POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Sobota [04.11.2023, 15:47:38] • Polska

Szybki przepis na domowy kisiel dla dzieci Prosty owocowy deser idealny do odkrywania świata metodą BLW

Szybki przepis na domowy kisiel dla dzieci Prosty owocowy deser idealny do odkrywania świata metodą BLW

fot. Organizator

Ten domowy kisiel może stanowić element diety maluszka już po 6. miesiącu życia. Ze względu na półpłynną konsystencję jest to prosty w przygotowaniu deser dla dzieci, który świetnie sprawdzi się w diecie niemowląt już na etapie rozszerzania diety i przyzwyczajania się do pokarmów innych niż mleko. Plusem jest również miękka i gładka tekstura posiłku, która sprawia, że jest on łatwy do spożycia. Domowy kisiel może zostać wykorzystany w metodzie BLW, która pozwala dziecku odkrywać świat jedzenia różnymi zmysłami, nie tylko smaku.

Przepis na domowy kisiel dla dziecka
Poziom trudności: Bardzo łatwy
Czas przygotowania: 15 min
Ilość porcji: 2-3
Składniki:
• 500 ml dowolnego nektaru BOBO FRUT – nie z koncentratu bez dodatku cukru*
• 2 płaskie łyżki (20 g) mąki ryżowej lub ziemniaczanej
*zawiera wyłącznie cukry naturalnie występujące w owocach i warzywach.
Do dekoracji:
• Ulubione owoce

Sposób przygotowania:
1. Mąkę ziemniaczaną/ryżową dokładnie mieszamy z niewielką ilością nektaru tak aby pozbyć się grudek.
2. Resztę nektaru BOBO FRUT wlewamy do garnka i zagotowujemy.
3. Kiedy zacznie wrzeć, dolewamy rozmieszaną mąkę i zagotowujemy ponownie.
4. Powstały domowy kisiel rozlewamy do miseczek lub pucharków i odstawiamy do ostudzenia. Po kilku minutach możemy udekorować ulubionymi owocami i gotowe!

Dzieci to odkrywcy z natury – możesz pomóc zaspokoić ich ciekawość zapoznając je z wyjątkowymi połączeniami owoców i warzyw w BOBO FRUT. Nektary owocowe i owocowo-warzywne BOBO FRUT nie z koncentratu to propozycja dla starszych niemowląt i małych dzieci. Powstają na bazie delikatnie przetartych owoców i warzyw, bez użycia soków zagęszczonych (skoncentrowanych), a swoją słodycz zawdzięczają jedynie naturalnie występującym cukrom. Są dobrym źródłem witaminy C, która pomaga wspierać układ odpornościowy Maluszka. 100 ml pokrywa aż 40% zalecanego dziennego spożycia na ten składnik. Dostępne jest aż 7 smaków.

Domowy kisiel w metodzie BLW
Baby-led weaning (BLW – Bobas Lubi Wybór) to metoda rozszerzania diety niemowlęcia dotychczas karmionego wyłącznie mlekiem. Polega na pozwalaniu dziecku na samodzielne odkrywanie nowych smaków i konsystencji różnymi zmysłami – maluszek może sam sięgać po jedzenie i decydować o tym, ile i co zje.
Kisiel dla dzieci świetnie sprawdzi się w tej metodzie – dlaczego?

• Konsystencja kisielu sprawia, że dobrze trzyma się łyżeczki, maluszek może więc łatwiej przetransportować go do buzi.

• Dodatki do kisielu np. rozdrobnione w blenderze owoce urozmaicą teksturę dania, co z pewnością wzbudzi ciekawość małego odkrywcy.

Szybki przepis na domowy kisiel dla dzieci Prosty owocowy deser idealny do odkrywania świata metodą BLW

fot. Organizator

Dzięki metodzie BLW maluszek trenuje motorykę małą, czyli czynności, które są wykonywane przy pomocy rąk. Dziecko nabiera jedzenie na łyżkę lub sięga po nie rączką, a następnie stara się trafić nim do buzi. Warto zaznaczyć, że motoryka mała nie jest cechą wrodzoną, którą dziecko posiada już po urodzeniu. Każdy człowiek musi ją wykształcać i doskonalić, jednak, aby proces ten był jak najbardziej skuteczny, powinien zacząć się w możliwie najwcześniejszym etapie życia.

Dodatkowo, w metodzie BLW pozwalamy dziecku na:
• naukę bezpiecznego jedzenia,
• kontrolę łaknienia,
• zdobywanie pewności siebie,
• budowanie pozytywnego nastawienia do jedzenia,
• naukę radzenia sobie z różnymi konsystencjami
• poznawanie jedzenia przy pomocy wszystkich zmysłów.
Odkrywajcie nowe smaki z BOBO FRUT!

Więcej przepisów dla najmłodszych oraz informacje o produktach BOBO FRUT i metodzie BLW znaleźć można na stronie programu edukacyjnego dla rodziców Nestlé Baby&me.

Angelika Korlaga
Junior Account Executive


komentarzy: 0, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ 22 maja 2024 r. (środa) o godz. 17:00 w CEZiT przy ul. Gdyńskiej 26 w Świnoujściu odbędą się "Drzwi Otwarte" dla ósmoklasistów. Serdecznie zapraszamy! ■ Ośrodek Sportu i Rekreacji "Wyspiarz w Świnoujściu, informuje że w związku z konserwacją sieci, węzła i instalacji przez PEC w dniu 22.05.2024 r. (środa) Pływalnia na Uznam Arenie przy ul. Grodzkiej 5, będzie w tym dniu NIECZYNNA. Jednocześnie informujemy, że hala sportowa i siłownia na tym obiekcie, będzie funkcjonować bez zmian ■ Już 19 maja hala sportowa SP nr 1 przy ul. Witosa w Świnoujściu zamieni się w arenę pełną tańca i emocji. Ponad 200 tancerzy z sześciu szkół tanecznych z różnych miast, w tym ze Szczecina, Kołobrzegu i Rzeszowa, stanie do rywalizacji w Turnieju Tańca Nowoczesnego „Roztańczone Wyspy”. ■ Nowi zastępcy: Joanna Agatowska będzie miała dwóch zastępców. Zastępcą do spraw społecznych będzie pan Roman Kucierski, zastępcą do spraw inwestycyjnych będzie pan Arkadiusz Mazepa. Natomiast sekretarzem miasta zostanie pan Paweł Juras ■ Ryszard Teterycz Przewodniczącym Rady Miasta Świnoujścia ! Nowy przewodniczący był jedynym zgłoszonym kandydatem. Poparło go 19 radnych. 2 było przeciw ■ 21 nowych radnych Rady Miasta Świnoujście odebrało zaświadczenia o wyborze oraz uroczyście złożyło ślubowanie. Wśród nich jest wielu społeczników. Na tej samej sesji nowa prezydent Świnoujścia Joanna Agatowska złożyła ślubowanie i formalnie objęła urząd. ■ Na poniedziałek 6 maja 2024r. Komisarz Wyborczy w Szczecinie zwołał I sesję Rady Miasta Świnoujście IX kadencji. Obrady odbędą się w sali numer 315 Miejskiego Domu Kultury przy ulicy Wojska Polskiego 1/5. Początek o godzinie 10.00. Porządek obrad 1. Otwarcie inauguracyjnej sesji rady. 2. Wręczenie zaświadczeń o wyborze na radnego. 3. Złożenie ślubowania przez radnych. 4. Stwierdzenie kworum i przyjęcie porządku obrad. 5. Wybór przewodniczącego rady. 6. Wręczenie zaświadczenia o wyborze na Prezydenta Miasta Świnoujście. 7. Złożenie ślubowania przez prezydenta. 8. Zakończenie obrad ■ Joanna Agatowska Prezydentem Świnoujścia w I turze! To historyczne zwycięstwo! Oczywiście musi być potwierdzone oficjalnymi danymi z PKW ale na podstawie protokołów z 27 komisji wyborczych w Świnoujściu Joanna Agatowska w mistrzowskim stylu pokonała trzech swoich konkurentów i w I turze została prezydentem Świnoujścia! ■ Ostateczne rozliczenie tunelu nie zostało jeszcze dokonane. Nastąpi po wydaniu Świadectwa Wykonania, co spodziewane jest ok. września br. Roszczenia obu stron w związku z prowadzonymi mediacjami są objęte tajemnicą mediacji - tłumaczy Jarosław Jaz Rzecznik Prasowy Prezydenta Miasta Świnoujście ■