POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Sobota [04.11.2023, 15:47:38] • Polska

Szybki przepis na domowy kisiel dla dzieci Prosty owocowy deser idealny do odkrywania świata metodą BLW

Szybki przepis na domowy kisiel dla dzieci Prosty owocowy deser idealny do odkrywania świata metodą BLW

fot. Organizator

Ten domowy kisiel może stanowić element diety maluszka już po 6. miesiącu życia. Ze względu na półpłynną konsystencję jest to prosty w przygotowaniu deser dla dzieci, który świetnie sprawdzi się w diecie niemowląt już na etapie rozszerzania diety i przyzwyczajania się do pokarmów innych niż mleko. Plusem jest również miękka i gładka tekstura posiłku, która sprawia, że jest on łatwy do spożycia. Domowy kisiel może zostać wykorzystany w metodzie BLW, która pozwala dziecku odkrywać świat jedzenia różnymi zmysłami, nie tylko smaku.

Przepis na domowy kisiel dla dziecka
Poziom trudności: Bardzo łatwy
Czas przygotowania: 15 min
Ilość porcji: 2-3
Składniki:
• 500 ml dowolnego nektaru BOBO FRUT – nie z koncentratu bez dodatku cukru*
• 2 płaskie łyżki (20 g) mąki ryżowej lub ziemniaczanej
*zawiera wyłącznie cukry naturalnie występujące w owocach i warzywach.
Do dekoracji:
• Ulubione owoce

Sposób przygotowania:
1. Mąkę ziemniaczaną/ryżową dokładnie mieszamy z niewielką ilością nektaru tak aby pozbyć się grudek.
2. Resztę nektaru BOBO FRUT wlewamy do garnka i zagotowujemy.
3. Kiedy zacznie wrzeć, dolewamy rozmieszaną mąkę i zagotowujemy ponownie.
4. Powstały domowy kisiel rozlewamy do miseczek lub pucharków i odstawiamy do ostudzenia. Po kilku minutach możemy udekorować ulubionymi owocami i gotowe!

Dzieci to odkrywcy z natury – możesz pomóc zaspokoić ich ciekawość zapoznając je z wyjątkowymi połączeniami owoców i warzyw w BOBO FRUT. Nektary owocowe i owocowo-warzywne BOBO FRUT nie z koncentratu to propozycja dla starszych niemowląt i małych dzieci. Powstają na bazie delikatnie przetartych owoców i warzyw, bez użycia soków zagęszczonych (skoncentrowanych), a swoją słodycz zawdzięczają jedynie naturalnie występującym cukrom. Są dobrym źródłem witaminy C, która pomaga wspierać układ odpornościowy Maluszka. 100 ml pokrywa aż 40% zalecanego dziennego spożycia na ten składnik. Dostępne jest aż 7 smaków.

Domowy kisiel w metodzie BLW
Baby-led weaning (BLW – Bobas Lubi Wybór) to metoda rozszerzania diety niemowlęcia dotychczas karmionego wyłącznie mlekiem. Polega na pozwalaniu dziecku na samodzielne odkrywanie nowych smaków i konsystencji różnymi zmysłami – maluszek może sam sięgać po jedzenie i decydować o tym, ile i co zje.
Kisiel dla dzieci świetnie sprawdzi się w tej metodzie – dlaczego?

• Konsystencja kisielu sprawia, że dobrze trzyma się łyżeczki, maluszek może więc łatwiej przetransportować go do buzi.

• Dodatki do kisielu np. rozdrobnione w blenderze owoce urozmaicą teksturę dania, co z pewnością wzbudzi ciekawość małego odkrywcy.

Szybki przepis na domowy kisiel dla dzieci Prosty owocowy deser idealny do odkrywania świata metodą BLW

fot. Organizator

Dzięki metodzie BLW maluszek trenuje motorykę małą, czyli czynności, które są wykonywane przy pomocy rąk. Dziecko nabiera jedzenie na łyżkę lub sięga po nie rączką, a następnie stara się trafić nim do buzi. Warto zaznaczyć, że motoryka mała nie jest cechą wrodzoną, którą dziecko posiada już po urodzeniu. Każdy człowiek musi ją wykształcać i doskonalić, jednak, aby proces ten był jak najbardziej skuteczny, powinien zacząć się w możliwie najwcześniejszym etapie życia.

Dodatkowo, w metodzie BLW pozwalamy dziecku na:
• naukę bezpiecznego jedzenia,
• kontrolę łaknienia,
• zdobywanie pewności siebie,
• budowanie pozytywnego nastawienia do jedzenia,
• naukę radzenia sobie z różnymi konsystencjami
• poznawanie jedzenia przy pomocy wszystkich zmysłów.
Odkrywajcie nowe smaki z BOBO FRUT!

Więcej przepisów dla najmłodszych oraz informacje o produktach BOBO FRUT i metodzie BLW znaleźć można na stronie programu edukacyjnego dla rodziców Nestlé Baby&me.

Angelika Korlaga
Junior Account Executive


komentarzy: 0, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Miejska Biblioteka Publiczna im. Stefana Flukowskiego w Świnoujściu - w czwartek, 30 listopada o godz. 11:00 - serdecznie zaprasza dzieci oraz wszystkie inne osoby zainteresowane na spotkanie z Michałem Juszczakiewiczem, podsumowujące obchody Roku Mikołaja Kopernika. Tytuł spotkania: „Przed imieninami Mikołaja”. Zapraszamy do Biblioteki Głównej, ul. Piłsudskiego 15. Wstęp wolny! ■