POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Środa [15.11.2023, 18:10:16] • Świnoujście

Patriotyzm na chwilę: Flagi narodowe zostały zabrane po obchodach

Patriotyzm na chwilę: Flagi narodowe zostały zabrane po obchodach

fot. iswinoujscie.pl

Uroczystość najważniejszego polskiego święta jakim jest Święto odzyskania przez Polskę Niepodległości zawsze wiąże się z nadaniem mu wyjątkowego charakteru. W dniu, kiedy Polska dumnie obchodziła swoje najważniejsze święto narodowe, Święto Niepodległości, mieszkańcy Świnoujścia zostali zaskoczeni nieoczekiwanym i kontrowersyjnym działaniem władz miejskich. Po uroczystościach, zamiast cieszyć oko i serca mieszkańców przez całą niedzielę, flagi państwowe zostały usunięte, pozostawiając po sobie pustkę i zdziwienie.

Miasto tradycyjnie jak co roku dekoruje miasto flagami wywieszanymi na głównych ulicach miasta i Pl. Wolności. Ustawiono też stojaki z biało – czerwonymi flagami na Pl. Słowiańskim, gdzie pod pomnikiem tradycyjnie odbywa się oficjalna część uroczystości.

Patriotyzm na chwilę: Flagi narodowe zostały zabrane po obchodach

fot. iswinoujscie.pl

To, co miało być świętem narodowej dumy i pamięci, zamieniło się w krótkotrwały pokaz. Flaga narodowa, symbol naszej wolności i suwerenności, została potraktowana jak dekoracja tymczasowa, niegodna pozostania na dłużej niż przez kilka godzin. W tym roku piękna pogoda spowodowała, że z pobytu na placach korzystało wielu mieszkańców Świnoujścia. Jakież było ich zdziwienie, kiedy to w tym samym dniu po uroczystości pojawili się pracownicy komunalni, którzy…. pozabierali flagi narodowe spod pomnika poświęconego Bohaterom Walk o Niepodległość Rzeczpospolitej!

Patriotyzm na chwilę: Flagi narodowe zostały zabrane po obchodach

fot. iswinoujscie.pl

Mieszkańcy, poczuli się zasmuceni tą decyzją. Zamiast świętować, stali się świadkami, jak biało-czerwone barwy są zabierane po zakończeniu oficjalnych obchodów. To symboliczne działanie władz miasta, które miało podkreślać wagę święta, zostało odebrane jako brak szacunku dla narodowych tradycji i historii.

Zabrane flagi, które miały być znakiem naszej wspólnej historii i przeszłości, stały się niemym świadectwem braku zrozumienia dla potrzeb społeczności przez władze miasta. W obliczu takich działań, trudno nie postawić pytania o prawdziwe znaczenie patriotyzmu w oczach tych, którzy decydują o naszej przestrzeni publicznej.

Redakcja zadała pytanie prezydenckiemu rzecznikowi. Poniżej odpowiedź:

Cyt. „4 kosze z flagami (2 na Placu Wolności oraz 2 na Placu Słowiańskim) wystawione były jedynie na czas trwania uroczystości i zabrane zostały o godzinie 15:00 (impreza zakończyła się o godzinie 13:30). Należy nadmienić, że Miasto zostało udekorowane flagami narodowymi na słupach oświetlenia ulicznego w nocy 9-10 Listopada, natomiast ściągniecie flag zaplanowane jest na 14-15 Listopada”.

Świąteczne biało – czerwone flagi mogły cieszyć mieszkańców i turystów co najmniej do wieczora, ale jak widać tworzenie świątecznego klimatu mieszkańcom nie było dla władzy ważne. W tych okolicznościach trzeba się może cieszyć, że z rozpędu nie kazano posprzątać też od razu chwilę wcześniej złożonych wielu pięknych biało – czerwonych wiązanek kwiatów.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 41, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 26-41 z 41

Gość • Środa [15.11.2023, 23:28:41] • [IP: 46.231.56.***]

Się yrku smiją

Gość • Środa [15.11.2023, 23:22:35] • [IP: 77.111.247.***]

niedlugo beda wisiec flagi niemiec i eurokolchozu, bo Polski już nie ma, herr tusk wszystko zrobi dla dziadka z wermachtu

Gość • Środa [15.11.2023, 22:42:25] • [IP: 2.106.93.**]

Hmmmm……. Odpowiedź przecież znasz, kochana Redakcjo :(

Gość • Środa [15.11.2023, 22:32:58] • [IP: 178.238.245.**]

SZANUJMY...SIE NAWZAJEM...

Gość • Środa [15.11.2023, 22:30:55] • [IP: 5.173.159.**]

Piłsudski się w grobie przekręcą coo

Gość • Środa [15.11.2023, 22:13:25] • [IP: 176.221.123.***]

A czy przed urzędem wisi dalej kawałek materiału w kolorach ukrainy?

Gość • Środa [15.11.2023, 22:13:10] • [IP: 176.221.123.***]

Co w tym dziwnego? Tutaj wygrała PO a dla niej i jej fanów polskość, niepodległość i patriotyzm to nienormalność. Tylko Niemcy się liczą.

Gość • Środa [15.11.2023, 20:52:47] • [IP: 37.248.177.***]

Kwiaty z pod pomnika też powynosili? Co z tą Polską?

Gość X • Środa [15.11.2023, 20:43:07] • [IP: 176.221.123.**]

A wieczorem szanowny mieszkaniec zapłaci z własnej kieszeni pracownikom za pracę w godzinach wieczornych, czy też nocnych, poza tym była to sobota i na dodatek dzień świąteczny. Inny aspekt tego jest taki że wieczorem części tych flag mogło już by nie być, wszystko co nie jest poza zasięgiem ręki i nie jest przytwierdzone na stałe w tym przypadku flagi znikają, kradną dla zabawy, kradną żeby mieć własną bo po co kupować. Decyzja władz miasta wcale mnie nie dziwi.

Gość • Środa [15.11.2023, 20:31:12] • [IP: 178.238.247.***]

Niemiecka firma ukraińskimi rękoma rozwiesza polskie flagi hahaha

Gość • Środa [15.11.2023, 20:24:39] • [IP: 5.173.174.*]

Czego spodziewać się po namiestniku pisowskim.

Gość • Środa [15.11.2023, 19:46:33] • [IP: 77.179.10.*]

Sa tacy co nie lubia patriotyzmu i w tym kraju jak mowia to lepiej bez flagi albo europejska choragiewka. Taki mamy klimat

Gość • Środa [15.11.2023, 19:39:27] • [IP: 208.127.61.***]

CO KRAJ TO OBYCZAJ

Gość • Środa [15.11.2023, 19:38:33] • [IP: 176.221.122.**]

I dobrze. Niektore flagi wisza do dzisiaj, brudne i ponadrywane. Lepiej schowac je w pore niz zrobic z nich szmaty.

Gość • Środa [15.11.2023, 19:34:06] • [IP: 31.0.177.***]

Jaka władza takie święto.

Moondek • Środa [15.11.2023, 19:30:40] • [IP: 5.173.196.*]

Idiota idiotyzm idiotą pogania...

Oglądasz 26-41 z 41
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Burze z gradem nad regionem. Wydano ostrzeżenie dla części województwa zachodniopomorskiego Silne burze, grad oraz porywy wiatru do 80 km/h mogą wystąpić w niedzielę po południu w wielu powiatach województwa zachodniopomorskiego. Synoptycy ostrzegają także przed intensywnymi opadami deszczu, które lokalnie mogą powodować podtopienia. Centrum Prognoz Meteorologicznych MeteoSky wydało ostrzeżenie meteorologiczne dotyczące burz z gradem. Alert pierwszego stopnia obowiązuje od godziny 12:40 do 17:00 w niedzielę 21 czerwca 2026 roku ■ Uwaga mieszkańcy i turyści! Dla całego województwa zachodniopomorskiego wydano ostrzeżenie przed upałami - dziś od godz. 11:00 do 21:00 temperatura może osiągać od 28°C do 32°C. Wysokie temperatury zwiększają ryzyko udaru słonecznego i odwodnienia. Pamiętaj o regularnym piciu wody, unikaj długiego przebywania na słońcu i zachowaj szczególną ostrożność wobec dzieci oraz seniorów ■ Gang na elektrycznych hulajnogach i brawurowy skok na jubilera. Kilka minut wystarczyło, by zorganizowana grupa włamywaczy splądrowała sklep jubilerski znajdujący się w kompleksie handlowym w budynku Kauflandu w Świnoujściu. Zamaskowani sprawcy sforsowali zabezpieczenia, rozbili szybę, witryny i uciekli na hulajnogach elektrycznych. Policja analizuje monitoringi z całej okolicy. W nocy z soboty na niedzielę doszło do jednego z najpoważniejszych włamań w Świnoujściu w ostatnich latach. Celem przestępców był sklep jubilerski znajdujący się w pasażu handlowym w markecie Kaufland. Według informacji, do których dotarła redakcja, sprawcy działali wyjątkowo sprawnie i byli bardzo dobrze przygotowani. Do obiektu dostali się pasażu handlowego. Po sforsowaniu zabezpieczeń przedostali się do wnętrza, a następnie przy użyciu młotów wybili szybę sklepu jubilerskiego. Cała akcja miała trwać zaledwie kilka minut. W tym czasie złodzieje opróżnili sklep z biżuterii i błyskawicznie opuścili miejsce zdarzenia. Nieoficjalnie mówi się o stratach sięgających nawet 1,5 miliona złotych, jednak na obecnym etapie śledztwa kwota ta nie została oficjalnie potwierdzona. Z informacji uzyskanych przez redakcję wynika, że sprawcy uciekli na hulajnogach elektrycznych ■