POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Niedziela [05.11.2023, 12:45:00] • Świnoujście

Kierowcy wciskają się z długiej kolejki pod dystrybutory, a tuż obok… trwa dostawa z wielkiej cysterny. Czy tak powinno być - pyta mieszkaniec

Kierowcy wciskają się z długiej kolejki pod dystrybutory, a tuż obok… trwa dostawa z wielkiej cysterny. Czy tak powinno być - pyta mieszkaniec

fot. Mieszkaniec

„W czasie napełniania zbiorników stacji wydawanie paliwa powinno być wstrzymane. W tym czasie pojazdy czekające na pobranie paliwa powinny znajdować się w odległości nie mniejszej niż 10 m od cysterny. Zakaz ten nie obowiązuje na stacjach, w których rozmieszczenie dystrybutorów pozwala na zachowanie odległości 10 m między pojazdem pobierającym paliwo a opróżnianą cysterną.” Tak mówią przepisy regulujące zasady pracy stacji paliw.

Gdy opracowywano te zasady, prawdopodobnie nikomu nie śniło się, że do stacji paliw mogą ustawiać się dłuuugie kolejki, i, że do przygranicznych miast masowo zaczną zjeżdżać sąsiedzi by zaopatrzyć się w tańczą benzynę. Dziś, gdy taka właśnie jest rzeczywistość np. w Świnoujściu, właściciele stacji paliw z tych zasad potrafią rezygnować. Przykład tego mieliśmy w sobotnie przedpołudnie na stacji „Orlenu” przy Wybrzeżu Władysława IV-go.

Kierowcy wciskają się z długiej kolejki pod dystrybutory, a tuż obok… trwa dostawa z wielkiej cysterny. Czy tak powinno być - pyta mieszkaniec

fot. Mieszkaniec

Auto, za autem wciskały się pod dystrybutory. „Gęsta” kolejka zaczynała się już kilkadziesiąt metrów przed stacją na wybrzeżu. Każdy z kierowców „dorzucał” to kasy po kilkaset złotych. Czyżby chęć uzyskania jak największego utargu sprawiła, że na czas dostawy paliwa nie przerywano handlu. Sytuacja bulwersuje tym bardziej, że na tej konkretnej stacji nie ma warunków by oddzielić na bezpieczną odległość auta klientów od wlotów zbiorników paliwowych stacji oraz dostarczą cysternę. Jeden z mieszkańców, który był świadkiem zdarzenia komentował; „to prawdziwe igranie z ogniem”. Jak jednak mówił klasyk; „biznes to biznes”.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 25, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 25

Gość • Poniedziałek [06.11.2023, 15:30:32] • [IP: 178.238.250.*]

Zakazać dostaw i problem rozwiązany

Gość • Poniedziałek [06.11.2023, 14:40:50] • [IP: 46.231.56.***]

Cysterna pusta wali przerwe pozdro

Gość • Poniedziałek [06.11.2023, 06:51:41] • [IP: 178.238.252.**]

Ludzie bez wyobraźni...a gdzie policja, straż miejska?

Gość • Poniedziałek [06.11.2023, 00:02:31] • [IP: 77.111.246.**]

pazerność tankujących i obsługi nie ma granic...

Gość • Niedziela [05.11.2023, 22:10:34] • [IP: 176.221.122.***]

a skąd kierowca który wygrał prawo jazdy w chipsach może o tym wiedzieć?

Gość • Niedziela [05.11.2023, 18:24:30] • [IP: 37.47.189.***]

Gdyby jeden z tych samochodów zaczął się palić to cysterna jak wyjedzie? Polska PiSu to tekturowy kraj.

Bojkot shella • Niedziela [05.11.2023, 18:18:27] • [IP: 37.47.181.***]

Helmuty mają shella na karsiborskiej -7.80 zł. za litr

Gość • Niedziela [05.11.2023, 18:16:50] • [IP: 185.246.210.***]

Kolejny głos wołającego na pustyni. Stacja Orlenu przy Wybrzeżu Władysława IV-go nie chce widzieć również Niemców, którzy tankują paliwo do zwykłych plastikowych butelek po wodzie. Dziwne, że nikt tej stacji nie kontroluje wiedząc, co tam się wyprawia. Nagminne łamanie przepisów ppoż. i bhp trwa od dawna. Policja i straż pożarna udaje, że nic o tym nie wie...

Gość • Niedziela [05.11.2023, 18:09:02] • [IP: 188.239.177.***]

PO wyborach paliwo PO 8 zł już niedługo.

Gość • Niedziela [05.11.2023, 17:25:33] • [IP: 46.113.14.**]

Drogi gosciu, skoro jest tak od lat to zmień sobie stację i tyle.. Ja jeżdż tunelem do Orlenu na Warszowie i nie stoje w kolejkach a obsługa jest bardzo miła. Dotyczy to tez tych co narzekają na ten BUBEL zwany Tunelem i jezdżą nim niezmiennie zamiast Bielikiem.

Gość • Niedziela [05.11.2023, 17:12:19] • [IP: 88.218.255.**]

Przecież w tej kolejce są sami goście z sąsiedniego kraju. Polacy przez nich stoją w kolejce albo rezygnują i przyjeżdżają w innym terminie. Wszystkie stacje benzynowe w Świnoujściu oblegane przez niemców (celowo z małej litery).

Gość • Niedziela [05.11.2023, 16:43:40] • [IP: 37.248.166.**]

Od wyborów paliwo podrożało już o 10% a tak nawoływali aby nie tankować na zapas. Kolejki są i tak, bo na Shellu, Circle K i Faraonie jest dużo drożej.

Gość • Niedziela [05.11.2023, 16:21:22] • [IP: 46.113.14.**]

ProPOnuję, w trakcie tankowania jednego samochodu wstrzymać tankowanie innych aut i trzymać je w odległości 10 m. W trosce o bezpieczeństwo, nadmieniam.

Gość • Niedziela [05.11.2023, 16:07:34] • [IP: 185.210.38.**]

Pazerność obsrajtka nie zna granic.

troll • Niedziela [05.11.2023, 15:54:29] • [IP: 178.238.252.***]

Jak stacja nie jest zamknięta to wolno tankować.

Gość • Niedziela [05.11.2023, 14:55:29] • [IP: 178.238.246.***]

Gdzie jest Policja!!

Gość • Niedziela [05.11.2023, 14:55:10] • [IP: 79.223.170.**]

Mieszkam w Swinoujsciu i malo mnie obchodzi na jakich numerach sa auta w takim miescie przygranicznym jest to normalne, a miejsce w czasie tankowania zbiornikow na stacji powinno byc zabezpieczone. bez komentarza.

Gość • Niedziela [05.11.2023, 14:12:48] • [IP: 31.0.36.**]

Tępota" kierowców" jest coraz większa i woła o pomste 😵🤦‍♂️

Gość • Niedziela [05.11.2023, 13:36:48] • [IP: 178.238.246.***]

Dokładnie do samo dzieje się na stacji Circle na ul. Nowokarsiborskiej.

BABOJAG • Niedziela [05.11.2023, 13:28:52] • [IP: 37.109.162.**]

Takie rzeczy to tylko na tej stacji paliw, bo na każdej innej, przy opróżnianiu cysterny droga pod dystrybutory jest blokowana słupkami drogowymi...A tu widocznie obsługa stacji jest nieświadoma obowiązujących przepisów, co może kiedyś zakończyć się tragedią...🐲

Gość • Niedziela [05.11.2023, 13:27:35] • [IP: 46.205.133.*]

Zapomnieliście że większość przepisów- NIE DOTYCZY ŚWINOUJŚCIA hahah

Gość • Niedziela [05.11.2023, 13:24:30] • [IP: 176.221.123.***]

Helmuty. ...

Gość • Niedziela [05.11.2023, 13:22:02] • [IP: 109.42.112.***]

W Polsce nie było przepisów i nie będzie przepisów.🇵🇱👎👎Ԁ
78;😂

Gość • Niedziela [05.11.2023, 13:09:35] • [IP: 31.0.36.***]

Prawie wszystkie samochody w tej kolejce na niemieckich blachach 😆😆😆

Gość • Niedziela [05.11.2023, 13:00:52] • [IP: 94.254.237.**]

Drogi mieszkańcu ale tak jest od lat na tej stacji. Czyżby konkurencja albo to ten sam co szukał sensacji gdy cysterna przeprawą Bielik przejechała.

Oglądasz 1-25 z 25
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Burze z gradem nad regionem. Wydano ostrzeżenie dla części województwa zachodniopomorskiego Silne burze, grad oraz porywy wiatru do 80 km/h mogą wystąpić w niedzielę po południu w wielu powiatach województwa zachodniopomorskiego. Synoptycy ostrzegają także przed intensywnymi opadami deszczu, które lokalnie mogą powodować podtopienia. Centrum Prognoz Meteorologicznych MeteoSky wydało ostrzeżenie meteorologiczne dotyczące burz z gradem. Alert pierwszego stopnia obowiązuje od godziny 12:40 do 17:00 w niedzielę 21 czerwca 2026 roku ■ Uwaga mieszkańcy i turyści! Dla całego województwa zachodniopomorskiego wydano ostrzeżenie przed upałami - dziś od godz. 11:00 do 21:00 temperatura może osiągać od 28°C do 32°C. Wysokie temperatury zwiększają ryzyko udaru słonecznego i odwodnienia. Pamiętaj o regularnym piciu wody, unikaj długiego przebywania na słońcu i zachowaj szczególną ostrożność wobec dzieci oraz seniorów ■ Gang na elektrycznych hulajnogach i brawurowy skok na jubilera. Kilka minut wystarczyło, by zorganizowana grupa włamywaczy splądrowała sklep jubilerski znajdujący się w kompleksie handlowym w budynku Kauflandu w Świnoujściu. Zamaskowani sprawcy sforsowali zabezpieczenia, rozbili szybę, witryny i uciekli na hulajnogach elektrycznych. Policja analizuje monitoringi z całej okolicy. W nocy z soboty na niedzielę doszło do jednego z najpoważniejszych włamań w Świnoujściu w ostatnich latach. Celem przestępców był sklep jubilerski znajdujący się w pasażu handlowym w markecie Kaufland. Według informacji, do których dotarła redakcja, sprawcy działali wyjątkowo sprawnie i byli bardzo dobrze przygotowani. Do obiektu dostali się pasażu handlowego. Po sforsowaniu zabezpieczeń przedostali się do wnętrza, a następnie przy użyciu młotów wybili szybę sklepu jubilerskiego. Cała akcja miała trwać zaledwie kilka minut. W tym czasie złodzieje opróżnili sklep z biżuterii i błyskawicznie opuścili miejsce zdarzenia. Nieoficjalnie mówi się o stratach sięgających nawet 1,5 miliona złotych, jednak na obecnym etapie śledztwa kwota ta nie została oficjalnie potwierdzona. Z informacji uzyskanych przez redakcję wynika, że sprawcy uciekli na hulajnogach elektrycznych ■