POGODA

Reklama


Wydarzenia

Platforma Obywatelska RP • Czwartek [15.01.2009, 17:03:25] • Świnoujście

Oświadczenie PO

Oświadczenie PO

fot. Sławomir Ryfczyński

W związku z wypowiedzią udzieloną przez Prezydenta Świnoujścia Janusza Żmurkiewicza, który obwinił Radnych Platformy Obywatelskiej w Świnoujściu za wycofanie się z inwestycji spółki Hotele SPA Dr Irena Eris, wyrażamy swoją dezaprobatę wobec tego rodzaju wypowiedzi. Prezydent winien wykazywać się swoimi osiągnięciami, a nie oskarżać za swoje niepowodzenia radnych opozycyjnych za sprawy, w których w żadnym wypadku nie zawinili. Przypomnę tylko, że obrona interesów miasta jest również zadaniem jak i obowiązkiem Prezydenta Miasta.

Radni PO nigdy nie wyrazili sprzeciwu wobec inwestycji spółki Hotele SPA Dr Irena Eris w Świnoujściu. Dbając o przejrzystość w podejmowaniu decyzji przez włodarzy tego Miasta kwestionowali jedynie sposób przekazania 3 ha nieruchomości położonych w jednej z najatrakcyjniejszych części Świnoujścia. Teren ten bowiem został wydzierżawiony za preferencyjną stawkę, bez procedury przetargu. Kwestią niepodważalną jest, iż w sytuacji ogłoszenia otwartego przetargu w którym udział mogłaby wziąć każda zainteresowana firma, nieruchomość ta została by sprzedana zgodnie z wyceną a Miasto uzyskałoby dużo wyższą kwotę ze sprzedaży.
Nie można obwiniać radnych za swoje niepowodzenia, którzy w imię dobrze pojętego interesu Miasta dbają o finanse i jego majątku. Jest to ich obowiązkiem..
Zachowanie pełnej przejrzystości w podejmowanych decyzjach oraz zachowanie standardów jest obowiązkiem każdego samorządowca i Pan Prezydent Żmurkiewicz powinien o tym pamiętać.

Z poważaniem Michał Marcinkiewicz
Sekretarz Regionu Zachodniopomorskiego PO


komentarzy: 189, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 151-175 z 189

Gość • Czwartek [15.01.2009, 18:28:25] • [IP: 83.31.181.**]

Moim zdaniem powinni żmura posadzić za ten przekręt, bez przetargu to on mógł swoją działkę szwagra opchnąć lub wydzierżawić z opcją sprzedaży po 10 groszy za m2, a nie 3ha miejskiej ziemi

Gość • Czwartek [15.01.2009, 18:27:25] • [IP: 80.245.182.***]

czy ktoś słyszał o kontroli NIKu w urzędzie?

Gość • Czwartek [15.01.2009, 18:25:10] • [IP: 80.245.190.*]

Oprócz długofalowych zysków jest OBOWIĄZUJĄCE AKTUALNIE PRAWO, w tym art. 58 kodeksu cywilnego i radzę ci sie z nim zapoznać.

Gość • Czwartek [15.01.2009, 18:25:00] • [IP: 217.97.199.*]

Właśnie Redni PO dbają o miasto.Miasto ludzi ucziwych.

Gość • Czwartek [15.01.2009, 18:24:58] • [IP: 62.69.194.**]

WIDZE, ZE TEM PORTAL STAŁ SIE TUBĄ PROPAGANDOWĄ PO

Michał Kowalski • Czwartek [15.01.2009, 18:20:43] • [IP: 92.42.117.***]

Bezczelność radnych PO sięga wysoko... Ciekaw jestem czy rozróżniają oni jednorazowy i długofalowy zysk? (pytanie retoryczne) Życzę powodzenia w dalszym rzucaniu kłód pod nogi reszty kolegów i koleżanek z rady. Może pewnego dnia wasz kolega z portalu napisze CO WY TAKIEGO ZROBILIŚCIE DLA MIASTA TWÓRCZEGO OPRÓCZ CIĄGŁEJ WALKI Z PREZYDENTEM. Myślę, że kilka takich postów byłoby teraz na czasie, bo krytykować jedną stronę to tchórzostwo jak Pan Ryfczyński słusznie zauważył. Pozdrawiam.

Gość • Czwartek [15.01.2009, 18:19:44] • [IP: 217.97.199.*]

Sympatycy komuszków zapomieliście pisać że winni są dzienikarze i ta cała demokracja.naręce nam patzrzą trzeba ogłosic stan wojnny.

Gość • Czwartek [15.01.2009, 18:19:19] • [IP: 83.31.181.**]

Ciekawe jak będzie wyglądało ogłoszenie o przetargu? Pewnie wywiesi po cichu na tablicy ogłoszeń. i nigdzie nie ogłosi. A ta działka powinna mieć dobrą reklamę żeby jak najwięcej inwestorów się o niej dowiedziało - conajmniej w prasie ogólnopolskiej, np. pół strony w gazecie wyborczej lub innej.

Gość • Czwartek [15.01.2009, 18:12:08] • [IP: 80.245.182.***]

Powstrzymajmy pokolenie 60-70 latków przed psuciem miasta. Miasta w którym w ostatnich latach przybyły tylko apartamentowce. Władzę musi przejąć młodsze pokolenie. Ludzi, dla których prywata nie będzie celem sprawowania władzy. Komuchy i solidaruchy na księżyc. Tam się dalej kłóćcie.

Gość • Czwartek [15.01.2009, 18:10:13] • [IP: 77.253.126.***]

Niestety, ludzie Platformy dołują wizerunek Świnoujścia i obrzydzają obcym miasto, tak jak dzisiaj w całym kraju piłkarz Floty. Przydałoby się nieco refleksji w politycznym amoku, bo wyborcy rozliczą.

Gość • Czwartek [15.01.2009, 18:08:24] • [IP: 80.245.178.**]

Pawlak powiedział ze to nie jest pewne ze w Świnoujsciu będzie terminal gazowy bo są konkurencyjne projekty. Kogo teraz oskarżycie ??

Gość • Czwartek [15.01.2009, 18:07:52] • [IP: 217.97.199.*]

Brak argumetów przeciwnikółw PO skutkuje obrazaniem.Oni tak mają albo swoją nieudolnośc zganiają na innych albo obrażają

Gość • Czwartek [15.01.2009, 18:05:17] • [IP: 217.97.199.*]

Pan michał Marcunkiwicz jest Posłem na Sejm RP.Ty mu do piet nie dorastasz.

Gość • Czwartek [15.01.2009, 18:02:56] • [IP: 217.97.193.**]

Z poważaniem Michał Marcinkiewicz Sekretarz Regionu Zachodniopomorskiego PO - hehehe :)))) - to ten cwaniaczek co będąc" skromnym studentem" wykupił billboardów za 300.000zł w Szczecinie przed wyborami. PO śmieszna partia pazernych geszefciarzy i cienkich piłkarzy...

Gość • Czwartek [15.01.2009, 18:02:50] • [IP: 88.156.234.***]

Dzialka ma byc wystawiona na przetarg ! Firma Eris nie wyklucza wziecia udzialu w przetargu. ... Ciekawe to wszystko.

Gość • Czwartek [15.01.2009, 18:01:03] • [IP: 80.245.182.***]

Platforma pilnuje, żeby miasto nie zostało rozgrabione, a szczególnie najatrakcyjniejsze grunty nad morzem. czyniąc tak narażają się na populistyczną krytykę lewicy, która po 1989 nachapała ile się da i chce jeszcze, jednak ktoś powiedział STOP

Gość • Czwartek [15.01.2009, 17:57:47] • [IP: 217.97.199.*]

Ppozytywna praca dla miasta.to przejzystość i uciwośc i to jest właśnie w tym oswiadczeniu.Naszemu Prezydentowi tego brakuje i to jest w tym oświadczeniu.

Gość • Czwartek [15.01.2009, 17:54:41] • [IP: 83.11.137.***]

Pani radna Kruszewska- myślę, że Prezydent Żmurkiewicz doskonale wie na czym polega troska o interes miasta. Natomiast pani ma z tym poważny problem.Dobrze by było, gdyby pani swoją energję jątrzenia ukierunkowała na pozytywną pracę dla miasta.

Gość • Czwartek [15.01.2009, 17:53:24] • [IP: 217.97.199.*]

gościu z 17;48.Widać że jjesteś sympatykiem prezydenta i koalicji.Twój poziom odpowiada tej koalicji, naprzykład huszcza

Gość • Czwartek [15.01.2009, 17:51:57] • [IP: 92.42.118.**]

czy to jest oficjalne stanowisko po ??

Gość • Czwartek [15.01.2009, 17:47:12] • [IP: 83.31.181.**]

...i nadal wierzymy w Świętego Mikołaja.

Gość • Czwartek [15.01.2009, 17:46:25] • [IP: 80.245.178.**]

Bzdury piszesz !!

Gość • Czwartek [15.01.2009, 17:44:24] • [IP: 92.42.118.**]

po sie * potym jak ich głowny sponsor w kampanii parlamentarnej wycofał się z miasta i teraz próbuje zamydlic obraz, wszyscy wiemy dzięki komu eris się wycofała.

Gość • Czwartek [15.01.2009, 17:43:46] • [IP: 217.97.199.*]

Gościu z 17;39.Jesteś sympatykiem SLD a nie PO. N ie znam pojęciana radzie miasta, kiedyś mówiło się na komitecie hehehehe

prawda • Czwartek [15.01.2009, 17:39:24] • [IP: 80.245.176.***]

sprzyjam i glosuje na PO, ale to co swinoujscy PeOwcy wyprawiaja to przekracza wszytkie dopuszczalne normy!wstyd.nie maja mojego poparcia, na pewno nie bede na nich glosowal!!skreca mnie jak ich widze na radzie miasta!!

Oglądasz 151-175 z 189
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Burze z gradem nad regionem. Wydano ostrzeżenie dla części województwa zachodniopomorskiego Silne burze, grad oraz porywy wiatru do 80 km/h mogą wystąpić w niedzielę po południu w wielu powiatach województwa zachodniopomorskiego. Synoptycy ostrzegają także przed intensywnymi opadami deszczu, które lokalnie mogą powodować podtopienia. Centrum Prognoz Meteorologicznych MeteoSky wydało ostrzeżenie meteorologiczne dotyczące burz z gradem. Alert pierwszego stopnia obowiązuje od godziny 12:40 do 17:00 w niedzielę 21 czerwca 2026 roku ■ Uwaga mieszkańcy i turyści! Dla całego województwa zachodniopomorskiego wydano ostrzeżenie przed upałami - dziś od godz. 11:00 do 21:00 temperatura może osiągać od 28°C do 32°C. Wysokie temperatury zwiększają ryzyko udaru słonecznego i odwodnienia. Pamiętaj o regularnym piciu wody, unikaj długiego przebywania na słońcu i zachowaj szczególną ostrożność wobec dzieci oraz seniorów ■ Gang na elektrycznych hulajnogach i brawurowy skok na jubilera. Kilka minut wystarczyło, by zorganizowana grupa włamywaczy splądrowała sklep jubilerski znajdujący się w kompleksie handlowym w budynku Kauflandu w Świnoujściu. Zamaskowani sprawcy sforsowali zabezpieczenia, rozbili szybę, witryny i uciekli na hulajnogach elektrycznych. Policja analizuje monitoringi z całej okolicy. W nocy z soboty na niedzielę doszło do jednego z najpoważniejszych włamań w Świnoujściu w ostatnich latach. Celem przestępców był sklep jubilerski znajdujący się w pasażu handlowym w markecie Kaufland. Według informacji, do których dotarła redakcja, sprawcy działali wyjątkowo sprawnie i byli bardzo dobrze przygotowani. Do obiektu dostali się pasażu handlowego. Po sforsowaniu zabezpieczeń przedostali się do wnętrza, a następnie przy użyciu młotów wybili szybę sklepu jubilerskiego. Cała akcja miała trwać zaledwie kilka minut. W tym czasie złodzieje opróżnili sklep z biżuterii i błyskawicznie opuścili miejsce zdarzenia. Nieoficjalnie mówi się o stratach sięgających nawet 1,5 miliona złotych, jednak na obecnym etapie śledztwa kwota ta nie została oficjalnie potwierdzona. Z informacji uzyskanych przez redakcję wynika, że sprawcy uciekli na hulajnogach elektrycznych ■