POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Piątek [27.10.2023, 16:14:21] • Świnoujście

Ktoś wykończył drzewa chemią …

Ktoś wykończył drzewa chemią …

fot. BIK UM Świnoujście

Wszystko wskazuje na to, że trzy zdrowe kasztanowce rosnące jeszcze do niedawna przy ulicy Rycerskiej uschły, bo były podlewane chemiczną substancją. Ostatecznie trzeba było je wyciąć.

Od kilku lat niektórzy mieszkańcy ul. Rycerskiej próbowali uzyskać zgodę na wycinkę trzech kasztanowców ze szpaleru drzew, jakie rosną wzdłuż tej ulicy. Drzewa były zdrowe, dorodne. Dlatego też służby marszałka województwa, które o tym decydują uznały, że ich wycinka nie ma uzasadnienia.

Ktoś wykończył drzewa chemią …

fot. BIK UM Świnoujście

Około dwóch lat temu, nagle drzewa te zaczęły usychać. W końcu były w takim stanie, że zagrażały bezpieczeństwu. Służby marszałka wydały więc zgodę na ich usunięcie.

Ktoś wykończył drzewa chemią …

fot. BIK UM Świnoujście

Dopiero wtedy okazało się, co było przyczyną ich uschnięcia. Pnie były nawiercone. A tuż po wycięciu nie pachniały, jak powinny świeżym drewnem, tylko właśnie chemią. Ślady wskazują, że w te niewielkie nawiercenia wstrzykiwano jaką chemiczną substancję, która spowodowała usychanie.

Ktoś wykończył drzewa chemią …

fot. BIK UM Świnoujście

Ktoś wykończył drzewa chemią …

fot. BIK UM Świnoujście

Ktoś wykończył drzewa chemią …

fot. BIK UM Świnoujście

BIK UM Świnoujście


komentarzy: 66, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 66

Gość • Niedziela [29.10.2023, 12:51:15] • [IP: 80.187.118.**]

Kaczy wykończył Polskę!! ale nareszcie przyszła zmiana!!

Gość • Niedziela [29.10.2023, 12:50:38] • [IP: 80.187.118.**]

Kaczy wykączył Polskę!! ale nareszcie przyszła zmiana!!

Gość • Niedziela [29.10.2023, 09:41:00] • [IP: 176.221.122.**]

A co z drzewami ktore miasto mialo dostac na zasadzenie? Nasadzic na ulicach i w parkach

Gość • Niedziela [29.10.2023, 09:39:55] • [IP: 176.221.122.**]

Posadzic nowe i zalozyc monitoring. Doj, , , ć kare za niszczenie wlasnosci spolecznej

Gość • Niedziela [29.10.2023, 08:37:42] • [IP: 2.106.93.**]

Porządna kara grzywny i posadzenie w to miejsce nowych kasztanowców. Na własny koszt oczywiście.

Gość • Sobota [28.10.2023, 20:02:51] • [IP: 2.106.93.**]

Podać do prokuratury, to przestępstwo! Morderca natury!!

Gość • Sobota [28.10.2023, 19:47:50] • [IP: 37.47.150.***]

1000 policjantów na polecenie PiS od 8 dni szuka faceta podejrzewanego o zabicie syna i nie ma komu pilnować porządku w Polsce. Tekturowy kraj.

Gość • Sobota [28.10.2023, 18:44:46] • [IP: 89.151.38.**]

"Te trzy pnie po drzewach są przed jedną posesją." Tak albo posesja na przeciwko.Tylko tym dwóm posesjom" przeszkadzały"

Gość • Sobota [28.10.2023, 16:06:47] • [IP: 178.238.250.**]

Te trzy pnie po drzewach są przed jedną posesją.

Gość • Sobota [28.10.2023, 14:12:40] • [IP: 176.221.122.**]

wydział środowiska powinien zgłosić sprawę do prokuratury , mieszkańcy oczekują tego ! Prokuratura znajdzie sprawcę !

Gość • Sobota [28.10.2023, 13:41:38] • [IP: 62.156.203.***]

masakra z tymi ludzmi

Gość • Sobota [28.10.2023, 12:32:19] • [IP: 83.23.172.**]

bardzo dobrze normalnie zakazuja to trzeba dzialac inaczej

Gość • Sobota [28.10.2023, 12:17:12] • [IP: 80.157.183.**]

Nie mogli sie doprosic, marszalek wojewodztwa olewal sprawe to zalatwili sami. Obywatele wzieli sprawy w swoje rece a wojewoda niech sie zastanowi nastepnym razem, u nas tez zakazuje wycinki a drzewo stwarza zagrozenie bo korona narasta na kominy i niszczy fundamenty. Widac sa sposoby, trzeba wyprubowac:)

Gość • Sobota [28.10.2023, 10:18:18] • [IP: 89.151.38.**]

Przestańcie tu pieprzyć o jakimś otruciu tych kasztanowców. One były chore już kilkanaście lat temu. Zaczęło się od tzw. kasztanowiaczka czyli tego owada który zżerał liście jak szarańcza. Wtedy rozpoczęła się walka z nim. Specjalna ekipa jeździła i owijała pnie specjalną lepką folią i te owady się przyklejały. Bardziej chorym kasztanowcom robiono tzw iniekcje/zastrzyki/ poprzez nawiercanie i wstrzykiwanie jakichś płynów do kory tychże. Miało to na celu aby te owady nie składały jaj na korze. Widać że dla części tych kasztanowców było to za późno i nie pomogło. Reszta pięknie się rozwija i kwitnie, szczególnie po ogłowieniu/przycince/ koron. Te kasztany były chyba sadzone za Bismarcka i cesarza Wilhelma II, jeszcze w XIX wieku.

Gość • Sobota [28.10.2023, 09:19:15] • [IP: 89.151.36.***]

liście nie lecą na posesję, to samo na wyspiańskiego , były lipy nie ma lip

Gość • Piątek [27.10.2023, 23:28:51] • [IP: 192.42.116.***]

A żebyś ścierwie zdechł... Było tego drzewa nie ścinać - niechby spadło tej frajerzynie na łeb.

Gość • Piątek [27.10.2023, 23:06:16] • [IP: 185.210.37.***]

Drzewa nie umarły z dnia na dzień, i nikt służbom nie zgłosił!? Hańba tym obrzydliwym szkodnikom! Wstyd na zawsze!

Gość • Piątek [27.10.2023, 23:01:23] • [IP: 46.231.56.***]

Liście mu leciały na posesję...

Gość • Piątek [27.10.2023, 22:23:11] • [IP: 78.30.83.**]

Jak okrutnym człowiekiem trzeba być by tak niszczyć przyrodę. Przecież te drzewa nie rosły 10, 20 lat tylko o wiele wiele dłużej. Piękna aleja kasztanowa. ...Brak słów. Znalezienie sprawcy moim zdaniem nie jest trudne, Miasto tylko musi chcieć to zrobić. Konsekwencje i odpowiednią kara powinny być wyciągnięte.

Gość • Piątek [27.10.2023, 21:48:57] • [IP: 178.238.253.***]

Proszę o wycinkę wierzby tuż przy mechaniku - jest już spróchniała i stwarza zagrożenie dla przechodniów.

Gość • Piątek [27.10.2023, 21:24:19] • [IP: 176.221.122.**]

Wszędzie mieszkają takie mendy, kupa śmieci pod oknami, kupa złomu przed chałupą, w chałupie kupa gówna.

Gość • Piątek [27.10.2023, 21:20:15] • [IP: 176.221.122.**]

ten, którego autka tam stoja

Gość • Piątek [27.10.2023, 21:14:06] • [IP: 37.47.146.**]

Kupili działkę taniej bo były kasztanowce czyli zaakceptowali to. Zniszczenie drzew wartych kilkaset tysięcy każde to gruba sprawa.

Gość • Piątek [27.10.2023, 20:56:58] • [IP: 37.47.183.**]

Czyli mieszkańcy znów musieli sobie sami poradzić. Najlepsze jest to że wszyscy są za drzewami ale grabic lisci nie ma komu. Popieram tego kogoś co to zrobił. Pozdrawiam serdecznie!

Gość • Piątek [27.10.2023, 20:43:15] • [IP: 176.221.123.***]

Szukać w sąsiedztwie

Oglądasz 1-25 z 66
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Burze z gradem nad regionem. Wydano ostrzeżenie dla części województwa zachodniopomorskiego Silne burze, grad oraz porywy wiatru do 80 km/h mogą wystąpić w niedzielę po południu w wielu powiatach województwa zachodniopomorskiego. Synoptycy ostrzegają także przed intensywnymi opadami deszczu, które lokalnie mogą powodować podtopienia. Centrum Prognoz Meteorologicznych MeteoSky wydało ostrzeżenie meteorologiczne dotyczące burz z gradem. Alert pierwszego stopnia obowiązuje od godziny 12:40 do 17:00 w niedzielę 21 czerwca 2026 roku ■ Uwaga mieszkańcy i turyści! Dla całego województwa zachodniopomorskiego wydano ostrzeżenie przed upałami - dziś od godz. 11:00 do 21:00 temperatura może osiągać od 28°C do 32°C. Wysokie temperatury zwiększają ryzyko udaru słonecznego i odwodnienia. Pamiętaj o regularnym piciu wody, unikaj długiego przebywania na słońcu i zachowaj szczególną ostrożność wobec dzieci oraz seniorów ■ Gang na elektrycznych hulajnogach i brawurowy skok na jubilera. Kilka minut wystarczyło, by zorganizowana grupa włamywaczy splądrowała sklep jubilerski znajdujący się w kompleksie handlowym w budynku Kauflandu w Świnoujściu. Zamaskowani sprawcy sforsowali zabezpieczenia, rozbili szybę, witryny i uciekli na hulajnogach elektrycznych. Policja analizuje monitoringi z całej okolicy. W nocy z soboty na niedzielę doszło do jednego z najpoważniejszych włamań w Świnoujściu w ostatnich latach. Celem przestępców był sklep jubilerski znajdujący się w pasażu handlowym w markecie Kaufland. Według informacji, do których dotarła redakcja, sprawcy działali wyjątkowo sprawnie i byli bardzo dobrze przygotowani. Do obiektu dostali się pasażu handlowego. Po sforsowaniu zabezpieczeń przedostali się do wnętrza, a następnie przy użyciu młotów wybili szybę sklepu jubilerskiego. Cała akcja miała trwać zaledwie kilka minut. W tym czasie złodzieje opróżnili sklep z biżuterii i błyskawicznie opuścili miejsce zdarzenia. Nieoficjalnie mówi się o stratach sięgających nawet 1,5 miliona złotych, jednak na obecnym etapie śledztwa kwota ta nie została oficjalnie potwierdzona. Z informacji uzyskanych przez redakcję wynika, że sprawcy uciekli na hulajnogach elektrycznych ■