POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Sobota [28.10.2023, 08:48:18] • Świnoujście

Koncepcja zderzaków

Koncepcja zderzaków

fot. Sławomir Ryfczyński

Ci którym udało się obejrzeć do końca emitowaną w lokalnej telewizji, hagiografię prezydenta Janusza Żmurkiewicza, zapamiętają z niej na pewno jedno. Niemal całkowity brak, w tym banalnym, kręconym na kolanach dokumencie, osoby pełnomocnika do spraw budowy tunelu czyli Barbary Michalskiej. Jest w nim Dorota Konkolewska, prezes świnoujskiego szpitala, swoją drogą ciekawe co miała wspólnego z budową tunelu?, a inżynier Michalskiej brak. Dlaczego? Prezydent Lech Wałęsa, sformułował kiedyś teorię zderzaków, czyli osób które przyjmują na siebie ciosy przeznaczone prezydentowi, i używane są przez niego do momentu aż się zużyją. Oczywiście nie robią tego za darmo, choć nie zawsze świadome swojej zderzakowej roli. Może więc prezydent Żmurkiewicz także jest wyznawcą tej praktycznej zasady i po zużyciu starych, rozgląda się już za nowymi zderzakami? Czas pokaże.

Osobnicy o silnie rozwiniętym 'ego', ale słabo rozwiniętym intelekcie i instynkcie przetrwania, nie zastanawiając się zbytnio lgną do władzy i związanych z nią przywilejów.

Trudno tego nie dostrzec w tym banalnym, przewidywalnym dokumencie który trzyma się w kupie wyłącznie dzięki wazelinie. Pojawiają się w nim osoby z kręgu Żmurkiewicza, jest nawet zapomniana była posłanka do Sejmu, "księgowy" (obecnie rada nadzorcza ZWiK, były wiceprezes do spraw finansowych MKS Flota), prezes Piwowarczyk, prezes Konkolewska, brak tylko normalnych mieszkańców miasta, choć to oni będą spłacać kredyt zaciągnięty na budowę tunelu. W filmie pada też propozycja aby nazwać tunel pod Świną imieniem Janusza Żmurkiewicza.

Koncepcja zderzaków

fot. Andrzej Ryfczyński / archiwum

No cóż, o gustach się podobno nie dyskutuje, jednak można wybrać różne sposoby aby dokonać śmierci cywilnej, i taka widowiskowa, przed kamerami telewizyjnymi, jak w przypadku choćby dzierżawcy fortów, jest w sumie smutna. Generalnie nie polecamy.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 70, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 70

Gość • Środa [01.11.2023, 07:51:55] • [IP: 185.129.61.*]

20:34:32 - 🙸... i Herkules dupa, kiedy ludzi lupa.🙷

Gość • Środa [01.11.2023, 07:33:45] • [IP: 185.220.101.**]

To są oszuści, którzy uzurpują sobie prawo do rządzenia miastem bez stosownych uprawnień i bez mandatu społecznego. 🙸Żądać od" urzędasów" uprawnień do zajmowanego stanowiska i uprawnień do przetwarzania danych osobowych...🙷

Gość • Wtorek [31.10.2023, 20:45:04] • [IP: 176.221.123.***]

Już tej" pary" mamy dosyć !!

Gość • Wtorek [31.10.2023, 17:29:20] • [IP: 46.7.172.***]

Ale urocze, parka nierobów którą co bardziej złośliwy niegrzecznie nazwałby per pasożytniczy duecik

Gość • Poniedziałek [30.10.2023, 18:44:11] • [IP: 37.47.153.***]

Gołym okiem widać, że mówi mu " spiepszaj dziadu" !!

GośćPolak mały • Poniedziałek [30.10.2023, 13:16:31] • [IP: 89.151.38.**]

Błędne wnioski ! Gołym okiem widać że Barbara Michalska dystansuje się od pewnego czasu od prezydenta Żmurkiewcza. Dlaczego ? W mej ocenie będzie chciała go zastąpić, taki jest plan i powód jej taktycznej nieobecności nie tylko w tym w filmiku propagandowym mającym ocalić pamięć o" Żmurkiewiczu budowniczym tunelu"

Gość • Poniedziałek [30.10.2023, 10:12:30] • [IP: 185.210.39.***]

Gość • Niedziela [29.10.2023, 20:34:32] • [IP: 46.205.141.**] np. uratowała Szpital przed prywatyzacją go której chciał Żmurkiewicz. Można o tym przeczytać w książce" Wieczny Prezydent". Poza tym gdyby nie nagłaśniała od lat wielu złych decyzji Żmurkiewicza to nie wiadomo ile złego by jeszcze do tej pory jego układ narobił. A tak to Aska patrzy im na łapy a oni muszą się pilnować.Nic więcej nie jest w stanie robić jak jest w opozycji.

Gość • Poniedziałek [30.10.2023, 10:01:52] • [IP: 176.221.122.**]

Zdjęcie mówi wszystko o tej parze, a tak było cudownie !! Ona młoda i ma przed sobą przyszłość, on stareńki i ma mętlik w głowie.

Gość • Niedziela [29.10.2023, 23:10:30] • [IP: 37.47.142.*]

Agatowska na Prezydenta Świnoujścia :)

Gość • Niedziela [29.10.2023, 20:34:32] • [IP: 46.205.141.**]

Proszę o 1 przykład skutecznej walki p.Agatowskij.

Gość • Niedziela [29.10.2023, 18:41:22] • [IP: 37.47.190.***]

Staruszkowi może zrobiło się słabo, bo bo trzyma się oparcia, a ona zamiast pomóc swojemu oddanemu, to mija jak jakąś figurkę woskową! Inna sprawa, że do wszystkich spraw, które wymagały konfrontacji z niezadowolonymi mieszkańcami wysyłał ją, a sam jak struś chował łeb w piach, a wystawiał jak mu rzucali jakąś odznakę albo proporczyk. Przy budowie tunelu ona pracowała, a on przyszedł tylko na pokazanie sztachetek przy cięciu wstążeczki i nie potrafił jak chłop z jajami, publicznie ją pochwalić za zasługi przy budowie tunelu. To efekt wykształcenia uniwersyteckiego jak pisano na Wieczorowym Uniwersytecie Marksizmu Leninizmu (WUML), wspartego przez PZPR - ORMO. W tym przypadku mieszkańcy są z Panią!!

Gość • Niedziela [29.10.2023, 12:23:18] • [IP: 178.238.246.***]

No pewnie ! Michalska ma raczej słabe zderzaki 😅 nawet widać na zdjęciu

Gość • Niedziela [29.10.2023, 11:21:54] • [IP: 5.173.176.*]

Moze to seksizm.

Gość • Niedziela [29.10.2023, 11:11:19] • [IP: 89.151.32.***]

Może Michalska w końcu zrozumie że była dla Żmurkiewicza tylko używką do realizacji jego osobistych celów? Agatowska ogarnęła się już kilka lat temu i w mojej ocenie skutecznie walczy z tym układem.

Gość • Niedziela [29.10.2023, 10:32:39] • [IP: 31.11.130.***]

M o t o r y c z n ą , , , , , , żart Prawda??

Gość • Niedziela [29.10.2023, 09:47:24] • [IP: 178.238.249.***]

Czy prawdą jest że Pani Chinka zdjęcia nr1 z lewej WYPROWADZIŁA śię ze Swinoujsćia? coś ostatnio nie widać jej na miescie...

Gość • Niedziela [29.10.2023, 07:03:05] • [IP: 78.30.97.***]

Ten artykuł był potrzebny, bo może potrząśnie niektórymi, a szczególnie samym preziem, który popadł jużw samozachwyt.

Gość • Niedziela [29.10.2023, 02:22:03] • [IP: 176.221.122.**]

Stary ale jary. Czas na następną dirty Dianę!

Gość • Sobota [28.10.2023, 22:56:56] • [IP: 37.47.187.***]

Konkolewska w wyborach do rady zdobyła jedynie 253 głosy a startowała z 1 miejsca w komitecie Zmurkiewicza. A p. Agatowska dostala głosów 883! I 6.400 głosów na prezydenta miasta. Ktoś kto porównuje poziom obu Pan niech oprze się na faktach a nie na anonimowych fantazjach. Konkolewska nie ma w ogóle szans zostać prezydentem.

Gość • Sobota [28.10.2023, 22:33:17] • [IP: 37.47.147.*]

Samo życie. .Tak Zmurkiewicz podziękował Michalskiej za jej merytoryczną pracę na rzecz Naszego Miasta

Gość • Sobota [28.10.2023, 21:46:59] • [IP: 176.221.122.**]

" Szkoda twoich łez dziewczyno, Wszystko ma swój kres dziewczyno, Czar miłości prysł , Zostało tylko w szklance wino ! "

Gość • Sobota [28.10.2023, 21:11:05] • [IP: 83.20.244.***]

Ha ha ha. Autorytet Lech Wałęsa, pseudonim" TW Bolek" Nie ma to jak powołać się na zdrajcę solidarności. Dawno tak się nie uśmiałem ha ha ha ha. Kto pisał ten artykuł? Jakiś gamoń jednym słowem, albo agent dzisiejszych czasów. No nie wytrzymam ze śmiechu. Agent elektryk wzorem do naśladowania ha ha ha

Gość • Sobota [28.10.2023, 20:18:53] • [IP: 78.30.97.***]

Co za dyletanci odpowiadają za PR Żmurkiewicza?Przecież skazują go na ogólne pośmiewisko, dziadostwo, dno i zapomnienie lub wręcz złą pamięć w przyszłości.

Gość • Sobota [28.10.2023, 19:35:11] • [IP: 78.30.80.**]

Tylko dziady wykorzystują kobiety na zderzaki, to jest w wielu firmach, nieporadny szef wysyła pracownicę, gdy problemu nie ogarnia. Podczas problemu zamknięcia ul. Ku Morzu ani razu nie był obecny z mieszkańcami. To Ona walczyła jak mogła.

Gość • Sobota [28.10.2023, 19:23:08] • [IP: 92.118.166.**]

XDDDDDD

Oglądasz 1-25 z 70
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Burze z gradem nad regionem. Wydano ostrzeżenie dla części województwa zachodniopomorskiego Silne burze, grad oraz porywy wiatru do 80 km/h mogą wystąpić w niedzielę po południu w wielu powiatach województwa zachodniopomorskiego. Synoptycy ostrzegają także przed intensywnymi opadami deszczu, które lokalnie mogą powodować podtopienia. Centrum Prognoz Meteorologicznych MeteoSky wydało ostrzeżenie meteorologiczne dotyczące burz z gradem. Alert pierwszego stopnia obowiązuje od godziny 12:40 do 17:00 w niedzielę 21 czerwca 2026 roku ■ Uwaga mieszkańcy i turyści! Dla całego województwa zachodniopomorskiego wydano ostrzeżenie przed upałami - dziś od godz. 11:00 do 21:00 temperatura może osiągać od 28°C do 32°C. Wysokie temperatury zwiększają ryzyko udaru słonecznego i odwodnienia. Pamiętaj o regularnym piciu wody, unikaj długiego przebywania na słońcu i zachowaj szczególną ostrożność wobec dzieci oraz seniorów ■ Gang na elektrycznych hulajnogach i brawurowy skok na jubilera. Kilka minut wystarczyło, by zorganizowana grupa włamywaczy splądrowała sklep jubilerski znajdujący się w kompleksie handlowym w budynku Kauflandu w Świnoujściu. Zamaskowani sprawcy sforsowali zabezpieczenia, rozbili szybę, witryny i uciekli na hulajnogach elektrycznych. Policja analizuje monitoringi z całej okolicy. W nocy z soboty na niedzielę doszło do jednego z najpoważniejszych włamań w Świnoujściu w ostatnich latach. Celem przestępców był sklep jubilerski znajdujący się w pasażu handlowym w markecie Kaufland. Według informacji, do których dotarła redakcja, sprawcy działali wyjątkowo sprawnie i byli bardzo dobrze przygotowani. Do obiektu dostali się pasażu handlowego. Po sforsowaniu zabezpieczeń przedostali się do wnętrza, a następnie przy użyciu młotów wybili szybę sklepu jubilerskiego. Cała akcja miała trwać zaledwie kilka minut. W tym czasie złodzieje opróżnili sklep z biżuterii i błyskawicznie opuścili miejsce zdarzenia. Nieoficjalnie mówi się o stratach sięgających nawet 1,5 miliona złotych, jednak na obecnym etapie śledztwa kwota ta nie została oficjalnie potwierdzona. Z informacji uzyskanych przez redakcję wynika, że sprawcy uciekli na hulajnogach elektrycznych ■