konfliktu. Ciekawy jestem co ludzie z blokowisk będą pisać jak PEC działać nie będzie a na dworze minus 10...

Gość • Czwartek [16.11.2023, 16:40:27] • [IP: 46.113.14.**]

Skoro spalanie kolorowych czasopism jest karalne to zabrońmy produkcji kolorowych czasopism! Ekozje by doprowadziły do tego że Rosja stała się potęga (tani gaz) i zaatakowała Ukrainę! Tam jest dramat ekologiczny!!

Gość • Czwartek [16.11.2023, 15:54:23] • [IP: 37.47.155.**]

Mam to głęboko w Du... Palę i będę palił co mam np płyty meblowe. Dostanę 5 tys renty a nie 1800 to może pobawię się w ekologia.

Gość • Czwartek [16.11.2023, 15:51:33] • [IP: 5.173.188.**]

SSTARSI LUDZIE KIEDYS JEDLI WARZYWA OWOCE NIE MYTE KOPCIL PRAWIE KAZDY W PIECACH I LUDZIE ZDROWI BYLI A TERAZ WSZYSTKO TAKIE DELIKATNE CZOPY

Gość • Czwartek [16.11.2023, 15:16:16] • [IP: 5.173.104.**]

A król S i jego wychodek tęż będzie skontrolowany?

Gość • Czwartek [16.11.2023, 15:00:30] • [IP: 46.205.215.**]

Mieszkaniec Markiewicza • Czwartek [16.11.2023, 09:44:49] • [IP: 181.119.160.**] - to zostań w dom a twój kundel niech załatwia sią w łazience. Na trawnikach będzie czyściej a dzieci w nic nie wdepną.

Gość • Czwartek [16.11.2023, 14:39:28] • [IP: 37.8.215.*]

A jakie tuciciele? oby nie palili plastykow. Calkiem was pogielo i powielacie klamstwa glibalistow zlidziei nazego dobra !a w sejmie siedza trucyciele i darmozjady pasozydy!!

Gość • Czwartek [16.11.2023, 14:13:40] • [IP: 141.195.65.***]

Przy kominie należy zainstalować kuchenkę mikrofalową, otworzyc jej drzwiczki jednocześnie blokując wyłącznik. Dron jak podleci to zaraz zglupieje i szybko spadnie.

Gość • Czwartek [16.11.2023, 13:56:45] • [IP: 176.221.122.***]

Jest taka aplikacja Vessel Finder lub fligt radar zobaczcie państwo ile statków pływa po całym świecie lub ile samolotów lata wszystko to wydziela spaliny a tu kontrole zapowiadają

Gość • Czwartek [16.11.2023, 13:37:55] • [IP: 195.43.84.***]

Panie Marciszewski ilu strażników miejskich ma uprawnienia do pilotowania drona?

Gość • Czwartek [16.11.2023, 13:32:54] • [IP: 176.221.122.***]

A palacze papierosów na chodniku też dymią.

Gość • Czwartek [16.11.2023, 13:02:21] • [IP: 89.151.34.***]

Co to za przebieraniec, ubrany cały na pomarańczowo, z papierosem w ręce, zapatrzony w telefon komórkowy w drugiej, chodzi ulicami miasta? - Czy jest zaopatrzony w pensję i żywność? A może pochodzi z innej planety?

Gość • Czwartek [16.11.2023, 11:57:46] • [IP: 185.210.39.***]

Małopolska mazowiecka itd.Smród sie unosi nie dlatego, że buty pościągali.

Gość • Czwartek [16.11.2023, 11:56:22] • [IP: 46.113.14.**]

WIECEJ SMRODU JEST Z AUT JAK Z KOMINA

Gość • Czwartek [16.11.2023, 11:33:10] • [IP: 46.205.132.**]

Ul. Kossaków od wielu lat - zapraszamy.

Gość • Czwartek [16.11.2023, 11:25:17] • [IP: 37.47.166.**]

Zapraszamy na Osadników Wojskowych

Gość • Czwartek [16.11.2023, 11:24:47] • [IP: 31.11.128.**]

Tusk powiedział, że można palić wszystkim, najlepiej banknotami polskimi bo i tak jutro tylko ojro.

Gość • Czwartek [16.11.2023, 11:21:45] • [IP: 176.221.122.***]

Największy truciciel w regionie OT PORT, działa bezkarnie. Tam proszę zmierzyć zanieczyszczenia!!

ZNAWCA TEMATU • Czwartek [16.11.2023, 11:12:25] • [IP: 176.221.123.***]

DZIĘKI KOPCIUCHOM JASKINIOWCÓW ROZPOCZĘŁA ROZWIJAĆ SIĘ NASZA CYWILIZACJA I DOTRWAŁA DO TERAZ !! A TERAZ, KORPORACYJNE ZBRODNICZE BANDY WAS OSZUKUJĄ !! WSZYSTKIE BANDYCKIE DZIAŁANIA KLIMATYCZNE ZMIERZAJĄ DO TEGO, ABY WAS OKRADAĆ CYKLICZNIE SYSTEMATYCZNIE I ZROBIĆ W EFEKCIE KOŃCOWYM NIEWOLNIKÓW GLOBALISTÓW - TZW SPINELLI GÓWNO NIEWOLNICZE. TĘPY BEZMYŚLNY MOTŁOCH BEZ CYWILIZACJI. POL POT PRZY TYCH GLOBALISTYCZNYCH BANDZIORACH TO CIENKI BOLEK.

Gość • Czwartek [16.11.2023, 11:03:44] • [IP: 83.23.81.**]

PO CO SPRAWDZAC LEPIEJ ODRAZU TYCH CO NIE MAJĄ PIENIĘDZY NA ZAKUP OPAŁU UTYLIZOWAC, TO WASZA METODA, JEBAC BLIZNIEGO ILE SIĘ DA, A MIASTO CZYM OPALACIE JAK NIE WĘGLEM I TEŻ SIĘ KOPCI I TO JAK ALE CO WAM WOLNO, KIEDYS LUDZIE PALILI I DOŻYWALI 100 A DZIS SAMI SWOIMI PRODUKTAMI ZATRUTYMI WYKANCZACIE A ZGANIACIE NA PIECE, SZKOPY ZATRÓWAJĄ NAJBARDZIEJ A NAJWIĘCEJ DRĄ MORDY.

Gość • Czwartek [16.11.2023, 10:57:08] • [IP: 185.210.39.**]

Zainteresować się rejonem ul Toruńska, Warszawska oddychać nie można taki smród

Gość • Czwartek [16.11.2023, 10:50:08] • [IP: 107.189.8.***]

Budować, budować więzienia. Bo inaczej, to są tylko strachy:)

Gość • Czwartek [16.11.2023, 10:48:33] • [IP: 46.113.8.**]

Zapraszamy drona na ulicę Mazowiecką!

Gość • Czwartek [16.11.2023, 10:38:08] • [IP: 176.221.123.***]

Nie stać Cię na opał Straż Miejska pomoże by nie było cię stać również na jedzenie możesz zamarznąć ale ze świadomością, że jesteś" eko".

Gość • Czwartek [16.11.2023, 10:21:03] • [IP: 46.114.225.***]

Czyli palić można tylko materiałami akcyzowymi

Oglądasz 26-50 z 61
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Burze z gradem nad regionem. Wydano ostrzeżenie dla części województwa zachodniopomorskiego Silne burze, grad oraz porywy wiatru do 80 km/h mogą wystąpić w niedzielę po południu w wielu powiatach województwa zachodniopomorskiego. Synoptycy ostrzegają także przed intensywnymi opadami deszczu, które lokalnie mogą powodować podtopienia. Centrum Prognoz Meteorologicznych MeteoSky wydało ostrzeżenie meteorologiczne dotyczące burz z gradem. Alert pierwszego stopnia obowiązuje od godziny 12:40 do 17:00 w niedzielę 21 czerwca 2026 roku ■ Uwaga mieszkańcy i turyści! Dla całego województwa zachodniopomorskiego wydano ostrzeżenie przed upałami - dziś od godz. 11:00 do 21:00 temperatura może osiągać od 28°C do 32°C. Wysokie temperatury zwiększają ryzyko udaru słonecznego i odwodnienia. Pamiętaj o regularnym piciu wody, unikaj długiego przebywania na słońcu i zachowaj szczególną ostrożność wobec dzieci oraz seniorów ■ Gang na elektrycznych hulajnogach i brawurowy skok na jubilera. Kilka minut wystarczyło, by zorganizowana grupa włamywaczy splądrowała sklep jubilerski znajdujący się w kompleksie handlowym w budynku Kauflandu w Świnoujściu. Zamaskowani sprawcy sforsowali zabezpieczenia, rozbili szybę, witryny i uciekli na hulajnogach elektrycznych. Policja analizuje monitoringi z całej okolicy. W nocy z soboty na niedzielę doszło do jednego z najpoważniejszych włamań w Świnoujściu w ostatnich latach. Celem przestępców był sklep jubilerski znajdujący się w pasażu handlowym w markecie Kaufland. Według informacji, do których dotarła redakcja, sprawcy działali wyjątkowo sprawnie i byli bardzo dobrze przygotowani. Do obiektu dostali się pasażu handlowego. Po sforsowaniu zabezpieczeń przedostali się do wnętrza, a następnie przy użyciu młotów wybili szybę sklepu jubilerskiego. Cała akcja miała trwać zaledwie kilka minut. W tym czasie złodzieje opróżnili sklep z biżuterii i błyskawicznie opuścili miejsce zdarzenia. Nieoficjalnie mówi się o stratach sięgających nawet 1,5 miliona złotych, jednak na obecnym etapie śledztwa kwota ta nie została oficjalnie potwierdzona. Z informacji uzyskanych przez redakcję wynika, że sprawcy uciekli na hulajnogach elektrycznych ■