POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Czwartek [02.11.2023, 18:07:36] • Świnoujście

Niekończąca się i dziwna historia powstawania parkingowca przy ulicy Bema

Niekończąca się i dziwna historia powstawania parkingowca przy ulicy Bema

fot. iswinoujscie.pl

Parkingowiec przy ul. Bema powinien działać od 1 listopada 2020 r. Trzy lata później mimo, że budynek stoi - nadal nie można z niego korzystać. I nie wiadomo kiedy będzie można. Miasto kolejnym aneksem przedłużyło dzierżawcy i jednocześnie inwestorowi spółce System Park oddanie parkingowca do 31 grudnia 2023 r. Ale też już wiadomo, że będzie kolejne przedłużenie teraz pojawił się bowiem dodatkowy problem.

Zgodnie z podpisaną przez Żmurkieiwcza w 2018 r. umową, drogę dojazdową do i wokół parkingowca zobowiązało się wykonać miasto (sic!). Koszt na początku miał wynieść 500.000 zł. Teraz wyniesie ponad 1.046.000 zł. brutto. Ciekawostką jest fakt, że drogę wykona firma Global Constractions, której współwłaścicielem jak ujawniła w czasie sesji radna Joanna Agatowska jest również pan Arsen Trochimczuk, czyli inwestor parkingowca, który buduje go już pięć lat! Tym razem kolejna spółka tego pana ma 4 miesiące na zbudowanie z pieniędzy miasta drogi wewnętrznej do jego prywatnej inwestycji. Jak widać takie cuda tylko dla wybranych inwestorów. Żeby była jasność spółka wygrała przetarg. Jednak dwa pierwsze zostały unieważnione, ponieważ oferowane w nich ceny przekraczały posiadany przez miasto budżet na tą inwestycję a było to 1.200.000 zł. Trzeci przetarg wyłonił wykonawcę, który nagle zaproponował niższą od innych cenę.

Żmurkiewicz „zapomniał” tylko dodać to, co powiedziała na sesji głośno radna Agatowska, że wykonawcą ulicy będzie ten sam wykonawca tego parkingowca, który nie potrafi go od trzech już lat oddać do użytkowania kierowcom.

Dlaczego prezydent Żmurkiewicz wykazuje tak dziwną słabość do pana Arsena Trochimczuka?

Czy jest to w tych okolicznościach cena, za którą rzeczywiście da się wykonać cały niezbędny zakres zadania? A może miasto przez inną swoją spółkę wykona część tej inwestycji? Nie takie czary mary da się zrobić jak się ma nóż na gardle, a ludziom trzeba wmówić, że będzie sukces.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 60, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 60

Gość • Poniedziałek [06.11.2023, 21:11:15] • [IP: 80.62.116.***]

Kabaret teraz tylko TVN i będzie Ciekawie pod napięciem 😂😂😂😂

Gość • Poniedziałek [06.11.2023, 21:04:09] • [IP: 80.62.116.***]

Haha komedia z tego można by było nakręcić dobry film hahah

Gość • Niedziela [05.11.2023, 12:06:27] • [IP: 176.221.123.***]

Michalska i Żmurkiewicz - czy to nie ich sprawka ?? Prokurator - do roboty !!

Gość • Sobota [04.11.2023, 19:52:32] • [IP: 37.248.164.**]

Tam już było CBA. Był o tym osobny artykuł.

Gość • Sobota [04.11.2023, 16:00:10] • [IP: 83.20.235.**]

W Wolinie też próbował...

Gość • Sobota [04.11.2023, 11:21:45] • [IP: 176.221.122.**]

Ludzie pomstowali za parkingowcem...a ze lokalizacja nie premyslana no cuz. Ktos w mierscie ma dostep do map, planow mioejskich. Naszer miasto 100 lat poznmiej to arhitektoniczny bubel

Gość • Sobota [04.11.2023, 11:18:18] • [IP: 176.221.122.**]

Lokazlizacja kolo budynku sluzby zdrowia raczej przesadnie nieprzemyslkana

Gość • Sobota [04.11.2023, 06:54:48] • [IP: 37.248.178.***]

W Berlinie lotnisko--budowa wlokla sie, ale jest--podobnie tunel, gadalo sie i gadalo, w koncu jest.I dobrze, zostala zastosowana najnowsza technologia.W koncu go(parking) wybuduja.Ale jest inny problem--powsal parking na 11 listopada, najczesciej stoj pusty, obawiam sie, ze podobnie bedzie i z tym.Gadac, kkrytykowac itd, itp, tu jestesmy najlepsi.A dlaczego bedzie sporadycznie wykorzystany--jak zwykle, no coz szkoda mi pieniedzy.Kazda mowe trawe na ten temat wsadzie sobie w buty

Gość • Piątek [03.11.2023, 22:50:58] • [IP: 37.47.153.***]

Ten peerelowski moloch zwany przychonią pasuje do centrum jak gówno w lesie.

Gość • Piątek [03.11.2023, 22:17:53] • [IP: 37.248.164.***]

kto miał zarobić ten zarobił, po co drążysz?

Gość • Piątek [03.11.2023, 20:32:25] • [IP: 176.221.122.***]

myślę, że słabość ma nie tylko do niego, ale również innych, którzy dzierżawią parkingi od miasta

Gośću • Piątek [03.11.2023, 18:33:11] • [IP: 90.255.103.**]

jak dziwna historia?? Poprostu za malo wpadlo do kieszeni.

Gość • Piątek [03.11.2023, 17:51:14] • [IP: 185.210.39.**]

ja to się dziwię że taka budowa może się opłacać w ogóle jak wiele osób chodzi na piechotę w centrum

Gość • Piątek [03.11.2023, 17:13:31] • [IP: 178.238.250.**]

Kiedyś planowany tam był deptak taki od kościoła do ul. Piastowskiej. Ale kasa to kasa.

Gość • Piątek [03.11.2023, 13:56:03] • [IP: 37.30.120.**]

IP 122 w wielu miastach i krajach są w centrach parkingi ale nie takie beznadzieje jak ten. Widać że inwestor zamierza tam piec wiele pieczeni. No ale jak ma chody to wszystko można.

Gość • Piątek [03.11.2023, 12:48:40] • [IP: 176.221.122.***]

Jak można wybudować taki parkingowiec w środku miasta, to skandal. Tam powinno znajdować się w ciągu rekraacyjnym kawiarenki, lodziarnie, butiki, deptak spacerowy, sklep rybny z prawdziwego zdarzenia bo w tych co są to bardzo słabiutko o świeże ryby. Bądź coś innego dla mieszkańców Świnoujścia.

Gość • Piątek [03.11.2023, 12:46:57] • [IP: 176.221.123.**]

Przećwiczyli pisanie aneksów przy budowie osiedla na Krzywej 0 były przynajmniej 4, a to, co wybudowali nie jest tym co mogli budować i sobie piszą dalej. W końcu od czego mają tam byłego sędziego ? W uchwałach RM istne bezprawie, o czym świadczą wyroki sądów, żyjemy w alternatywnej rzeczywistości. Ekipa Żmura wykończyła miasto.

Gość • Piątek [03.11.2023, 11:18:54] • [IP: 37.47.179.***]

Mam wrażenie że staruszek nie będzie miał spokojnej starości, dużo czasu będzie spędzał w prokuraturze i sądzie.

Gość • Piątek [03.11.2023, 11:17:08] • [IP: 176.221.122.**]

jak wynika z tekstu - tunel był tańszy niż budowa kawałka drogi dojazdowej. To jakiś absurd - skąd takie ceny??

Gość • Piątek [03.11.2023, 10:56:24] • [IP: 185.53.147.**]

kopercina z prowizji

Gość • Piątek [03.11.2023, 10:31:17] • [IP: 37.30.120.**]

Jeśli ktoś posiadł wiedzę i dowody że to wałek to wręcz ma obowiązek zgłosić to do właściwych organów.

Gość • Piątek [03.11.2023, 10:22:31] • [IP: 176.221.123.**]

Taka światowa firma od globalnych konstrukcji może wystawiać tylko światowe rachunki. Imię firmy zobowiązuje.

Gość • Piątek [03.11.2023, 10:11:39] • [IP: 176.221.122.***]

Porażka z tymi wszystkimi remontami i budowami.Trwają i trwają.

Gość • Piątek [03.11.2023, 08:41:06] • [IP: 31.11.128.***]

Dość już mam tych rządzących! Wywalić na zbity pysk!

Sw • Piątek [03.11.2023, 08:30:10] • [IP: 89.247.171.***]

Słuchalem 2 - 3 lata temu podcastu Filipa K. z pewnym panem deweloperem że Świnoujścia który dumnie mówił że po zakończeniu inwestycji tak kombinował i się ociągał z realizacją dróg dojazdowych że w końcu zrobiło je miasto. ..

Oglądasz 1-25 z 60
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Burze z gradem nad regionem. Wydano ostrzeżenie dla części województwa zachodniopomorskiego Silne burze, grad oraz porywy wiatru do 80 km/h mogą wystąpić w niedzielę po południu w wielu powiatach województwa zachodniopomorskiego. Synoptycy ostrzegają także przed intensywnymi opadami deszczu, które lokalnie mogą powodować podtopienia. Centrum Prognoz Meteorologicznych MeteoSky wydało ostrzeżenie meteorologiczne dotyczące burz z gradem. Alert pierwszego stopnia obowiązuje od godziny 12:40 do 17:00 w niedzielę 21 czerwca 2026 roku ■ Uwaga mieszkańcy i turyści! Dla całego województwa zachodniopomorskiego wydano ostrzeżenie przed upałami - dziś od godz. 11:00 do 21:00 temperatura może osiągać od 28°C do 32°C. Wysokie temperatury zwiększają ryzyko udaru słonecznego i odwodnienia. Pamiętaj o regularnym piciu wody, unikaj długiego przebywania na słońcu i zachowaj szczególną ostrożność wobec dzieci oraz seniorów ■ Gang na elektrycznych hulajnogach i brawurowy skok na jubilera. Kilka minut wystarczyło, by zorganizowana grupa włamywaczy splądrowała sklep jubilerski znajdujący się w kompleksie handlowym w budynku Kauflandu w Świnoujściu. Zamaskowani sprawcy sforsowali zabezpieczenia, rozbili szybę, witryny i uciekli na hulajnogach elektrycznych. Policja analizuje monitoringi z całej okolicy. W nocy z soboty na niedzielę doszło do jednego z najpoważniejszych włamań w Świnoujściu w ostatnich latach. Celem przestępców był sklep jubilerski znajdujący się w pasażu handlowym w markecie Kaufland. Według informacji, do których dotarła redakcja, sprawcy działali wyjątkowo sprawnie i byli bardzo dobrze przygotowani. Do obiektu dostali się pasażu handlowego. Po sforsowaniu zabezpieczeń przedostali się do wnętrza, a następnie przy użyciu młotów wybili szybę sklepu jubilerskiego. Cała akcja miała trwać zaledwie kilka minut. W tym czasie złodzieje opróżnili sklep z biżuterii i błyskawicznie opuścili miejsce zdarzenia. Nieoficjalnie mówi się o stratach sięgających nawet 1,5 miliona złotych, jednak na obecnym etapie śledztwa kwota ta nie została oficjalnie potwierdzona. Z informacji uzyskanych przez redakcję wynika, że sprawcy uciekli na hulajnogach elektrycznych ■