POGODA

Reklama


Wydarzenia

Platforma Obywatelska RP • Czwartek [15.01.2009, 17:03:25] • Świnoujście

Oświadczenie PO

Oświadczenie PO

fot. Sławomir Ryfczyński

W związku z wypowiedzią udzieloną przez Prezydenta Świnoujścia Janusza Żmurkiewicza, który obwinił Radnych Platformy Obywatelskiej w Świnoujściu za wycofanie się z inwestycji spółki Hotele SPA Dr Irena Eris, wyrażamy swoją dezaprobatę wobec tego rodzaju wypowiedzi. Prezydent winien wykazywać się swoimi osiągnięciami, a nie oskarżać za swoje niepowodzenia radnych opozycyjnych za sprawy, w których w żadnym wypadku nie zawinili. Przypomnę tylko, że obrona interesów miasta jest również zadaniem jak i obowiązkiem Prezydenta Miasta.

Radni PO nigdy nie wyrazili sprzeciwu wobec inwestycji spółki Hotele SPA Dr Irena Eris w Świnoujściu. Dbając o przejrzystość w podejmowaniu decyzji przez włodarzy tego Miasta kwestionowali jedynie sposób przekazania 3 ha nieruchomości położonych w jednej z najatrakcyjniejszych części Świnoujścia. Teren ten bowiem został wydzierżawiony za preferencyjną stawkę, bez procedury przetargu. Kwestią niepodważalną jest, iż w sytuacji ogłoszenia otwartego przetargu w którym udział mogłaby wziąć każda zainteresowana firma, nieruchomość ta została by sprzedana zgodnie z wyceną a Miasto uzyskałoby dużo wyższą kwotę ze sprzedaży.
Nie można obwiniać radnych za swoje niepowodzenia, którzy w imię dobrze pojętego interesu Miasta dbają o finanse i jego majątku. Jest to ich obowiązkiem..
Zachowanie pełnej przejrzystości w podejmowanych decyzjach oraz zachowanie standardów jest obowiązkiem każdego samorządowca i Pan Prezydent Żmurkiewicz powinien o tym pamiętać.

Z poważaniem Michał Marcinkiewicz
Sekretarz Regionu Zachodniopomorskiego PO


komentarzy: 189, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 176-189 z 189

Gość • Czwartek [15.01.2009, 17:39:04] • [IP: 83.31.192.***]

Babsko kredytu nie dostało, bo który bank w czasie kryzysu udzieli kredytu na inwestycję budowana NA TERENIE DZIERŻAWIONYM?? Gadka o nagonce to ściema. Ale jeśli prezio przekonał się, że mu teraz mniej przekretów będzie uchodzić na sucho, to bardzo dobrze.

Gość • Czwartek [15.01.2009, 17:38:10] • [IP: 217.97.199.*]

Członkowie SLD z naszego miasta działają tak jak mówił oleksy. zyli mają polskę w d... i miasto

Gość • Czwartek [15.01.2009, 17:37:49] • [IP: 80.245.178.**]

A co ma ta firma do naszych opcji w mieście, co myślą że wszyscy będą przytakiwać na wszystko i będzie O.K

Gość • Czwartek [15.01.2009, 17:36:08] • [IP: 83.31.192.***]

"Zachowanie pełnej przejrzystości w podejmowanych decyzjach oraz zachowanie standardów jest obowiązkiem każdego samorządowca i Pan Prezydent Żmurkiewicz powinien o tym pamiętać." Nic dodać, nic ująć.

Gość • Czwartek [15.01.2009, 17:36:07] • [IP: 83.31.178.***]

BRawo !! Krótko trzymać pieniacza miejskiego

Gość • Czwartek [15.01.2009, 17:35:39] • [IP: 92.42.113.***]

To oświadczenie wydaje sekretarz PO ze Szczecina, któremu powiem jedno: ZAJMIJ SIĘ CHŁOPIE SWOIM MIASTEM I SYFEM KTÓRY ROBIĄ W SZCZECINIE TWOI KOLEDZY! Ustawiane przetargi, zakupy super aut, o ekscensach narkotykowych nawet nie wspominając. Pani Kurszewska jest winna tej całej sytuacji, ewidentnie działa ze swoimi kolegami na szkodę Świnoujścia i nas mieszkańców. Nie spodziewali się, że ich donosy przyniosą taki efekt? a powinni byli trochę pomysleć. Fajnie było kiedy gonili króliczka. Teraz króliczek zdechł. I przestało być śmiesznie.

Gość • Czwartek [15.01.2009, 17:34:45] • [IP: 77.253.126.***]

Tu nie ma co komentowac, bo Głos Szczeciński 13 stycznia poinformował: Działania politycznych przeciwników prezydenta miasta i nagonka na firmę w niektórych mediach - takie przyczyny wycofania się z budowy hotelu SPA podała dziś rano firma Hotel SPA Dr Ireny Eris. KROPKA I KONIEC.

Gość • Czwartek [15.01.2009, 17:30:17] • [IP: 80.245.181.***]

Te dwie buzki mowia same zle rzeczy i dzialaja negatywnie na mieszkancow Naszego miasta

Gość • Czwartek [15.01.2009, 17:27:38] • [IP: 195.117.222.***]

szkoda. na 100% przekrętu nie było, a procedura dała szansę na budowę mniej dochodowej od developerki działalności SPA... no i będziemy mieli kolejne apartamentowce... brrrr...

Gość • Czwartek [15.01.2009, 17:24:41] • [IP: 88.156.235.**]

Członkowie PO z naszego miasta niestety nie przynoszą swojej partii chwały. Szkoda, bo PO to formacja, która obecnie jako jedyna ma pomysł na normalne rządzenie.

Gość • Czwartek [15.01.2009, 17:20:17] • [IP: 83.31.186.**]

To oświadczenie powinno być skierowane nie do Prezydenta, ale raczej do spółki" Hotele SPA...", gdyż to ona za powód odstąpienia od inwestycji podała działania radnych opozycji.

Gość • Czwartek [15.01.2009, 17:17:00] • [IP: 217.97.199.*]

ale niektorzy starsi członkowie PZPR niestety sa niereformowalni..p.Ireno mysle ze nie musi się pani tłumaczyć/jezeli prezydent tak uwaza to tylko zaszczyt dla pani/co jest oczywistą bzdura..ludzie cokolwiek myslący wiedzą gdzie pies pogrzebany!!prezydent obciaża wszystkich PO, dziennikarzy, cyklistow, krolika i jeszcze tam kogo. .idzie w zaparte..tak jak z działką szwagra!!

Gość • Czwartek [15.01.2009, 17:15:08] • [IP: 80.245.189.***]

Tak, byłby następny wałek, przekazanie 3ha bez przetargu? Ktoś na tym prywatnie oprócz pani Eris miałby napewno zysk, jeszcze takie miejsce.

Gość • Czwartek [15.01.2009, 17:07:31] • [IP: 217.97.199.*]

Właśnie o to chodzi. Prezydent powinien w końcu zrozumieć że czasy PZPR się skończyły.

Oglądasz 176-189 z 189
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Burze z gradem nad regionem. Wydano ostrzeżenie dla części województwa zachodniopomorskiego Silne burze, grad oraz porywy wiatru do 80 km/h mogą wystąpić w niedzielę po południu w wielu powiatach województwa zachodniopomorskiego. Synoptycy ostrzegają także przed intensywnymi opadami deszczu, które lokalnie mogą powodować podtopienia. Centrum Prognoz Meteorologicznych MeteoSky wydało ostrzeżenie meteorologiczne dotyczące burz z gradem. Alert pierwszego stopnia obowiązuje od godziny 12:40 do 17:00 w niedzielę 21 czerwca 2026 roku ■ Uwaga mieszkańcy i turyści! Dla całego województwa zachodniopomorskiego wydano ostrzeżenie przed upałami - dziś od godz. 11:00 do 21:00 temperatura może osiągać od 28°C do 32°C. Wysokie temperatury zwiększają ryzyko udaru słonecznego i odwodnienia. Pamiętaj o regularnym piciu wody, unikaj długiego przebywania na słońcu i zachowaj szczególną ostrożność wobec dzieci oraz seniorów ■ Gang na elektrycznych hulajnogach i brawurowy skok na jubilera. Kilka minut wystarczyło, by zorganizowana grupa włamywaczy splądrowała sklep jubilerski znajdujący się w kompleksie handlowym w budynku Kauflandu w Świnoujściu. Zamaskowani sprawcy sforsowali zabezpieczenia, rozbili szybę, witryny i uciekli na hulajnogach elektrycznych. Policja analizuje monitoringi z całej okolicy. W nocy z soboty na niedzielę doszło do jednego z najpoważniejszych włamań w Świnoujściu w ostatnich latach. Celem przestępców był sklep jubilerski znajdujący się w pasażu handlowym w markecie Kaufland. Według informacji, do których dotarła redakcja, sprawcy działali wyjątkowo sprawnie i byli bardzo dobrze przygotowani. Do obiektu dostali się pasażu handlowego. Po sforsowaniu zabezpieczeń przedostali się do wnętrza, a następnie przy użyciu młotów wybili szybę sklepu jubilerskiego. Cała akcja miała trwać zaledwie kilka minut. W tym czasie złodzieje opróżnili sklep z biżuterii i błyskawicznie opuścili miejsce zdarzenia. Nieoficjalnie mówi się o stratach sięgających nawet 1,5 miliona złotych, jednak na obecnym etapie śledztwa kwota ta nie została oficjalnie potwierdzona. Z informacji uzyskanych przez redakcję wynika, że sprawcy uciekli na hulajnogach elektrycznych ■