POGODA

Reklama


Wydarzenia

infor.pl • Poniedziałek [06.11.2023, 14:03:47] • Świnoujście

Mieszkańcy w obliczu chodnikowych barier

Mieszkańcy w obliczu chodnikowych barier

fot. Czytelnik

W ostatnim czasie nasza redakcja otrzymuje coraz więcej zgłoszeń od zaniepokojonych mieszkańców, którzy na co dzień zmagają się z problemem nieprawidłowo zaparkowanych pojazdów. Nieodpowiedzialne parkowanie, gdzie wolna przestrzeń dla pieszych jest ograniczana przez samochody parkujące na większej powierzchni niż dozwolone. Dwie lokalizacje, które pojawiają się w przesłanych do nas zdjęciach, to ulica Lutycka oraz Wyspiańskiego.

Fotografie przedstawiają pojazdy z obcymi tablicami rejestracyjnymi, co wskazuje na obywateli z krajów zachodnich – niekiedy jednak są to Polacy korzystający z pojazdów zarejestrowanych za granicą. Niezależnie od narodowości, mieszkańcy są zgodni – bez względu na pochodzenie tablic rejestracyjnych, każdy kierowca powinien przestrzegać zasad i nie blokować chodników, uniemożliwiając swobodne przemieszczanie się.

Mieszkańcy w obliczu chodnikowych barier

fot. Czytelnik

Nasi czytelnicy apelują o wzajemny szacunek i zwracają uwagę na konieczność respektowania przestrzeni publicznej. Parkowanie, które uniemożliwia bezpieczne poruszanie się po chodnikach, jest nie tylko wykroczeniem, ale również przejawem braku odpowiedzialności społecznej. Mieszkańcy oczekują od kierowców większej świadomości i apelują o zachowanie zasad współżycia miejskiego, aby każdy mógł bez przeszkód korzystać z miejskiej infrastruktury.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 37, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 37

Gość • Wtorek [07.11.2023, 20:59:06] • [IP: 176.221.122.**]

Zlikwidowac takie parkowanie chodnikowe

Gość • Wtorek [07.11.2023, 20:55:31] • [IP: 176.221.122.**]

[IP: 89.247.171.***]DRZEWA PONASADZAC, BEDZIE LADNIE, ZIELONO I CIEN LATEM...PO CO BETON?

Roman M. • Wtorek [07.11.2023, 20:55:13] • [IP: 92.118.164.*]

Zdjęcie poniżej dokładnie pokazuje co dzieje się w sytuacji, kiedy pozwala się na budowę apartamentowców, bez miejsc parkingowych. Proszę przejść się tam i zobaczyć jakie rejestracje dominują wśród zaparkowanych tam aut.

Gość • Wtorek [07.11.2023, 20:00:28] • [IP: 89.64.23.***]

Niestety kosztem rozbudowy miasta (liczne inwestycje deweloperskie) są, a właściwie powinny być nakłady na infrastrukturę drogowo- parkingową. Dziękuję (to sarkazm) wszystkmi głosującym na namiestnika. Lepiej nie będzie, jeśli nie przestaniecie dokonywać złych wyborów.

Gość • Wtorek [07.11.2023, 14:23:06] • [IP: 37.47.149.**]

Aż nie można uwierzyć, że w mieście w którym człowiek z okresu PZPR, ORMO, WUML będący kierownikiem Urzędu Miejskiego zapomniał jakie techniki stosowali w PRL - u wobec takich głąbów. No ale starość.

Gość • Wtorek [07.11.2023, 12:39:03] • [IP: 78.10.206.**]

Na Wyspiańskiego, to większość tych szrotów, to przybłęd z samowoli budowlanej" Sun Tower" i mają tam swój parking te przybłędy.

Gość • Wtorek [07.11.2023, 10:23:12] • [IP: 77.111.246.**]

@Gość • Poniedziałek [06.11.2023, 17:55:36] • [IP: 176.221.123.***] proszę czytać dokładnie, przed zarejestrowaniem samochodu obowiązek wykupienia miejsca postojowego lub garażu, i po problemie. teraz dosłownie każdy może mieć samochód, za 5 tysięcy lub mniej kupowane są pojazdy bez względu czy są potrzebne czy nie, poprostu tak tylko by go mieć.

Gość • Wtorek [07.11.2023, 09:25:44] • [IP: 46.205.140.***]

Właśnie, na Markiewicza po stronie pd.-zach.tej ulicy, gdzie są domy prywatne parkuje chyba bydło, blokują przed pieszymi chodnik. To się dzieje OD LAT od czasu remontu tej ulicy. Co na to policja??!

Gość • Wtorek [07.11.2023, 08:42:35] • [IP: 176.221.122.**]

Brakuje gospodarza miasta , a ten co jest, takimi sprawami się nie zajmuje, z wiadomych powodów.

Gość • Wtorek [07.11.2023, 07:55:54] • [IP: 46.205.140.***]

, 16:43:56] • [IP: 178.235.146.**] to wezwać straż miejską, a spisać sobie nr, nazajutrz wyszukać auto gnojka i jeszcze raz wezwać jeśli znów wszedł w szkodę, i tak do skutku

Gość • Wtorek [07.11.2023, 07:32:01] • [IP: 92.118.166.***]

KARAĆ, KARAĆ I JESZCZE RAZ KARAĆ

Gość • Wtorek [07.11.2023, 06:15:44] • [IP: 46.112.0.**]

Czytelnik chyba na Markiewicza nie był

Gość • Poniedziałek [06.11.2023, 21:09:55] • [IP: 185.253.166.**]

Ten samochód ciężarowy z wypożyczalni sprzętu budowlanego to nieporozumienie w tym miejscu. Nic nie widać przy wyjeździe z bramy. Trochę wyobraźni i przewidywania i kierowca stawiał by w innym miejscu. .

Gość • Poniedziałek [06.11.2023, 20:00:15] • [IP: 2.106.93.**]

Pierwsza fota……okrutnie brzydkie jest to miasto

Gość • Poniedziałek [06.11.2023, 19:57:41] • [IP: 185.210.38.***]

A wiecie ile policja ma vacatów? Ostatnimi czasy praktycznie nie ma chętnych do służby w tej formacji. Kto ma się zajmować takimi drobiazgami. Ci co jeszcze są w służbie zajmują się grubszymi sprawami. Są sprawy ważne i ważniejsze.

Gość • Poniedziałek [06.11.2023, 18:16:20] • [IP: 46.205.140.***]

, 18:09:12] • [IP: 31.0.36.**] bo Niemcy oszczedzaja, parkują pod domami

Gość • Poniedziałek [06.11.2023, 18:09:12] • [IP: 31.0.36.**]

Podziękujcie miastu za tyle miejsc parkingowych człowiek nawet pod domem nie ma gdzie zaparkować a co dopiero na mieście.

Gość • Poniedziałek [06.11.2023, 17:55:36] • [IP: 176.221.123.***]

PT Mądralo. Przecież wiesz chyba, że wykupienie abonamentu parkingowego nie gwarantuje wcale miejsca. Tyle, że masz wykupione, ale musisz szukać, gdzie by tu auto postawić. Tylko parkingi gwarantują miejsce, ale ile tych miejsc jest i tych parkingów? Tyle, co kot napłakał. Wprowadzenie opłat parkingowych ma zniechęcić kierowców do poruszania się po mieście samochodami, ale nie zmniejsza przecież ilości samochodów, a tych nie ma gdzie stawiać. To i tak dobrze, że Ekscelencji na dach nie wjechali, bo co mają ludzie robić, w powietrzu mają te samochody latać ? Trzeba gnieść włodarzy miasta, za bardzo luksusem się zajęli.

Gość • Poniedziałek [06.11.2023, 17:52:31] • [IP: 92.118.164.**]

Wypożyczalnia sprzętu budowlanego przy Lutyckiej to jest dopiero zawalidroga chodnikowa. Samochody parkują tam codziennie czterema kołami na chodniku. Załadunek ewentualnie zwrot tego sprzętu trwa długo, przechodnie są zmuszani do zejścia na ruchliwą jezdnie Z tym koniecznie należy zrobić porządek!!

mieszkaniec • Poniedziałek [06.11.2023, 17:43:16] • [IP: 178.238.251.**]

ul. Wielkopolska, Mazowiecka i okolice tam też chodniki zajęte przez parkujące auta - a prawie każda posesja ma garaż i dodatkowe miejsce do parkowania. Tylko że trzeba otworzyć furtkę żeby wjechać to lepiej zastawić chodnik

Gość • Poniedziałek [06.11.2023, 17:39:48] • [IP: 178.238.251.**]

Poniedziałek [06.11.2023, 14:54:55] • [IP: 37.47.183.**] - TEN gość powinien się w końcu zbadać, z głową coraz gorzej

Gość • Poniedziałek [06.11.2023, 17:36:20] • [IP: 178.238.252.***]

NA WYSPIANSKIEGO BESZCZELNIE PARKUJA OSOBY, KTORE WYKUPILA MIESZKANIA W NOWYM GALERIOWCU I. ...MAJA TAM GARAZE I MIEJSCA WZDLUZ DOJAZDU DO MOLOCHA, ALE TRZEBA WYKUPIC TZW.PESTKE DO OTWIERANA SZLABANU, ALE PO CO PLACIC, JEZELI MOZNA BEZKARNIE UTRUDNIAC PIESZYM PRZEJSCIE CHODNIKIEM PO KTORYM MATKI WIOZA DZIECI DO PRZEDSZKOLA!!TAK PARKUJAC AUTA NISZCZA KRAWEZNIKI, CHODNIKI I ZMUSZAJA NAS CZESTO Z WOZKIEM CZY ROWEREM SCHODZIC NA JEZDNIE!!STRAZ MIEJSKA TO WIDZI I CO??!!NIE WIDAC BLOKADY NA ZADNYM AUCIE, A KASA STOI NA ULICY!!prosimy o szacunek dla pieszych!!

Gość • Poniedziałek [06.11.2023, 17:21:12] • [IP: 77.111.246.**]

pełna beztroska i samowola, postawie sobie auto gdzie chcę. problem w tym, że teraz posiadać pojazd może każdy bo już mało komu chce się chodzić a takie parkowanie by zniknęło, gdyby posiadacz auta zobowiązany był do wykupienia miejsca parkingowego lub garażu.

Gość • Poniedziałek [06.11.2023, 17:10:26] • [IP: 37.47.156.**]

Dlaczego" zamazujecie" numer rejestracyjny auta! To nie jest dana osobowa, a więc nie podlega ochronie RODO.

Gość • Poniedziałek [06.11.2023, 16:43:56] • [IP: 178.235.146.**]

Proszę się przejść Wojska Polskiego, Miarki, Fredry, Kochanowskiego i zobaczyć jak pięknie parkują POLACY handlujący na rynku...Piesi muszą środkiem ulicy popierdzielać, pustego chodnika tam nie upatrzysz

Oglądasz 1-25 z 37
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Burze z gradem nad regionem. Wydano ostrzeżenie dla części województwa zachodniopomorskiego Silne burze, grad oraz porywy wiatru do 80 km/h mogą wystąpić w niedzielę po południu w wielu powiatach województwa zachodniopomorskiego. Synoptycy ostrzegają także przed intensywnymi opadami deszczu, które lokalnie mogą powodować podtopienia. Centrum Prognoz Meteorologicznych MeteoSky wydało ostrzeżenie meteorologiczne dotyczące burz z gradem. Alert pierwszego stopnia obowiązuje od godziny 12:40 do 17:00 w niedzielę 21 czerwca 2026 roku ■ Uwaga mieszkańcy i turyści! Dla całego województwa zachodniopomorskiego wydano ostrzeżenie przed upałami - dziś od godz. 11:00 do 21:00 temperatura może osiągać od 28°C do 32°C. Wysokie temperatury zwiększają ryzyko udaru słonecznego i odwodnienia. Pamiętaj o regularnym piciu wody, unikaj długiego przebywania na słońcu i zachowaj szczególną ostrożność wobec dzieci oraz seniorów ■ Gang na elektrycznych hulajnogach i brawurowy skok na jubilera. Kilka minut wystarczyło, by zorganizowana grupa włamywaczy splądrowała sklep jubilerski znajdujący się w kompleksie handlowym w budynku Kauflandu w Świnoujściu. Zamaskowani sprawcy sforsowali zabezpieczenia, rozbili szybę, witryny i uciekli na hulajnogach elektrycznych. Policja analizuje monitoringi z całej okolicy. W nocy z soboty na niedzielę doszło do jednego z najpoważniejszych włamań w Świnoujściu w ostatnich latach. Celem przestępców był sklep jubilerski znajdujący się w pasażu handlowym w markecie Kaufland. Według informacji, do których dotarła redakcja, sprawcy działali wyjątkowo sprawnie i byli bardzo dobrze przygotowani. Do obiektu dostali się pasażu handlowego. Po sforsowaniu zabezpieczeń przedostali się do wnętrza, a następnie przy użyciu młotów wybili szybę sklepu jubilerskiego. Cała akcja miała trwać zaledwie kilka minut. W tym czasie złodzieje opróżnili sklep z biżuterii i błyskawicznie opuścili miejsce zdarzenia. Nieoficjalnie mówi się o stratach sięgających nawet 1,5 miliona złotych, jednak na obecnym etapie śledztwa kwota ta nie została oficjalnie potwierdzona. Z informacji uzyskanych przez redakcję wynika, że sprawcy uciekli na hulajnogach elektrycznych ■