POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Środa [18.10.2023, 08:52:41] • Świnoujście

Kto „płaci” za nagrodę prezydenta Żmurkiewicza?

Kto „płaci” za nagrodę prezydenta Żmurkiewicza?

Rolka taniego szarego papieru toaletowego w szkolnych toaletach.(fot. iswinoujscie.pl )

Prezydent Janusz Żmurkiewicz chwali się nagrodą którą, przyznało mu Pismo Samorządu Terytorialnego Wspólnota. Jest to rodzaj rankingu w którym wydatki na inwestycje, przeliczane są na jednego mieszkańca, a ten kto wyda najwięcej zwycięża. My jako miasto wydaliśmy najwięcej w przeliczeniu na jednego mieszkańca, nikt nie ocenia czy najmądrzej, dlatego wygraliśmy. Sam Żmurkiewicz przyznaje że: „Oczywiście na tak wysoką pozycje naszego miasta duży wpływ miała budowa tunelu między wyspami Wolin i Uznam oraz uzyskane na nią dofinansowanie ze środków Unii Europejskiej”. Jak wiadomo urząd zadłużył na ponad 300 milionów miasto, budując nie tylko tunel, a wielki kredyt będą spłacali mieszkańcy przez długie lata. Więc być może, nagrodę ufundowali Żmurkiewiczowi mieszkańcy? Czyli, jak mawiał klasyk: „Zdrowie wasze w gardło nasze”. Trudno to uznać za symboliczną nagrodę dla Świnoujścia.

Bo jak na razie prawdziwym symbolem Świnoujścia może być rolka taniego szarego papieru toaletowego w szkolnych toaletach. Więc może za te zwycięskie 9.734,50 złotych w przeliczeniu na jednego mieszkańca, na początek kupić lepszy papier dla dzieci?

Prezydent Żmurkiewicz, mówi: „Oczywiście na tak wysoką pozycje naszego miasta duży wpływ miała budowa tunelu między wyspami Wolin i Uznam oraz uzyskane na nią dofinansowanie ze środków Unii Europejskiej – Ale nie tylko. Przypomnę tylko budowę Zakładu Opieki Długoterminowej, przebudowę ulicy 1 Maja i budowę deptaka w Karsiborze, czy budowę kompleksu sportowo – rekreacyjnego Uznam Arena.”

Przypominamy tylko że kompleks sportowo – rekreacyjny Uznam Arena, słynie głównie z rozpustnej czerwonej kanapy, podobno zimnej wody, niewymiarowej sali sportowej i basenu. A niedawno została zasygnalizowana, zaledwie po dwóch latach działania, potrzeba rozbudowy całkiem nowego Zakładu Opieki Długoterminowej. Czyli gratulujemy rozpoznania potrzeby środowiskowej. Można się jeszcze tylko zastanawiać kiedy zacznie pękać beton na karsiborskim chodniku wzdłuż wody.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 38, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 38

Gość • Poniedziałek [06.11.2023, 00:52:44] • [IP: 88.218.254.***]

zaklad opieki dlugoterminowej to studnia bez dna, wybudowana dla pensji zarzadu spolko, i michalskiej rady nadzorczej, koszt obslugi 1 pensjonariusza to wiecej niz szpital specjalistyczny w Niemczech

Gość • Sobota [21.10.2023, 10:39:33] • [IP: 78.10.225.***]

Gość • Czwartek [19.10.2023, 15:22:55] • [IP: 88.218.254.**] sugeruję skorzystać ze słownika ortograficznego.

Gość • Czwartek [19.10.2023, 15:22:55] • [IP: 88.218.254.**]

10:40:40] • [IP: 176.221.122.**] Taki sam stan zbydlencenia jak duda miliony ludzi nazwał świniami a sam jest największą.Trybunał stanu ma pewny razem z szydło.

Gość • Czwartek [19.10.2023, 10:40:40] • [IP: 176.221.122.**]

Pamiętacie jak nazwał mieszkańców w miejscowej telewizji , którzy myślą i krytykują go za prymitywizm wszechobecny ? Nazwał mieszkańców :" Szczekające i kąsające pieski " !! Strasznie ohydne, bo nawet w PZPR, ORMO czy na WUML -u nauczali, że " nie można stosować chamskich określeń do łobywateli, bo to się obróci przeciw wam towarzysze !" .

Gość • Czwartek [19.10.2023, 09:57:39] • [IP: 178.235.146.**]

Uważam, że prezydent otrzymuje każdego miesiąca wypłatę za swoją pracę i to jest nagroda ? A wszystkie inne, , nagrody ''powinny zniknąc !Bogate miasto - więcej pieniędzy, więc na więcej sobie pozwoli i jakieś nagrody są niemoralne !!

Gość • Czwartek [19.10.2023, 07:42:02] • [IP: 62.69.252.***]

"Ten dziad tylko klatę do orderów wystawia a do mieszkańców, , dupę". No cóż dupa to dupa. Ale dlaczego tak agresywnie? Chyba trochę za ostro Szanowni Państwo. Mimo wszystko życzę dla Pana Żmurkiewicza dużo zdrowia i wytrwałości.

Gość • Środa [18.10.2023, 22:53:30] • [IP: 37.248.177.***]

zapytajcie uzbeka jeb. ... ile dostał mieszkań w prezencie (po taniości) od deweloperów. Cała reszta to jest pikuś :(

Gość • Środa [18.10.2023, 22:00:02] • [IP: 176.221.122.***]

35 - dobre!!

Gość • Środa [18.10.2023, 21:40:10] • [IP: 88.218.254.**]

18:59:32] • [IP: 37.248.178.**]Prymitywny jesteś...Przez 20 lat to i małpa by coś zrobiła.Nie stawiaj argumentu że bloki ocieplone i pomalowane czy domy bo to ludzie za swoje zrobili.Jasia zasługi...No właśnie co??Co miasto zrobiło ładnego dobrego przez 20lat??Sprzedało tereny i za kosmiczne pieniadze zdezelowana promenada z żelaznymi parasolkami, szczyt smaku architektonicznego.Czy ten tunel jest wielkim sukcesem??Jasio jako że jest w zarządzie portu Szczecin skutecznie torpedował budowę tunelu z elementów zatapialnych gdzie za prawie taką samą sumę mielibyśmy dwie nitki ruchu.Więc..

Gość • Środa [18.10.2023, 21:10:51] • [IP: 89.151.32.***]

Gość • Środa [18.10.2023, 18:59:32] • [IP: 37.248.178.**] co ty bredzisz człowieku? Żmurkiewicz wyprzedał w mieście wszystko co się da, wszystko co robił to zadlużył miasto na ponad 300.000.000 zł i dostawał kase z Unii. Za to dostawał sowitą pensję co miesiąc a o jego układach z deweloperami krążą legendy. Tunel wybudowała firma zewnętrzna i rząd za kasę z unii europejskiej i mieszkańców i tyle w tym temacie.

Gość • Środa [18.10.2023, 19:42:41] • [IP: 37.47.147.***]

PZPR, WUML, ORMO w PRL u nie uczyło rozsądku i nie przysparzała rozumu. Ten proporczyk to dla Unii Europejskiej, więc nie powinien uczestniczyć w jego przyjęciu.

Gość • Środa [18.10.2023, 19:16:41] • [IP: 89.151.33.***]

Jak byłby biały luksusowy, to byście ukradli, polaczki.

Gość • Środa [18.10.2023, 18:59:32] • [IP: 37.248.178.**]

Jak wystartuje w kwietniu, to spokojnie wygra.Głos mojej rodziny ma, bo pamiętamy jak to miasto wyglądało 20 lat temu.Nie mówiąc o tunelu.Niech tylko pogoni takich ludzi jak obecni zastępcy

Gość • Środa [18.10.2023, 17:59:52] • [IP: 89.200.35.**]

Ten papier to zdjęcie z domu redaktora? Fajnie, tak nie za luksusowo.

Gość • Środa [18.10.2023, 15:27:04] • [IP: 88.156.234.**]

to pikus wybraliscie swoich katow i oprawcow na swoich przedstawicieli w sejmie...

Gość • Środa [18.10.2023, 15:25:30] • [IP: 5.173.172.**]

Żmurowi już zapłacił żoliborski dziad poparciem w wyborach, tfu, duszę diabłu byle ryj w korycie.

Gość • Środa [18.10.2023, 13:35:51] • [IP: 176.221.122.**]

Gdyby miał odrobinę honoru to nie przyjął by tego proporczyka. Kretyńskie kryteria oceny działań samorządów w miastach, tego pisemka" samorządu terytorialnego wspólnota" nie uwzględniają takiego faktu, że gdy pod rzeką w wiosce Unia Europejska buduje za 800 milionów tunel , to zasługi spływają na Unię Europejską , a nie na sołtysa !! Co ma sołtys wspólnego z tak wysokimi nakładami , poniesionymi przez Unię Europejską ? Biedny kraj, w którym nie funkcjonują żadne racjonalne kryteria oceny kierowników publicznych !!

Gość • Środa [18.10.2023, 13:27:53] • [IP: 185.210.36.***]

Szary papier jest lepszy, bo makulaturowy. Łatwiej się rozkłada.

Gość • Środa [18.10.2023, 12:30:26] • [IP: 185.210.39.**]

nawet nie wiecie jak mieszka się w Szczecinie ehhh. Nie marudźcie

Gość • Środa [18.10.2023, 12:18:48] • [IP: 92.118.164.**]

W niektórych szkołach nawet takiego papieru nie ma, czyli żadnego nie uświadczysz

Gość • Środa [18.10.2023, 12:03:24] • [IP: 176.221.122.***]

Temu panu to już dziękujemy

Gość • Środa [18.10.2023, 12:02:25] • [IP: 37.47.179.**]

Zmurkiewicz łazi po szkołach i wodę z mózgu robi młodzieży jaki to on wspaniały i jaki to port kontenerowy będzie cudowny. Oszołom totalny się zrobił z niego totalny. Zadłużył miasto po uszy, zniszczył nasze plażę i środowisko i jeszcze chce pół miasta zaorać. Trzeba pogonić tego szkodnika i jego bandę. A te nagrody to chyba ta klika sama sobie przyznaje, żeby sobie samopoczucie poprawiać że niby tyle robią. Przecież wypłaty za to dostają od nas mieszkańców.

Gość • Środa [18.10.2023, 12:00:04] • [IP: 176.221.123.**]

Szary papier w urzedzie

Gość • Środa [18.10.2023, 11:40:49] • [IP: 185.210.39.**]

Ta rolka to symbol prezydentury żmurkiewicza i jego ekipy

Gość • Środa [18.10.2023, 11:23:35] • [IP: 176.221.122.***]

Wsiadaj Żmur na pisobolszewicką kibitkę i won z Polski.

Oglądasz 1-25 z 38
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Burze z gradem nad regionem. Wydano ostrzeżenie dla części województwa zachodniopomorskiego Silne burze, grad oraz porywy wiatru do 80 km/h mogą wystąpić w niedzielę po południu w wielu powiatach województwa zachodniopomorskiego. Synoptycy ostrzegają także przed intensywnymi opadami deszczu, które lokalnie mogą powodować podtopienia. Centrum Prognoz Meteorologicznych MeteoSky wydało ostrzeżenie meteorologiczne dotyczące burz z gradem. Alert pierwszego stopnia obowiązuje od godziny 12:40 do 17:00 w niedzielę 21 czerwca 2026 roku ■ Uwaga mieszkańcy i turyści! Dla całego województwa zachodniopomorskiego wydano ostrzeżenie przed upałami - dziś od godz. 11:00 do 21:00 temperatura może osiągać od 28°C do 32°C. Wysokie temperatury zwiększają ryzyko udaru słonecznego i odwodnienia. Pamiętaj o regularnym piciu wody, unikaj długiego przebywania na słońcu i zachowaj szczególną ostrożność wobec dzieci oraz seniorów ■ Gang na elektrycznych hulajnogach i brawurowy skok na jubilera. Kilka minut wystarczyło, by zorganizowana grupa włamywaczy splądrowała sklep jubilerski znajdujący się w kompleksie handlowym w budynku Kauflandu w Świnoujściu. Zamaskowani sprawcy sforsowali zabezpieczenia, rozbili szybę, witryny i uciekli na hulajnogach elektrycznych. Policja analizuje monitoringi z całej okolicy. W nocy z soboty na niedzielę doszło do jednego z najpoważniejszych włamań w Świnoujściu w ostatnich latach. Celem przestępców był sklep jubilerski znajdujący się w pasażu handlowym w markecie Kaufland. Według informacji, do których dotarła redakcja, sprawcy działali wyjątkowo sprawnie i byli bardzo dobrze przygotowani. Do obiektu dostali się pasażu handlowego. Po sforsowaniu zabezpieczeń przedostali się do wnętrza, a następnie przy użyciu młotów wybili szybę sklepu jubilerskiego. Cała akcja miała trwać zaledwie kilka minut. W tym czasie złodzieje opróżnili sklep z biżuterii i błyskawicznie opuścili miejsce zdarzenia. Nieoficjalnie mówi się o stratach sięgających nawet 1,5 miliona złotych, jednak na obecnym etapie śledztwa kwota ta nie została oficjalnie potwierdzona. Z informacji uzyskanych przez redakcję wynika, że sprawcy uciekli na hulajnogach elektrycznych ■