POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Niedziela [22.10.2023, 10:55:32] • zachodniopomorskie

„Przyjazne ogrody 2023”. Znamy zwycięskie ROD z Pomorza Zachodniego

„Przyjazne ogrody 2023”. Znamy zwycięskie ROD z Pomorza Zachodniego

fot. Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego

Towarzyszą krajobrazowi przyrodniczemu w miastach, zaspokajają rekreacyjne i wypoczynkowe potrzeby mieszkańców, integrują. W piątek, 20 października br., marszałek województwa Olgierd Geblewicz wręczył nagrody najbardziej aktywnym na Pomorzu Zachodnim Rodzinnym Ogrodom Działkowym – laureatom konkursu „Przyjazne ogrody 2023”.

- Spotykamy się w najbardziej zielonej siedzibie urzędu w Polsce, co jest bliskie waszym sercom, waszym zamiłowaniom. Zorganizowaliśmy ten konkurs, bo cenimy środowisko działkowców. To co robicie dla waszej satysfakcji jest wartością dodaną dla naszych miast oraz miasteczek. To czysta ekologia. Wiemy, że mierzycie się w ogrodach z wieloma wyzwaniami. Wierzymy, że te nagrody pozwolą wesprzeć realizację waszych priorytetów – mówił podczas wręczania nagród marszałek województwa Olgierd Geblewicz.

Konkurs skierowany był do stowarzyszeń ogrodowych prowadzących ROD w regionie. Ocenione zostały inicjatywy i przemiany lokalne zachodzące na terenie danego ROD w ciągu ostatnich 3 lat. Ocenie podlegały m.in. organizowane inicjatywy prospołeczne; wydarzenia kulturalne, sportowe, rekreacyjne, rozrywkowe, edukacyjne; inicjatywy na rzecz ochrony środowiska i przyrody; a także te wpływające na stan i utrzymanie infrastruktury ogrodowej służącej lokalnej społeczności.

Laureaci zostali wybrani w trzech kategoriach - w zależności od liczby działek ogrodowych mieszczących się w ramach danego ROD. Przyznanych zostało także łącznie 15 wyróżnień.

W kategorii do 130 działek:
I miejsce - Rodzinny Ogród Działkowy "CUKROWNIK" z Gryfic, który otrzymuje tytuł „Przyjazny ogród 2023”
II miejsce - Polski Związek Działkowców Rodzinny Ogród Działkowy „Stokrotka" z Trzebiatowa,
III miejsce - Polski Związek Działkowców Rodzinne Ogrody Działkowe im. Zaodrze ze Szczecina.

Wyróżnienia dla:
Polski Związek Działkowców Rodzinny Ogród Działkowy im. 40-lecia WP z Trzebiatowa,
Stowarzyszenie Miłośników Ogrodów ze Stargardu,
Polski Związek Działkowców Rodzinny Ogród Działkowy „Relaks" z Połczyna-Zdrój.

W kategorii od 131 do 300 działek:
I miejsce - Polski Związek Działkowy Stowarzyszenie Ogrodowe w Warszawie Rodzinny Ogród Działkowy „Słonecznik” z Białogardu, który otrzymuje tytuł „Przyjazny ogród 2023”
II miejsce - PZD-Rodzinny Ogród Działkowy „Nad Dziwną” Zastań gmina Wolin,
III miejsce - Rodzinny Ogród Działkowy „Dolinka” ze Szczecina.

Wyróżnienia dla:
Polski Związek Działkowców Rodzinny Ogród Działkowy im. „Pomorska 73-110 Stargard”,
Polski Związek Działkowców Rodzinny Ogród Działkowy im. Gen. Sikorskiego ze Szczecina,
Polski Związek Działkowców Rodzinny Ogród Działkowy im. H. Sienkiewicza z Gryfic,
Polski Związek Działkowców Rodzinny Ogród Działkowy im. Nowy Sad ze Stargardu,
Stowarzyszenie Ogrodowe im. Rodziny Matysiaków z Maszewa.

W kategorii powyżej 300 działek:
I miejsce - Polski Związek Działkowców Rodzinnego Ogrodu Działkowego „Zielone Tarasy” z Gryfina, który otrzymuje tytuł „Przyjazny ogród 2023”
II miejsce - Polski Związek Działkowców Stowarzyszenie Ogrodowe w Warszawie Rodzinny Ogród Działkowy „Bursztyn” w Międzyzdrojach,
III miejsce - Stowarzyszenie Ogrodowe Polski Związek Działkowców Rodzinny Ogród Działkowy „Skarbówka” ze Szczecina.

– Nasz ogród to jeden z większych w województwie. Mamy 1140 działek i ponad 1900 działkowców. Nagrodę przeznaczymy na poprawę infrastruktury, głównie elektrycznej – powiedział Łukasz Markiewicz, prezes Polskiego Związk Działkowców Rodzinnego Ogrodu Działkowego „Zielone Tarasy” z Gryfina.

Wyróżnienia dla:
Rodzinne Ogrody Działkowe „Kotwiczna” ze Szczecina,
Polski Związek Działkowców Rodzinny Ogród Działkowy „Kotwica” ze Świnoujścia,
Stowarzyszenie Ogrodowe im. Powstańców Wielkopolskich ze Szczecina,
Polski Związek Działkowców Rodzinny Ogród Działkowy im „Krzekowo” ze Szczecina,
Polski Związek Działkowców Rodzinny Ogród Działkowy „Granica” ze Świnoujścia,
Polski Związek Działkowców Stowarzyszenie Ogrodowe w Warszawie Rodzinny Ogród Działkowy „Port Centralny” ze Szczecina,
Polski Związek Działkowców Stowarzyszenie Ogrodowe Rodzinny Ogród Działkowy „Pod Dębem” ze Szczecina.

Laureaci otrzymali nagrody, odpowiednio: za miejsce I – 40 000 zł, za miejsce II – 30 000 zł, za miejsce III – 20 000 zł oraz wyróżnienia po – 10 000 zł.

Łukasz Jucha
Główny Specjalista
Biuro Prasowe
Gabinet Marszałka
Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego


komentarzy: 21, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-21 z 21

Gość • Poniedziałek [23.10.2023, 21:40:53] • [IP: 176.221.123.*]

Brawo Wy !!

Gość • Poniedziałek [23.10.2023, 20:21:25] • [IP: 37.8.230.**]

Gość • Niedziela [22.10.2023, 18:22:31] • [IP: 37.8.230.***]W ramach szarwarku sam podsyp a nie płacisz parę psiarów co roku do kasy i masz wymagania.

Gość • Poniedziałek [23.10.2023, 19:27:25] • [IP: 178.235.147.**]

DoIP:83.20.32**Kto ci naopowiadał, że będą umowy dzierżawy wypowiadać.Zazdrościsz bo brak ci kasy na działeczkę a nikt takiego wrednego typa na grilla też nie zaprosi

Gość • Poniedziałek [23.10.2023, 08:15:53] • [IP: 185.210.36.***]

Otrzymane nagrody i wyróżnienia to ogrom pracy włożony przez poszczególne Zarządy ROD w prace na rzecz ogrodów. Ogród to nie tylko Zarząd ale działkowcy, którzy w naszych ogrodach niestety nie garną się do współpracy. Raczej żądają, wymagają, krytykują, ale tak się nie da. Jeżeli ogród został doceniony, nagrodzony i wyróżniony to należą się dla poszczególnych Zarządów ogrodów uznanie, że chce się im pracować. Dziękujemy ROD" Kotwica" i ROD" Granica" ze Świnoujścia za godne reprezentowanie naszego miasta. Szacunek dla Państwa...

Gość • Poniedziałek [23.10.2023, 08:13:11] • [IP: 83.20.32.***]

najlepsze ogrody nad zalewem, a szczegolnie droga przez las , dziadostwo, dziadostwo, dziadostwo...

Gość • Poniedziałek [23.10.2023, 07:03:26] • [IP: 37.47.176.***]

A dawali od razu wymówienie z dzierżawy ? Bo będą budować na działkach poważne inwestycje. Projekt już jest 😄

Mieszkaniec • Niedziela [22.10.2023, 22:13:57] • [IP: 83.20.235.**]

RÓD Kotwica, wody miejskiej nie, śmieci ciągle w górę bo Bezradny Zarząd, a oni nagrody dostają? Za co pytam... Wjazd na działki zabroniony ale Kolesiostwo z poza Miasta Wjeżdża i ma klucz do bramy. Tffuu bezprawie

Gość • Niedziela [22.10.2023, 21:03:57] • [IP: 178.235.147.***]

Co ty gościu masz do iglaków ?Sam sobie wycinaj co chcesz, a nie narzucaj komuś co chce mieć na działce.Te iglaki dużo lepiej wyglądają niż kilkaset metrów zwiędłego pora np.Naczytali się bzdur, że tuje są szkodliwe i marudzą.Oczywiście tuje szkodzą jeśli się ich najesz ale jakoś tak nie widziałam, zeby ktoś z działkowców to robił.

Gość • Niedziela [22.10.2023, 19:34:05] • [IP: 176.221.123.***]

A ROD Granica może by tak wyposażył działki w wodę i kanalizacje. We wszystkich miastach i we wszystkich większych ogrodach w całej Polsce to norma, a u nas wszyscy na lewo studnie i szamba bez dna.

Gość • Niedziela [22.10.2023, 18:22:31] • [IP: 37.8.230.***]

Podsypcie czymś drogę do działek nad zalewem, w tym lesie takie dziury a po deszczu kałuże gigantyczne.Auto podniszczone, rowerem przejechać hardcor, ale spacer to tez mega wysiłek.w tym roku tylko raz chyba w czerwcu coś sypnieto.Czy nie można zrobić do działek normalnej drogi tym bardziej, że po drodze jest jeszcze stadnina.

Gość • Niedziela [22.10.2023, 17:10:34] • [IP: 176.221.122.***]

O, , Paprotnie ''nawet nie wspomniano. Jak przyjazny jest to ogród wystarczy tylko wjechać na główną drogę. Prezesie - gratulacje.

Gość • Niedziela [22.10.2023, 15:12:20] • [IP: 176.221.123.***]

Wcale się nie dziwię, że np Granica nic nie otrzymała, za co, za bałagan i bezprawie? Nie wolno mieszkać, a całe tabuny mieszkają, wyją głośnikami, szczają i srają do rowów, a wypalanie to codzienność, czyli smród, brud i ubóstwo!

Gość • Niedziela [22.10.2023, 14:31:58] • [IP: 185.210.36.**]

W Świnoujściu działki to albo mieszkania całoroczne albo wczasy dla ludzi z całej Polski lub Niemiec, którzy nie wiadomo dlaczego są ich właścicielami.

Gość • Niedziela [22.10.2023, 14:08:58] • [IP: 31.0.2.***]

Niektórym włodarzą nie chce się, albo nie umieją n.p.droga przez las trzeba wykonywać slalom aby ominąć wodę. Nie wystąpiono o żadne pieniądze od miasta ani z UE.bez zwrotnych, tak jak Granica, Paprotno widać tam Zarządy starają się i korzystają, tacy odbierają Nagrody, to wszystko zależy od ludzi.brawo dla nich..

Gość • Niedziela [22.10.2023, 13:32:18] • [IP: 176.221.123.***]

Zarządy tych ROD w Swinoujsciu to jakas parodia emeryci co chcieli by być ważni, tam potrzeba młodych prężnych i przyjaznych działkowcom

Gość • Niedziela [22.10.2023, 12:54:43] • [IP: 46.205.141.**]

Gratulacje dla" Kotwicy", wśród tylu ogrodów z Pomorza Zachodniego być wyróżnionym to nie byle co.

Gość • Niedziela [22.10.2023, 12:41:53] • [IP: 176.221.122.**]

U nas nawet nie zrobia normalnego dojazdu do dzialek mimo, ze droga nalezy do miasta...

Gość • Niedziela [22.10.2023, 12:14:25] • [IP: 31.0.1.**]

Takich mamy prezesów i to jest rezultat ale w przyszłym Roku mamy wybory w Świnoujściu, myślę że to się zmieni?. ..

Gość • Niedziela [22.10.2023, 11:52:41] • [IP: 37.248.214.***]

Działka to fajna sprawa. Ciężka praca ale dająca wiele radości. Dostęp do świeżych owoców i warzyw bez żadnej chemii wywołującej raka. Samo zdrowie. Powinno się jednak zabronić sądzenie drzew iglastych oraz nakaz wycięcia iglaków.

Gryf • Niedziela [22.10.2023, 11:19:22] • [IP: 88.218.253.***]

Gratulacje dla wszystkich ogrodników. Man nadzieję, że nagrodzone ogrody miały pomoc od samorządów. Szkoda, że nasi włodarze nie darzą nas sympatią, zrozumieniem i pomocą. DARZ OGRÓD

Gość • Niedziela [22.10.2023, 11:18:55] • [IP: 2.106.93.**]

Świnoujscie kiepsko……

Oglądasz 1-21 z 21
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Burze z gradem nad regionem. Wydano ostrzeżenie dla części województwa zachodniopomorskiego Silne burze, grad oraz porywy wiatru do 80 km/h mogą wystąpić w niedzielę po południu w wielu powiatach województwa zachodniopomorskiego. Synoptycy ostrzegają także przed intensywnymi opadami deszczu, które lokalnie mogą powodować podtopienia. Centrum Prognoz Meteorologicznych MeteoSky wydało ostrzeżenie meteorologiczne dotyczące burz z gradem. Alert pierwszego stopnia obowiązuje od godziny 12:40 do 17:00 w niedzielę 21 czerwca 2026 roku ■ Uwaga mieszkańcy i turyści! Dla całego województwa zachodniopomorskiego wydano ostrzeżenie przed upałami - dziś od godz. 11:00 do 21:00 temperatura może osiągać od 28°C do 32°C. Wysokie temperatury zwiększają ryzyko udaru słonecznego i odwodnienia. Pamiętaj o regularnym piciu wody, unikaj długiego przebywania na słońcu i zachowaj szczególną ostrożność wobec dzieci oraz seniorów ■ Gang na elektrycznych hulajnogach i brawurowy skok na jubilera. Kilka minut wystarczyło, by zorganizowana grupa włamywaczy splądrowała sklep jubilerski znajdujący się w kompleksie handlowym w budynku Kauflandu w Świnoujściu. Zamaskowani sprawcy sforsowali zabezpieczenia, rozbili szybę, witryny i uciekli na hulajnogach elektrycznych. Policja analizuje monitoringi z całej okolicy. W nocy z soboty na niedzielę doszło do jednego z najpoważniejszych włamań w Świnoujściu w ostatnich latach. Celem przestępców był sklep jubilerski znajdujący się w pasażu handlowym w markecie Kaufland. Według informacji, do których dotarła redakcja, sprawcy działali wyjątkowo sprawnie i byli bardzo dobrze przygotowani. Do obiektu dostali się pasażu handlowego. Po sforsowaniu zabezpieczeń przedostali się do wnętrza, a następnie przy użyciu młotów wybili szybę sklepu jubilerskiego. Cała akcja miała trwać zaledwie kilka minut. W tym czasie złodzieje opróżnili sklep z biżuterii i błyskawicznie opuścili miejsce zdarzenia. Nieoficjalnie mówi się o stratach sięgających nawet 1,5 miliona złotych, jednak na obecnym etapie śledztwa kwota ta nie została oficjalnie potwierdzona. Z informacji uzyskanych przez redakcję wynika, że sprawcy uciekli na hulajnogach elektrycznych ■