POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Niedziela [22.10.2023, 22:05:25] • zachodniopomorskie

Credit Agricole: Zachodniopomorskie w czołówce w Polsce pod względem regularnego oszczędzania

Credit Agricole: Zachodniopomorskie w czołówce w Polsce pod względem regularnego oszczędzania

fot. Organizator

Bezpieczeństwo finansowe to temat coraz bardziej istotny dla Polaków. Jednak nie wszyscy rozumieją to pojęcie tak samo.

Niektórzy odkładają pieniądze na tzw. „czarną godzinę”, inni szukają sposobów na mniejsze wydatki, a jeszcze inni na większe zarobki.

Jak wynika z badania przeprowadzonego przez bank Credit Agricole, województwo zachodniopomorskie przywiązuje coraz większą wagę do troski o domowy budżet. 81 proc. mieszkańców uważniej planuje wydatki niż przed rokiem i szuka nowych rozwiązań na utrzymanie dotychczasowego standardu życia (średnia dla całej Polski to 83 proc.).

76 proc. mieszkańców województwa zachodnio-pomorskiego aktywnie i regularnie poszukuje promocji i rabatów na zakupach, by obniżyć codzienne wydatki. Prawie dwie trzecie odkłada na później większe zakupy np. sprzętu RTV/AGD. Odkładane są również plany o zaciągnięciu kredytu gotówkowego (58 proc.).
65 proc. mieszkańców województwa ocenia swoją sytuację finansową bardzo dobrze, jednak w porównaniu do zeszłego roku jedynie jednej czwartej udało się ją poprawić. Oszczędności ma 67 proc., przy czym oszczędzanie regularne deklaruje 81 proc. z nich (średnia dla całej Polski to 74 proc.). Pozostali nie podejmują żadnych działań w tym kierunku.

- Odkładanie pieniędzy to nawyk słabo zakorzeniony w zwyczajach Polaków. Ponad połowa badanych uważa, że zarabia zbyt mało, by mała z czego oszczędzać, choć nie jest to prawda. Z każdej pensji można odłożyć nawet niewielką sumę i budować w ten sposób poduszkę oszczędnościową lub inwestycyjną. Ci, którzy tak robią, wykazują wyższe poczucie bezpieczeństwa finansowego i mniej obawiają się przyszłości – komentuje Katarzyna Kierzkowska, ekspertka Credit Agricole.

Z badania banku wynika również, że 31 proc. mieszkańców województwa zachodniopomorskiego ocenia, że ich sytuacja finansowa w ciągu minionego roku się pogorszyła. Główne przyczyny obniżenia standardu życia to wysoka inflacja i rosnące koszty codziennego życia.

Jak oszczędzać w sytuacji niepewności ekonomicznej i jak mądrze zarządzać domowym budżetem, gdy inflacja wciąż winduje ceny w sklepach w górę? Odpowiedzi na te pytania i przydatne life hacki można znaleźć na portalu wyzwanieoszczedzanie.pl i na facebookowej grupie #WyzwanieOszczędzanie.
*Badanie CAWI zrealizowane w sierpniu 2023 roku, na panelu badawczym Ariadna, N=1619, próba ogólnopolska, reprezentatywna, wiek 16+.

Agnieszka Gorzkowicz
menadżer ds. Komunikacji Korporacyjnej / z-ca rzecznika prasowego
Biuro Komunikacji Korporacyjnej


komentarzy: 3, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-3 z 3

Gość • Sobota [28.10.2023, 01:29:31] • [IP: 62.69.229.**]

A ci od Donka twierdzą, że ludzie mają za dużo piniędzy.

Gość • Czwartek [26.10.2023, 10:11:38] • [IP: 5.173.155.**]

Do 232*** Bolesna prawda, która niestety nie dociera do większości społeczeństwa.

Gość • Poniedziałek [23.10.2023, 10:21:07] • [IP: 88.156.232.***]

Tylko frajerzy oszczędzają, gdy dochodzi do władzy zło, czyli lewica. Inflacja załatwi wszelkie oszczędności, a jeśli jakieś pozostaną, to planowane przyjęcie euro i porzucenie złotówki spowodują, że znowu stanie się ona nic nie warta, a przelicznik na euro ograbi nas. W dodatku banki takie jak Credit Agricole planują wraz z lewacką UE likwidację gotówki, więc wszystko będzie na kartach- a jak masz gotówkę, to już nie wpłacisz jej w banku, a tylko we wpłatomacie, ryzykując utratę karty i pieniędzy. Ostatnie wybory w dodatku pokazały, że Polacy w zamian za prawo do swobodnej aborcji wybrali, że chcą być totalnymi biedakami w UE, chcą utraty niezależności finansów, chcą lewackiego Związku Europejskiego zamiast suwerennej Polski. To uczyni z nas wszystkich biedaków, którym oszczędności w złotówkach na nic się nie przydadzą i będą oznaką jak za komuny ciężkiego frajerstwa, gdy się oszczędzało na książeczkę wpłacając tyle co na dobrą drogą parę butów co miesiąc, a po 18 latach wystarczyło tylko na jednego kapcia.

Oglądasz 1-3 z 3
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Miejska Biblioteka Publiczna im. Stefana Flukowskiego w Świnoujściu - w czwartek, 30 listopada o godz. 11:00 - serdecznie zaprasza dzieci oraz wszystkie inne osoby zainteresowane na spotkanie z Michałem Juszczakiewiczem, podsumowujące obchody Roku Mikołaja Kopernika. Tytuł spotkania: „Przed imieninami Mikołaja”. Zapraszamy do Biblioteki Głównej, ul. Piłsudskiego 15. Wstęp wolny! ■